Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Yu Yu Hakusho - Ghostfiles (1992-1995), do obejrzenia na Netflixie. Kilkadziesiąt odcinków miksu detektywistycznego z motywami fantasy, mitologicznymi i delikatnie okultystycznymi. Do tego dochodzi specyficzny lekki humor, który nie wadzi ciekawie napisanej historii MC tej produkcji, której sytuacje i przeżycia po prostu da się zrozumieć, a nie zapomnieć i odrzucić do śmietnika. Jest ciekawie, choć po prawie 10 odcinkach s01 za mną, cóż, na razie to wszystko rozwija się powoli, oj powoli. Ogólnie ocenię na ten moment to anime na: 6,5/10. Możecie śmiało uderzać w seans, bo jest to bogaty, urozmaicony tytuł, który powinien wpaść w gusta wielu  z Was.

 

18 godzin temu, Josh napisał(a):

No te pierdzące zombiaki to jest beczułka na max

 

spacer.png

 

Ostatni raz tak się śmiałem jak chłop się za babę przebrał w kabarecie.

 

 

 

 

Jeśli na poważnie tytuł aż tak Ci pasuje pod względem ,,bekowego w opór" humoru, to popatrz na to:

 

Spoiler

- scena z jednego z pierwszych odcinków s01.

 


 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A.I.C.O. Incarnation (2018):

 

Może i nie podejdzie ta seria każdemu z anime-fanów, ale jako jednosezonowy jednostrzałowiec w gatunku sci-fi, z ciekawym elementem/wątkiem ,,sztucznego organizmu" i owinięciem się go tematycznie wokół głównej bohaterki etc., powinien być ciekawą lekturą dla wielu z was na długie jesienne wieczory. Prawie połowa z 12 odcinków za mną, ale wiem, że ,,A.I.C.O." na pewno zasługuje na solidne 6,5/10. Czasami za dużo się dzieje, a ,,kreska" staje się zbyt powszechna, no ale... myślę, że warto się za to kiedyś zabrać. 

 

W dniu 30.09.2024 o 15:06, mugen napisał(a):

Uzumaki fajnie wyszło.

 

Tak, faktycznie ,,Uzumaki" może być ciężkim i trudnym horrorkiem do ogarnięcia. Gdy spojrzałem na skrót fabuły, o co chodzi w tym anime: ,,(...) Goshima wraz ze swoim chłopakiem Shuichi Saito zostają wplątani w dziwne zjawiska związane z motywem spirali, która pochłania powoli całe miasteczko", no to już wiem, że to może być dziwną psychologiczną osobliwością wśród anime. xD

Odnośnik do komentarza

Skończyłem oglądać I Parry Everything. Totalny średniaczek z bardzo oklepanym motywem głównego bohatera pozbawionego zdolności magicznych, który żyje w świecie, gdzie magia jest wszystkim (Black Clover? Mashle? Wistoria?), ale z racji tragicznego poziomu animków w ostatnim czasie i braku ciekawszych perspektyw można obejrzeć. Mnie do końca trzymała głupota Noora, gość to taki One Punch Man, ale jest kompletnie nieświadomy swojej mocy i przez to dochodzi do wielu zabawnych sytuacji. W jednym odcinku pojawia się nawet Satoru Gojo z Jujutsu Kaisen, też warto obczaić :kekw:

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie forumek to nawet bym nie wiedział, że jest takie anime :) jak napisałem: średniaczek, można obejrzeć tylko dlatego że i tak nie wychodzi nic ciekawszego, ogólnie ten cały gatunek (isekai/fantastyka) to już od dawna śmierdzące, rozkładające się zwłoki, w dodatku strasznie przeruchane, ale jak widać powstaje tego coraz więcej, więc widocznie amatorów nekrofilii nie brakuje. 

 

Próbowałem też obejrzeć drugi sezon Goblin Slayer, ale odpadłem. Nie wiem co mnie podkusiło, bo już pierwszy był średni, jedna dobra scena (wszyscy wiedzą jaka :problem: ) na całe anime. Dramat 

 

Z tych nowszych serii, to tylko Asura i Garouden mi przypasowały. Fajne mordoklepanki z kilkoma niezłymi twistami. Teraz widzę, że na LGBTflixa wjechało DAN DAN DAN, to może się obaczai, no i Terminatora muszę w końcu nadrobić. Trochę bieda w sumie. 

Odnośnik do komentarza

Monster, Death Note, Ergo Proxy, pierwszy sezonik Vinland Sagi, Evangelion, Psycho-Pass i masa innych sztosików też w głównej mierze opierały się na dialogach. No, ale to jeszcze trzeba mieć o czym gadać, a nie dwa wieśniaki pielą w ogródku przez cały sezon i mają rozkminy egzystencjonalne na poziomie 15letniej licealistki. 

 

Dungeon Meshi? Spoko, solidne 6/10. 

Odnośnik do komentarza

Mashle bardzo fajne. Taka parodia Harrego Pottera, gdzie w swiecie gdzie kazdy umie czarowac, glowny bohater jako jedyny nie umie i rozwiazuje wszystkie magiczne sprawy sila miesni co prowadzi do mega absurdalnych sytuacji. Fabula jakas wybitna nie jest, ale luzno sie to oglada i niedorzeczne rozwiazania, ktorych niedorzecznosci postaci sa swiadome bawia mocno.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem pierwszy epek Dandadan:

- nastolatka ze zdolnościami telekinezy: check:

- kosmici wyekwipowani w metalowe strapony, chcący ją zgwałcić: check

- nerd fascynujący się teoriami spiskowymi: check

- demon kradnący penisy: check

- retrospekcja z babcią, po której główna bohaterka zyskuje potężne moce i rozpierdala ufoki w drobny mak: check

 

Fajne anime, polecam oglądać z całą rodziną. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...