Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Perfect Blue - polecam film (80minut) jak ktoś lubi te z rodzaju "nie wiem o co chodzi". Z tym, że pod koniec generalnie jest wyjaśnienie, ale nadal pozostaje trochę do rozkminienia na własną ręką. Czyli jest Mindfuck, ale taki delikatny i do samodzielnego ogarnięcia. Bardzo mocno polecam, tym bardziej, że to film i 80 minut to jest nic przy tych 26 odcinkowych seriach :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie to wszyscy oglądali, ale co tam. Polecam obejrzeć Kaze No Tani No.Naushika. Obejrzalem wlasnie Perfect Blue, polecam! Bardzo ciekawa, trzyma w napieciu.Warto!BTW dajcie mi namiary na Anime, gdzie trupy ścielą się gęsto, krew, gore(sex akurat nie musi być), potwory, wampiry, demony, magia. tylko żeby też fabuła była, która to wszystko fajnie skleja. Tylko bez mechów i naj lepiej film, bo za cholerę nie wyrabiam z tymi tasiemcami.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

BTW dajcie mi namiary na Anime, gdzie trupy ścielą się gęsto, krew, gore(sex akurat nie musi być), potwory, wampiry, demony, magia. tylko żeby też fabuła była, która to wszystko fajnie skleja. Tylko bez mechów i naj lepiej film, bo za cholerę nie wyrabiam z tymi tasiemcami.

 

Berserk? http://www.anime-shinden.info/18423-berserk-kinowki-online.html

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to wczoraj troche posiedzialem i wygrzebalem cos takiego:

1. Caly Evangelion(z filmami itp)Troche mnie te mechy strasza, ale kazdy mowi, ze cudo i jeszcze anielskie motywy, ktore bardzo lubie(vide Angel Sanctuary)

2. Afro Samurai Resurrection (jedyny serial Anime, ktory mozna po ANG ogladac)

3. Blood The Last Vampire (wampiry!, ale czy fajne?)

4. Ninja.Scroll(NINJA!)

5. Vampire Hunter D(oby dwie czesci)

6. Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho(zapowiada sie ciekawie, ale czy nie nudne?)

7. Samurai Champloo(to nawet nie wiem skad mam)

8. Akira(film)(klasyka, az wstyd sie przyznac)

9. Fate Zero(Xantu mowil, ze warto, ale nawet nie co to)

10. Final Fantasy VII Advent Children Complete

11. Howl's Moving Castle, Spirited Away(po obejrzeniu Kaze.No.Tani.No.Naushika oraz Mononoke, postanowilem nadrobic kolejny klasyk)

12. Hellsing OVA

13. Cowboy Bebop(film i serial)(jakos mi nigdy nie odpowiadal ten klimat, ale po komentarzach wnioskujac. Trzeba to obejrzec)

Kolejnosc przypadkowa. Co o tych Anime sadzicie?

P.S. Przepraszam, za brak polskich znakow, ale moje PC po prostu wariuje.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Cowboy Bebop i Ninja Scroll to klasyka wysokiej próby, tak więc wart się z nią zapoznać. Hellsing OVA to pozycja obowiązkowa dla fana jatki. Samurai Champloo jest niezłe, ale nie jest to "klasyczna samurajka" (hip hop). Akira się zestarzał, Fate Zero jest mocno przegadane, tak więc bądź gotów. Howl's Moving Castle i Spirited Away to "typowe" produkcje Ghibli. Jeżeli lubisz ich poprzednie produkcje, to te również powinny ci się spodobać. Final Fantasy to przeciętniak, a Blood The Last Vampire i Vampire Hunter D są jak dla mnie produkcjami słabymi. Co do Evangeliona, to widziałem tylko serię TV. Anime jest dobre, ale główny bohater to tragedia (nastoletni emo).

 

Ze sławniejszych anime, poleciłbym jeszcze Black Lagoon (zwariowane kino akcji).

Odnośnik do komentarza

Onizuke to parę razy oglądałem tak jak kolega napisał pierwszy raz na HYPER a potem na necie ,szkoda że nie ma 2 sezonu ,bo z tego co pamiętam to końcówka była taka że do USA się wybrał aż się prosi o dalsze przygody Onizuki , kiedyś próbowałem poszukać podobnego tytułu ale nic nie znalazłem żeby było z takim jajem, kurna jak by tacy nauczyciele byli w szkole to by dzieciaki do domu nie wracali ,szkoła 24H :D

Odnośnik do komentarza

Pewnie to wszyscy oglądali, ale co tam. Polecam obejrzeć Kaze No Tani No.Naushika. Obejrzalem wlasnie Perfect Blue, polecam! Bardzo ciekawa, trzyma w napieciu.Warto!BTW dajcie mi namiary na Anime, gdzie trupy ścielą się gęsto, krew, gore(sex akurat nie musi być), potwory, wampiry, demony, magia. tylko żeby też fabuła była, która to wszystko fajnie skleja. Tylko bez mechów i naj lepiej film, bo za cholerę nie wyrabiam z tymi tasiemcami.

 

Berserk

Odnośnik do komentarza

Pewnie to wszyscy oglądali, ale co tam. Polecam obejrzeć Kaze No Tani No.Naushika. Obejrzalem wlasnie Perfect Blue, polecam! Bardzo ciekawa, trzyma w napieciu.Warto!BTW dajcie mi namiary na Anime, gdzie trupy ścielą się gęsto, krew, gore(sex akurat nie musi być), potwory, wampiry, demony, magia. tylko żeby też fabuła była, która to wszystko fajnie skleja. Tylko bez mechów i naj lepiej film, bo za cholerę nie wyrabiam z tymi tasiemcami.

 

Berserk

Duzo jest opinii, ze anime Berserk jest duzo slabsze od mangi, wiec raczej sobie daruje.

Odnośnik do komentarza

Jako że dawno nie miałem okazji zapomnieć się przed ekranem z bajkami i tak się złożyło, że przypadkiem odkryłem ten temat, to pomyślałem, że zarzuciłbym sobie jakieś anime przed snem. Powiem od razu, że fan ze mnie żaden. Oglądałem Doktora Slumpa na rtl7 i bawił mnie kretyński humor, oglądałem, jak chyba wszyscy z mojego pokolenia, Dragon Balla, ale wiem na pewno, że dzisiaj niczego podobnego nie przełknę. Z anime, które oglądałem po tym etapie swojego życia, gdzie człowiek identyfikuje się z Vegetą albo Songiem, obejrzałem Death Note, ktoś mi polecił,i ,idąc standardową metodą po odcineczku na dzień, zobaczyłem całość w jakiś tydzień może półtora. Po drodze trafił się Cowboy Bebop, który również pękł w straszliwym tempie, włączając w to wersję kinową (nie ma lepszej muzyki z anime niż ta w Cowboyu - tak, słyszałem o Seatbelltsach. Chciałem kontynuować tę swoją przygodę bez zbaczania z kursu i odnalazłem Samurai Champloo - nie jestem pewny zapisu, i, mimo że twórca ten sam, nie zachwyciłem się zbytnio, mówiąc szczerze to obejrzałem do końca bo miałem masę wolnego czasu, no i interesowało mnie czy motyw z tym wojownikiem od pomarańczy albo brzoskwini to bujda czy nie. Od tamtego czasu nie siadałem już do japońskich bajek, ale chętnie bym zobaczył coś bez morza krwii, superultra wojowników itp itd. Jakieś sugestie?

Edytowane przez el-shabazz
Odnośnik do komentarza

Steins Gate z takich nowszych a zacnych mogę polecić(tylko uwaga, bo się powoli rozkręca).

Fullmetal Alchemist: Brotherhood mogłbyś spróbować, bo choć target ten sam co dragon ball, to anime jest świetne.

Może jakieś klasyki? Neon Genesis Evangelion albo Ghost in the shell?

Monster może.

 

Musiałbyś sprecyzować bardziej czego szukasz w anime :P Humor, walki, drama, czegoś lżejszego/cięższego itd :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...