Skocz do zawartości

Koncerty - terminy, relacje, wrazenia


Obsolete

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Stać. Ale raczej nie dam rady być. Wiem, jak to brzmi. Trzeba pracować. Kiedyś będzie luźniej.

 

 

 

...na przykład pewnie latem, a wtedy ROCK FOR PEOPLE w Czechach, w połowie drogi z Wro do Pragi:

 

 

http://www.rockforpeople.pl/program

 

 

Ktoś się wybiera?

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obecni Pixies to w zasadzie nic jak tribute band... chociaż porządny tribute band (grają ponad 30 kawałków na koncertach, w tym B-side'y). To nadal jedna z kapel, których pewnie słuchałem najwięcej w życiu, obok Metalliki, Beatles czy Nirvany. Uwielbiam te piosenki. 230 za nich i Queens of the Stone Age (i Snoop Doga!)... można pomyśleć.

 

 

Swoją drogą, obecne wyniki głosowania na Metallikę:

 

http://www.metallicabyrequest.com/results.php?s=64

 

 

Nie jest źle. Plus Kvelertak i Alice in Chains! I Anthrax.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Załamanie czasoprzestrzeni na kolejnych albumach odbiło sie na interferencjach kolejnych piosenek co spowodowało ekwipotencjalne pole wstrzymujace adhezje radosci do ewaporacji zadowolenia.

 

W skrócie po kilkunastu latach dam rade posłuchać tylko surfer rosy, reszta jest bolesna  z wyjatkami.

No ale osoba która odkryła muzyke inna niz disco polo wczoraj jak M łyka wszystko jak pelikan i jest to zrozumiale. Lepsze to niż zachwycanie się byłe pierdem Pattona, dziwne tylko że nie wstawiles M jeszcze okladki Rosy do avatara, najlepiej ta czesc z gołym cycem, żeby było prowokacyjnie.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Sporą część liceum spędziłem, każdego dnia po powrocie do domu pierwsza rzecz - puścić na cały regulator "Bone Machine" i walisz w bębny ten beat. I zaraz potem "Break My Body", najlepszy 1-2-punch jaki słyszałem.

 

Moim zdaniem każdy z czterech albumów jest na swój sposób kapitalny, ale jednak to jest klasyk nie do pobicia. Niby nic tam jakoś strasznie niespodziewanego kompozycyjnie się nie dzieje (uprość punk i rock lat 80., dodaj coś nerdowsko dziwnego do każdej piosenki i masz), ale to dla mnie najlepiej brzmiąca płyta rockowa w historii. Każda piosenka jest inna, ale brzmi tak samo, zaje'biście surowo, bezpośrednio i intensywnie, bijąc po ryju, płytka z miejsca uczyniła Steve'a Albiniego moim idolem (to było chyba jego pierwsze większe nagranie, może obok "Tweez" Slinta, i od razu coś takiego - nie wiem, ile płyt z lat 90. potem kupowałem głównie dlatego, że nagrał je Albini; zazwyczaj słusznie).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Załamanie czasoprzestrzeni na kolejnych albumach odbiło sie na interferencjach kolejnych piosenek co spowodowało ekwipotencjalne pole wstrzymujace adhezje radosci do ewaporacji zadowolenia.

 

W skrócie po kilkunastu latach dam rade posłuchać tylko surfer rosy, reszta jest bolesna  z wyjatkami.

No ale osoba która odkryła muzyke inna niz disco polo wczoraj jak M łyka wszystko jak pelikan i jest to zrozumiale. Lepsze to niż zachwycanie się byłe pierdem Pattona, dziwne tylko że nie wstawiles M jeszcze okladki Rosy do avatara, najlepiej ta czesc z gołym cycem, żeby było prowokacyjnie.

pierwszy z brzegu album ''Dolittle'' a w nim numery takie jak  ''Tame''<kwiczę z zachwytu> ''Monkey goes to heaven'' <wizytówka Pixies> ''Crackity Jones'' <agresja schizoidalna> ''Wave of mutilation'' <klasyczna rockowa nutka> ''Gouge away'' <młodzieńcza nonszalancja> i 

 

czytam jeszcze raz:

 

 

W skrócie po kilkunastu latach dam rade posłuchać tylko surfer rosy, reszta jest bolesna  z wyjatkami.

Edytowane przez _M_
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

 

Załamanie czasoprzestrzeni na kolejnych albumach odbiło sie na interferencjach kolejnych piosenek co spowodowało ekwipotencjalne pole wstrzymujace adhezje radosci do ewaporacji zadowolenia.

 

W skrócie po kilkunastu latach dam rade posłuchać tylko surfer rosy, reszta jest bolesna  z wyjatkami.

No ale osoba która odkryła muzyke inna niz disco polo wczoraj jak M łyka wszystko jak pelikan i jest to zrozumiale. Lepsze to niż zachwycanie się byłe pierdem Pattona, dziwne tylko że nie wstawiles M jeszcze okladki Rosy do avatara, najlepiej ta czesc z gołym cycem, żeby było prowokacyjnie.

pierwszy z brzegu album ''Dolittle'' a w nim numery takie jak  ''Tame''<kwiczę z zachwytu> ''Monkey goes to heaven'' <wizytówka Pixies> ''Crackity Jones'' <agresja schizoidalna> ''Wave of mutilation'' <klasyczna rockowa nutka> ''Gouge away'' <młodzieńcza nonszalancja> i 

 

czytam jeszcze raz:

 

 

W skrócie po kilkunastu latach dam rade posłuchać tylko surfer rosy, reszta jest bolesna  z wyjatkami.

 

Akurat wymieniłeś kolejną która sie łapie jeszcze w kategorię "super", pozostałe dwie szczególnie ostatnia jest dla mnie nie do przełknięcia. Ale czytaj sobie dalej wasata miernoto.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Co to za jakieś śmieszne kawałki wymieniłeś M? W ogóle są takie na tej płycie? Tylko Here Comes Your Man i Hey, reszta nikogo.

 

hey to najlepsze co zespół miał do przekazania, carbou oraz cactus, plus jeszcze numer którego tytułu zapomnialem. Reszta jest przyjemna, fajna, albo kiepska. Ale Hey to Hey.

 

fajny live

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dla mnie na każdej płycie są świetne kawałki ("Trompe le Monde", "Tame", "Hang Wire", przykładowo... albo "Blown Away", "All Over the World", "Motorway to Roswell", "Debaser"...). Ale oceniam je bardziej jako całości, każda ma jednak dość spójny klimat, z każdą płytą chyba coraz dziwniejszy. "Trompe le Monde" jest dla mnie bardzo piękne. No ale to jest właśnie bajer z wykonawcami, których się słuchało kiedyś - na kasecie nie było przewijania kawałków, więc się chłonęło zawsze całą płytę. Mam ich paru i więcej ich nie przybędzie, na pewno. Jakbym dzisiaj ich słuchał to bym pewnie przewijał jedne kawałki a inne zapętlał, ciągle przecież tak robię.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...