Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Suavek, walnij sobie format FLASH1 w RM i niczym się nie przejmuj - to tak jakbys przywrócił konsolę do ustawień fabrycznych, poprostu. Ustawisz godzinę, datę i nick i tyle, a pomaga to w wielu dolegliwościach i powinno się to stosować po każdej "wpadce" lub gdy konsolka zaczyna fiksować. (ustawienie tych duperelów trwa 2 minuty :F).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Moja laska chce wiedziec co mi kupic na gwiazdke. A ja sie zastanawiam nad PSP jest to jedyna konsola jakiej mi brakuje do kolekcji, ale nie jestem wielkim fanem handheldow, wiec nie wiem czy w ogole ja tak naprawde chce.

 

Moze ktos napisac jakies wielkie zalety PSP i Top 3 gry w ktore musze zagrac i ktore sa czyms wyjatkowym na PSP?

 

Dzieki

 

 

Nie jestem wielkim fanem PSP, ale jako ze mialem owa konsolke... powiem cos na jej temat ;)

 

Samo PSP ze zwyklym Firm. jest dosc krepujace... ogranicza sie do grania w gry z UMD, ogladania filmow UMD, ew. fotek z karty pamieci no i surfowania po necie...

Po wgraniu CF masz zupelnie nowa konsolke- ktora moze sie sprawdzic jako odtwarzacz multimedialny- w czasie jazdy/lotu autobusem/samolotem/itd. Poza tym PSP bedzie ci emulowal gry z GBA - a gry emulowane na PSP naprawde daja rade dzua ilosc FPS. wyrazny piksel i plynnasc sprawiaja ze PSP staje sie lepsze od samej matki (GBA).

Internet w PSP jest tragiczny! Stalem 10cm od Hot S. a ten badziew mial tak zje&* przesyl...

No i przyszlo cos rzeknac o grach...

Jest sporo dobrych giere, co prawda nie jest to ilosc gier z gba, ps2, czy nawet xboxa360, a le zwasze urozmaici droge...

Moje perelki: LocoROco, Patapon, Seria GTA, Burnout, Taiko, MGS-seria, no i ropmy z GBA, snesa i nesa ;p

Warto wspomniec iz filmy ktore chcesz odtwarzac na psp musza miec specjalny format ;pp

 

Pozdro

 

Mam nadzieje ze pomoglem

Wysylam zaproszenie na LIV'A

Odnośnik do komentarza
polecicie jakiś dobry emulator snesa?

 

 

okej już mam :D

Na Dual Screenie dostali remake Chrono Triggera to ja też se pogram ;DD

 

 

to nie lepiej odpalic sobie wersje ze wstawkami z PSX?

 

nie mam cierpliwości do pieprzenia się z ebootami, popsami itp ;p

choć jeśli masz coś działającego pod 3.90m33-3 to nie pogardzę, kolego hunterze ;)

Odnośnik do komentarza

@Zdunek:

Generalnie mądrze mówisz, ale co do internetu to ja nie narzekam- na uczelni np. siedzę z 20 metrów od hotspota lekko i net działą całkiem elegancko a jego obsługa, mimo braku myszy i klawiatury jest w sumie dość wygodna.

@Zeratul: Ja ci powiem, że jesli masz PS2 to raczej, jeśli nie jesteś fanem grania na kieszonsolkach, ani często podróżującym gościem, zakup PSP ma średni sens- pewnie, że jest parę ciekawych ecxlusivów, ale nie jest to powalająca ilość- znajdzie się cos dobrego z każdego gatunku, ale szału nie ma- nadrabiają wszelkie emu, choć już gra w gry z PS1 jest dość problematyczna często przez brak niektórych klawiszy i gałek....

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zamierzam sobie sprawić psp i mam kilka pytań .. Czym różni się konsola przerobiona od nie przerobionej, oprócz tego że można grać na emulatorach (psx , ps2 , snes , gba , coś jeszcze?). Czy jeżeli przerobię konsole tracę gwarancje ? Jaki soft jest najlepszy ? Jaką wersję konsoli kupić ?

Odnośnik do komentarza
Witam,

Zamierzam sobie sprawić psp i mam kilka pytań .. Czym różni się konsola przerobiona od nie przerobionej, oprócz tego że można grać na emulatorach (psx , ps2 , snes , gba , coś jeszcze?). Czy jeżeli przerobię konsole tracę gwarancje ? Jaki soft jest najlepszy ? Jaką wersję konsoli kupić ?

 

Po wgraniu SOFTA:

-mozliowsc odtwarzania skonwertowanych filmow z karty

-odpalanie kopii

-emulacja

-homebrew

 

Co do gwarancji... jezeli wgrasz ponownie oryg. soft i usuniesz wszelki brudy po kopiach ;P mysle ze nie powinno byc problemow...

 

Co do softu, ciezko powiedziec... Szukaj w najnowszych, bo ciagle wylaza nowe ;p 2softy na 1 gre ;d

 

Wedlug mnie najlepsza PSP Slim 2XXX

Czemu?

FAT: A wiec mniejsza od fata, wygodniejsa od fata..

SLIMM 3XXX: w tej nie mozna wgrac CF ;d, bledy wyswietlacza

 

 

Jezeli jeszcze masz problem... GG->

 

Pozdro

Edytowane przez Zdunek
Odnośnik do komentarza

Kolejna sprawa, która spać mi nie daje, gdyż jestem przewrażliwiony.

 

Czy to normalne, że krawędzie ekranu PSP bywają jaśniejsze/ciemniejsze w niektórych miejscach od reszty obrazu? Już dłuższy czas temu zauważyłem, że dolny prawy i lewy róg LCD są lekko zaciemnione w stosunku do reszty, ale nie przeszkadzało mi to w żaden sposób. Ostatnio natomiast zauważyłem nieco jaśniejszy obszar na prawej i górnej krawędzi ekranu (taki ciągnący się pasek 3mm). Rzuca się to w oczy jedynie na ciemnym tle ale zacząłem się zastanawiać, czy tak było cały czas i nie zwracałem na to uwagi, czy też coś się zaczyna sypać. Zauważyłem też, że zmieniając kąt patrzenia na te miejsca o odmiennej jasności widać drobne przelatujące poziome paski. Tu zaznaczę, że mam model 2000, kupiony jako nowy rok temu. Czy opisywana przeze mnie rzecz to normalna cecha wyświetlacza, czy też początek jakichś większych możliwych problemów?

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Też miewam takie artefakty, ale nie aż w takim stopniu. Pojawiają się na całej długości ekranu z góry na dół o szerokości 1pix na samej krawędzi - obraz jest lekko jaśniejszy w stosunku do całego ekranu. W ogóle mi to nie przeszkadza i pojawia się tylko w niektórych grach, w XMB czy HB wszystko jest tak jak należy, chociaż ja mam FAT'a. Najlepiej zrób sobie kilka jednokolorowych tapet na XMB podmieniaj je i sprawdź co będzie działo się z pixelami, możliwe że to objaw pojawiających się hot'ów.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Jakie trzeba mieć ustawienia w opcjach gpsp, żeby np. golden suny chodziły płynnie?Wszystkie inne gry działają bezproblemowo, tylko w GSach mam problem z płynnością, na dodatek, gdy łapię mercury djinna gra się restartuje albo zawiesza, na każdym romie na jakim próbowałem.Hilfe.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza
możliwe że to objaw pojawiających się hot'ów.
To nie są piksele tylko obszar na ekranie, który zlewa się dalej z normalnym obrazem. Widać to wszędzie na ciemnym, szczególnie czarnym tle. Ogólnie wygląda to tak jakby na ekranie była niedokładnie przyklejona folia. Nie jest to nic drastycznego a w trakcie gry właściwie o tym zapominam, ale zastanawia mnie czego to może być przyczyna i czy będzie to w jakiś sposób postępować. Dam sobie paznokcia uciąć, że w przeciwieństwie do tych zaciemnionych rogów wcześniej tego paska nie było.

 

Ogólnie gdy patrzy się na PSP pod światło to widać, że ekran nie jest idealnie płaski i jego krawędzie są lekko "pofałdowane" na styku z obudową. Ciężko mi to w sumie opisać, ale mam wrażenie, że ten pasek jest podobnej wielkości co właśnie taki fałd. Jakiś możliwy związek?

Odnośnik do komentarza

No ja PSP używam tylko w domu, przy czym dbam o nią chwilami wręcz przesadnie. Niemożliwe tym samym jest jakiekolwiek fizyczne uszkodzenie.

 

Sam problem nie jest też jakiś szczególny i prawdę mówiąc widać to tylko na ciemnym tle i to kiedy się mocno wpatrzę. Podczas większości gier w ogóle tego nie zauważam (nie licząc tych dziwnych pasków przy ruszaniu głową/konsolą). Zapewne przyzwyczaję się do tego tak samo jak do tych ciemniejszych narożników, ale chciałbym wiedzieć czy coś takiego może postępować?

 

Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek, ale paski te zauważyłem krótko po zmianie softu na 5,00 m33-3. Czy soft ten wprowadzał jakieś zmiany jeśli chodzi o wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...