Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Barca nie gra perfekcyjnie, wystarczy obejrzeć ich mecze... Mają kupę szczęścia w obronie (wczoraj POWINNI stracić min. 2 bramki, no ale rywal -dosłownie- nie umiał trafić do pustej bramki), a o ataku i tak zawsze decyduje Messi. Zatrzymasz Messiego, zatrzymasz Barce. Gorzej, że forma strzelecka u niego siada(kolejne spotkanie gdzie zmarnował kilka setek), a zespół z każdym kolejnym meczem gra coraz bardziej zachowawczo. Zaczynają się tragikomiczne wrzutki Alvesa, a to znak, że coś się dzieje. Na moje oko, z taką grą będą mieć ogromne problemy z ogarniętym rywalem.

Fatalnie grają Pedro i Munir, ich występy właściwie nic nie dają Barcelonie, a zastąpienie któregoś z nich takim Albą pewnie wniosłoby... coś. Sprzedaż Sancheza (właśnie zamiast Pedro) już się odbija czkawką, trudno było w to wątpić. Zegary odliczające czas do zdjęcia bana z Wampa nie są już też aż takie śmieszne.

 

Busquets od 1,5 roku nie wygląda najlepiej, a czy Masche się sprawdzi? Jako przecinak jest doskonały, ale moim zdaniem powinien być wystawiany w parze z bardziej kreatywnym pomocnikiem, bo gra często zbyt nieodpowiedzialnie, a jak wiemy DM w tym klubie to jest bardzo newralgiczna pozycja, gdzie każda strata to z automatu bardzo dobra okazja rywala na groźną kontrę. 

Odnośnik do komentarza

Szczerze, jako fan Realu bardziej mnie obawia wyśmienita forma Neymara niż średni ostatnio Messi


No i wielka zagadka to genialny Suarez. 

 

Ogólnie gran derbi zawsz ejest mega ciekawe ale w tym roku to juz totalna zagadka. Moze byc wysokie zwycięstwo realu, moze byc wysokie zwycięstwo barcy, moze byc hokejowy remis a moze byc bezbramkowy remis. No serio w   tym roku wszystko jest mozliwe. Ale to tylko lepiej dla nas kibiców

Odnośnik do komentarza

Bramka była pusta, ale kąt ostry... Barca niby mogła stracić gola, oczywiście, ale tak czy siak, chyba żaden zespół w Europie poza może Bayernem nie sprawia, że rywal robi w meczu tak mało. Dla ciebie jako kibica może POWINNI tracić te gole, ale ogólnie nie ukrywajmy, że grają dobrze, wygrywają mecze nie bez powodu, a większość zawodników tak ogólnie gra dobrze (środek obrony, pomocy), bardzo (Neymar, Dani Alves) lub fantasycznie (Messi).

 

Messiego zatrzymasz, to i Barcę, ale... tak właściwie zdarzyło się to na razie raz, Maladze, poza tym nieco miał problemów z Rayo i Villarrealem, ale ostatecznie mecze wygrane. Z Rayo to był chyba faktycznie ten rzadki mecz, kiedy Messi nie jest najlepszym graczem na boisku. Niechętni zawsze mówią, że Messi jest bez formy i jak go zatrzymasz to będzie... ale zazwyczaj nie zatrzymują. Koleś zdobył 21 goli przeciwko Realowi, więc może to nie jest aż takie łatwe to zrobić. Zawsze może też odegrać. Nikt nie wie, jak wypadnie Suarez w pierwszym meczu po przerwie, ale jest ryzyko, że może i on być dobry, a jeśli nie, w każdym razie jest Neymar. Ale jak pisałem, Real w ostatnich meczach wygląda już solidnie obronnie. Dla mnie wielka niewiadoma, co to będzie, ale powinien być show i kilka goli co najmniej. Jeśli Messi zdobędzie dwa gole, stanie się graczem z największą ilością goli w historii ligi hiszpańskiej...

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, Atletico dzisiaj w swoim stylu, czyli dwa gole z rożnych i 2-0. Wyglądali dobrze, po prostu gole napastnikom nie chcą wpadać. Przy okazji, Kiko Casilla bez wątpienia gra lepiej niż jego dawny kolega klubowy z nazwiskiem dłuższym o jedną literkę i nie przez przypadek awansował do roli... no cóż, na razie numeru 3 w kadrze narodowej.

Odnośnik do komentarza

Jarek, ale z tą bardzo dobrą grą Alvisa to trochę popłynąłeś.  Tuż za Messim w tym sezonie? Serio? Przecież typ zazwyczaj kończy mecz jako najgorszy w zespole, zaraz obok Pedro/Munira. Wiem, że jest ważny dla taktyki, że pod tym względem trudno mu coś zarzucić, ale to samo mogę powiedzieć o moim Busim, który jest bez formy. Ok, wczoraj zaliczył ładną asystę, nie jest tajemnicą, że jak się próbuje po 20 razy na mecz, to w końcu może komuś na nodze wylądować. W defensywie grał jak zawsze padlinę, a piękna "asekuracja" Pique  przyniosła doskonałą okazję dla rywala. Serio, ale jak by porównywać oba boki obrony, to byłbyś chyba jedynym, który wyróżnia Alvesa, zapominając o Albie.

 

 

kanabis- faktycznie co roku nie ma takiej sytuacji, że Barca i Real więcej strzelają niż tracą. Dużo więcej.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nikt nie podważy faktu, że Cristiano strzela bardzo dużo goli. Nie ma jak. Wiadomo, że historii ligi hiszpańskiej tak jak Messi nie napisze, bo przyszedł do Realu dopiero w wieku 24 lat. Messi w tym wieku miał już na koncie tak ze 100 goli w lidze i grał właśnie sezon, w którym zdobył następne 50. Ronaldo przyszedł do Realu już gotowy do przejęcia głównej roli kolesia, który strzela.

 

Mimo to, Cristiano i tak zajmie drugie miejsce w tej klasyfikacji. Brakuje mu 60 goli do Telmo Zarry, co to dla niego... może kiedyś odejdzie z Realu, gdy jego forma już nieco opadnie, ale pewnie nie wcześniej niż za dwa lata. Dobiega trzydziestki, ale mówi się, że dba o swoje ciało jak Włosi.

 

 

 

 

Swoją drogą, Diego Lopez w razie zachowania czystego konta w Clasico będzie miał trzecią najdłuższą serię bez straty gola w historii ligi. Już ma najdłuższą od ponad 20 lat. To też niedoceniany gracz Barcy. Widzieliśmy, jak wypadł Ter Stegen w meczu z PSG. Może jednak nie opłaca się ten modny pomysł rotowania bramkarzami. Dzisiaj w Valencii nie mógł zagrać świetny Alves i widzieliśmy, jak wypadł jego zmiennik...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Swoją drogą, Diego Lopez w razie zachowania czystego konta w Clasico będzie miał trzecią najdłuższą serię bez straty gola w historii ligi. Już ma najdłuższą od ponad 20 lat. To też niedoceniany gracz Barcy. Widzieliśmy, jak wypadł Ter Stegen w meczu z PSG. Może jednak nie opłaca się ten modny pomysł rotowania bramkarzami. Dzisiaj w Valencii nie mógł zagrać świetny Alves i widzieliśmy, jak wypadł jego zmiennik...

Kto??

Odnośnik do komentarza

valencia...............................

 

 

No nie wiem co tak słabo...

 

a tak serio, to było nieuniknione. Nie można w jeden sezon zbudować nowej stabilnej drużyny, która nie będzie zaliczała kompromitujących potknięć.

Dzisiejsza porażka przypomniała mi dlaczego w zeszłym sezonie Valencia nie awansowała do pucharów

Odnośnik do komentarza

 

Jeśli Messi zdobędzie dwa gole, stanie się graczem z największą ilością goli w historii ligi hiszpańskiej...

 

A Ronaldo nadal najlepszy strzelcem w historii ligi hiszpańskiej biorąc pod uwage średnią bramek na mecz graczy z przynajmniej stu spotkaniami w pd ;)

 

 

A Morata nadal jest najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej w stosunku do rozegranych minut.

Odnośnik do komentarza

Okej okej zapomniałem że spuszczać sie można jedynie nad messim. No juz spokój. Nie wiem ile Ronaldo by musiał strzelic bramek zeby było inaczej. 

 

Po ostatnim poscie widze ze chyba jedynie o ironio oggozo zauwazyl ze ronaldo przyszedł pare sezonów po messim. 

 

Mysle ze nawet jakby je.bnął hattrick w gran derbi przeciw barcelonie to by były teksty typu "nic nie pokazał wielkiego oprócz tych 3 bramek". 

Ale jesli to messi strzeli 3 bramy w gran derbi będą zachwyty nad jego geniuszem. No ale wiadomo, życie nie jest zbyt sprawiedliwe :D

Odnośnik do komentarza

 

 

Jeśli Messi zdobędzie dwa gole, stanie się graczem z największą ilością goli w historii ligi hiszpańskiej...

A Ronaldo nadal najlepszy strzelcem w historii ligi hiszpańskiej biorąc pod uwage średnią bramek na mecz graczy z przynajmniej stu spotkaniami w pd ;)

jak jeszcze zawęzisz kryteria żeby to Cristiano wypadał lepiej?

 

Oj tam, oj tam. Podczas wczorajszego meczu podali, że odkąd Ronaldo i Messi grają w jednej lidze, to Ronaldo strzelił więcej bramek, a Messi zaliczył asyst, ale sumując obie statystyki mają .... DOKŁADNIE po tyle samo. Czyli w punktacji kanadyjskiej ich statystyka jest identyczna. Tak było przed tą kolejką i tak pozostało po tej kolejce (2 gole Krystyny i gol oraz asysta Lessiego). Jeżeli jest to prawdą i ktoś potwierdzi, to jest to trochę ekscytujące c'nie?

 

kabi- dobrze by było, jakby w końcu strzelił hat-tricka przeciwko jakiejś dobrej drużynie c'nie? Leoś w marcu pokazał Pięknemu miejsce w szeregu. Giń!

Odnośnik do komentarza

Jeszcze napisz że gdyby Ronaldo grał od małego w Realu to by dawno pobił Messiego( choć i tak Messi strzelił chyba więcej goli w lidze od czasu kiedy Ronaldo jest w Realu ). Nikt nie neguje tego że Cris jest obecnie w kosmicznej formie, ale to Messi jest blisko pobiciu rekordu Zarry a nie on.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Nie ma nic ekscytującego w tym ciągłym licytowaniu się, kto lepszy. To jest tylko nudne i irytujące. Jakby była jakaś nagroda dla obozu "zwycięzcy". Nie można nic napisać, bo zaraz znowu to samo. Powiesz, że Messi coś tam zrobił, strzelił parę goli w życiu... ale Cristiano też! Kurde, wiemy to chyba wszyscy, serio.

 

A kilka dni po Gran Derbi będzie ogłoszenie nominacji do Złotej Piłki i znowu się zacznie najgłupsza z gadek, jak rok temu, super. Bez wątpienia obaj mają niezwykłe zdobycze i także w tym sezonie są w wybitnej dyspozycji, ale kurde są jeszcze inni piłkarze na świecie, a w piłce nadal chodzi o to, żeby wygrała drużyna.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No i git, takie cos mi pasuje. Nigdy mi nie chodziło o to ze Krystyna jest lepszy (bo nie jest) tylko wkur.wiało mnie zawsze że mimo kosmicznych czasem wynikow jest zawsze spychany na drugie miejsce , niesłusznie. Moim zdaniem oboje sa genialnymi zawodnikami i żaden z nich nie jest lepszy od drugiego. eot

 

Ojezu to juz znowu Żłota Piłka. 

 

Mam nadzieje ze dostanie ją jakis szwab. 

Odnośnik do komentarza

W mojej opini Leo jest lepszy niz w ostatnim roku. Gra z taka większa ilością luzu. Moze dlatego ,ze część obowiazków spadła na Nejmara i moze troszek cisnienie z niego zeszło. Poza tym wydaje mi sie , ze bardziej jest teraz na pozycji Cesca i mu to odpowiada.

 

Natomiast ,  w tym sezonie. Ronaldo..... zawsze był maszyna, ale co teraz strzela to jest kosmos.

 

I teraz tylko pytanie co kto bardziej lubi.

 

 

W tym nowym sezonie , po mundialu, moim zdaniem najlepsza piatka na swiecie jest:

Nejmar Ronaldo Messi Cesc i Di Maria (kolejnosc przypadkowa)

Edytowane przez Niewidoczny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...