Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

On często rękę podnosi jak ktoś bramkę strzeli nie wiem w sumie po co ale tak ma. Szukanie tam jakiegoś sygnalizowania spalonego przez Ronaldo to bzdura. Bardziej bym uwagę zwrócił na te jego machnięcie ręką, pewnie w lekkim geście niezadowolenia, że to nie on trafił. Tak czy siak jak zwykle jego zachowania są mega dwuznaczne. Klasyczny Cristiano.

 

Real znowu zaczyna z BBC i znowu nie ma pomysłu na grę, Zidane mówi że Morata i Lucas go przekonują, ale i tak na nich nie postawi od pierwszych minut, fuck logic.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie po wytepach w ostatnich spotkaniach to Ronaldo powinien usiasc na ławce. Jego zachowanie przy golu Moraty było...... Typowe, ale tez zachowanie przy sam na sam w 93 minucie....... (Po lewej mogl dac Moracie do Pustej, Mocniej po lewej miał Kroosa, a po Prawej chyba Kovacic do pustej tez biegł) tez typowe. 

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Ronaldo akurat w ostatnich kilku spotkaniach wcale nie grał tak źle, po prostu nie strzelał bramek. Zaliczył kilka asyst, kluczowych podań, wykazywał większą niż zazwyczaj aktywność w środku pola... w zasadzie w okresach strzelania średnio dwóch bramek na mecz często miewał momenty, gdzie wizualnie prezentował się gorzej, niż teraz, ale w każdym meczu dostał wyborne podanko, dołożył nogę i był bogiem futbolu. :reggie: Wydaje mi się też, że dopiero wczoraj (i to gdzieś tak od połowy spotkania) miał znowu niezdrowe ciśnienie na bramkę, ale też jakoś szczególnie mu się nie dziwię, bo wystarczy, że w 3 spotkaniach nie strzeli i od razu cały świat pisze tylko o tym, że RONALDO ZNOWU NIE STRZELIŁ BRAMKI.

 

 

Osobiście bardziej rozczarowuje mnie Benzema, który gra po prostu tragicznie, a ostatnią dobrą piłkę do któregoś kolegi to posłał chyba w zeszłym sezonie.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Benzema to ten środkowy napastnik, który więcej czasu spędza na lewym skrzydle niż w ataku?

 

 

Czasami zastanawiam się, jak to jest być kibicem drużyny, w której gra taki rak jak Ronaldo. I szczerze mówiąc nie dałbym rady co tydzień oglądać tego wiecznie sfochowanego piz.dusia. Im szybciej odejdzie, tym lepiej dla Realu.

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym zauważyć jak mało luzu i ubogą technikę ma Ronaldo przy wykończeniu akcji. Kiedy on ostatni kogoś przelobował podcinką w stylu wiadomo kogo czy nawet próbował minąć bramkarza? Jeśli dobrze pamiętam to w meczu z Ajaxem podcinką pokonał bramkarza, ale to było chyba 3-4 lata temu. Cały czas wszystko na pałę, oczywiście strzela w taki sposób dużo bramek, ale też masę sytuacji marnuje jak wczoraj. Jego skuteczność to ma naprawdę niski procent.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Krysztiano na razie w lidze oddał 39 strzałów i 2 gole. Na Euro 44 strzały i 3 gole. Ale Złota Piłka musi być, bo przecież Real wygrał LM, a Portugalia Euro.

 

 

Nie no tak serio to w słabej formie jest, jak na siebie. Już pisałem, że jak dla mnie to pierwszy raz wygląda po prostu, jakby się starzał. Jego gra fizyczna jest na innym poziomie. O ile Bale np. nadal rozwija swoje umiejętności wbijania się z główką, to Cristiano w tym sezonie właściwie nie istnieje w tym jeszcze niedawno wybornym dla niego aspekcie.

 

Nadal dobry piłkarz, który robi wiele rzeczy, jego obecność w jedenastce nie byłaby problemem dla żadnej drużyny.

 

 

Real jest liderem najsilniejszej ligi świata. Nie jest w żadnym rozumieniu źle. Ale to ciekawe, że jeszcze niedawno BBC zdobywało tak z 90% ich goli w pewnym okresie, a teraz zespół inaczej rozkłada akcenty, brylują w nim głównie pomocnicy, a gole zdobywa niemal każdy po równo.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Aż sprawdziłem kursy u bukmacherów i aż taka dominacja Cristiano mnie nieco zaskoczyła. Aż chyba postawię na Messiego, można zarobić 7 do 1.

 

 

W 2010 roku kurs na Messiego był 15 do 1. Wszyscy że Sneijder, bo Inter wygrał LM i Holandia medal... Nawet nie należał do najlepszych graczy Interu, ale ludzie do dziś klepią jak automaty, że Sneijdera okradli. Może i w tym roku okradną kogoś, kurs jest atrakcyjny.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ach, liczba goli i asyst! Nie mam opinii na temat lat, kiedy nie interesowałem się aż tak piłką, ale widzę jak to wygląda teraz, na jakiej... wąskiej podstawie każdy z tych dziennikarzy formułuje swoje opinie, i generalnie niezbyt widzę sens wyrażania zdania, który piłkarz "zasługiwał". Dyskusja absolutnie o niczym. Dwa konkretne argumenty to jakie wyniki miał zespół, w którym grał (albo siedział na ławie) m.in. ten gracz, a drugi to ile goli dany piłkarz zdobył (jak wiadomo wszyscy piłkarze mają w każdym meczu te same role i ich jedynym wpływem jest to, ile goli zdobędą). I tyle w kwestii argumentów o tym, który piłkarz na co "zasłużył". Jakimś cudem ludziom wystarcza do kłócenia się.

 

 

Akurat dzisiaj ogłoszono nominacje do Złotej Piłki, bo teraz robi ją znowu tylko "France Football" i zrobił to szybko, nagrodę przyzna pewnie w grudniu. Ogólnie niespodzianek na takiej liście nigdy nie będzie. Ale widać, że Euro bardzo głosujących obchodzi, a Copa America i inne rozgrywki nie bardzo, więc jednak chyba nie ma sensu stawiać kasy na Messiego.

 

Oczywiście ludzie w necie jęczą głównie o brak paru piłkarzy z największych klubów, Boateng, Ozil, stoperzy Juve. Jak co roku. Hej, przynajmniej Diego Godin jest nominowany!

 

 

 

Na marginesie, zawsze marzy mi się taki scenariusz, że Henry w końcu skupi się na trenerce i zostanie pierwszym trenerem w jakimś klubie i będzie trenował lepiej niż Zidane, ale nagrodę dla trenera roku i tak dostanie Zidane, żeby wetrzeć sól jeszcze głębiej. Na razie jednak jest tylko prezenterem TV i asystentem w kadrze narodowej - taki francuski Gary Neville, do bycia trenerem daleko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Uderz w statystyki a ogqozo się odezwie :reggie: Ja wtedy też się nie interesowałem piłką bo nie było mnie jeszcze na świecie ale to po braku nagrody dla Sneijdera w 2010 chyba druga tak kontrowersyjna, nawet po latach, nominacja więc napomknąłem.

 

Dla mnie to Ronaldo mógłby nie strzelić gola do końca roku i wygrać, chciałbym zobaczyć ten shitstorm.

Odnośnik do komentarza

Za rok kalendarzowy.

 

 

W ogóle teraz trwa gala ligi hiszpańskiej. Dotychczas przyznali nagrody za najlepszego (oczywiście za poprzedni sezon):

 

rewelację sezonu - Marco Asensio

trenera - Diego Simeone

bramkarza - Jan Oblak

obrońcę - Diego Godin

pomocnika - Luka Modrić

 

 

Barcelona była mistrzem, a nagrodę dostanie pewnie tylko Suarez, zabawne.

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Oficjalnie za rok kalendarzowy, ale serio, naukowcy tego nie przyznają, właściwie nie ma to znaczenia. Mogą wpisać kogo chcą i za co chcą. Np. za Euro. Albo za jeden mecz w lutym. Nikt nie sprawdza. W sumie to dużo bardziej mnie interesuje, kogo wybrali do głosowania, niż kogo z piłkarzy do głosów. Ale z tym się tak bardzo nie afiszują, w sumie nie mogłem znaleźć, kto głosował. Już lista "Four Four Two" jest ciekawsza, gdzie zawsze jakaś konkretna osoba musi choć kilka zdań napisać uzasadnienia.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jeez, a propos nagród i durnych opinii. Dziś wieczorem jak się okazuje przyznano nagrody Premios La Liga. Nagrodę dla najlepszego gracza sezonu dostał Griezmann. Ba, dostał ją na podstawie czegoś, czego 99% komentujących w sieci nienawidzi najbardziej - algorytmu mierzącego różne rzeczy dziejące się na boisku. Ależ hejt się toczy w sieci...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jeez, a propos nagród i durnych opinii. Dziś wieczorem jak się okazuje przyznano nagrody Premios La Liga. Nagrodę dla najlepszego gracza sezonu dostał Griezmann. Ba, dostał ją na podstawie czegoś, czego 99% komentujących w sieci nienawidzi najbardziej - algorytmu mierzącego różne rzeczy dziejące się na boisku. Ależ hejt się toczy w sieci...

 

Ciekawe jakie zmienne wchodziły w skład tego algorytmu

 

Cvj-PFnWcAATuRc.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...