Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Co jak co, ale Salgado nigdy nie był dobrym obrońcą. Co innego Carlos. Petarda w (pipi)e i petarda w nogach. W sumie nie był on obrońcą, tylko skrzydłowym napastnikiem. Jak ja byłem w(pipi)iony, gdy po pamiętnym meczu z Bayernem, gdzie stracił na początku piłkę i przez to wpadła bramka, wszyscy zaczęli go nienawidzić i przez to odszedł. Od tamtej pory Real nie miał żadnego wartościowego lewego obrońcy.

Odnośnik do komentarza

No ale transfery obrońców to chyba najlepsze co można zrobić w piłce nożnej - najważniejsza formacja tak naprawdę. Także pier.dolamento i tyle, potrzebny jest jeszcze jeden klasowy obrońca na bok i powrót Pepe by mówić o tym, że Real ma obronę. 

 

 

 

 

Figlarz to chyba nie widziałeś obrony Realu w zeszłym i jeszcze wcześniej sezonie ;D

Nie chce byc upierdliwy, ale chyba malo wiesz o pilce noznej. Wszak obroncy musza sie zgrac ze soba, zeby w razie draki nie bylo takiego czegos, ze dwoch stoperow idzie do jednego napastnika, a drugi zostaje sam bez asekuracji. W ataku to co innego, bo jak nie ma zgrania, to mozna zaje.bać z dystansu i moze w koncu wpadnie. Poza tym nie strzelajac goli mozna tez zdobywac punkty. A tracac gole nie. Dlatego najwazniejsza jest obrona i niefajnie jak jest wymieniana na zasadzie "oooo on dobrze gra w ManUnited, to moze kupimy go do nas i bedziemy mieli najlepsza obrone na swiecie!?". Nie tak to dziala Oranku :)

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

No ale transfery obrońców to chyba najlepsze co można zrobić w piłce nożnej - najważniejsza formacja tak naprawdę. Także pier.dolamento i tyle, potrzebny jest jeszcze jeden klasowy obrońca na bok i powrót Pepe by mówić o tym, że Real ma obronę. 

 

 

 

 

Figlarz to chyba nie widziałeś obrony Realu w zeszłym i jeszcze wcześniej sezonie ;D

Nie chce byc upierdliwy, ale chyba malo wiesz o pilce noznej. Wszak obroncy musza sie zgrac ze soba, zeby w razie draki nie bylo takiego czegos, ze dwoch stoperow idzie do jednego napastnika, a drugi zostaje sam bez asekuracji. W ataku to co innego, bo jak nie ma zgrania, to mozna zaje.bać z dystansu i moze w koncu wpadnie. Poza tym nie strzelajac goli mozna tez zdobywac punkty. A tracac gole nie. Dlatego najwazniejsza jest obrona i niefajnie jak jest wymieniana na zasadzie "oooo on dobrze gra w ManUnited, to moze kupimy go do nas i bedziemy mieli najlepsza obrone na swiecie!?". Nie tak to dziala Oranku :)

 

No niestety ale to chyba Ty nie wiesz, że jak brakuje obrońców w drużynie to ich można albo kupić, albo wyhodować. Real kupuje, bo Realowi brakuje zmienników - teraz - kupią np. Maicona to Arbeloa będzie zmiennikiem. Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz zgrywanie się 5ciu obrońców w takim szpitalu jakim jest Real, gdzie boczny obrońca musi często grać na środku (co mu de facto zaj.ebiście wychodzi). A jedynym zmiennikiem na lewej stronie jest gościu który jest królem asyst w Realu - Marcelo... Który w obronie gorzej gra niż Petr Singlar.

 

 

 

edit: Poza tym wyraźnie napisałem, że to jest najważniejsza formacja, także nie wiem o coś się doj.ebał tak naprawdę. Nie znasz REALiów chyba dobrze po prostu.

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Maicon to dobry przykład - transfer idealnie w stylu Realu, czyli bez sensu. Przecież to jest prawy obrońca, a oni mają prawego obrońcę. Bardziej bym się spodziewał Tremoulinas. Z takich "złodziejstw" od lepszych klubów to Evry.

 

Nie wiem, skąd w ogóle pomysł, że w Realu brakuje obrońców. To jest ich najlepsza formacja w tym sezonie. Albiol i Pepe to czołówka europejska, zaś Ramos i Arbeloa z reguły grają co najmniej dobrze. Możecie mieć inne zdanie, ale wyniki przemawiają za tym, co mówię. W czterech najważniejszych meczach sezonu - z Barcą i Lyonem - Real strzelił tylko jednego gola. Stracili pięć, czyli nie tak wiele. Ofensywa to jest ich problem. Nieumiejętność robienia czegokolwiek, co mogłoby tworzyć ryzyko zdobycia bramki. Bronią dobrze... a nawet, jeśli grają źle, obrona jest i tak lepsza niż atak.

 

Przy słabszych rywalach to czasem się zmienia i Real beztrosko sobie strzela, ale przecież mecze ze słabszymi rywalami dobrze im wychodzą. Real w praktycznie każdym sezonie w historii zdobyłby mistrzostwo Hiszpanii, mając tyle punktów co obecnie. Niestety rywalizuje z Barceloną i musi mieć siły właśnie na nią. Przede wszystkim możliwości ofensywne. Pellegrini nie wymyślił żadnej. Wszystko opiera się na indywidualnej inicjatywie Ronaldo, Higuaina, Marcelo lub Alonso.

Odnośnik do komentarza

No ale transfery obrońców to chyba najlepsze co można zrobić w piłce nożnej - najważniejsza formacja tak naprawdę. Także pier.dolamento i tyle, potrzebny jest jeszcze jeden klasowy obrońca na bok i powrót Pepe by mówić o tym, że Real ma obronę.

 

 

 

 

Figlarz to chyba nie widziałeś obrony Realu w zeszłym i jeszcze wcześniej sezonie ;D

Nie chce byc upierdliwy, ale chyba malo wiesz o pilce noznej. Wszak obroncy musza sie zgrac ze soba, zeby w razie draki nie bylo takiego czegos, ze dwoch stoperow idzie do jednego napastnika, a drugi zostaje sam bez asekuracji. W ataku to co innego, bo jak nie ma zgrania, to mozna zaje.bać z dystansu i moze w koncu wpadnie. Poza tym nie strzelajac goli mozna tez zdobywac punkty. A tracac gole nie. Dlatego najwazniejsza jest obrona i niefajnie jak jest wymieniana na zasadzie "oooo on dobrze gra w ManUnited, to moze kupimy go do nas i bedziemy mieli najlepsza obrone na swiecie!?". Nie tak to dziala Oranku :)

 

No niestety ale to chyba Ty nie wiesz, że jak brakuje obrońców w drużynie to ich można albo kupić, albo wyhodować. Real kupuje, bo Realowi brakuje zmienników - teraz - kupią np. Maicona to Arbeloa będzie zmiennikiem. Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz zgrywanie się 5ciu obrońców w takim szpitalu jakim jest Real, gdzie boczny obrońca musi często grać na środku (co mu de facto zaj.ebiście wychodzi). A jedynym zmiennikiem na lewej stronie jest gościu który jest królem asyst w Realu - Marcelo... Który w obronie gorzej gra niż Petr Singlar.

 

 

 

edit: Poza tym wyraźnie napisałem, że to jest najważniejsza formacja, także nie wiem o coś się doj.ebał tak naprawdę. Nie znasz REALiów chyba dobrze po prostu.

 

 

 

Sorry ale zaczynasz myśleć jak te dzieci neo...na (pipi) Realowi Maicon? To jest prawy obrońca(a w Realu nr.1 to Ramos,drugi Arbeloa)...już bardziej by się przydał lewy. Jeśli Real miałby kupować nowego zawodnika to tylko i wyłącznie prawoskrzydłowego...szkoda ,że takowych jest bardzo mało...jeden za(pipi)isty już w Realu był no ale go sprzedali i teraz wymiata w Bayernie :) Transfer Navasa to byłoby coś...ale ten zawodnik poza Sevillą nie najlepiej się czuje :)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Maicon to dobry przykład - transfer idealnie w stylu Realu, czyli bez sensu. Przecież to jest prawy obrońca, a oni mają prawego obrońcę. Bardziej bym się spodziewał Tremoulinas. Z takich "złodziejstw" od lepszych klubów to Evry.

 

Ewentualnie Cashley jest do wyciągnięcia z Chelsea. Romek zabronił mu ruc.hać na boku to kiepsko się w Londynie czuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

(pipi)a jako przykład podałem bo myślałem, że Maicon to lewus. Nie obchodzi mnie kto, ważny, że musi być lewy i tyle. No.

 

 

 

 

No i w ogóle Real ma dobrą obronę ale na papierze - bo Pepe leży sobie i już wsio się posypało. Garay za cienki bolek jeszcze póki co, ale właśnie go lepiej trzymać jako tego rezerwowca jak wróci Pepe i będzie dobrze, ale lewa obrona to tylko Arbeloa i nikt poza nim, bo tak jak mówiłem Marcelo z przodu coś tam zawsze wymodzi, ale w obronie to miliard błędów popełnia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Masz rację Oran, należy nakupić pełno obrońców za miliart ojro, a wychowanków sprzedawać za grosze. Potem mamy sytuację, że pół ligi hiszpańskiej to wychowankowie realu, którzy ze swoim 'byłym' klubem grają zaje.biście i zarząd sobie pluje w brodę, ale i tak kontynuuje swoją genialną taktykę budowania zespołu na pieniądzach. Widzę, że kibice tego marnego klubu myślą tak samo i próbują wszystkim wmówić, że to oni mają rację, "bo my potrzebujemy dobrych obrońców, a nie jakichś słabych wychowanków!!!". Śmieszy mnie takie gadanie.

Odnośnik do komentarza

Wymień mi 10 wychowanków Realu poza Soldado, Granero oraz Maty którzy na przestrzeni ostatnich chociażby 5 lat znacząco wzmocnili inne zespoły.

Nie interesuję się na tyle ligą hiszpańską, żeby wymieniać z nazwisk, ale jakbym pogooglował, to bym znalazł. Niestety nie chce mi się i tego nie zrobię. Czytałem gdzieś, że w Hiszpanii gra sporo wychowanków realu, w tych słabszych klubach. Nie znam konkretnej liczby, ale wiem, że dosyć sporo ich było. Wiem, że nie są to zawodnicy tak dobrzy jak taki Ronaldo, Messi itd. jednak coś w tym jest.

 

A argument, że jestem kibicem klubu, gdzie w obronie jest Vidic, Rio, Evra czy Evans i mi się łatwo gada, jest argumentem z dupy imo. Staram się obiektywnie spojrzeć na działania realu. :)

Odnośnik do komentarza

Google mówi, że (artykuł z poprzedniego sezonu):

 

Wychowankowie Realu Madryt strzelali bramki dla trzynastu drużyn w zeszłym sezonie. Dość kuriozalne jest to, że Królewscy w swoich szeregach również mieli napastnika "własnej produkcji", jednak praktycznie nie otrzymywał on szans na grę i ostatecznie został sprzedany do Getafe [przyp. ogq.: Soldado, dziś jeden z najlepszych strzelców ligi]. Inny wychowanek, Juan Mata, z którym władze Realu Madryt nie odnowiły kontraktu, przeniósł się do Valencii, gdzie krok po kroku staje się pierwszoplanową postacią i rywalizuje o miejsce w składzie z samym Vicente. Mata zdobył w zeszłym sezonie strzelił 9 bramek dla Los Ches [dzisiaj... ekhm, wiecie, kim jest Mata].

 

Kilka linków:

 

http://rafalstec.blox.pl/2009/01/Real-karmi-cala-Europe.html

 

http://www.as.com/futbol/articulo/futbol-107-canteranos-madrid-estan/dasftb/20091230dasdaiftb_39/Tes

 

http://www.as.com/misc/cantera.pdf

Odnośnik do komentarza

Powiedział kibic Man Utd gdzie w obronie grają Vidic, Ferdinand i Evra

No tylko że z tych piłkarzy chorą kasę kosztował tylko Rio i chyba się zwrócił c'nie. Poza tym od graczy Realu(poza Ronaldo, no ale on przyszedł z Manchesteru, więc się nie liczy) ww. trójkę odróżnia fakt, że umieją grać w piłkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Po pierwsze prawa pierwokupu i klauzule odpowiednie są u nich zapisane (tych grających w hiszpanii szczególnie, z Arbeloą wiadomo jak było), więc to nie problem ich ściągnąć znów tak naprawdę.

 

 

 

 

Po drugie Figlarz, zaj.ebiście, że wymyślasz sobie swoje teorię w moich postach. Gdzie ja napisałem, że trzeba nakupowac obrońców? Pisze do (pipi)y nędzy po raz trzeci - LEWEGO OBROŃCE. JA P.I.E.R.D.O.L.E nauczcie się czytać posty ze zrozumieniem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zatrybilem ze zly link sie wkleil.

Ranking najlepszych klubów świata:

1. FC Barcelona (Hiszpania)

2. Club Estudiantes de La Plata (Argentyna)

3. Inter Mediolan (Włochy)

4. Cruzeiro EC Belo Horizonte (Brazylia)

5. Werder Brema (Niemcy)

6. Bayern Monachium (Niemcy)

7. AS Roma (Włochy)

8. Chelsea Londyn (Anglia)

9. Fulham Londyn (Anglia)

10. Manchester United (Anglia)

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Wymień mi 10 wychowanków Realu poza Soldado, Granero oraz Maty którzy na przestrzeni ostatnich chociażby 5 lat znacząco wzmocnili inne zespoły.

 

Garcia, Codina, Parejo, Juanfran, Portillo, Negredo, Bueno, Pavon.

 

Real nie ma przede wszystkim lewej obrony, jedynie Arbeloa się nadaje, Marcelo nie potrafi grać w obronie, to jest skrzydłowy :sweat:

Za to na prawej jest Ramos, Arbeloa i Diarra.

Niech oni się lepiej zajmą pozostałymi formacjami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...