Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1316

  • ogqozo

    1246

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1125

W hiciorze kolejki dwa gole Benteke. Dużo wspaniałych celebracji dla niego i Sakho. Wygrana Palace. Trudno powiedzieć, ale to może oznaczać, że Liverpool wypadnie z miejsca LM.

 

Mourinho powiedział po meczu, że dla niego najważniejsza jest Europa League a nie 4. miejsce, bo to "wygranie trofeum". Whatever. W sumie nagroda ta sama. Ale otwiera innym szanse.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to mit bez podstaw, podobny do tego szerzonego po każdym niewygranym meczu Barcy czy Argentyny o Messim. Hazard był zazwyczaj najlepszym graczem Chelsea, jak Chelsea była dominowana to za wiele to i tak nie dawało, bywa. Za rok będą grać dwa razy w tygodniu, z jakimś Realem nie Bournemouth, to też o dziwo będzie wyglądał gorzej, niż teraz. Ogólnie jednak to najlepszy gracz Chelsea prawie zawsze, gdy jest zdrowy.

 

 

Kante jednak musiał wygrać. Ludzie uwielbiają go. Sam Hazard powiedział, że gdyby wygrał, to by zaprosił na scenę Kante i oddał mu statuetkę. To że mnie trochę męczą te zachwyty Kante, jakby był jedynym piłkarzem na świecie, nie znaczy, że jakoś źle, choć wymieniałem wiele razy i tu mecze, gdzie, no kurczę, bogolem nie był ale Chelsea sobie dawała radę. Głównie Hazardem.

 

Przez ostatnie 25 lat, tylko trzy razy tę nagrodę dostał nie-napastnik: Terry, Gerrard i teraz N'Golo Kante, niespodziewany obrót sprawy, ale zawsze to coś nowego docenione. Tak chyba zawsze było, bo tylko kilku piłkarzy dostało tę nagrodę choćby dwa razy, może głosujący nie chcieli, by Hazard do nich dołączał. 

 

 

Przynajmniej nie Dele Alli, geez, na miejscu Christiana Eriksena bym odszedł do Bayernu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

To kolejny zarzut który zawsze na niego miałem - gdy cała Chelsea grała dobrze, to potrafił błyszczeć, ale jak już coś zaczęło szwankować, to stawał się jednym z najbardziej bezużytecznych w drużynie, z tymi swoimi kiwkami w okolicy pola karnego które prawie zawsze kończyły się wycofaniem piłki do tyłu, bo sam nie potrafił nic zrobić. No nie potrafił wygrywać samodzielnie meczów drużynie, przynajmniej ja sobie nie przypominam by zbyt często sam decydował o losach meczu, gdy cały zespół miał problemy.

 

Ale zostawmy Hazarda, teraz gra dobrze i ciężko się go czepiać.

 

Co do Kante, to jestem ciekawy czy gdyby archetyp małego, pracowitego murzyna z dobrym odbiorem w postaci Makelele nigdy nie istniał, to czy Kante byłby teraz tak popularny. Jestem pewien, że ani Carrick w 2012/2013 ani Matic w 2014/2015 nie byli dostali tyle uwagi, mimo że oprócz świetnego wykonywania roboty od której jest stricte defensywny pomocnik, to jeszcze posiadali trochę więcej piłkarskich atutów i potrafili grać w piłkę, szczególnie Matic.


Nie lubię niezdrowego hype'u, szkoda że Kante padł jego ofiarą. Swoją drogą zauważyliście, że jakoś statystyki Kante przestały się przewijać w social media gdy okazało się że ktoś ma lepsze (Herrera)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...