Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mantis napisał(a):

Pierwszy numer który wypatruję nie w kiosku, a w skrzynce pocztowej. Zobaczymy kiedy do mnie dojedzie. Namówiłem kolegę by ze mną prenumerował, więc zaoszczędzić mamy całe 10 zł na tej tekturce wstawianej do paczek <cebula> 

 

Od tego numeru prenumeraty z wysyłką premium będą wysyłane w kopertach tekturowych. Sam jestem ciekaw jak to ogarnie drukarnia i czy nic nie pokręcą :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Shen napisał(a):

po odejsciu z PE chyba z żoną wydawał cos o ezoteryce, jakieś wróżki, horoskopy, to już lepsze te ciastka.

No to przekrój tematyczny mają dobry, ale tak czy owak szacun dla Państwa Ściera, że na tak trudnym rynku tak długo sobie działają. :gigabeta:

 

Może jeszcze kiedyś przeproszą się z grami. Kooperacja Pereza ze Ścierą? Ale by było. :mog:

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, LeifErikson napisał(a):

No to przekrój tematyczny mają dobry, ale tak czy owak szacun dla Państwa Ściera, że na tak trudnym rynku tak długo sobie działają. :gigabeta:

Jak się wstrzelisz w jakąś nisze, to jeszcze idzie zarobić, wędkarstwo, motoryzacja, fotografia, ciastka

Odnośnik do komentarza

 

7 godzin temu, LeifErikson napisał(a):

No to przekrój tematyczny mają dobry, ale tak czy owak szacun dla Państwa Ściera, że na tak trudnym rynku tak długo sobie działają. :gigabeta:

 

Może jeszcze kiedyś przeproszą się z grami. Kooperacja Pereza ze Ścierą? Ale by było. 

 

A Ściera nie odszedł z PE, bo po prostu gry mu się znudziły tak na amen? Pamiętam, że kiedyś coś pisał, że Giereczkowo jarało go najbardziej za czasów 2D, a później stopniowo podjarka mu malała, aż postanowił porzucić hobby i się przebranżowić. Nie sądzę, żeby jeszcze do tego wrócił. 

 

 

Ciekawi mnie jakby to wyglądało gdyby ekipa z PE uderzyła w Youtube'a w stylu TVGry, CD-Action albo To znowu oni. Oczywiście nie kosztem szmatławca tylko jako taki poboczny projekt. Wyrobiona marka jest, ogarnięci redaktorzy też, jeszcze jakby ściągnęli Myszaqa, który z pracą przed kamerką zawsze był dobrze obcykany + ma świetne poczucie humoru (no i kilku innych starych Zgredzioli), to ziomki mogłyby ładnie namieszać. 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Josh napisał(a):

 

 

A Ściera nie odszedł z PE, bo po prostu gry mu się znudziły tak na amen? Pamiętam, że kiedyś coś pisał, że Giereczkowo jarało go najbardziej za czasów 2D, a później stopniowo podjarka mu malała, aż postanowił porzucić hobby i się przebranżowić. Nie sądzę, żeby jeszcze do tego wrócił. 

 

 

Ciekawi mnie jakby to wyglądało gdyby ekipa z PE uderzyła w Youtube'a w stylu TVGry, CD-Action albo To znowu oni. Oczywiście nie kosztem szmatławca tylko jako taki poboczny projekt. Wyrobiona marka jest, ogarnięci redaktorzy też, jeszcze jakby ściągnęli Myszaqa, który z pracą przed kamerką zawsze był dobrze obcykany + ma świetne poczucie humoru (no i kilku innych starych Zgredzioli), to ziomki mogłyby ładnie namieszać. 

 

 

Dokładnie, stracił zajawkę po czasie, ale różnie w życiu bywa, może kiedyś odzyska, jeśli nie do nowości, to do tych wydań o starych gierkach? :)

 

Co do kanału YT to ten wątek już się przewijal nie raz i chyba wszystko rozbija się o to, ze jak ktoś świetnie pisze to nie oznacza od razu, że się super odnajdzie przed kamerą. HIV próbował i jego kanał powoli chyba łapał jakąś tam popularność, ale temat został porzucony. :reggie:

Odnośnik do komentarza

Chyba w numerze zero albo 300 albo którymś tam specjalnym Ściera pisał, że zatrzymał się na retro i nie zamierza nadrabiać zaległości.

 

Wydaje mi się, że nie udałoby się osiągnąć takiej popularności jak tvgry. Zdążyło wyrosnąć całe pokolenie ludzi, którzy nigdy PSXa nie czytali i jeszcze następne, które nawet o nim nie słyszało, bo nigdy nie kupili żadnej gazety w kiosku, a to oni głównie nabijają wyświetlenia. Macie kilka podcastów ze zgredami (co prawda niepowiązanych z PE) i choć świetnie się ich słucha to nie przekłada się to na setki tysięcy odtworzeń.

Odnośnik do komentarza

A dwa youtube to już nie jest tak dochodowe zajęcie jak kiedyś. Spoko jak masz popularny kanał i prowadzisz go sam to świetnie.

 

Jednak takie TVGry umiera, kto mógł to się zwolnił, wyświetlenia pomimo miliona subskrybcji mizerne. A to jest moloch, portal o grach, tvgry, zagraniczny portal z zagranicznymi dziennikarzami, etatowi pracownicy, prezes a i tak został sprzedany.

 

CDA kanał o grach też zamknie, subskrypcje kompletnie nie rosną i tworzy go kilka osób. Przy 50 tysiacach to jedna osoba nie wyżyje a co dopiero redakcja. 
 

Toznowuoni działa kompletnie na innej zasadzie, jest to projekt kilku osób którzy dodatkowo mają swoje prywatne kanały z których żyją. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Josh napisał(a):

Ciekawi mnie jakby to wyglądało gdyby ekipa z PE uderzyła w Youtube'a w stylu TVGry, CD-Action albo To znowu oni. Oczywiście nie kosztem szmatławca tylko jako taki poboczny projekt. Wyrobiona marka jest, ogarnięci redaktorzy też, jeszcze jakby ściągnęli Myszaqa, który z pracą przed kamerką zawsze był dobrze obcykany + ma świetne poczucie humoru (no i kilku innych starych Zgredzioli), to ziomki mogłyby ładnie namieszać.

Najpierw niech @Piechota zrobi te obiecane wywiady ze zgredami. Dobrze gdyby wychodziły w miarę regularnie i może z tego wyjdzie czy ktoś miał by ochotę na nagrywanie. Już daaawno pisałem o tym żeby zrobić Podcast PSX Extreme (w skrócie PPE) i połączyć go z np. Q&A z patrona/forumka/FB + to czego obecnie brakuje w magazynie czyli np. zgrentgen gierek z poprzedniego miesiąca (żeby nie kanibalizować recek w obecnym numerze PE).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najfajniesze oczywiście byłyby jakieś podcasto posiadówy ze zgredami tylko konkurencja na tym rynku jest taka że oprócz czytelników mało kto będzie to oglądał a przychody z tego byłyby takie że starczyłoby na postawienie paluszków lajkonik na stół i 4pak żuberka 

  • Plusik 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, nie dałoby rady nakierować tego na zarobek, a jedynie "z pasji" lub "dla czytelników", a patrząc na to, że już teksty w PE są robione "z pasji" a nie dla zarobku, bo wyżyć się z tego nie da, to jaka byłaby motywacja, żeby co miesiąc siadać i robić podcasty będące uzupełnieniem magazynu 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepiej skupić się na tym by pismo powstawało i nie ma co przkombinować. Kwestia kanału na YT już kilka razy była wałkowana. Niestety tutaj PE przespało temat o niemal dwie dekady, a portal internetowy, który by mógł teraz jakoś wspomagać gazetę jest już osobnym bytem. Z drugiej jeśli nic nie wyszło, to widocznie nikt tego nie czuł. A nie ma co robić coś na siłę. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.08.2024 o 21:21, Homelander napisał(a):

Recka Space Marins 2. Nieźle. Trzeba będzie kupić

ocena 40.000/10 ;)

W dniu 31.08.2024 o 21:10, Josh napisał(a):

Ciekawi mnie jakby to wyglądało gdyby ekipa z PE uderzyła w Youtube'a w stylu TVGry, CD-Action albo To znowu oni. Oczywiście nie kosztem szmatławca tylko jako taki poboczny projekt. Wyrobiona marka jest, ogarnięci redaktorzy też, jeszcze jakby ściągnęli Myszaqa, który z pracą przed kamerką zawsze był dobrze obcykany + ma świetne poczucie humoru (no i kilku innych starych Zgredzioli), to ziomki mogłyby ładnie namieszać. 

 

Masz PoGRAduszki na kanale Wciśnij Start (https://www.youtube.com/@wcisnijstart) oraz Bez Dyskusji (https://www.youtube.com/@BezDyskusjiPodcast), więc "przedsmak" tego co mogło by być masz ;) 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Konsolite napisał(a):

ocena 40.000/10

Masz PoGRAduszki na kanale Wciśnij Start (https://www.youtube.com/@wcisnijstart) oraz Bez Dyskusji (https://www.youtube.com/@BezDyskusjiPodcast), więc "przedsmak" tego co mogło by być masz  

Sa tam poziomy trudnosci jak w gearsach? Czy to znowu soulsy? Nie lubie trudnych gier.

Myslalem o stellar blade ale jak tak zachwalasz a da sie dac easy czy normal to chetnie sprawdze.

Edytowane przez Jontek80
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Jontek80 napisał(a):

Myslalem o stellar blade ale jak tak zachwalasz a da sie dac easy czy normal to chetnie sprawdze.

A ja ma do Stellar Blade wieeeeeeeele zastrzeżeń :D i to nie tylko o jakieś quasi-estetyczne rzeczy chodzi (tania seksualizacja podpinania pod rebelię w kontrze do zachodniego zachowawczego imperium) ale o mechanikę. System walki ma momenty, ale ogólnie uważam że jest z lekka skopany, opowieść meczy, bohaterka ma tyle charakteru co mortadella z patelni i całość ma Vibe "PS3 na PS5". Pewnie zdanie w kontrze, bo gwiezdna azjatycka księżniczka już urosła do rangi Księżniczki Lei gamingu, ale... no w tym przypadku z dużej chmury niekoniecznie kwaśny, ale ja pewno maly deszcz. O tej grze (jako grze, nie jako elemencie kłótni o wizerunek kobiet w branzy) zapomnimy za pół roku :)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, K.Adamus napisał(a):

A ja ma do Stellar Blade wieeeeeeeele zastrzeżeń :D i to nie tylko o jakieś quasi-estetyczne rzeczy chodzi (tania seksualizacja podpinania pod rebelię w kontrze do zachodniego zachowawczego imperium) ale o mechanikę. System walki ma momenty, ale ogólnie uważam że jest z lekka skopany, opowieść meczy, bohaterka ma tyle charakteru co mortadella z patelni i całość ma Vibe "PS3 na PS5". Pewnie zdanie w kontrze, bo gwiezdna azjatycka księżniczka już urosła do rangi Księżniczki Lei gamingu, ale... no w tym przypadku z dużej chmury niekoniecznie kwaśny, ale ja pewno maly deszcz. O tej grze (jako grze, nie jako elemencie kłótni o wizerunek kobiet w branzy) zapomnimy za pół roku :)

Dzieki za szczera recenzje. Chyba sobie ja calkiem odpuszcze bo szkoda mi czasu na srednie gry. Ogrywam to nowe prince of persia i nawet sie wciagnalem. Zakupilem starego space marine na x360 to sprawdze czy to moje klimaty bo jakos mnie ta gra ominela jak mialem ps3.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...