Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jontek80 napisał(a):

Sa tam poziomy trudnosci jak w gearsach? Czy to znowu soulsy? Nie lubie trudnych gier.

Myslalem o stellar blade ale jak tak zachwalasz a da sie dac easy czy normal to chetnie sprawdze.

Żadne Soulsy czy oszukane małpy, normalnie kilka poziomów trudności do wyboru, podobnie w Stellar Blade, choć tam Normal jest dośc prosty.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, K.Adamus napisał(a):

A ja ma do Stellar Blade wieeeeeeeele zastrzeżeń :D i to nie tylko o jakieś quasi-estetyczne rzeczy chodzi (tania seksualizacja podpinania pod rebelię w kontrze do zachodniego zachowawczego imperium) ale o mechanikę. System walki ma momenty, ale ogólnie uważam że jest z lekka skopany, opowieść meczy, bohaterka ma tyle charakteru co mortadella z patelni i całość ma Vibe "PS3 na PS5". Pewnie zdanie w kontrze, bo gwiezdna azjatycka księżniczka już urosła do rangi Księżniczki Lei gamingu, ale... no w tym przypadku z dużej chmury niekoniecznie kwaśny, ale ja pewno maly deszcz. O tej grze (jako grze, nie jako elemencie kłótni o wizerunek kobiet w branzy) zapomnimy za pół roku :)

O i proszę jak można szybciutko sobie spierdolić opinie w necie. 

  • Plusik 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MichAelis napisał(a):

Zupełnie nikt nie skupia się na kwestiach światopoglądowych. Pani nakurwia potworki i ma jakiś w tym zamysł. Tak jakby 99% naszych ukochanych gierek tylko zamień podmiot. Ktoś chyba nie grał w gre i leci na opinii z SIECI:oh_you:

 

No nie do każdego ta gierka musi trafiać. Było demo każdy chętny mógł sprawdzić. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grał, grał.

I serio - pół internetu skupia się na światopoglądzie :) gros rozmów dotyczy bohaterki, tego jak do tematu podchodzi azjatycka szkoła tworzenia gier a jak szeroko rozumiany zachód itp., praktycznie każda recenzja dotyka tego tematu. Na każde jedno słowo o systemie walki przypada akapit o strojach

 

I właśnie o to mi chodzi, że całkowicie pomijając tę kwestię, bo mi ona akurat lata i powiewa, to Stellar Blade jest po prostu OK :) zresztą pisałem już o tym w innym temacie - zamiast na kwestiach gameplay'owych większość sporów skupiła się na czymś zupełnie innym.

 

1 minutę temu, Mat666 napisał(a):

Aż się pocę na samą myśl, że ominąłbym NIERa słuchając opinii w internetach :obama:.

Nier (Automata, tak?) złoto, bo miał masę pomysłow na przełamanie naszych giereczkowych przyzwyczajeń. Otwierał okna w zatęchłym pokoju 

1 minutę temu, Mat666 napisał(a):

Aż się pocę na samą myśl, że ominąłbym NIERa słuchając opinii w internetach :obama:.

Nier (Automata, tak?) złoto, bo miał masę pomysłow na przełamanie naszych giereczkowych przyzwyczajeń. Otwierał okna w zatęchłym pokoju 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, K.Adamus napisał(a):

Grał, grał.

I serio - pół internetu skupia się na światopoglądzie :) gros rozmów dotyczy bohaterki, tego jak do tematu podchodzi azjatycka szkoła tworzenia gier a jak szeroko rozumiany zachód itp., praktycznie każda recenzja dotyka tego tematu. Na każde jedno słowo o systemie walki przypada akapit o strojach

 

I właśnie o to mi chodzi, że całkowicie pomijając tę kwestię, bo mi ona akurat lata i powiewa, to Stellar Blade jest po prostu OK :) zresztą pisałem już o tym w innym temacie - zamiast na kwestiach gameplay'owych większość sporów skupiła się na czymś zupełnie innym.

 

Nier (Automata, tak?) złoto, bo miał masę pomysłow na przełamanie naszych giereczkowych przyzwyczajeń. Otwierał okna w zatęchłym pokoju 

Nier (Automata, tak?) złoto, bo miał masę pomysłow na przełamanie naszych giereczkowych przyzwyczajeń. Otwierał okna w zatęchłym pokoju 

Akurat miałem na myśli pierwszego NIERa :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

 

No nie do każdego ta gierka musi trafiać. Było demo każdy chętny mógł sprawdzić. 

Wszystkie gry tak można opisać. Nie rozumiem tego komentarza.

 

2 minuty temu, K.Adamus napisał(a):

Grał, grał.

I serio - pół internetu skupia się na światopoglądzie gros rozmów dotyczy bohaterki, tego jak do tematu podchodzi azjatycka szkoła tworzenia gier a jak szeroko rozumiany zachód itp., praktycznie każda recenzja dotyka tego tematu. Na każde jedno słowo o systemie walki przypada akapit o strojach

 

I właśnie o to mi chodzi, że całkowicie pomijając tę kwestię, bo mi ona akurat lata i powiewa, to Stellar Blade jest po prostu OK zresztą pisałem już o tym w innym temacie - zamiast na kwestiach gameplay'owych większość sporów skupiła się na czymś zupełnie innym.

 

Ale co mnie gros rozmów? I co mnie pół internetu? I co mnie to ŻE ŻADNA KOBIETA TAK NIE MOŻE WYGLĄDAĆ?

Niemal wszystko się zgadza, zarzuczasz gadanie o światopoglądzie, a to po prostu nie jest średnia gra i tyle.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, MichAelis napisał(a):

ŻE ŻADNA KOBIETA TAK NIE MOŻE WYGLĄDAĆ?

Gdzie tak napisałem? Wrzuciłem w nawiasie ironicznie, że wokół gry się zrobił jakis kulturowy konflikt odnośnie bohaterki, który według mnie przyslania rozmowę o grze jako grze, tyle ;)

 

A co do rozmów, i sporow, i kontrowersji, i komentarzy, i recenzji - no mnie one akurat interesują :) buduje opinie ma własnych odczuciach z gry, ale lubię wiedzieć co w trawie piszczy, w sumie to w pewnym stopniu element pracy

 

 

Edytowane przez K.Adamus
Odnośnik do komentarza

W SB nie grałem i czekam aż wyjdzie wersja na smoka żeby sobie sprawdzić samemu, ale czytając temat na forumku to jednak zwątpiłem w zagrajmerów. To jest drugie "wrzuć screena", oczywiście większość tych obrazków to te z ujęciem na schaby bohaterki, bo hehe wiadomo. Trochę mnie to odrzuca od samej gry po prawdzie mówiąc mimo tego, że nie mam z wyglądem bohaterki żadnego problemu. Mimo wszystko dorosłe chłopy stulejące do pikselowej baby są poniekąd komiczne, a jeszcze komiczniejsze jest to, że na każdy merytoryczny post o samej grze przypada sesja zdjęciowa "ja i moja gryfna gierkodziołcha" xD Kabareton i ciężko się nie zgodzić stojąc z boku, że w dużej mierze dyskurs toczył się wokół nie tyle samej gry, co estetyki bohaterki i wojny "my chcemy łodne boby" kontra "ŁODNYCH BOB NI MO, WYKURWIAJTA NA ROKSĘ JAK NAPALENI!". Oczywiście nie wszystkie rozmowy wyglądały w ten sposób i tutaj ukłon dla Kwadrata - z jego opinii wyciągnąłem najwięcej info o tym, czym tak w ogóle SB jest.

  • Plusik 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

@Bzduras no właśnie o tym próbuje powiedzieć. Tytuł stał się jakimś przyczynkiem do walki między tymi, którym współczesne prezentowanie bohaterek się nie podoba a drugim obozem.

 

I malo kto pochyla się nad konstrukcją świata, gameplay'em czy fabuła. Stroje króliczka czy innego kapturka przesłaniają fakt, że wiele z powyższego kuleje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale to nie ja kreuję dyskusję o grze, tylko obserwuję to z boku. I jakkolwiek byś tego nie negował to jednak od pierwszego konkretnego trailera ta dyskusja mniej lub bardziej polegała na walce dwóch okopanych obozów, których nadrzędnym celem była ocena gry jedynie przez pryzmat tego, jak prezentują się w niej postacie z Eve na czele. Obóz GOTY 2024 jeszcze przed premierą wyciągał kartę "obrażone lewaki i feminazistki nam grę szkalujo i spokojnie 99 w skali jakiejśtam", a druga strona odpowiadała kartą "napalone dziady co nie dotknęły kobiety w życiu dają 10/10". Tak niestety jest coraz częściej nie tylko w gierkowie, ale w każdej innej dziedzinie życia i to już taki trochę znak czasów. A prawda leży pewnie gdzieś pośrodku, ale na jej własnoręczne (hehe bo wiecie) odkrycie jeszcze sobie trochę poczekam, bo zdecydowanie jest na liście do ogrania - każdy produkt slasheropodobny w branży zdominowanej soulsami jest dla mnie na wagę złota.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bzduras napisał(a):

Ale to nie ja kreuję dyskusję o grze, tylko obserwuję to z boku. I jakkolwiek byś tego nie negował to jednak od pierwszego konkretnego trailera ta dyskusja mniej lub bardziej polegała na walce dwóch okopanych obozów, których nadrzędnym celem była ocena gry jedynie przez pryzmat tego, jak prezentują się w niej postacie z Eve na czele. Obóz GOTY 2024 jeszcze przed premierą wyciągał kartę "obrażone lewaki i feminazistki nam grę szkalujo i spokojnie 99 w skali jakiejśtam", a druga strona odpowiadała kartą "napalone dziady co nie dotknęły kobiety w życiu dają 10/10". Tak niestety jest coraz częściej nie tylko w gierkowie, ale w każdej innej dziedzinie życia i to już taki trochę znak czasów. A prawda leży pewnie gdzieś pośrodku, ale na jej własnoręczne (hehe bo wiecie) odkrycie jeszcze sobie trochę poczekam, bo zdecydowanie jest na liście do ogrania - każdy produkt slasheropodobny w branży zdominowanej soulsami jest dla mnie na wagę złota.

Przez większą część czasu to bardziej wyglądało tak :
Ci co grają: Ale to jest zajebiste, spoko system walki, super eksploracja z odkrywaniem sekretów, kurna te liniowe poziomy jak w Residentach, ale boss fighty!
Ci co nie grają: Ta, gówno prawda, tak Wam się podoba bo cycki są.
:reggie:

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Szermac napisał(a):

Przez większą część czasu to bardziej wyglądało tak :
Ci co grają: Ale to jest zajebiste, spoko system walki, super eksploracja z odkrywaniem sekretów, kurna te liniowe poziomy jak w Residentach, ale boss fighty!
Ci co nie grają: Ta, gówno prawda, tak Wam się podoba bo cycki są.
:reggie:

 

Oczywiście tak było, a ten post XMa to wziął się znikąd i nie miał podstaw do istnienia :dog:

Zresztą, wystarczy samemu poczytać. Koń jaki jest każdy widzi.

Odnośnik do komentarza

Czepiłeś się tych strojów, ale jak przychodziło co do czego, kiedy ktoś wywalał pozytywy i dlaczego mu sie dobrze gra. To nieee, nie może Ci się dobrze grać bo coś tam jest dobre, to przez cycki, na pewno. Szkoda, że Wukong też ma cycki zajebiste i dupe, bo też mi się podoba xD 
 

3 minuty temu, Bzduras napisał(a):

Zresztą, wystarczy samemu poczytać.

Dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Szermac napisał(a):

Czepiłeś się tych strojów, ale jak przychodziło co do czego, kiedy ktoś wywalał pozytywy i dlaczego mu sie dobrze gra. To nieee, nie może Ci się dobrze grać bo coś tam jest dobre, to przez cycki, na pewno. Szkoda, że Wukong też ma cycki zajebiste i dupe, bo też mi się podoba xD 

Kto tam taki był, Paolo? Przecież to był rycerzyk wiadomo-kogo i wiadomo-czego, w sumie to dobrze, że z dech. A reszta? Hmm, brzmi zupełnie jak pewne dwa obozy okopane na swoich pozycjach, ale to chyba wspomniałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...