Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1316

  • ogqozo

    1246

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1125

Trochę mnie zastawia dlaczego tak późno facet zaskoczył, przecież w formie to był/jest świetny piłkarz. Zwalam winę na Jose.

 

Nie ma co kryć że on jest po prostu trochę głupi, o podejmowanie decyzji głównie mi chodzi, choćby niby tak błahe rzeczy jak "o jeden drybling za daleko". Myślę że przy Conte odzyskał nieco luzu i bardziej mógł rozwinąć skrzydła za pomocą swojej techniki którą zawsze miał niezłą, u Mourinho trochę "roztrzepani" piłkarze jak on czy Cuadrado zawsze mieli pod górkę.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna ciekawostka - Pochettino przyznał że Moussa Sissoko dzisiaj nie był w osiemnastce meczowej z powodów "taktycznych". Piłkarz kupiony za 30 milionów funtów, który dla Spurs zagrał już 10 meczów (każdy chu'jowo), nie mieści się NAWET na ławce rezerwowych.

 

A corek ostrzegał, a pół forumka (włącznie z jarkiem ogqozo we własnej osobie) się jarało jak mu wyszedł finał ojro :cool: :czesc:

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Jak zawsze konfabulacje. Ja tyle pisałem, że grał dobrze w Tuluzie i Newcastle. W sensie, no kurde, nie był najlepszym piłkarzem Newcastle? Cokolwiek sensownego się rodziło w Newcastle, to głównie za sprawą jego skilla (w każdym razie gdy był kontuzjowany Townsend, czyli zazwyczaj). Na Euro to były tu teksty w stylu "wow taki niedobry piłkarz a może grać w reprezentacji Francji", których oczywiście nie podzielałem w tym kontekście.

 

Nie lubię takich wypaczeń, że niby jarałem się kiedykolwiek jakimś transferem dosłownie. Zawsze część wypala, a część nie. Na dziś np. Mchitarjan nie wypalił no i co z tego, no nie powiem, że to była nieprawda, że był najlepszym piłkarzem Bundesligi, tylko że prawda że był, a w tym sezonie w mniej wymagającej lidze jednak nie wypalił, bywa. Mchitarjan był też rozczarowaniem (ok, nie że w ogóle nie grał, ale w skali do oczekiwań) w Dortmundzie, aż nagle nie był. W United też może za rok wypali, albo za dwa. Stefan Savić przez prawie rok nie grał w Atletico, a potem przekonał, wyszedł na finał LM i teraz gra regularnie kosztem innych, jak Alderweireld (którego Atleti mogło mieć) czy Gimenez. A w Anglii, choćby Dejan Lovren niedawno był fatalnym transferem. Teraz już nie, choć transfer przecież był w przeszłości.

 

Tak że ja nie mam nigdy wielkich oczekiwań. Tutaj zwłaszcza mnie zdziwiło, że Sissoko jeśli grał, to na prawym skrzydle. No rozumiem ideę, ale to jednak nieco zaskakujące. Z Manchesterem City dość nieźle zablokowali ataki tą stroną, nie wyglądało to tak źle jak dla mnie.

 

 

No ale jak już mówimy ściśle... Sissoko zagrał w lidze 327 minut, to jest jakieś 3,5 meczu. Z Manchesterem City wygrali 2-0, a Sissoko zebrał raczej dobre opinie (co mówię, by nie było, że tylko ja tak uważam). Potem zagrał z WBA no i w sumie nie pamiętam, co tam grał, to było półtora miesiąca temu. I to by było tyle, potem jakieś ogony grał czy coś. Oczywiście trener na pewno ma swoje powody, ale też nie jest tak, że grał bardzo dużo.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 W sensie, no kurde, nie był najlepszym piłkarzem Newcastle? 

 

nie wiem

 

Daryl Janmaat oficjalnie w Watford. W sumie chyba najlepszy piłkarz Newcastle. 

 

I Sissoko nie grał dobrze w Newcastle. Jakby choć trochę trzymał poziom to sami kibice Newcastle by go nie znienawidzili. Do Wijnalduma jakoś nie mieli pretensji, a Sissoko dosłownie był pośmiewiskiem i nie mogli uwierzyć że dostaną za niego 30 milionów. W poprzednim sezonie zagrał jeden dobry mecz, z Norwich i tyle. No i jeszcze udane EURO, teraz znowu wrócił do swojego poziomu.

 

Rozumiem że potrzeba czasu żeby ocenić transfer, ale Sissoko ma 27 lat, a wciąż nie ma ani dobrego strzału, ani kreatywności, nie oferuje nic ciekawego oprócz czasem jakiegoś dryblingu który i tak raczej nic nie daje bo gdy trzeba biegać to daje znać o sobie jego ociężałość. Naprawdę, mała szansa by jeszcze zaczął cokolwiek grać, a szczególnie na skrzydle, gdzie nie ma predyspozycji i gdzie nigdzie nie robił choćby przyzwoitych liczb. Tylko sprawiał wrażenie dobrej gry.

Odnośnik do komentarza

Tak że ja nie mam nigdy wielkich oczekiwań. Tutaj zwłaszcza mnie zdziwiło, że Sissoko jeśli grał, to na prawym skrzydle. No rozumiem ideę, ale to jednak nieco zaskakujące.

 

Również uważam że powinien grać na środku pomocy.

 

 

 

No ale jak już mówimy ściśle... Sissoko zagrał w lidze 327 minut, to jest jakieś 3,5 meczu. Z Manchesterem City wygrali 2-0, a Sissoko zebrał raczej dobre opinie (co mówię, by nie było, że tylko ja tak uważam). Potem zagrał z WBA no i w sumie nie pamiętam, co tam grał, to było półtora miesiąca temu. I to by było tyle, potem jakieś ogony grał czy coś. Oczywiście trener na pewno ma swoje powody, ale też nie jest tak, że grał bardzo dużo.

 

Ligę je'bać bo był ostatnio zawieszony, ale grał w LM, o którą całą karierę zabiegał i podkreślał że to jego poziom i jest do niej stworzony, z Leverkusen dostał cały mecz i przez wielu został nazwany jednym z najgorszych występów piłkarza w historii angielskiej piłki.

 

EDIT. Ech, miało złączyć posty :(

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

No w różnych okresach nazywałem na pewno Sissoko, Janmaata i Wijnalduma najlepszymi piłkarzami Newcastle. Ale tak stricte zeszły sezon? Mam wrażenie, że połowa goli Newcastle padła dzięki Sissoko. Ok, może 1/3. Albo coś. Wystarczy je zobaczyć i trudno powiedzieć, że dosłownie "nic nie wynikało", jeśli mamy z tego akcje albo i gole. Jego motoryka, możliwość pchnięcia tego szajsu do przodu, dobre wyczucie podania, które zagrozi... Ile było akcji, że nic, Sissoko dostaje piłkę i bach, jesteśmy pod polem karnym jakimś cudem. Zwłaszcza ma to znaczenie w okresie Beniteza.

 

Inni mówią, że jego beznadziejność zrzuciła wręcz Newcastle z ligi, ok, na pewno wiele by mu można wytknąć, ale myślę, że ci fani przesadzali, jak to mają w zwyczaju. Opinie były różne, także pozytywne.

 

Półfinał i finał Euro to też nie nic, bo pokazują, że no jak widać w odpowiednim kontekście... Nie jest tak, że Sissoko to jednowymiarowy amator przypadkiem tyle lat grający w klubach czołowych lig.

 

 

Nie chodzi mi o to, że się nauczy grać w tym wieku. Ale może być w lepszej formie fizycznej. Być może, kto wie. A raczej tego szukają Spurs, kogoś, kto przebojem wedrze się pod bramkę, a przy okazji nada się do intensywnego pressingu i kontrpessingu, który Pochettino wręcz wprowadził w Anglii niczym Bona ziemniaki, a teraz dał się wyprzedzić Kloppowi i być może Guardioli oraz paru innym.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić to po finale Euro jego nazwisko łączono z Realem no i kosztował 30 milionów funtów które Tottenham wywalił w ostatnie minuty okna transferowego, duże nadzieje są z nim wiązane więc podyskutować można. 

 

Co do tego że potrafi wpaść z impetem w pole karne to fakt, jest silny, ale jak pisałem, szwankuje u niego wszystko inne i ciężko by nagle zaczął kreować ogrom sytuacji na prawym skrzydle, czy, o zgrozo, dawać drużynie gole i asysty, bo nie robił tego za bardzo gdy był największą gwiazdą słabej drużyny w której mógł być wiodącą postacią i się wyróżniać.

 

A na środku pomocy, gdzie jest Dier, Wanyama, Alli, Eriksen i najważniejszy Dembele trochę trudno byłoby mu się przebić o ile Pochettino chciałby go tam wystawiać. Dlatego chciałem żeby przeszedł do Evertonu i był wystawiany w środku pomocy, razem z Gueye taki silny murzyński środek pola mógłby być spoko.

 

Dzisiaj mecz United, ciekawy jestem czy wreszcie Mchitarjan od pierwszej minuty, i Rooney, bo z Feyenoordem zagrali dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...