Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wściekły Pies

+ Kary od prowadzącej rozgrywki ligowe spółki Ekstraklasa S.A. może spodziewać się piłkarz Lecha Poznań Bartosz Ślusarski. Napastnik poznańskiej drużyny odmówił wypowiedzi do telewizyjnej kamery w przerwie środowego meczu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Kary za 23 kolejkę:

 

Lech Poznań - 2.ooo ,-

Legia Warszawa - 35.ooo ,-

Polonia Warszawa - 8.ooo ,-

Cracovia Kraków - 3.ooo ,-

Zagłębie Lubin 5.ooo ,-

 

Śląsk Wrocław - 1.ooo ,-

co przeskrobano w danych meczach?

Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Kary za 23 kolejkę:

 

Lech Poznań - 2.ooo ,-

Legia Warszawa - 35.ooo ,-

Polonia Warszawa - 8.ooo ,-

Cracovia Kraków - 3.ooo ,-

Zagłębie Lubin 5.ooo ,-

 

Śląsk Wrocław - 1.ooo ,-

co przeskrobano w danych meczach?

 

większość to race + Legia i Polonia za "wyjątkowe natężenie wulgaryzmów"

Odnośnik do komentarza

Legia dostała też za kolesi którzy pojawili się na płycie boiska i chcieli Polonii buchnąć flagę :)

 

Swoją drogą ciekawe jak oni mierzą te wyjątkowe natężenie wulgaryzmów? Siedzi obserwator z rozpiską i liczy. Od 10 kurew - 5 tysi. Od 15 brzydkich wyrazów na mecz - 10 tysi :)??

 

 

 

 

 

+ Kary od prowadzącej rozgrywki ligowe spółki Ekstraklasa S.A. może spodziewać się piłkarz Lecha Poznań Bartosz Ślusarski. Napastnik poznańskiej drużyny odmówił wypowiedzi do telewizyjnej kamery w przerwie środowego meczu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze.

 

To oni MUSZĄ się zatrzymywać i udzielać wywiadów? Ważniejsze jest spotkanie w szatni z trenerem niż zaspokajanie ciekawości dziennikarzy i widzów przed TV. Brawo Ślusorz.

Odnośnik do komentarza

(...)To oni MUSZĄ się zatrzymywać i udzielać wywiadów? Ważniejsze jest spotkanie w szatni z trenerem niż zaspokajanie ciekawości dziennikarzy i widzów przed TV. Brawo Ślusorz.

Równie ważny jest fakt, że połowa klubów Ekstraklasy żyje praktycznie wyłącznie z pieniędzy od Canalu+, więc takie wymogi nijak mnie dziwią.

Odnośnik do komentarza

Ruchu Ruchu Ruchu, Ty 14 mistrzów masz,

Ruchu Ruchu Ruchu, na 15 nadszedł czas :)

 

Najważniejszy tydzień od 23 lat w śląskiej piłce czas zacząć - dwa mecze z Wisłą, a w Wielką Sobotę z Legią. Ostateczna weryfikacja czy ta drużyna jest w stanie po 23 latach (ostatnim mistrzem z Śląska był Ruch w 1989r) sięgnąć po tytuł, a kto wie czy nawet po podwójną koronę.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie to jeszcze nie wiadomo, czy po tej kolejce Ruch będzie choćby najwyżej w tabeli spośród zespołów ze Śląska, no ale fakt, wydają się być bardziej zdolni powalczyć o mistrza od, no, Śląska.

 

Nikt nie oczekiwał cudów po wejściu Solorza, ale nie spodziewałem się, że po roku Śląsk będzie jeszcze na tym tracił. Myślałem, że Solorz nie jest jednym z tych geniuszy, którzy chcą wejść w futbol dla krótkoterminowego zarabiania na nim. Obecnie Śląsk jest spłukany, a miasto nie może mu dać kasy, bo... wtedy włożyłoby w niego większość budżetu i klub już nie byłby 50-50, tylko pod kontrolą miasta. Solorz zaś w wywiadzie mówi, że wszystko mu jedno i Śląsk musi na siebie zarabiać. Mistrzostwo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wrocław to nie Śląsk, a w szczególności Górny Śląsk :P, a o ten region chodziło i o ten regionie każdy myśli jak ktoś mówi, że jest ze śląska :P

 

ps. ja tam w podwójną koronę dla Ruchu nie wierzę, ba najprawdopodobniej wg mnie skończy się jedynie na miejscu w Pucharach z miejsca w tabeli (2 lub 3) ale fajnie jest praktycznie do końca ligi realnie wierzyć, że ten 15 majster będzie.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

No zauważyłem taki zwyczaj, nie wiem do końca, skąd się wziął. Tak czy siak, jest bez sensu i raczej go tępię. Śląsk to Śląsk, przez całą historię to był dość jasno określony obszar. Zastanawiałem się, ale nie wiem, czemu w takim Chorzowie "każdy myśli", że jest inaczej.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ale Wrocław to całkowicie inna historia wojennej/powojennej Polski,inna gwara ,tradycje i zwyczaje. Śląsk i Ślązacy w ogólnym pojęciu to zawsze były rejony Chorzowa, Katowic, Bytomia,Zabrza, na Rybniku kończąc czyli Górny Śląsk

 

Dolny Śląsk nie równa się Górny Śląsk ;) a jak ktokolwiek w Polsce mówi, że ktoś jest ze Śląska to na 99% myśli Upper Silesia.

 

Twoim tokiem to do Śląska można wliczyć jeszcze miasta Czech jak Ostrawa czy Niemiec jak Görlitz bo to też niby Śląsk :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

ale Wrocław to całkowicie inna historia wojennej/powojennej Polski,inna gwara ,tradycje i zwyczaje. Śląsk i Ślązacy w ogólnym pojęciu to zawsze były rejony Chorzowa, Katowic, Bytomia,Zabrza, na Rybniku kończąc czyli Górny Śląsk

 

Co to konkretnie znaczy "Śląsk w ogólnym pojęciu"? To jakiś absurd, żeby uznać, że miejsce, od którego w ogóle wzięła się nazwa Śląsk... nie jest na Śląsku. Co dalej - Opole nie jest na opolszczyźnie, bo ma inną tradycję niż jakiś tam graniczny fragment opolszczyzny?

 

 

Dolny Śląsk nie równa się Górny Śląsk ;) a jak ktokolwiek w Polsce mówi, że ktoś jest ze Śląska to na 99% myśli Upper Silesia.

 

Ankiety na grupie reprezentacyjnej nie robiłem, ale coś średnio w to wierzę, bo dopiero niedawno zauważyłem, że ktokolwiek tak mówi. Popularny czy niepopularny, nawyk jest bez wątpienia błędny i tępić go trzeba.

 

 

Twoim tokiem to do Śląska można wliczyć jeszcze miasta Czech jak Ostrawa czy Niemiec jak Görlitz bo to też niby Śląsk :)

 

No taki mój tok, wliczam do Śląska miejsca znajdujące się na terytorium Śląska. Nie widziałem w tym wcześniej nic dziwnego.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Masz rację z tym co piszesz i się zgodzę bo historyczny Śląsk to nie tylko rejony Katowic ale i Wrocław, Opole i część miast w Niemczech i Czechach.

 

Ale nie wierze, że nie widzisz, że po latach jak ktoś mówi w Polsce "Ślązak/Śląsk" to od razu ma na myśli skojarzenia - familok, kopalnia, węgiel, hanys itp czyli jednak rejony Górnego Śląska.

 

Jest to błędne myślenie ale co zrobić, niestety nie każdy postrzega to tak regionalnie jak Ty, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Pasiaki w tym rankingu są nie do pobicia już pewnie od kilku lat (pewnie bo nie chce mi się sprawdzać statsów)

 

Mecz Wisły z Legią dostarczył sporo emocji, a najwięcej nerwowych sytuacji miało miejsce przy okazji czerwonych kartek dla dwóch legionistów. W programie "Liga+ Ekstra" pokazano to spotkanie "od kuchni", a najwięcej fragmentów wyłapano z zachowań trenera Legii, Macieja Skorży.

Ten już w przerwie wywierał presję na arbitrach, mówiąc w tunelu do jednego z bocznych, aby główny "nie szastał kartkami", bo robi to zbyt często.

 

Przy drugiej czerwonej kartce, Skorża jak na pewno pamiętacie - wbiegł na murawę, a później już z boku krzyczał: "K... to jest skandal człowieku. Ty nie umiesz sędziować w ogóle. To jest skandal".

 

I za to został usunięty z ławki, ale nie udał się na trybuny, czy też do szatni, tylko został w wyjściu z tunelu. Nie reagował zresztą na sugestie sędziego technicznego, aby opuścił murawę. Zamiast tego wciąż wyrażał swoje niewybredne opinie.

 

"Jak można było tak słabego sędziego dać. To jest skandal" - wrzeszczał Skorża, po czym wysłał stojącego obok niego, a ukaranego czerwoną kartką Janusza Gola, aby ten przekazał na ławkę informacje o jednej ze zmian. Co chyba można także uznać za... skandal?

 

"Za swoje zachowanie przepraszam" - powiedział wprawdzie później do arbitra Skorża, ale czy to wszystko nie nie jest k... skandal? Zwłaszcza, że przejdzie zapewne na tzw. porządku dziennym, bez jakiegokolwiek echa?

 

Edytowane przez Wściekły Pies
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...