Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Po co w ogóle dawać takie wypowiedzi w tym temacie i pytać kogoś o zdanie na ich temat? Ewidentnie fanbojska wypowiedź gdzie koleś ciągle nadmienia Gears of War 2. Panowie ileż można z tymi Gearsami? W kółko ktoś przytacza ten przykład. Wybaczcie ale grałem całkiem niedawno w Gow2 i demko KZ2 pokazuje jak daleko produkcja Epic jest za tytułem od GG, dlatego też się dziwę że ktoś ma jakiekolwiek podstawy by porównywać te gry.

I tu się głęboko mylisz. Uważam, że nie jest to niewiadomo jaki skok do przodu (na podstawie demka, oraz wielu obejrzanych filmików oczywiście), a najzwyczajniejszy krok naprzód , ot lepsza grafa , animacja , fizyka. Wszystko to jest smakowicie podane na tacy, może wywoływać u wielu (nie tylko fanbojów) tzw. efekt "zgubienia szczęki" ,jednak jednego nie potrafie zrozumieć:

dlaczego próbujesz GOWa na tle dema Killzona zwyczajnie "zeszmacić"? GOW2 to bardzo dobra produkcja , którą wszyscy po premierze zachwycali się dokładnie tak samo jak teraz wszyscy zachwycają się kawałkiem levelu K2 i co niektórzy wybrańcy wersją full. Może nie miałeś okazji ukończyć całej gry (GOW2)? Może nie miałeś okazji pograć w jedynke?

Przekonujesz o ewidentnie fanbojskiej wypowiedzi kogoś tam , a czy Twoja takowa nie jest?

Od początku twierdziłem , że porównywanie tych gier jest bez sensu, jednak dostałem niegdyś riposte , że są to flagowe produkcje obu konkurencyjnych konsol i takowych się nie uniknie. Prawda , sam takim porównaniom uległem , choćby teraz, w związku z tym pytanie na koniec o konkrety:

Dlaczego wg ciebie GOW2 jest za "murzynami" względem dema K2?

 

BTW. Jeszcze jedno odnośnie twojej wypowiedzi: Pierw sugerujesz przesyt porównań obu gier, następnie sam je porównujesz , by po tym zdziwić się , że nie ma podstaw do porównań, WTzas,raneF? W tym miejscu jeszcze cię nie nazwe fanbojem , ciekawe jak się wytłumaczysz (lub przyznasz, wtedy zakończymy rozmowe).

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Soul jak się ustosunkujesz do tej wypowiedzi? Interesują mnie głównie pierwsze dwa akapity. Co do drugiego, to jeżeli voiceacting i postawa kolesi jest jak w demie, to Cole'owi hehe nie podskoczą. Na Traina nie ma ch.uja we wsi XD

 

 

Ad nr 1 : onanizować może nie ,ale grzać jak najbardziej ,bo jest na co ^_^

Ad nr 2 : nie czuje się rozczarowany ,nie nudzę się wręcz odwrotnie non stop na coś patrze ,podziwiam ,gra jest FPSem więc nie widzą tu kalki GeoW'a a przynajmniej nie wiem czego szukać :P

 

Nie no Soul wybacz, ale w swoim poście napisałeś, że graficznie jest kosmos, a zaraz potem, że jest tak sobie.

Jak mamy to rozumieć? happy.gif

 

Jest kosmos ,jedyne do czego można się czepić co też uczyniłem ,to jakość tekstur i wykonanie postaci ,reszta jest tip top 8)

Co do tego "że jest tak sobie" miałem na myśli pustynie ,na której właśnie jestem ,mam nadzieje że się rozkręci z czasem ;)

 

Soul - nie obraź się smile.gif, ale ciężko mi brać jakąkolwiek twoją opinię na poważnie, po twoich dwóch wpadkach. Czyli powiedzeniu, że COD4 wygląda lepiej od KZ2 na E3 2007 oraz stwierdzeniu, że Halo 3 ma grafikę na 10/10 (po obejrzeniu intra w rozdzielczości 320x170). smile.gif

 

Spokojnie ,rozumiem takie moje zdanie i tyle ,co do COD4 swego czasu robiło wrażenie ,nie pamiętam dokładnie kiedy tak napisałem ale moje zdanie się na ten temat zmieniło KZ2 wygląda lepiej i nie mam co do tego wątpliwości. Co do H3 geez już dawno pisałem o tym nie raz ,że w życiu bym tej grze za grafikę nie dał 10 ,za całość też nie ,pisałem o tym nawet w opinii komentarz.

Pan Niebieski - myślę, że Soul'owi chodziło o poziom na pustyni, nie o całokształt.

 

Dokładnie ,jestem na samym początku więc jeszcze nie mówię "hop" no i rozkręciła się ;)

 

ps.moja opinia ,zawsze dotyczy tego co mi jest dane podziwiać ,pierwszy filmiki ,screeny itp itd z czasem oczywiście się zmienia ,bo nie oceniam końcowego produktu tylko to co jest mi dane podziwiać.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Nowa reklama Killzone 2 - dostępna także na PSN

 

Tu dostępna w dwóch jakościach.. LQ i 720p

http://www.youtube.com/watch?v=NyFqvMHA-A4...re=channel_page

 

W katowickim Saturnie dostępny będzie pakiet Killzone 2 + helikopter w ogniu na BD za 199zł

 

http://www.frontgracza.pl/2009/02/killzone...erta-specjalna/

 

Ja planuję się tam zjawię ktoś jeszcze będzie :) Może zrobimy mały reportaż z premiery na portalu:)

Odnośnik do komentarza
Po co w ogóle dawać takie wypowiedzi w tym temacie i pytać kogoś o zdanie na ich temat? Ewidentnie fanbojska wypowiedź gdzie koleś ciągle nadmienia Gears of War 2. Panowie ileż można z tymi Gearsami? W kółko ktoś przytacza ten przykład. Wybaczcie ale grałem całkiem niedawno w Gow2 i demko KZ2 pokazuje jak daleko produkcja Epic jest za tytułem od GG, dlatego też się dziwę że ktoś ma jakiekolwiek podstawy by porównywać te gry.

I tu się głęboko mylisz. Uważam, że nie jest to niewiadomo jaki skok do przodu (na podstawie demka, oraz wielu obejrzanych filmików oczywiście), a najzwyczajniejszy krok naprzód , ot lepsza grafa , animacja , fizyka. Wszystko to jest smakowicie podane na tacy, może wywoływać u wielu (nie tylko fanbojów) tzw. efekt "zgubienia szczęki" ,jednak jednego nie potrafie zrozumieć:

dlaczego próbujesz GOWa na tle dema Killzona zwyczajnie "zeszmacić"? GOW2 to bardzo dobra produkcja , którą wszyscy po premierze zachwycali się dokładnie tak samo jak teraz wszyscy zachwycają się kawałkiem levelu K2 i co niektórzy wybrańcy wersją full. Może nie miałeś okazji ukończyć całej gry (GOW2)? Może nie miałeś okazji pograć w jedynke?

Przekonujesz o ewidentnie fanbojskiej wypowiedzi kogoś tam , a czy Twoja takowa nie jest?

Od początku twierdziłem , że porównywanie tych gier jest bez sensu, jednak dostałem niegdyś riposte , że są to flagowe produkcje obu konkurencyjnych konsol i takowych się nie uniknie. Prawda , sam takim porównaniom uległem , choćby teraz, w związku z tym pytanie na koniec o konkrety:

Dlaczego wg ciebie GOW2 jest za "murzynami" względem dema K2?

 

BTW. Jeszcze jedno odnośnie twojej wypowiedzi: Pierw sugerujesz przesyt porównań obu gier, następnie sam je porównujesz , by po tym zdziwić się , że nie ma podstaw do porównań, WTzas,raneF? W tym miejscu jeszcze cię nie nazwe fanbojem , ciekawe jak się wytłumaczysz (lub przyznasz, wtedy zakończymy rozmowe).

 

Zacznijmy od początku. :P

 

Owszem uważam że Killzone 2 to skok do przodu. Zapytasz dlaczego? Otóż gra to nie tylko tekstury, (które notabane w KZ2 są bardzo dobre w większości) to masa innych czynników składających się w cudowną całość. Zgodzę się że teksturami wygrywa GeOW2 (aczkolwiek w obu produkcjach znajdziesz słabe tekstury, tyle że w KZ2 nieco częściej) ale już całą reszta to przytłaczająca przewaga tytułu od GG. Ilość źródeł świata a przez to genialne oświetlenie, animacja postaci, ich wygląd, zniszczalne środowisko i w końcu to co robi największe wrażenie czyli efekty cząstkowe to coś czego do tej pory nie było w grach. To jest właśnie dla mnie ten skok. Przez te elementy gra osiąga tzw. filmowość i feeling płynący z grania jest potężny.

Żeby było jasne to nie ujmuję tutaj Gears'om gdyż to wspaniała gra dająca masę frajdy. Jednak grając w GeOW2 miałem uczucie deja vu że gdzieś to już widziałem. Silnik UE jest po prostu nudny. Ja od gier nowej generacji oczekuję właśnie czegoś takiego co pokazuje KZ2. Jedyna rzecz z GeOW2, która mogłaby znaleźć się w KZ2 to dubbing gdyż ten w produkcji GG jest totalnie zwalony.

 

Na koniec mam pytanie do Ciebie. Jak według Ciebie powinna wyglądać gra godna tej generacji konsol? Tylko odpowiedz ze zdrowym rozsądkiem a nie coś w stylu "ogromny teren miejski, niesamowita fizyka, w pełni zniszczalne środowisko, wszędzie śliczne tekstury, filmowa animacja, oświetlenie składające się z 500 źródeł światła i 1080p w 60fps'ach bez żadnych chrupnięć". Każdy wie że coś takiego jest niemożliwe do osiągnięcia na konsolach obecnej generacji. Dlatego pytam, jeśli nie uważasz KZ2 za skok do przodu to co w takim razie byłoby dla Ciebie takim skokiem?

Odnośnik do komentarza

Już dostałem taką gre , było nią GOW1 - to był prawdziwy skok do przodu względem poprzedniej generacji i dla tej gry zdecydowałem przenieść na next-geny. Druga część zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i Killzone na jego tle jest normalnym krokiem naprzód. Podejrzewam , że dużego skoku na obecnej generacji konsol już nie uświadczę. Killzone2 jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę , natomiast stworzenie gry , która by ją zmiażdżyła pod każdym względem będzie wymagało mocniejszego sprzętu,a nawet jeśli się uda to zapewne zostanie poprzedzona wieloma produkcjami stopniowo ją podnoszącymi. Czepiłem się ,bo napisałeś ewidentnie , że "cała" produkcja jest daleko w tyle, natomiast teraz wyszczególniając podkreśliłeś , że jest "w tyle" głównie odnośnie efektów cząstkowych (cokolwiek to znaczy). Specjalnie w tej chwili odpalam obydwie gry (jedno demo, bo na jego podstawie cały czas dywagujemy) by upewnić się jeszcze raz , że w kilku kwestiach się mylisz , a w kilku przyzanać ci racje. Zwrócę uwage na wymienione przez Ciebie: "Ilość źródeł światła a przez to genialne oświetlenie, animacja postaci, ich wygląd, zniszczalne środowisko". Niedługo wracam ;)

 

 

Edit. Więc tak: oświetlenie rzeczywiście bije na łeb Dżirsy , animacja postaci jest po prostu lepsza , natomiast ich wygląd jest na tym samym poziomie , a nawet lekko przeważa w produkcji Epic. Temat zniszczalnego otoczenia jest nieco kontrowersyjny, bo w demku , że tak powiem w ogóle go nie zauważyłem. Wcześniej ktoś tam pisał , że podobno w fullu takie zaobserwujemy , póki co kolejny plus dla GOW2 za sypiące się ściany. Bardzo ciekawi mnie jeszcze jak wypadnie fabuła.

 

 

"Przez te elementy gra osiąga tzw. filmowość i feeling płynący z grania jest potężny."

 

Wydaje mi się ,że żeby stawiać takie twierdzenie trzeba pierw zagrać w fulla.

Czy uważasz , że gra Epic , wg ciebie mająca gorsze elementy które przytoczyłeś , nie osiąga efektu filmowości , a feeling płynący z grania jest mniejszy niż w K2? W tym miejscu proponuję dokończyć rozmowę za trzy dni ;)

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Pustynia daje radę , robi wrażenie :) no ale nie o to chodzi miałem fajnego lol'a wczoraj ,rzuciłem granat tak że helgastowi odbił się centralnie od głowy ,najlepsze jest to że zareagował na to jęknął ałłłłłłł :D

 

Zaraz ogarne MP z botami:D

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

dzisiaj o 5.30 rano skonczylem gre!!jedyne co mozna napisac to masakra !!mega grafa,mega inteligencja helgów <na najwyzszym poziomie>,mega trudna koncówka !!ostatnia tak trudna gra w jaka gralem to ninja gaiden !!gra nie jest ani za dluga ani za krótka..ale polecam grac na najwyzszym poziomie...koniec gry mocno nawiazuje do multi ;) ,dzisiaj od rana gralem z bootami ale o tym napisalem w temacie online...sama walka z bossem trwala 20min bez respawna i do tego za taki czas dostalem trofii wiec jest trudnooo...a co do kłótni o gow i gow2 to dla mnie jest proste gow byl genialny jak wyszedl mial tez super multi ale tylko dla 8 graczy i to tps nie fps wiec nie wiem skad porownania???ale jak juz porównywac to kz2 ma lepszego singla duzo lepszego!!!!gra wymaga duzo wiekszego skilla na multi ,poza tym zmienno zadaniowsc w multi bije wszystkie gry online w tym temacie..jesli chodzi o gow-a2 ma s(pipi)y online <niestety> i juz w tym roku nie robi takiego wrazenia ...moim zdaniem lepiej jak juz porównywac kz2 z halo oba to fps-y i to genialne tylko tutaj walka jest bardziej o gusta graczy bo halo to cukierkowy swiat gdzie skaczemy na 10m strzelamy z bardzo malo realnych broni zarówno pod wzgledem wygladu jak i ich dzialania,a w singlu strzelamy do pingwinow z blasterami,małpoludów i pseudo zombich,killzone2 to szary swiat brudny i brutalny gdzie leje sie krew !!bronie sa realne az do bólu !!w żadnej grze tak przyjemnie i trudno sie nie strzelało!!fizyka i zachowanie postaci powala ,nim przejdzie sie przez barjerkę to mozna dostac 3 kule!! klimat jest mroczny rozgrywka online bardzo bardzo zróżnicowana i całokształt taktyczny super realny!!!tak wiec jednym podba sie doa a innym tekken!? co lepsze to mozna dyskutowac do 2012<koniec swiata czy cos takiego>wiec po co zasmiecac temat kz2 takimi dyskusjami ??a fanboy to fanboy przed chwila bylem u kumpla w sklepie z grami gdzie leci kz2 na lcd i koles <fanboy xxx>pyta sie co to jest my na to ze kz2 a on no super super ale niebawem wychodzi gow3 wiec napewno bedzie lepszy wiec jak tu rozmawiac ????dodał jeszcze ze ma nowego mortala i sra na kz2 ?!tyle w temacie jak ktos bedzie chetny online to zapraszam 25 mamy juz 10 osób i chetnie jeszcze kogos przygarniemy!!!

Edytowane przez hixx360
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie mam PS3 a jestem lepiej zorientowany :-p

 

W Szczecinie: Wczoraj widziałem KZ2 w EuroRtvAgd w galerii Turzyn. Z tego co pamiętam to za 250zł.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...