Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno się dowiedziałem, że według umowy, stadion dostaje kasę, jeśli na meczu jest... 20 tysięcy ludzi. Może wtedy wydawało im się to normalną liczbą, w końcu duże bogate miasto, mieszkańcy aktywni, czemu miałoby nie przychodzić 20 tysięcy ludzi. No ale paradoksalnie to jest problem, którego ludzie nie wzięli pod uwagę. W takim Poznaniu czy na Górnym Śląsku czy w Gdańsku jest po prostu mało ciekawych wydarzeń. Jak jest coś na stadionie, to ludzie ściągają, bo to największe wydarzenie. W takiej Niecieczy to wręcz każdy mieszkaniec chodzi na mecze, bo dla niego to największe wydarzenie w historii wsi - jedyne. Tak się to skaluje. Z kolei we Wro jest dużo innych sposobów spędzania czasu i nawet duże wydarzenia łatwo giną w tłumie.

 

Może to nieco ironia losu, a może nie, ale stadion powoli dociąga do opłacalności poprzez znajdujące się tam biurowce oraz centrum konferencyjne. Fakt, że Hala Ludowa ma "trochę" ładniejsze otoczenie, konferencje tam, przy ładnej pogodzie, to wypas delegacja na skalę światową. No ale jest tylko jedna.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Prestiż PP rośnie, lista 6 z 8 ćwierćfinalistów:

 

GKS 1929 Jastrzębie, Wigry Suwałki, Puszcza Niepołomice, Lech Poznań, Arka Gdynia i Drutex-Bytovia Bytów.

 

Finał na narodowym Wigry Suwałki - Drutex  :banderas:

 

14454468_1117710154978161_1575813117_n.j

Koleżka z tych, co kluby mają grać 'za zasługi'. Ale na szczęście to nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza

Patrzalem na skrot meczu Wisly Krakow w PP. O ile ich gra w ataku to takie 3-(kadrowicz maczynski znow daje o sobie znac) o tyle obrona to poziom dolnych rejonow 1 ligi. Nie wiem kto odpowiada za transfery takich wynalazkow jak tomasz cywka (przegral swoja gre w Wisle Krakow meczem z sosnowcem, 2 bramki zawinione), maciej sadlok (chlopiec powinien isc do marketu wykladac towar a i tam nie wiem czy by nie popelnil gafy dajac znal plakietke) czy adam mojta czyli pilkarz spozniony w kryciu, niemobilny, gwarantujacy nerwowke w tylach. Wdowczyk powinien podczas przerwy zimowej wymienic przynjmniej polowe (glowacki to niestety ale juz pilkarska emerytura) obrony bo bez tego na wiecej niz 6 miejsce w lidze nie moga liczyc.

Odnośnik do komentarza

w zasadzie to nie wiem, jak na poziom ekstraklasy to Jaga nie jest biedna. Polityka transferowa klubu raczej jest nie zrozumiała, niby stawiają na młodzież i coś tam grają ale jakiejś równej formy nie ma... Piłkę grają ładną(jak na ekstraklasę), trener jakby nie było też dobry, największe sukcesy właśnie z Jagą i w sumie w tym klubie pan Probierz przepracował najdłużej. Niby wszystko fajnie ale jakby czegoś brakuje, może jakby to fachowcy się wypowiedzieli "jakości"?

Dodam że jestem raczej niedzielnym kibicem i tym z grupy pikników, ale tak jak każdy kibic i ja też chciałbym zobaczyć swoją drużynę grającą top choćby ligowy. Bo jakby nie było to pan Probierz sprowadził puchary, i chwała mu za to bez względu na wyniki, zawsze to jakieś doświadczenie z inną piłką w walce o punkty i dla piłkarzy i dla trenera. Może kiedyś zaskoczy tak jak i z całą ekstraklasą ale to raczej pobożne życzenie. Trzeba się cieszyć z tego co jest a jakby nie było idzie to to w dobrym kierunku, mimo że strasznie powoli. 

Tak samo podobało mi się i kibicowałem Zagłębiu Lublin pana Stokowca, bo postawa dobra i zero tłumaczenia. Puchar= święto i tak ma być. 

Edytowane przez Kaczi
Odnośnik do komentarza

w zasadzie to nie wiem, jak na poziom ekstraklasy to Jaga nie jest biedna. Polityka transferowa klubu raczej jest nie zrozumiała, niby stawiają na młodzież i coś tam grają ale jakiejś równej formy nie ma... Piłkę grają ładną(jak na ekstraklasę), trener jakby nie było też dobry, największe sukcesy właśnie z Jagą i w sumie w tym klubie pan Probierz przepracował najdłużej. Niby wszystko fajnie ale jakby czegoś brakuje, może jakby to fachowcy się wypowiedzieli "jakości"?

 

Dodam że jestem raczej niedzielnym kibicem i tym z grupy pikników, ale tak jak każdy kibic i ja też chciałbym zobaczyć swoją drużynę grającą top choćby ligowy. Bo jakby nie było to pan Probierz sprowadził puchary, i chwała mu za to bez względu na wyniki, zawsze to jakieś doświadczenie z inną piłką w walce o punkty i dla piłkarzy i dla trenera. Może kiedyś zaskoczy tak jak i z całą ekstraklasą ale to raczej pobożne życzenie. Trzeba się cieszyć z tego co jest a jakby nie było idzie to to w dobrym kierunku, mimo że strasznie powoli. 

 

Tak samo podobało mi się i kibicowałem Zagłębiu Lublin pana Stokowca, bo postawa dobra i zero tłumaczenia. Puchar= święto i tak ma być. 

 

Infrastruktury brakuje. A szkoda, Probierz wykonuje tam kawał dobrej roboty. Chociaż raz było blisko rozstania, na szczęscie nie przyjeli rezygnacji.

Odnośnik do komentarza

w tej chwili boisko treningowe Jagi(jak i chyba cały ośrodek)mieści się w Pogorzałkach, a i to z tego co pamiętam nie jest pełnowymiarowe, Chyba że coś się zmieniło...

Zapewne bogatsze kluby z większą tradycją jak Wisła, Lech, Legia mają lepsze bazy treningowe, jednak ostatnio te zespoły jakoś nie błyszczą. Jest tak jak mówią w tv że poziom równa się w dół albo Ci teoretycznie słabsi zaczęli lepiej grać, szkolić? 

Odnośnik do komentarza

Ogladam teraz na kanale youtube laczy nas pilka mecz Radiomiak Radom - Polonia Warszawa i takiej biedy na boisku nie ogladalem od dobrych 10 lat. Momemtami mam wrazenie jakby pilkarzy wystepujacy w koszulkach Polonii byli kompletnymi amatorami bez grama umiejetnosci. Zero grania do przodu, kopanie sie po korkach, wejscia karate wrazenia z tego meczu pokazuja, ze jeszcze wiele wody uplynie nim poziom 2 ligi polskiej bedzie reprezentatywny. Mowia, ze dobra lige buduje sie od zaplecza, ale na wielkie i gruntowne szybko bym sie nie szykowal skoro najpowazniejsi kandydaci do gry w ekstraklasie kopia w niej po 10 lat a pucharowicze wystepujacy w le nie potrafia utrzymac wysokiego tempa gry co 3 dni przez dluzej niz 1 sezon.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...