Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Ruch od kilku sezonów zatajał długi przed komisją licencyjną, wygląda na to że w tym sezonie zostaje już tylko jedno miejsce premiowane awansem do I-ligi.

 

http://weszlo.com/2016/12/11/zachodzacy-ruch-przez-lata-zatajal-dlugi-przed-pzpn-czy-to-pierwszy-zdegradowany-w-tym-sezonie-klub/

 

O dobrze, że jesteś.

Od kumpla z pracy słyszałem ostatnio same pozytywne rzeczy na temat "polskiego Simeone".

Jak tam się sprawuje Sobolewski na stanowisku trenera Wisły? Będzie coś tego czy zaraz skońcy się efekt nowej miotly i wrócą do poprzedniej dyspozycji?

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak Wisła będzie wyglądała na wiosnę, bo cieżko jest mi go oceniać po kilku meczach. Trzymam za niego kciuki bo zawsze zostawiał kawał serca na boisku i myślę że na ławce trenerskiej będzie robił to samo. Ma na pewno duży autorytet u piłkarzy, a to jest chyba podstawa współpracy na linii piłkarze - trener. Jak to mówi pewien znany bramkarz: "We will say what time will tell"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zawsze uważałem Leśnodorskiego za niezbyt mądrego gościa ale tym razem pokazuje w jak czarnej dziurze tkwi jego umysł

http://legionisci.com/news/69613_Legie_stac_na_zawodnika_za_2_mln_euro.html

W skrócie: jego światopogląd mówi, że pieniądz zwycięża na boisku i choćby nie wiem jakie dane poddać mu pod nos (zwycięstwo Porto w Lidze Mistrzów w 2004, udział w finale Pucharu UEFA typowych średniaków tj. Middlesbrough w sezonie 2005/2006 i Fulham w 2008/2009) on wie że zarząd działa dobrze nawet jeśli lekką rączką wydaje 450 tys euro na Langila to statsy się zgadzają bo po 21 latach mają LM i udział w 1/16 LE. Jak mikro są to wnioski niech zdecyduje choćby fakt, że Legia nie wiadomo czy się załapie do LM w ciągu najbliższych 10 lat mimo (zapewne) osiągnięcia zaszczytu rozstawienia w ostatniej rundzie eliminacji. 

Dwa, polityka wydawania grubych pieniędzy na piłkarzy bo ... dużo kosztują niestety, ale nie ma zbyt wielkiego sensu. Sprzedajesz zawodnika, który strzela dla Legii w jednym sezonie najwięcej bramek od sezonu 2002/2003 i oczekuje się, że drużyna będzie normalnie funkcjonowała. Celtic miał w swoich szeregach Henrika Larssona 7 sezonów i to właśnie dzięki jego bramkom tak często zdobywali mistrzostwo Szkocji. U nas w Polsce bez żalu sprzedaje się dobrych zawodników bo przecież ''nie ma ludzi niezastąpionych''. To że nie ma wizji w zarządzaniu klubem to jest dla mnie czymś oczywistym, ale bardzo niepokojącym sygnałem jest to że coraz częściej w mediach pojawiają się prezesi, właściciele zamiast samych piłkarzy. Kto pamieta Piotra Zygo sprzed 10 lat? Nikt. I tak powinno zostać do dnia dzisiejszego.

Odnośnik do komentarza

Bo kluby w pl nie są nastawione na sukces sportowy, a finansowy. Kasa musi się zgadzać, jak jakiś piłkarz wypali to jest dobrze dla wszystkich bo kibice są zadowoleni ze strzelonych bramek i zarząd też jest happy bo kasa że sprzedaży będzie się zgadzać. Wszystko działa dobrze dopóki klubowi trafiają się spoko zawodnicy którzy coś tam umieją ale jak już będzie kilka transferowych niewypałów jak np. w Wiśle za Maskanta to wtedy zaczyna się kryzys. Doliczyć do tego jeszcze konflikt z kibicami, puste stadiony i zaczynają się pożyczki od miasta, zmiana właścicieli, szukanie sponsorów na koszulkę itp.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

ale działanie bardziej niż krótkowzroczne. Jeśli będzie sukces sportowy (a za taki uważa się w naszej szerokości geograficznej awans do 1/16 ligi europy) to i pieniążki zarobione od UEFA można przeznaczyć na podwyżki zawodnikom, którzy dobrze się spisywali a nie mają szans na sukces ( a za taki uważa się regularna gra w pierwszej jedenastce zachodniego klubu) tak by mieli - choć trochę - jeszcze większą motywację do ciężkiej pracy jeśli takowa w ogóle w naszej piłce występuje. Wielka krzywda się dzieje już teraz bo piłkarzykom bo mają zbyt krótki okres przygotowawczy w okresie letnim. Organizacja w klubach polskiej ekstraklasy leży, marketing nie istnieje, skauting to w większości przypadków czysta amatorka a kluby nie umieją zarobić na zwykłej cyrkulacji piłkarzy. Ubyło troszkę zagranicznego szrotu, ale problemów poza sportowych jest cała masa.

Odnośnik do komentarza

_M_ , nie bronie Bogusia , ale ty nie masz zbyt duzego pojecia o zarzadzaniu druzyna. 

Ja jestem tez przeciwny transferom zagranicznych piłkarzy do polski za duze pieniadze , gdy Ci piłkarze nie sa w stanie podniesc poziomu druzyny. 

 

Ale my niestety jestesmy w takim a nie innym miejscu. Przyklad "ODZIDZY", jest tu najlepszy ale równiez przyklad Nico. Zauwaz, ze nasz drogi przyjaciel z Belgii w tym sezonie gdy przychodził do Legii był kompletnie bez formy i dodatkowo z nadwaga z 8 kg. Ale to jest własnie taka praca. Legia musi sciagac piłkarzy w ktorych widzi potencjał , ale to czy odpali albo nie odpali jest innym czynnikiem. 

On odpalił, mało tego , to jest piłkarz, ktory w formie jest 2 klasy wyzej od naszej Ekstraklasy i jakby był w formie to Legia nie miała by szans na jego sprowadzenie. To samo Nico, on w formie to jest cos wiecej niz polska Ekstraklasa. 

 

I tu mierzymy sie z ambicjami zawodnika. On tez chce grac, on tez chce podpisać prawdopodobnie ostatni kontrakt w karierze (dobrze płatny, jak teraz Nico) i to sa rzeczy ,ktore jako kibicowi moga sie nie podobac ale właściciel czy dyrektor w klubie musi sie z tym zmierzyc. Belg będzie miał 28-29 lat jak sie skończy kontrakt z Legia, jak bedzie miec szanse podpisac jakis inny na 4-5 lat to myslisz, ze odpusci bo kocha Legie?

I wyobraź sobie sytuacje: 

 

N: chce odejść , sprzedajcie mnie do Hull

L: nie , masz grac u nas
N: to ja was (pipi)e , albo mnie sprzedacie albo będę dłubał w nosie do końca kontraktu

 

I co zrobisz? wyślesz go do rezerw bo Ci duma tak nakazuje, czy zastanowisz sie i spróbujesz wyciągnąć z tego tyle kasy ile się da bo piłkarz jest juz myslami poza klubem?

 

 

Co do Belga, jak utrzyma forme albo bedzie jeszcze lepszy do konca sezonu, to gdy ktos po niego przyjdzie to co. Myslisz ze bedzie chciał zostac w Polsce? I wtedy znowu Bodzio będzie miał wybór, Przytrzymać rok wbrew woli piłkarza i pusc za darmo, lub dostac za niego jakas kase juz w lato.

 

 

 

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

te wychowanki to póki co zgraja zmanierowanych laleczek, która myśli, że coś potrafi po strzeleniu 5 bramek w sezonie.

Teodorczyk zostawał po treningach i szlifował swoje umiejętności, a taka kreatura jak Furman buja się po połowie Europy by na koniec kariery (bo nie wierzę by gdzieś indziej już ruszył) znalezc miejsce na ziemi w Wiśle Płock.

Odnośnik do komentarza

No Legia tak sie nadaje do wylapywania mlodych talentow jak ja do chodzenia po linie nad przepascia.

 

 


To, wydaje się, biznes plan Lecha Poznań.

Legia wychowankami chce uzupełniać skład.

 

 

Chetnie sie dowiem ilu wychowankow w ostatnich latach wprowadzila do druzyny i zarobila na nich Legia a ile Lech, oswiec mnie xDDDD

Edytowane przez schabek
Odnośnik do komentarza

No Legia tak sie nadaje do wylapywania mlodych talentow jak ja do chodzenia po linie nad przepascia.

 

 

To, wydaje się, biznes plan Lecha Poznań.

Legia wychowankami chce uzupełniać skład.

 

 

Chetnie sie dowiem ilu wychowankow w ostatnich latach wprowadzila do druzyny i zarobila na nich Legia a ile Lech, oswiec mnie xDDDD

 

W ostatnich latach - jaki to okres dokładnie?

 

 

xDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza

J nie wiem kude wy to jak w sejmie.

W (pipi)e mam generalnie Polska lige ale w ostatnich latach legia troche tych wychowanków miała. I najlepsi byli wlasnie wtedy gdy mieli ogromny głod gry -20-23 lata

Wolski miał 19-20 lat , Borysiuk 19 , Furman 22 mniej wiecej ,  Zyro 18 , Kopczynski teraz  , Łukasik 20 lat, 

Powiem wam jeden przyklad, co prawda w innej rzeczywistosci ale jednak. Ktos ogarnia wicelidera Bundesligi w tym sezonie? Wiecie ze własciciel wpisał w statut klubu , ze moga kupowac tylko zawodnikow do 23 roku zycia? Starszych klub moze pozyskac tylko za darmo. Wiem ze Red Bull ma troche wiecej kasy niz Legia , ale własnie to jest kierunek którym powinna podarzac ta druzyna. 


Tak powinno robic 3/4 polskiej Ekstraklasy. Bo sciaganie goscia z Serbii, ktory kosztuje 500k euro to jest (pipi) jakas porazka. Na jego miejsce bedzie sie ogrywac 2uch młodych polaków.

Taletów mamy tyle samo co w Europie tylko im szansy nie dajemy.

 

PS: Barcelona - La Masia - Twor doskonały, stawiany za przykład. I teraz ,  Dlaczego Bussi jest teraz tutaj - bo mu zaufano, i dano miejsce w składzie. Bez ogrania bu tutaj nie był. TO samo Pedro, Pique, Sergio Roberto, - dano im szanse (SR w ostatniej chwili)  Dlaczego Cesc , Tiago , Dos Santosy , Krkicie, Muniry, Quenka, Sandro , czy nawet Teraz Denis Suarez , Rafinha - dlaczego oni sie nie rozwijaja i nie błyszcza w Barcelonie? Bo nie dano im szansy sie pomylic, nie dano im 5-8 meczów z rzedu ,zeby popełnili błedy , oswoili sie z trema, zaczeli grac luzniej. 

To jest bolaczka polskiej piłki. Dajcie szanse ludziom, ktorzy maja 18 lat. niech popełnia błedy , wezcie to na klate. Ale za 2 lata bedziecie mieli ogranych kozaków. Bo oni sa lepsi niz dzisiejsi gracze w ich wieku byli

 

Wiem ,ze łatwo mi mowic bo to nie ja inwestuje kase w klub. ale tak sie buduje długofalowo. JEst to trudne owszem, ale jak ktos zacisnie zeby to bedzie miał z tego długo profity tylko , ze odłozone o 5 lat a nie natychmiast

 

Jestem po łyszce wiec nie bede poprawiał literówek etc.

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

http://www.2x45.info/aktualnosci/46545/wielkie-podsumowanie-not-2x45-w-rundzie-jesiennej-ekstraklasy-klub-po-klubie-pozycja-po-pozycji/

 

Ciekawe zestawienie naszej ekstraklasy. Talencik z Legii Rafał Wolski tonie w mieliznie i jest jednym z najsłabszych zawodników obecnego lidera Lechii Gdańsk!!! Człowiek który jeszcze kilka sezonów temu był w Fiorentinie teraz zaczyna przegrywać walkę o pozycję w średnio dobrym polskim klubie. O czym to świadczy niech każdy sobie odpowie.

Odnośnik do komentarza

http://www.2x45.info/aktualnosci/46545/wielkie-podsumowanie-not-2x45-w-rundzie-jesiennej-ekstraklasy-klub-po-klubie-pozycja-po-pozycji/

 

Ciekawe zestawienie naszej ekstraklasy. Talencik z Legii Rafał Wolski tonie w mieliznie i jest jednym z najsłabszych zawodników obecnego lidera Lechii Gdańsk!!! Człowiek który jeszcze kilka sezonów temu był w Fiorentinie teraz zaczyna przegrywać walkę o pozycję w średnio dobrym polskim klubie. O czym to świadczy niech każdy sobie odpowie.

 

Liderem razem z Jagielonią.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...