Skocz do zawartości

Bundesliga


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Bayern wzmacnia się wcześnie. Potwierdzono, o czym pisałem dawno: latem dołączy do nich Sebastian Rode. Inna sprawa, czy ten zawodnik jest wystarczająco dobry, by grać w Bayernie, ja tego nie widzę, ale kto wie, może go przemianują na stopera czy coś. Kontrakt podpisze też 19-letni bramkarz z Austrii, Ivan Lucić. Aha, pamiętacie świetnego stopera Holgera Badstubera? Jak się okazuje, jeszcze istnieje i wraca do treningów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

A więc to oficjalne, 17 maja dostaniemy finał na szczycie niemieckiej piłki. Patrząc na zaangażowanie Lewandowskiego w grę nawet na tym późnym etapie sezonu, myślę, że to prawdziwie oddany BVB zawodnik, jakkolwiek odszedł do wroga do kasy. Jest w tym pewien paradoks, ale koleś nadal gryzie trawę. Myślę, że starcie z Bayernem będzie ciekawe.

 

Bawarczycy pokonali 5-1 Kaiserslautern, ale moim zdaniem nie pokazali aż tak dobrej gry. Gdyby Simon Zoller (podobno ma zastąpić Adriana Ramosa w Hercie) miał nieco większą skuteczność, mecz mógł potoczyć się inaczej. FCK było zdecydowanie ze słabe, by ostatecznie nie przegrać, ale to nie znaczy, że Bayern zagrał jakoś super.

 

 

 

Podium mamy rozdzielone w zasadzie, najciekawszą rzeczą do finału będzie walka o czwarte miejsce i eliminacje LM. Mimo słabej rundy wiosennej (13. miejsce pod względem punktów!), Leverkusen nadal trzyma czwartą lokatę. Na drugim biegunie jest Mainz, które ma świetny rok 2014, ale było słabiutkie jesienią, dlatego ma małe szanse. Pośrednie sytuacje mają Wolfsburg i Gladbach.

 

Leverkusen ma jeszcze mecz z Dortmundem - dlatego wydaje mi się, że mimo wszystko faworytem jest Wolfsburg w tym wyścigu. To bardzo dobra ekipa, ale pamiętajmy... niemiecki system nie sprzyja wytworzeniu się stabilnej czołówki. Dortmund to pewien fenomen - już czwarty rok z rzędu w czołówce, to bardzo rzadkie w gronie ekip niebędących Bayernem. Wielka Borussia lat 90. tylko trzy lata z rzędu była na podium. Wydaje mi się, że ostatnie było HSV w latach 79-84. Bardziej wyrównany system finansowy i brak stabilne elity - to jeden z powodów, dla których obojętnie kto nie awansuje z Bundesligi do LM i jak dobrze by w tym momencie nie grał, raczej nie będzie faworytem, by zajść daleko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

coz, ja caly czas wierze, ze bajern gra na tyle na ile musi. stracili gola w manchesterze, od razu doprowadzili do remisu. stracili u siebie awans, szybko strzelili 3 gole pozbawiajac united szans na awans. w lidze graja slabo i notuja porazki. w pucharze z drugoligowcem strzelili 5 bramek, ale tez bez cisnienia.

 

licze, ze prawdziwy bajern zobacze w nastepna srode.

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz przed Realem i Bayern nadal wygląda skrajnie apatycznie, zero celnych strzałów przez 45 minut, niewiele dynamiki, generalnie nędza.

 

 

Trwające kontuzje Alaby i Neuera również nie poprawią nastroju, na lewej obronie dziś Boateng.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Już jutro o 20 finał, Bayern-Borussia.

 

4685619_m3w624h416q75v20933_dpa_14896000

 

 

(hej, nie śmiejcie się, Guardiola pewnie dostał za noszenie tego dresu tyle kasy, ile wy zarobicie w życiu)

 

 

Nie będzie to raczej mecz na luzie, bo obu ekipom na niczym nie zależy tak, jak na pokonaniu właśnie tego rywala. Dortmund zagra tak jak zawsze, powrócił Schmelzer. Wszystkie oczy będą oczywiście zwrócone na grającego ostatni mecz Lewandowskiego. Wraz z pobytem w BVB kończy się prawdopodobnie najjaśniejszy punkt w światowej piłce dla polskiego piłkarza w historii. Trudno sobie wyobrazić, by był tak ważną postacią w Bayernie - będzie albo trochę gorzej, albo dużo gorzej. Jak wiemy, Guardiola potrafi powiedzieć na konferencji, że "gra napastnikami, chociaż go to nie cieszy", na pewno dodając wiary Lewandowskiemu. Mam wrażenie, że jeszcze najwyże rok i wszyscy będą mieli dość Pepa w Monachium.

 

Bayern zagra bez Schweinsteigera oraz Ribery'ego. Nie zagra też zdrowy Mandżukić, którego Guardiola nie powołał. Z tego co wiem, w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony jego transfer do Anglii, aczkolwiek jest kilka klubów branych pod uwagę.

 

(przed meczem)

 

Nie gra też Alaba. Na lewej Lahm, na prawej Rafinha. Doskonała okazja dla Dortmundu, by wbić Bawarczykom szpilę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No gol byl i nie ma co dyskutowac. Sporo szczescia mial wtedy bajern. Ale z przebiegu meczu zwyciestwo zasluzone. Borussia moze sobie podetrzec d... nic nie wartym superpucharem i wygranym meczem o nic. Po raz kolejny bajern lepszy w decydujacym momencie i po raz kolejny robben. Piekny wieczor.

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

To ujęcie z kąta jest trudne, ale najlepsze jest to, że sędzia liniowy pokazał gola. Olał to więc sędzia główny, który stał za polem karnym, mniej więcej na środku. Jakby gola uznano, można by się kłócić, czy Hummels nie był na 5 cm spalonym...

 

Mecz wyrównany, za wiele dobrych okazji nie było, Lewandowski średnio (jeden strzał z dobrej pozycji koszmarny, pod koniec 1. połowy), przesądziło trafione dośrodkowanie, bywa. Jak zobaczyłem ustawienie Bayernu to zdębiałem (zawodnicy znani, ale Rafinha na lewej, Dante na lewej, Boateng na prawej, Martinez jako stoper, Lahm na pomocy, Robben na środku... c'mon...), no ale wypadło ok. Określiłbym je ostatecznie jako 5-2-3, ponieważ Hojbjerg i Rafinha głównie wyróżniali się w obronie. Było to nieco irytujące, no ale skoro na koniec wynik był dla nich, to pewnie trzeba uznać eksperyment za udany.

Odnośnik do komentarza

ja to w ogole spodziewalem sie raczej kompromitujacej porazki jak dwa lata temu. jak sie okazalo, ze nie gra schweini, alaba a lahm schodzi z kontuzja to pomyslalem sobie tylko "ups".

 

szkoda, ze mandzukicia zabraklo nawet na dekoracji. zegna sie z bajernem w smutny sposob, ogladajac celebracje w telewizorze.

 

aha, jak pep nadal bedzie pomijal martineza w wyjsciowym skladzie to ma w ryj. wczoraj jak dla mnie man of the match. byl jak zwykle doskonaly. absolutnie podstawowy pilkarz bajernu, nigdy nie zawodzi, a w najwazniejszych meczach (np. finaly) gra jak profesor. uwielbiam goscia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...