Skocz do zawartości

Premier League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bartg

    1314

  • ogqozo

    1239

  • c0ŕ

    1202

  • Zwyrodnialec

    1124

Man United ogłosiło straty 113 mln funtów w sezonie 2023-24. 

 

 

W kontekście coraz mocniejszych zasad "utrzymywalnego budżetu" w Anglii, to spora liczba. Limit teoretycznie wynosi 105 mln za ostatnie TRZY sezony, a Man United ma już za ostatnie trzy lata przekroczyło 250 mln. Trochę więcej. Można odliczać różne rzeczy, np. "wydatki na rozwój", więc nie jest to na razie jakoś potwierdzone, czy Man United łamie przepisy, klub oczywiście stwierdził że nie.

 

 

O sytuacji pisałem tu nieraz, bo ciekawi mnie co dalej. Miało być naprawdę "ciche lato" zablokowane przez bilans finansowy, ale ściągnęli 5 zawodników do jedenastki. Klub skupił się na oszczędzaniu w innych rejonach, kończąc z Fergusonowską koncepcją "pracy na całe życie" i zwalniając masę pracowników nie-piłkarzy. Czy nie skończy się stratą punktów jak w Evertonie, zobaczymy, na razie ich wyniki są podobne jak Evertonu. 

Odnośnik do komentarza

Błędem było zostawienie Ten Haga, ale rozumiem czym się kierowano. Nie ma nikogo na poziomie kto by był dostępny, a niestety Klopp i Guardiola raczej nigdy tam nie trafią. Zobaczyli, że wygrywał trofea przez 2 sezony z rzędu, w ostatnim były złe wyniki, ale uwierzono, że to wina dużej ilości kontuzji.  No ale początek tego sezonu pokazuje, że nadal jest gdzieś problem. Nadal ta drużyna jest na etapie nauki gry w piłkę, chociaż to już 3 sezon Ten Haga. 

 

Jak to rozwiązać? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Nadzieja jest. Man City właśnie zaczyna się bronić w sprawie 115 zarzutów w sądzie. Za rok-dwa może dostać sowitą karę.

 

Chelsea też może czekać sporo problemów, bo zbierane są od ok. roku materiały w kwestii finansowania pod stołem różnych spraw przez Abramowicza. 

 

 

Jeśli Man City, Chelsea i Man United dostaną minusowe punkty, to Arsenal może postraszyć!

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ogqozo napisał(a):

Nadzieja jest. Man City właśnie zaczyna się bronić w sprawie 115 zarzutów w sądzie. Za rok-dwa może dostać sowitą karę.

 

Chelsea też może czekać sporo problemów, bo zbierane są od ok. roku materiały w kwestii finansowania pod stołem różnych spraw przez Abramowicza. 

 

 

Jeśli Man City, Chelsea i Man United dostaną minusowe punkty, to Arsenal może postraszyć!

 

 

Straszyć raczej nie. Aktualnie jest w pozycji, w której jest naturalnym pretendentem do tytułu, co ciężko wypracował sobie w każdym z ostatnich 5 sezonów.

 

 

Ciekawe, jak będzie wyglądał Liverpool po pierwszej części sezonu, bo póki co wielka zagadka. Początek niezły, trzy zwycięstwa, trzy czyste konta. Mało który z trenerów miał takie dobre wejścia w sezon.

Odnośnik do komentarza

Alisson pomógł, Salah i Diaz pewnie nie będą cały sezon wyglądać jak Messi, ale Liverpool i tak na pewno wygląda mocno. Arsenal nie ma takiej defensywy na ten moment, tutaj tym bardziej Raya pomógł broniąc, Brighton miało sporo okazji na terenie rywala. Jasne, Aston Villa i Brighton to chyba trudni rywale, ale tak to na razie wyglądało, bez dominacji.

 

Możliwe, że i w ataku i w obronie dwie najlepsze ekipy w Anglii na ten moment to Man City i Liverpool.  (Tottenham jest na pewno bardziej ofensywny niż Liverpool, ale nie znaczy że tworzy więcej okazji).

 

Co więcej Liverpool wydaje się mieć "łatwe" mecze aż do końcówki października, gdy zagra z Arsenalem. Jeśli zachowają ten nacisk i bronienie Alissona, mogą wykręcić wynik w tabeli.

 

 

Nottingham i tak nie wygląda źle, coś tam atakują. Ciekawi mnie oglądanie tego klubu bo jest jak ożywienie jakiegoś save'a z FM-a. Prawie każdy zawodnik w jedenastce był kiedyś talentem w większym klubie, a teraz... jest w Nottingham. (Tak, grałem Wolves, Swansea i Fiorentiną w FM-ie lol)

Odnośnik do komentarza

Podtrzymuje co napisałem. Przecież Trashford mimo bramki pierwszej of pół roku co mecz gra dno.

 

Ogółem na razie przedziwny mecz bo równie dobrze United mogło zasłużenie przegrywac ale od obrony karnego wszystko się obróciło o 180stopni i teraz równie dobrze United mogło już zamknąć mecz do przerwy

Odnośnik do komentarza

Strzelanie goli grając na szpicy dla Man City jest spoko, ale kurde. Koleś w ciągu CZTERECH meczów TRZY razy wszedł z ławki przy remisie i zdobył zwycięskiego gola. Czegoś takiego nie było w historii, a co dopiero dla 20-latka. 

 

Duran w zeszłym sezonie dostawał sporo minut i jakoś nie kozaczył, ale teraz ma moją atencję lol.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...