Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 15,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1306

  • ogqozo

    1218

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1120

Co tam się od(pipi)ało wczoraj w Birmingham, sędzia zapomniał włączyć zegarek od goal line? :yao: 

1592418411.jpg

 

(Tak to nie był gol wg sędziego).

 

Potem tylko typowy Arsenal z typowym Davidem Luizem ("asysta" do Sterlinga, sprokurowany karny i czerwona), a to wszystko nasz ulubiony brazylijski obrońca zdążył zrobić w 25 minut od wejścia na boisko w pierwszej połowie.

Odnośnik do komentarza

Arsenal [*]

 

Bez Leno, z Luizem i niezadowolonym Aubameyangiem to nie wróżę zbyt piękniej przyszłości. Czyżby papa Wenger robił robotę ponad stan? Jeszcze dzisiaj ta przegrana z BHA. Ciekawy komentarz Maupeya https://www.football.london/arsenal-fc/news/breaking-neil-maupay-arsenal-players-18459267

 

Co do wczorajszych meczy - de Gea tak cieniuje od 2 sezonów że aż chciałbym żeby dali porządną szansę Hendersonowi za rok. Na plus powrót Pogby który odmienił oblicze ziemi, tej ziemi amen. No i też wejście matića uporządkowało obronę, Fred jest niestety piłkarzem na ławkę i tyle. Żal szczególnie drugiej połowy bo co strzały były (Martial) to aż żal że 2-1 nie było.

Odnośnik do komentarza

Jurgen Klopp stwierdził, że oglądając Man City nie może uwierzyć, że są 20 punktów za nimi. W sumie to ja trochę też. City miało w tym sezonie wiele meczów, gdy miażdżyli rywala... ale ten z 2 okazji zrobił 2 gole i przegrywali (kontuzja Laporte'a boli nawet bardziej, niż się spodziewaliśmy). Ale kurczę, jak oni grają.

 

Pep wystawia jedenastki, które wydawały mi się wcześniej niemożliwe. Wczoraj 5 graczy ofensywnych, z czego 4 lewonożnych. Każdy z tej czwórki dowalił zresztą gola albo asystę, albo parę. Phil Foden chyba jest gotowy, nie chcę przesadzać ale to bez wątpienia jest Messi miasta Manchester, sprawa przesądzona, bo zagrał pierwszy raz taki mecz.

 

 

 

Dzisiaj Chelsea-Man City, dość ważna okazja dla Chelsea, żeby nie stracić przewagi na swoim 4. miejscu. Blues wyglądają całkiem dobrze po przerwie, ale Manchester United po powrocie Pogby jak najbardziej wydaje mi się obiecujący. To wygląda mniej więcej tak, jak sobie wyobrażałem tyle czasu, czyli Ole nauczył ich grać w miarę nudno, pasywnie i solidnie, a teraz Pogba może zrobić z tego okazje bramkowe. Akcje jakie on kręci z połowy boiska bez jakiegoś zrobionego mu miejsca - to jest widowisko. W faktycznie dobrym klubie, Pogba mógłby, nie mam wątpliwości, kręcić wysokie wyniki zdobytych goli i asyst. Powiedzmy, że każdy ma prawo go krytykować, ale... czy można zaprzeczyć, że nikt w Anglii nie potrafi robić z piłką takich rzeczy, jak on?

 

No i Wolves, którzy jak to Wolves, starają się z każdego wyklepać 1-0, ale też ciągle walczą o to 4. miejsce. 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ogqozo napisał:

Dzisiaj Chelsea-Man City, dość ważna okazja dla Chelsea, żeby nie stracić przewagi na swoim 4. miejscu. Blues wyglądają całkiem dobrze po przerwie, ale Manchester United po powrocie Pogby jak najbardziej wydaje mi się obiecujący. To wygląda mniej więcej tak, jak sobie wyobrażałem tyle czasu, czyli Ole nauczył ich grać w miarę nudno, pasywnie i solidnie, a teraz Pogba może zrobić z tego okazje bramkowe. Akcje jakie on kręci z połowy boiska bez jakiegoś zrobionego mu miejsca - to jest widowisko. W faktycznie dobrym klubie, Pogba mógłby, nie mam wątpliwości, kręcić wysokie wyniki zdobytych goli i asyst. Powiedzmy, że każdy ma prawo go krytykować, ale... czy można zaprzeczyć, że nikt w Anglii nie potrafi robić z piłką takich rzeczy, jak on?

 

Lol... dzisiaj gra Man City, a chłop pisze elaboraty o Pogbie. Proponuję się ogarnąć. Cytuję dla potomności, żeby dowody nie zaginęły po edycji. ;)

Odnośnik do komentarza

Dowody... czego? Że na luźnym forum gdzie ludzie piszą już okazjonalnie... ktoś napisał o Pogbie... chociaż ten nie grał akurat dzisiaj? Ale ogólnie dotyczyło to ostatnich kolejek oraz trwającej walki o 4 miejsce? Brzmi strasznie.

 

 

Ta walka mnie w sumie bardziej ciekawi, niż tytuł dla Liverpoolu. Było wiadomo od miesięcy, że podopieczni Kloppa i tak po niego sięgną, oraz że ze wszystkich sposobów na zdobycie tytułu po 30 latach bijąc rekordy, ten musi być najmniej efektownym, bo nikt nie może tego w normalny sposób świętować. Nawet piłkarze ze sobą, bo nie grali meczu.

 

Natomiast Chelsea - oni nie są pewni tego 4. miejsca i za dziś spory szacun. Kolejny udany występ, zmusili Man City do wyglądania nagle bardzo przeciętnie. Okej, przy TAKICH błędach w obronie City nie można już mówić tylko o przypadku, albo klasie rywali. Ten zespół w tym sezonie ma faktycznie momenty wyłączania mózgu w defensywie. Teraz bez publiki, może nagle usłyszymy krzyk trenera "grajcie na Mendy'ego, on jest cienki!". Ale i pomijając bramki - Chelsea miała chyba więcej lepszych okazji. W zimie to już wyglądało coraz bardziej cienko, zwłaszcza z wynikami, ale Lampard się odkuł.

 

Niemniej - jeszcze 7 kolejek na to wszystko. Także Leicester może jeszcze wypaść z miejsca w Lidze Mistrzów, jeśli nie zacznie wygrywać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Liverpool pobalował. "Vincibles" już poszło z Watfordem. Ten mecz po wytrzeźwieniu nie będzie zbyt pamiętny dla żadnej ze stron.

 

 

Reszta ligi po cichu pozostaje bardzo ciekawa. Słaba forma Leicester i porażka Chelsea z West Hamem sprawiają, że tabela się zacieśnia. Mniejsze kluby pozostają w walce z dużymi, co od dawna się nie działo. Zazwyczaj 6. miejsce miało na tym etapie sezonu kilkanaście punktów przewagi nad 7. miejscem, a teraz Leicester stara się nie zmarnować przewagi do końca i zostać w LM, Wolves i cholerne Sheffield walczą o LM, a taki Tottenham jest na 9. miejscu. Nawet taki 11. w tabeli Everton ma 10 pkt. straty do Ligi Mistrzów - nie aż tak wiele w porównaniu do ostatnich lat, a do tego jest po co go oglądać, bo ma teraz jakiś tam styl, Richarlisona i jedne z lepszych boków obrony w lidze.

 

Dodajmy walkę o utrzymanie i wychodzi, że każdy ma o co grać w każdym meczu. Poza Liverpoolem.

 

 

 

 

Dla mnie jedna z pamiętnych akcji sezonu. Bo zwieńczona choć raz golem, pokazuje jakie wystawki daje kolegom cały sezon Allan Saint-Maximin. Podobnie jak Adama Traore, drugi "jeździec bez głowy" odnalazł się w tym sezonie z coraz lepszym produktem końcowym swoich nieskończonych rajdów. Obaj należą do graczy, którzy dostarczają najwięcej rozrywki indywidualnie i na pewno w Anglii zmienili teraz opinię o swojej karierze. 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ale ta ofensywa, mhm. Dalej zwalniacie Ole mdr? Przy Pogbie i Bruno, reszta też wygląda nagle jak wirtuozi. Greenwood, od kiedy gra całe mecze na "prawym skrzydle", wygląda jak top gracz ligi, a koleś przecież dopiero zaczyna karierę. Jak on teraz zacznie strzelać w taki sposób prawą nogą to kaplica.

 

Jeszcze tylko, po latach życia iluzją, ściągnąć dobrego bramkarza, i Man United może zacząć mieć ambicje na czołówkę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Co to United gra to ja nie wiem :banderas:Ofensywna piątka Rashford - Martial - Greenwood - Bruno  - Pogba dała wczoraj United 4 kolejne zwycięstwo min. 3 golami. To pierwszy taki przypadek w historii Premier League. Patrząc na kalendarz spotkań kto wie, czy w 38 kolejce mecz Leicester - United nie będzie meczem o 3 miejsce. A no i Tottenham :yao:  Mogli to nawet przegrać, gdyby nie ręka Kinga po przewrotce Wilsona i świetna interwencja Llorisa w 96 minucie. Krązy po necie świetny obrazek - posiadanie piłki między 85 a 90 minutą. #MourinhoBall

 

1594318049.jpg

 

 

Z ciekawostek jeszcze statystyki Kepy z tego sezonu.

 

1594318197.jpg

Odnośnik do komentarza

No w tym meczu to sporo pomógł ten, hm... kontrowersyjny VAR-ny, bo do tego momentu to tak efektownie nie wyglądało zupełnie. Potem jak Villa się otworzyła to może tak, Greenwoodowi nadal wpada praktycznie każdy strzał z każdego miejsca, chory typ.

 

 

Leicester chyba sam nie wierzy, że to uratuje. Z przewagi, która w grudniu wydawała się tak ogromna, został cały jeden punkt. Trudno widzieć te ekipy i stawiać na to, że Lisy nie skończą poniżej United i Chelsea. Ale to tylko 4 mecze, ktoś się może wywrócić.

 

 

 

Z Tottenhamu na razie się nie będę śmiać. Ludzie pisali różne rzeczy o Mourinho i oczywiście przesadzali, ale fakt jest dla mnie taki, że przed przyjściem Mourinho, Tottenham TEŻ wyglądał fatalnie i jego wyniki były właściwie i tak lepsze niż gra. Dlatego bawi mnie jak widzę komenty w sieci że to była zła decyzja, by zwolnić Pochettino. Coś musiało się zmienić. Jak na razie, Mourinho nie nauczył np. obrońców gdzie powinni być ustawieni, nie sprawił, by choć JEDEN gracz ofensywny miał regularną formę. Jednak ta smuta, jaka była przed jego przyjściem, wyglądała wcale nie lepiej.

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W ogóle to długi czas po tych wszystkich rozkminach tutaj, gdzie odejdzie Guardiola, a gdzie De Bruyne (pamiętacie w ogóle?), Sąd Arbitrażowy rozpatrzył apelację - Man City nie będzie wykluczone z Ligi Mistrzów w ogóle. Tak że skończyło się jak zawsze. 

 

 

Ciekaw jestem, czy w weekend na Wembley w meczu Man United-Chelsea trenerzy wystawią podstawowych graczy. Niby niektórzy traktują FA Cup jako wartościowe trofeum, ale widać, że niektóre ekipy już kompletnie nie mają sił na granie dwa razy w tygodniu. Dzisiaj Ole prawie uszło płazem zdjęcie Pogby, Bruno itd., obaj zresztą grali kiepsko, ale bez nich bylo tylko nędzniej. Ten sezon, jak cały rok 2020 dla wielu, to taki, w którym sukcesem będzie przeżyć.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...