Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mevek, zaplanuj gdzie będzie tv i cały sprzęt + ewentualnie głośniki a potem niech elektryk powkopuje przy wykończeniówce stosowne kable i wkuje rynny w ścianę. Sprawdzone i za nic bym nie zmienił tego rozwiązania. 

 

Finalnie jeśli chodzi o tv efekt jest taki:

DSC_0170.jpg

 

Pamiętaj, że rynna do tv musi pomieścić w sobie minimum 6 kabli, no i wszystko musi elegancko dać się przeciągnąć z wtyczkami.

 

Audio ze ściany wyprowadzasz w postaci gniazdek w stosownych miejscach a wszystkie kable zbiegają się i mają wyjście ze ściany za ampli. Gniazdek jest full do wyboru, poglądowo np takie:

Biqio-n86-902-612-1-612-1-audio-terminal

Osobiście polecam takie z białą ramką, bo jak masz tylne głośniki wyprowadzone wysoko na ścianie, a nie wieszasz ich na dany moment, to gołe gniazdka wizerunkiem nie szpecą ściany.

Edytowane przez Yeah Bunny
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jak już mowa o kablach - czy ktoś zna jakiś dobry sposób na plątaninę kabli za szafką RTV? 

DSC05325.jpg

 

Obecnie stoi na niej TV, 4 konsole, BR oraz kino domowe i o ile z przodu wygląda wszystko schludnie, tak za szafką jest istny mordor kabli. Gdy przychodzi coś wypiąć, zmienić, przepiąć, wypiąć... to jest po prostu :frog:

 

Jak forumek sobie z tym radzi?

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Taśma izolacyjna kojarzy mi się z prowizorką, kable głośnikowe to można nią sklejać, ale komplet przewodów przy konsoli?  :mog:

Spróbuję z paskami zaciskowymi. Pisać co z czym spięte raczej nie będę - nie ma aż tak dużo tego, wiem na pamięć która konsola jak ma puszczony dźwięk.

 

Choć z drugiej strony jak trzeba będzie coś uwolnić, to faktycznie może być słabo, ciąć pasek tuż przy kablu.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Gdybyś zastosował coś takiego, to możesz to przymocować do tylnej ścianki szafki. Szerokości są różne do wyboru. Boki kryje się zaślepkami, a na poszczególne kable docinasz okienka w odpowiednim miejscu, reszta kabla zamknięta jest w środku + łatwo się otwiera.

 

191670ff6b861d310c9e8656318a433b.jpg

Edytowane przez Yeah Bunny
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Taśma izlacyjna może kojarzyć sie z prowizorką, ale w rzeczywistości wytrzymuje dłużej i to nawet w trudnych warunkach atmosferycznych (śnieg, deszcz) niż te gówniane paski. Dwie prace temu zakładałem internety to znam możliwości tego cuda i estetycznie w sumie też jest ok

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Jak już mowa o kablach - czy ktoś zna jakiś dobry sposób na plątaninę kabli za szafką RTV? 

DSC05325.jpg

 

Obecnie stoi na niej TV, 4 konsole, BR oraz kino domowe i o ile z przodu wygląda wszystko schludnie, tak za szafką jest istny mordor kabli. Gdy przychodzi coś wypiąć, zmienić, przepiąć, wypiąć... to jest po prostu :frog:

 

Jak forumek sobie z tym radzi?

o boże mam tak samo xd

Odnośnik do komentarza

Jak już mowa o kablach - czy ktoś zna jakiś dobry sposób na plątaninę kabli za szafką RTV? 

DSC05325.jpg

 

Obecnie stoi na niej TV, 4 konsole, BR oraz kino domowe i o ile z przodu wygląda wszystko schludnie, tak za szafką jest istny mordor kabli. Gdy przychodzi coś wypiąć, zmienić, przepiąć, wypiąć... to jest po prostu :frog:

 

Jak forumek sobie z tym radzi?

 

 

Ale gruby telewizorek, to jeszcze plazma czy jakis lcd ?

Odnośnik do komentarza

A co z tym mocowaniem na ścianę w TV ?

W poprzednim mieszkaniu miałem TV na ścianie, a teraz jakoś nie mam weny, żeby się za to zabrać. Mocowanie siedzi na TV, bo nie chce mi się go ściągać, szafka normalnie dosunięta jest to ściany, więc i tak nie widać.

 

Mroku, to LCD.

 

Generalnie dobrze się ta Bravia sprawdza, ale nie płakałbym, gdyby się zepsuła. Miałbym pretekst do kupna czegoś sensownego.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

No dobra, zainspirowałeś mnie z tymi DCkami. Korzystając z okazji bycia u rodziców na niedzielnym obiadku skoczyłem do piwnicy w poszukiwaniu skarbów z młodzieńczych lat. Poniżej widać, co znalazłem. Aż mi głupio, że tyle czasu to tam leżało. Pady w stanie dobrym, powinny działać - nie przypominam sobie, by cokolwiek szwankowały. Skoda tylko, że nie mam sprawnych konsol, by móc je do nich podpiąć. :frog:

Do tego oczywiście masa różnych płyt, kabli, stary X360 po rodzie. xD

 

20150830_155153.jpg

Edytowane przez Hum
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...