Skocz do zawartości

Kalendarz Gracza 2025 - sugestie, uwagi, propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry! Na numer styczniowy (sam początek miesiąca 2 lub 3 stycznia, zależy jak terminy noworoczne pozwolą) planujemy dodanie Kalendarza Gracza 2025.

 

Pytanie, czy jakieś sugestie, uwagi etc? Kojarzę, że ostatnio coś chyba było trochę narzekania na jakość papieru, ale to tak tyle co mi się o uszy obiło. Ja wstępnie mam na myśli kalendarz w takiej formie jak było to za ADVERTIGO, czyli te 5-6 lat temu. Sam format, układ etc. taki jak zawsze, bo tu chyba ciężko coś wykombinować. W każdym razie będę wdzięczny za uwagi, bo o ile graficznie to pewnie w grudniu będziemy działać, o tyle już zamawianie papieru to teraz. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wywalić luty, październik i listopad, można w to miejsce zdublować maj, czerwiec. No, może grudzień, bo wtedy mam urodziny. Skasować poniedziałki na rzecz drugich sobót w tygodniu. Jak wypada jakiś piątek trzynastego, wyrzucać. Nie jestem przesądny, ale po co kusić los... A, i dziesiątego zrobić co miesiąc ze dwa razy bo wypłata. 16ste dni miesiąca możesz wykasować bo mi wtedy kredyt mieszkaniowy pobierają.

 

A tak serio - w zeszłym roku ten papier był faktycznie strasznej jakości. Już tam czort o estetykę, ale jak wisi w pracy przyczepiony magnesem na środku, to aż mu rogi klapły, taka gramatura.

 

Poza tym aspektem reszta chyba bez zmian :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Square napisał(a):

Poza papierem, którym ostatnio był tragiczny (kartki same się zwijały) to zamiast zwykłych grafik z gier fajnie by było dostać malunki w stylu starych okładek, np #50(?).

 

Marne szanse, w sensie przygotowanie 12 ręcznie rysowanych grafik w takim dużym formacie to już się robi baaardzo konkret koszt w skali takiego kalendarza. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dobór gry do miesiąca, w którym teoretycznie ma być premiera, nie ma kompletnie żadnego sensu, jak to pokazały ostatnie lata. Jak dla mnie to mogłyby to być obojętnie jakie gry, nawet najbardziej pospolite i które już są po premierze, ale żeby grafika sama w sobie była ładna. Można by je ułożyć tematycznie, np. w grudniu Drake błądzący po śniegu z katastrofą pociągu w tle, a w lipcu palmy z Dead Island czy siatkówka plażowa z Dead or Alive i tym podobne. Chyba nie powinno być problemu z wygrzebaniem takich renderów promocyjnych z Waszych serwerów. 

Jeśli nie dostajecie kasy za promocję gier, które mają się ukazać w kolejnym roku czy latach to też nie widzę sensu, żeby znowu wrzucać GTA i inne przesuwane premiery albo po raz tysięczny Cyberpunka i Wiedźmina.

Odnośnik do komentarza

Idea niezmiennie ta sama - staramy się wrzucić arty gier, które mają mieć premierę. Z trafianiem w miesiące to raczej ciężary, bo bywały akcje, że na początku grudnia gra miała premierę np. na marzec, my tak to planowaliśmy, a nim kalendarz się wydrukował to już przesunięcie. 

Odnośnik do komentarza

A nie myśleliście może żeby zmienić formę tego kalendarza? Żeby zrobić coś na kształ małego i szerszego kalendarza na biurko. Myślę, że wtedy przydałby się większej ilości osób, bo aktualny raczej mało kto to wiesza w domu, a tak to byłby spoko gadżet przy monitorze. Oczywiście na pewno koszty są większe (aczkolwiek mniejszy rozmiar to może nie było by tak źle, ale szczerze nie mam pojęcia ile to by mogło kosztować), ale zawsze można poprosić o wycenę w druakrni i może udałoby się jakoś pogodzić koszty i jakość. Poniżej przykładowy, ale to przykład do odniesienia i zwizualizowania formy.

 

Modern Green Desk Calendar Design 2023

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał(a):

Różne gry mają różne style graficzne więc bez znaczenia raczej.

 

Trochę tak, trochę nie. Bo o ile style różne, o tyle już mamy wpływ na to, jak je pokażemy. W sensie niech sobie będzie czarno-biała gra narysowana ołówkiem, ale jeśli nagle tylko dla niej zrobisz rysowaną grafikę w kalendarzu to po prostu będzie niespójne z całą resztą, bo dla takiej gry wciąż może być przygotowany art, który pasuje do pozostałych tytułów. Może dożyjemy czasów, że będzie opcja machnąć takie 12 rysunków :D. 

1 godzinę temu, A_Bogush napisał(a):

A nie myśleliście może żeby zmienić formę tego kalendarza? Żeby zrobić coś na kształ małego i szerszego kalendarza na biurko. Myślę, że wtedy przydałby się większej ilości osób, bo aktualny raczej mało kto to wiesza w domu, a tak to byłby spoko gadżet przy monitorze. Oczywiście na pewno koszty są większe (aczkolwiek mniejszy rozmiar to może nie było by tak źle, ale szczerze nie mam pojęcia ile to by mogło kosztować), ale zawsze można poprosić o wycenę w druakrni i może udałoby się jakoś pogodzić koszty i jakość. Poniżej przykładowy, ale to przykład do odniesienia i zwizualizowania formy.

 

Modern Green Desk Calendar Design 2023

 

A to już bardziej pytanie do Was - faktycznie, chyba to jest bardziej praktyczne (chociaż ja osobiście w domu mam wciąż wiszący kalendarz z opcją wpisywania notatek), ale na pewno nie zrobi się tego na tyle efektownie jak teraz - dużo mniejsza powierzchnia do dyspozycji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli kalendarz w formie takiej jak obecnie- to tylko papier do zmiany na lepszy. Wolę w sumie ten, niż taki trójkątny.

W sumie jakieś retro arty z grą z danego miesiąca sprzed lat (określić jakieś minimum) też bym chętnie widział. Nowości się raczej nie sprawdzają datowo. Chyba, ze chodzi o koszty licencyjne takich grafik. Nie wiem, nie znam się, jak to jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...