Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak sobie pomyślałem, ze chyba zaryzykuje i zrobię sobie pokój bez okien/a. Dobre oświetlenie powinno wystarczyć i dodać klimatu, tak jak na dobrym seansie w kinie. Taki pokój, tylko dla siebie, ewentualnie melanżu, wiec po co mi okno, jeszcze wypadnę któregoś razu, podczas grania na VR. 

Co myślicie?  

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

No ja ci już pisałem, że nigdy bym nie poświęcił garażu na inny pokój (chyba że bym nie miał wyboru) I ppiszę to przes pryzmat 5 letniego uzywania garażu. Właśnie zaraz jadę do pracy. Jest mróz, dużo skrobania. Wali mnie to bo wchodzę z domo bez kurtki (kurtka w ręce) do ciepłego garażu. Odpalam auto. Naciskam pilota od bramy garażowej i wyjeżdżam. Zamykam pilotem bramę i znikam nie wystawiając nosa na tą piz gawicę. Mam nadzieję, że ponogłem.

 

ps naprawdę będziesz musiał to jakoś dobrze zaizolować aby w upały nie mieć tam + 40 stopni.

No i straszna duchota...

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Kluczowym wyrazem w takim przedsięwzięciu będzie WENTYLACJA.

 

Musisz pamiętać o wentylacji (i ewentualnie klimatyzacji), jeśli to murowany garaż przylegający do bryły domu i jest w 100% szczelny to skiśniesz siedząc tam.

Okna nawet zamknięte mają zapewniony pewien poziom mikrowentylacji.

 

Komputer / konsola + TV może spokojnie wygenerować 200W ciepła (a mocny hi-endowy PC + plazma 55 cali nawet i 500W), kolejne 100W dodaj ze swojego ciała będącego mniej więcej w spoczynku.

To tak jakbyś włączył 3 (lub 7 przy wariancie hi-end PC + plazma 55') żeberkowy grzejnik zasilany czynnikiem o temperaturze 75 stopni Celcjusza na pełną moc. W zimie może być całkiem spoko ale w lecie na pewno nie będzie wesoło.

Edytowane przez Wieslaw
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chłopaki... ja nie mieszkam w Polandzie, a na zielonej wyspie. Tutaj nie ma niskich temperatur, ani śniegu zima(może raz sypnie na 2h). Garaż zaś jest łączony z domem, co czyni go idealnym miejscem do gier. Poza tym ten garaż to jest pomyłka, bo nawet lokując w nim Fiata 125, nie byl bym w stanie otworzyć drzwi na rozcież - taka klitka na pierdoły i tyle. Znajomi zrobili podobnie z tym, ze w miejsce bramy wstawili ogromne okno na świat. Ja chce czuć sie, jak w kinie, gdzie nikt nie będzie rozpraszał mojej uwagi.  Nawet grając w salonie muszę zasłaniać okno, bo jesli tego nie zrobię to każdy przechodzień będzie zwracał na siebie moja uwagę. Taknie?

 

Poza tym nie zamierzam zmieniać autka, a aktualne nie weszłoby i tak do takiego małego garażu. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Ale duchota będzie jak nie zrobisz okna z regularnym wietrzeniem oraz dobrej wentylacji.

A siedziec po x h w hu jowym powietrzu i zaduchu to moim zdaniem słaba opcja.

Ewentualnie zrób sobie duże przesuwne okno i roletę zewnętrzną. Będziesz miał okno otwarte, rolete zsuniętą na rozszczelnienie. Nikt nie będzie widział co robisz, a powietrze będzie na bank lepsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szejdi a masz garaż przy domu ? Nie jest to  wcale takie łatwe. Zależy to od docieplenie, rodzaju elewacji, rodzaju ogrzewanie i wentylacji reszty domu oraz tego czy to garaż w bryle budynku, wystający od niego czy może wolno stojący obok domu. Akurat po części mam czasami z tym do czynienia w pracy (tzn. z nieefektywnymi wentylacjami)

No i wentylacja, a efektywna wentylacja to dwie różne rzeczy. Takie rzeczy nie bez przyczyny wykonuje się na etapie budowy budynku. Polecam wybudować i wykończyć dom, a potem zrobić wentylacje :Coolface:

 

 

 

znawcy kwaśnych jabłek :)

 

 

 

Z drugiej strony każdy tu mu właśnie pisze aby zadbał o odpowiednią wentylacje itp.

Odnośnik do komentarza

no ale mevek to bierze pod uwagę, napisał przecież, że:

 

 

wystarczy ocieplić, wygładzić, pomalować i gotowe 

 

chyba zdaje sobie sprawe ze to troche zachodu będzie a nie wstawienie biurka i kompa do garażu.

 

Wystarczy, że ociepli garaż i już będzie miał dużo cieplej w zime i chłodniej w lato, do tego jakaś sprytna (mikro)wentylacja i śluz

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Ale sie rozgadali.. Wszystkie opcje biorę pod uwagę, za wyjatkiem okna. Skoro ma byc ocieplenie to i zrobi sie odprowadzenie, poza tym tutaj jest wilgotny klimat, wiec wentylacja na pierwszym miejscu, bo jak nie to wybuchnie mi epidemia grzybowa rodem z TLoU xD Podziekowal, za pomysly.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Można powiedzieć, że jestem takim "retro" gościem. Nie pędzę za nowszymi grami/platformami, lubię też starszy sprzęt pokroju kaset magnetofonowych (których trochę mam), walkmanów i tym podobnych, a na co dzień jeżdżę czterema PRLowskimi motorowerami. Rzekłbym, że wolę to co ma swoje lata i swoją historię :D

 

Btw. Mój pokój dość ostro oddaje mój charakter. W drugiej jego części aktualnie stoją dwa motorowery, z czego jeden jest w trakcie rozbiórki do zimowego remontu. Niby okej, niektórzy lubią trzymać takie "eksponaty" w pokoju, ale nie codziennie widuje się takie rzeczy na 2 piętrze w kamienicy :D

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza

Czemu? To, że urodziłem się tak późno nie znaczy, że nie mogę lubić "retro" :D

Zwyczajnie zawsze mnie ciągnęło do takich staroci i wolałem pograć na PSXie niż narzekać, że mój komputer nie odpala nowego GTA czy coś :P Poza tym jestem najmłodszy z rodzeństwa a mój starszy brat jest ode mnie 14 lat starszy, więc będąc brzdącem "podłapywałem" na czym wychowywał się mój brat i może to mnie "zaraziło".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...