Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1316

  • ogqozo

    1245

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1125

LvG wraz ze swoim sztabem właśnie opuszczają ośrodek treningowy Untied. Oficjalnie Mourinhio ma zostać ogłoszony jutro

 

United- Mourinhio

 

City - Pep

 

Liverpool - Klopp

 

Leicester - Ranieri

 

Everton - Pellegrini/Emery

 

Szykuje się ciekawy sezon :)

 

Jeszcze Conte w CFC.

Odnośnik do komentarza

Van Gaal oficjalnie wyje'bany.

 

Wbrew pozorom jego kadencja nie była tak do końca zła. Skutecznie pozbył się szrotu i staruszków (Anderson, Fletcher i inni), naprawdę usprawnił grę w defensywie, wydobył ze Smallinga to co najlepsze, stawiał na młodych (dzięki temu teraz słyszymy o Lingardzie, Bortwicku Jacksonie, Rashfordzie, albo nawet McNairze), zrobił parę przemyślanych transferów (Blind, Rojo, Martial, choć w przypadku ostatniego było dużo wątpliwości bo kwota jaką na niego wydali była chora) i można wymienić jeszcze parę zalet.

 

No ale pogubił się miejscami dziadek, stosował 3-5-2 na siłę, często z przodu United się kompromitowało. Bez sensu było żeby został na kolejny rok, trzeba zrobić krok do przodu.

 

Ale nie jest tak że Van Gaal jakoś cofnął United w rozwoju. Dobry proces przejściowy pod nowego trenera, jestem pewien.

Odnośnik do komentarza

Jak się gra asekuracyjnie z dwoma DP, ograniczając akcje ofensywne do 2-3 sytuacji na mecz, to można mieć postępy w obronie. Przy czym wysoki pressing Arsenalu, czy Tottenhamu szybko objawił wady podawania wszerz i do tyłu. Przy takim naporze nie byli w stanie wyjść za połowę.

 

No i jakim kosztem? Manchester miał najsłabszą ofensywę w historii BPL. Bramki na poziomie Sunderlandu, który ledwo utrzymuje się w lidze.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko stawiał, a nie yeb, 50 milionów na Otamendiego, yeb, 120 baniek na Hummelsa. A stawianie na młodzież i na wychowanków to w United tradycja (pamiętam taką ciekawostkę, że oni chyba od ponad 100 lat zawsze mieli w kadrze meczowej przynajmniej jednego wychowanka), on ją kultywował. Teraz skoro przychodzi Mourinho to w sumie Rashford może myśleć powoli o końcu kariery (ewentualnie jakieś wypożyczenie do MK Dons), Mata też może się już pakować, choć z innych względów.

 

Ogólnie jestem ciekawy jak zmieni się gra ofensywna United przy mourarzu w porównaniu do vangaalowskiej.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Rooney w środku, Mata na wahadle, Young raz na boku obrony, potem w ataku itd. Nareszcie skończy się cyrk z wystawianiem piłkarzy nie na swoich pozycjach.

 

Mourinho był marzeniem od odejścia Fergusona. Liczę, że przywróci grę z kontry, skupioną na skrzydłach.


Co do młodych, to mam gdzieś czy będą grać, jeśli Manchester będzie wygrywał. Rashford najwyżej wróci do kopalni, zanim został odkryty przez szereg kontuzji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Zwyrodnialec

Tu się zgodzę, że to wystawianie grajków nie na swoich pozycjach czasem dziwiło, ale jakby tak popatrzeć na to z boku... to jechało się po nim jak wystawiał Rooneya w drugiej linii w poprzednim sezonie, ale jak już w tym wystawiał go na szpicy, to to był obraz nędzy i rozpaczy. Chyba najgorszy okres kariery przeszczepa, dopiero od początku tego roku całkiem daje radę.

 

Dalej - Mata w środku pola w ciągu ostatnich dwóch sezonów też nie błyszczał. Naprawdę czasem zastanawiałem się gdzie ten wielki magik Mata się podział, jak on prostopadłej piłki nieraz nie potrafił dobrze posłać. Dopiero na boku miał przebłyski, a czasem nawet równą formę. W sumie miał chyba więcej goli niż asyst. Nie szło mu kreowanie gry na przestrzeni tych dwóch sezonów, oj nie szło. To nie był ten Mata z Chelsea.

 

A Young? Young to Young, wielkiego nazwiska to on nie ma i nikt na dobrą sprawę nie zwraca już uwagi na to jakim kozakiem na skrzydle był w Villi, więc byleby tylko grać to pewnie nie protestował na wystawianie go na boku obrony. Zresztą nie pamiętam jakichś jego wielkich błędów na tej pozycji. Nie było bocznego obrońcy na poziomie, to grał Young, z przodu na skrzydle miał kto grać, Young nie był tam potrzebny.

 

Oczywiście nie twierdzę że Van Gaal miał jakiś super okres w United, bo nie potrafił obronić miejsca w LM, zaliczył parę kompromitujących porażek, nie wykorzystał potencjału Di Marii i inne tego typu sprawy. Po prostu nie ma co robić z niego jakiegoś zbrodniarza wojennego, bo aż tak źle nie było. Zrobił trochę rzeczy dobrze, popełnił pewnie jeszcze więcej błędów, ale to trener starej daty, wiadomo że żeby osiągać sukcesy trzeba kogoś młodszego, lepszego, który lepiej czuje dzisiejszy futbol. Myślę, że LvG zostawił po sobie całkiem ciekawy skład pod następcę.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Jak bardzo lubie Mou to w Chelsea zrobil niesamowity rozperdol. Lukaku, Mata, De Bruyne, nie mowie ze to byli jacys super pilkarze ale mlodzi na lata, a zastepstwo jakie za nich przyszlo to :pawel: W przyszlym sezonie Mou pewnie mistrza nie zdobecie ale za dwa lata dla mnie pewniak, juz lece obstawiac.

Odnośnik do komentarza

Ja bym stawial ze przyszly rok to budowa, za dwa lata mistrz, a trzeci sezon jak w Chelsea, rozyebka zespolu i Mou w PSG albo u innych arabow.

 

 

Musze sie przejsc do booka zobaczyc jak tam sie maja kursy na mistrza w przyszlym sezonie. Kusi mnie obstawic Liverpool czy innego sredniaka.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

na pewno nie arsenal

wiadomo :smutas: ale pierwsze ruchy transferowe idą w dobrą stronę Xakha podpisany, są ploty o Benatii oraz Moracie gdzie w tym przypadku ponoć jest najbliżej, ale w sumie skończy się jak zawsze i nie mam co się oszukiwać. Zacznie się szpital w drugiej połowie sezonu i będzie pozamiatane.

Odnośnik do komentarza

 

City będzie mistrzem.

Taaaaa

Przychodzi Guardiola, a patrząc na to, co osiągnął, i biorąc pod uwagę ich niemal nieograniczony budżet, to nie da się postawić na kogoś innego.

 

IMO pierwsza trójka będzie wyglądać tak:

 

1.City

2.United

3.Liverpool

 

 

Możecie zapisać sobie tego posta, a później się śmiać. Albo nie, he he he.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...