Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Salon połączony z kuchnia to jest to, co lubię na imprezach. Nie koniecznie do grania, gdzie wszyscy widza, co sie dzieje w salonie.

Jest super, ale tv trochę, za mały, bądź za nisko usytuowany. Deko w gore i jest super.  

P.S Pikne meble - zazdro ;) i ten.. krzesła z kompletu wygodne? Żonka ma na podobne chrapkę.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

No niestety budżet miałem ograniczony i starczyło tylko na 49" (tv jest 3,5m od kanapy) ale na żywo nie ma tragedii. Docelowo i tak pójdzie na ścianę.

Dla mnie to i tak bajka - własny dom który budowałem od podstaw, przesiadka z 20m2 u teścia na własne 120 :banderas:

@MEVEK krzesła spoko, na plus to że metalowa rama jest dosyć sztywna i nie ma efektu zbyt mocnego uginania się czy tam obaw o złamanie

Odnośnik do komentarza

Tylko 49" :pawel: nie słuchaj typów bo wszystko jest ok. Ja mam 40 cali co dla mnie jest już dużo, a niektórzy radzili zmieniać tv na większy. :D no jak gały mają szybciej wyjść z orbit to ok, dobra zmiana. :pawel:

Odnośnik do komentarza

Możliwe ale na zdrowiu lepiej wychodzę w tym momencie. Uwierz, jak siedzę niecałe 2m od tv to 40stka wystarcza w zupełności. Miałem do czynienia z większym ekranem, ba, mam cały czas (jest w salonie) ale nadal nie widzę sensu brać większy. Zawsze wychodzę z założenia że najlepiej brać "miary na zamiary". Tak samo mam z systemem audio. Nic nie jest przesadzone, wszystko jest w sam raz, szyte na miarę. W niezłej cenie, a przy tym bdb jakościowo. Mógłbym kupować droższy/większy/bardziej za(pipi)isty sprzęt, tylko po co skoro jestem zadowolony z tego co posiadam i wszystko do siebie pasuje (a w szczególności do metrażu pomieszczenia)?

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Możliwe ale na zdrowiu lepiej wychodzę w tym momencie.

Tak z ciekawości to jest jakiś fakt naukowy, że większa przekątna TV działa gorzej na zdrowie?

 

Uwierz, jak siedzę niecałe 2m od tv to 40stka wystarcza w zupełności.

To właśnie o tym pisałem w poprzednim poście. Dopóki nie masz porównania to wystarcza.

Odnośnik do komentarza

No jak siedzisz blisko ekranu to na logikę wzrok bardziej się męczy/psuje?

No pewnie że wystarcza. :)

Btw od kiedy to 40 cali jest małym tv. No ja pyerdole. :dynia:

To ile cali wg was jest optymalne dla tv żeby nie było siary na dzielni? :pawel: 100cali jak rozumiem do np 12m2 będzie git? Poniżej 60 to już obciach? Macie jakiś wymiernik czy radzicie na zasadzie im większy tv to lepszy ziomuś?

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Gdy mieszkałem jeszcze u rodziców 40" grane/oglądane z dwóch metrów mi wystarczyło, obecnie na ten sam TV patrzę z 3,2m i jest to zdecydowanie za duża odległość do komfortowego grania (oglądanie filmów jeszcze ujdzie). Wydaje mi się, że 49" to min. na taką odległość, choć pewnie przy okazji wymiany i tak wezmę coś większego.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Liczy się przede wszystkim odległość od jakiej się siedzi. 40 wystarcza na niecałe 2m odległości. Nie ma żadnego logicznego powodu na to żeby dawać większy. Tyle.

 

Wmawianie komuś że ma za małego to wiecie panowie, ale nie tutaj. :cool:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Liczy się przede wszystkim odległość od jakiej się siedzi. 40 wystarcza na niecałe 2m odległości. Nie ma żadnego logicznego powodu na to żeby dawać większy. Tyle.

 

Wmawianie komuś że ma za małego to wiecie panowie, ale nie tutaj. :cool:

 

No nie właśnie. To rzuć sobie 15 calowy, jak nie ma logicznego wytłumaczenia. Kable od ps2 sięgną. Logika rodem z CRT. 2 metry to spokojnie 50 cali. SPOKOJNIE. I nie ma żadnego wytłumaczenia żeby było mniej (jedynie brak kasy).

Odnośnik do komentarza

To ile cali wg was jest optymalne dla tv żeby nie było siary na dzielni? :pawel: 100cali jak rozumiem do np 12m2 będzie git? Poniżej 60 to już obciach? Macie jakiś wymiernik czy radzicie na zasadzie im większy tv to lepszy ziomuś?

Dude, ale zrozum, że ja nie piszę nic na zasadzie hurr durr biedaków nie stać na duży TV. Sam długo korzystałem z 40" z lekko ponad 2m. Byłem zadowolony. Rok temu przesiadłem się na 55" - i nie ma mowy żebym wrócił do 40", no kurde nawet dorzuciłbym jeszcze z 5".

 

Nie ma żadnego logicznego powodu na to żeby dawać większy. Tyle.

No ale korzystałeś z większego z tej odległości, czy dalej tak mówisz bez własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Nadal nikt nie napisał żadnego konkretnego argumentu. :dunno:

 

Ja piszę że 40 jest w sam raz jak na taką odległość, a dostaję odpowiedź: to wrzuć 15cali. :pawel:

 

Ok. Nie ma już o czym gadać bo ręce i dupa opadają.

 

:lapka:

 

@chmurqab: ok, przyjmuje to do wiadomości. Nie mówię że nie można dać większego tv tylko mówię że nie potrzeba dawać. (wg mnie). :cool:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...