Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Co Reyes gra :obama:  Spoko meczyk

sekundowy odstęp

 

Krychowiak prawie zakrztusił się krwią...

 

8 minut później

 

Wygląda, że po meczu. Ronaldo 2 gole w ciągu minuty... Dziwne, naprawdę dziwne, że trener decyduje się na grę w 10 przez prawie 8 minut.

Odnośnik do komentarza

Ronaldo już nie tak samo szybki, już nie drybluje, ale to ustawianie się w polu karnym jak i wykończenie ma za(pipi)iste. Brawa dla Crisa jak i całego Realu za ten cholernie trudny mecz. No może oprócz Marcelo i Daniego, którzy byli objeżdżani niemiłosiernie, na szczęście bez większych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza

Niby dlatego że Messi jest stworzony do gry w Barcelonie, gdzie gra jest nastawiona na stricte techniczną piłkę, dużo podań, gra po ziemii, klej przy nodze. Mysle ze w takim manchesterze czy chelsea gwiazda argentynczyka by zdecydowanie osłabła, mizerne warunki fizyczne, brak gry głową czy niespecjalna siła. Sory ale pisze jak jest. Szczerze? Chciałbym go zobaczyc w innym klubie. Ronaldo juz widzielismy, Messiego nie.


Aha i mówił o tym Alex Ferguson, to nie mój złośliwy wymysł.

Odnośnik do komentarza

No niby tak, ale popatrz na takiego Hazarda, który niedawno został wybrany najlepszym piłkarzem ligi angielskiej. Wszystkie słabe cechy, które wymieniłeś przy Messim, pasują i u niego, a koleś gra znakomicie.

 

Messi to trochę inny piłkarz niż Ronaldo, taka 10 bym powiedział, a CR7, przynajmniej teraz, to typowy napastnik. Myślę, że Messi dałby radę w Anglii.

Odnośnik do komentarza

Stoke już niekoniecznie są takimi rzeźnikami jak kiedyś, Shawcross jeszcze ładnie kosi (np Ramseya), ale powoli się zmieniają (staranie o Ronaldinho, kupno Bojana, czy wypożyczenie Wollscheida z Bundesligi o tym świadczą). Bardziej bym wolał żeby zagrał przeciwko QPR, tam Barton by mu pokazał co znaczy piłka nożna ;)

Odnośnik do komentarza

porównywanie piłkarza z którego jest pożytek dopiero jak się znajdzie w polu karnym rywala i na którego adresowane jest 80 procent piłek tam posyłanych (napastnika i tego jak wygląda ostatnie czasy gra Ronaldo), do zawodnika, który większość czasu spędza za plecami kolegów, a w polu karnym bywa (pomocnika, bo chyba juz nikt nie ma wątpliwości jaka jest optymalna pozycja Leo w tym momencie kariery) lekko z czapy. Raczej na niekorzyść tego pierwszego jak się popatrzy na porównywalny dorobek strzelecki.
Ronaldo po dwóch kupowatych meczach w tym jednym ze slabiakami strzela 3 gole w meczu z mocnym rywalem i nagle Messi nie poradziłby sobie w innym zespole. LOL. Nie, bo nie, bo bycie kluczem w układance selekcjonera reprezentacji i jej najważniejszym piłkarzem (a styl jej gry jest jednak inny niż Barcelońskie klepanie ) to takie tam nieważne. Tak Ronaldo gra w powietrzu dużo lepiej niż Messi, ale też dużo lepiej niż Zidane (który miał porównywalne warunki), Ronaldo właściwy, Henry, Maradona i to powoduje, że Messi nie poradziłby sobie w innej lidze czy w innym zespole? Wiesz kabi, ja czytałem wypowiedzi angielskich trenerow, że Messi jest najlepszym piłkarzem jakiego widzieli, a ostatnio Raul powiedział, że grał z Zidanem, Ronaldo i kilkoma innymi, ale to Messi jest "inny niż reszta" i co zgadzasz się też z tym?
Przecież zawsze masz focha jak ktoś w kontekście pisania o Leo porównuje go do Ronaldo , ew. na odwrót, a teraz sam sadzisz takie teksty. Czy Ronaldo brylowałby w każdej drużynie to są domysły, na razie bryluje dokładnie tam gdzie ustawia się grę pod niego, czyli tak samo jak w przypadku Leo. Ronaldo ze swoim średnim dryblingiem (podpisuje się rękami i nogami pod tym, że obrońca Marcelo jest lepszym dryblerem), średnim rozgrywającym i olewaniem obrony niespecjalnie by się znalazł tam, gdzie trener od skrzydłowego wymagałby właśnie tego, a nie sępienia pod polem karnym.
Parę lat temu oprócz takich genialnych inaczej analiz, pojawiały się głosy, że Leo nie radzi sobie tez z angielskimi drużynami, że "nie opuszczający" brytyjscy obrońcy to nie to samo co mięczaki z PD, co w obliczu choćby ostatnio zaliczonego jednego z najlepszych indywidualnych występów ostatnich lat z Man City (tym samym, którego karłowaci napastnicy objeżdżają twardzieli ze Stoke) brzmi tak samo... egzotyczne.
Leo juz grywał przeciwko rzeźnikom, choćby z uważanym obecnie za najtwardszą z czołowych drużyn w Europie Atletico. Grywał przeciwko Realowi Jose, a wiemy jak te mecze wygladaly. W reprezentacji też nie gra przeciwko samym elegancikom. Żyje, a kładzie się na boisku rzadziej niż "gladiator" Ronaldo.

Odnośnik do komentarza

To kiedy Messi był tym najlepszym graczem Argentyny? Pewnie na MŚ, co nie? :pawel:

Messiego w meczach z Realem Jose to może lepiej nie przywołuj, bo sam sobie wytrącasz argument. A tak poza tym to o ch.uj tu chodzi?

Zamiast cieszyć się ze świetnego spotkania w lidze hiszpańskiej to znowu temat zbacza na jakieś głupoty. Juz w nadchodzącym tygodniu hiszpańskie drużyny zrobią pierwszy krok do finału LM i zobaczymy kto będzie brylował w tych meczach.

Odnośnik do komentarza

To nie ja zacząłem i jak Ronaldo źle szło z cieniasami, to nie piałem jak dobrze zagrał Leo :) ( nie żeby wczoraj nie zagrał świetnie, no ale w końcu bramki Ronaldo dały punkty w starciu z trudnym rywalem po miesiącach posuchy...). To po pierwsze.

Po drugie, to nie napisałem, że Leo jest najlepszy w Argentynie, ale jeżeli już, to tak, jest najlepszy ( tak, wiem już, że gdyby nie Di Maria, to Argentyna nie zakwalifikowałaby się do turnieju i z grupy by nawet nie wyszła). Po trzecie, to Leo za Jose strzelił Realowi chyba 10 bramek i dołożył parę asyst, więc biorąc pod uwagę przywiązanie Jose do pilnowania Leo, to faktycznie pogrążyłem się tym argumentem, pisząc (w domyśle) że sobie radzi z twardo grającymi rywalami. Nie radzi sobie w dokładnie takich samych sytuacjach jak każdy inny zawodnik ofensywy: kiedy jest odcinany od podań, ew. kiedy notorycznie i konsekwentnie jest podwajany-potrajany.

Odnośnik do komentarza

mizerne warunki fizyczne, brak gry głową czy niespecjalna siła

No szczególnie patrząc jak Ronaldo się wypi.erdala przy byle kontakcie ( on się nawet zastawić nie potrafi ), a Messi biegnie ile może dopóki go ktoś naprawdę nie skosi równo z murawą. Messi może jest malutki, ale jest cholernie silny i myślę że w PL by sobie poradził spokojnie, ale to tylko gdybanie i sobie daruje takie dywagacje. Także to jest taki mit o tych świetnych warunkach fizycznych i sile Ronaldo, że aż smutno się robi że czyta się takie rzeczy na tym forum.

 

No i ten brak gry głową, tak jakby Ferguson zapomniał kto w 2009 upokorzył jego drużynę bramką strzeloną główką. Pan Alex nigdy nie błyszczał w wypowiedziach i ostatnio to potwierdził.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Faktycznie ronaldo ze swoją posturą i 186 cm wzrostu nie ma szans jesli chodzi o siłe z messim. Tutaj potwierdzenie tylko mitu

 

cristiano-ronaldo-573-on-the-gym-trainin

 

koleś by zmiażdzył jedną ręką messiego razem z neymarkiem jednoczesnie. 

Po trzech bramkach głową gdzie aby wygrac z obroncami któzry przewaznie są silnymi chłopami Mysza pisze ze argument o sile ronaldo jest inwalidą. Spoko.

 

Protip to że CR7 pada jak połowa nurków z barcelony ostatnio aby wymusić faul nie znaczy że robi to z braku siły xD

 

Pajgiego nawet nie czytam bo pier.doli o tym samym w koło, typowe, messi swieta krowa, messi najlepszy w galaktyce i kto powie ze sobie mógłby gdzies nie poradzic od razu zostaje zje.bany i pajgi zaraz wrzuci milion filmików jak messi jedzie 5 graczy elche. No bez jaj panowie, widze ze tutaj wyrazic opinie o messim inną niż zrobienie mu z połykiem to tak jak napisac w dziale o gta 5 ze jest 8/10. 

 

Proste ze Messi jest bardziej wartosciowy jako gracz dla całego zespołu niz Ronaldo bo jest bardziej kreatywny, ale ja pier.dole grają na innej pozycji. 

 

Napisałem ze nie ma co ich porównywać ale pajgiego juz zapiekło i robi to jak przygłup.

 

Jedynie patrze ludwes o dziwo okazał sie normalny kiedy odpowiedział nie pier.doleniem nic nie wartych smutów jak pajgi tylko rzucił argumentami.

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Protip to że CR7 pada jak połowa nurków z barcelony ostatnio aby wymusić faul nie znaczy że robi to z braku siły xD

No robi to bo jest c*pą. 

 

To się tyczy każdego symulanta. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Kabi musi trollować. Dyskusję o sile fizycznej piłkarzy nie wygrywa się wskazując na ich sylwetkę, bo to może być bardzo mylna poszlaka. Dla przykładu są piłkarze niscy, którzy są bardzo silni. Nie chodzi tu, Kabi, o to ile wezmą w martwym, tylko taki Tevez, Lass, Modric, Messi czy też  Verratti mogą iść bark w bark z największymi bykami i jeszcze ich odepchną, przepchają się, po prostu dobrze trzymają się na nogach. Inny przykład to Lewandowski, Drgoba albo Akinfenwa. Natomiast Ronaldo jest w kategorii c.ip, bo byle kontakt z obrońcą kończy się nurkiem. Rzadko kiedy, po otrzymaniu bodiczka, Ronaldo biegnie. Najczęściej niczym pi.zda wywraca się i macha rączkami. A jego muskulatura to może i ładnie wygląda, ale zawsze będzie ktoś lepiej zbudowany, kto może ci odbić du.pę. Np: The Rock.

Edytowane przez blazej10
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...