Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez nastał właśnie ten "piękny dzień" i konsola wywaliła błąd e74. Nic to, trzeba się rozejrzeć za jakimś serwisem, bo w pobliżu to raczej nic konkretnego nie mam. Tzn. jest całkiem niedaleko w Krakowie, ale tam to jakoś bałbym się nawet kalkulator oddać. Wie ktoś czy często po naprawie tego błędu konsole siadają znowu?

Odnośnik do komentarza

No i na moją konsole wreszcie przyszedł czas. Tzn bratu pożyczyłem i niewiem co on z nią debil robił. Jak wcześniej nic złego się z nią nie działo to teraz przy włączaniu pojawiają się diodki i błąd E 74.

 

Od czego ten błąd się pojawia? Co on musiał z konsolą robić? I czy na to właśnie jest te 3 lata gwarancji?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś miał już wcześniej taki błąd, ale nie mam za bardzo chęci przeglądać ponad 80 stron, tymbardziej, że od nikogo czegoś takiego nie słyszałem.

 

Uruchamiam xboxa i NIC się nie dzieje. Pali się tylko ta jedna środkowa dioda i nie ma tej animacji "zielonego kręgu".

Odłączyłem wszystko - dysk, kable, siec. Nadal ani be, ani me, ani kukuryku ...

Stoi jakby chciał, a nie mógł.

 

Jest na gwarancji, ale zanim go wyślę może da się coś zrobić? Możliwości nie wiele, własnie próbuje go mobilizować do działania przez energiczne 'kopy'

Odnośnik do komentarza

pisalem o tym w innym watku

 

"z tym unieruchamianiem konsol to nic nadzwyczajnego nie odkryli

ale to nie jest typowe uszkodzenie kosnoli hardwerowe tylko softwerowe

zapewne chodzi o spalenie eFuse tak by miala niezgodny z nand i wyrzucila blad 3 diod o kodzie bledu 0022

rownie dobrze wystarczylo by konsoli podac zadanie by skasowala kosc nand i konsola martwa...

 

jest to mozliwe i jest to jak najbardziej latwe do zrobienia przez MS z poziomu oprogramowania, nie zapominajmy ze efuse pala sie przy kazdym updacie teraz, wiec wywolanie funkcji spalenia sie efuse jest dla nich codziennoscia i w cale to nie jest zadna ukryta funkcja...

 

takie unieruchomienie konsoli programowo to juz kilak razy bylo:

wprowadzenie sprawdzania napedu (blad E66 unieruchamia konsole jesli naped nie jest prawdilowy), bylo kilka osob ktre wymeinily sobie naped wczesniej i pozniej przy updacie dasha takie rzeczy im unieruchomily konsole, nawet byl problem z oryginalnymi po serwisie w MS bo oni tez wymeiniali napedy przed tym jak popadnie

 

wprowadzenie przy NXE sprawdzania palenia efuse (blad E80 i E81, tez unieruchamialo konsole, ale prosta recepta byla, dolutowac rezystor ktory wczesniej byl wylutowany by efuse sie nie palily)

 

reasumujac wprowadzenie wiekszych restrykcji za przerabianie konsol w postaci nie tylko bana ale pelnego unieruchomienia konsoli jest jak najbardziej realne ale musza miec pewny system wykrywania takich konsol bo jak do tej pory takiego nie ma, jak i odpowiedziec na pytanie czy to jest legalne i zgodne z prawem...

tym samym nie ma za co tego wysmiewac bo kto zna jak dziala kosnola X0 to o takich oczywistosciach sie wie, jedynie co mozna tylko wysmiac to ze MS mzoe to zrobic, nie zdziwilbym sie jakby to specjalnie MS rozpowszechnial by nastraszyc..."

 

PS.

mozna tylko dodac ze kazda konsole gdzie jest tzw. update systemu mozna unieruchomic specjalnie prosta metoda kasowania flasha z systemem, czyli PS3, WII, PSP itp.

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Siema, aczkolwiek mój Xbox 360 działa i trzyma się dobrze to mam jedno pytanko o kwestie która mnie niepokoi, mianowicie nieraz w przy wlaczaniu konsoli konsola nie wystartuje, tj pracuje ale nie pojawiają sie te 3 zielone diody i ekran jest czarny, musze wylaczyc konsole i ja wlaczyc 2 raz wtedy juz wszystko elegancko dziala, czy to normalne? Co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie.

Chciałem pograć sobie w Gow 2 nagle coś w konsoli piknęło i się wyłączyła. Po włączeniu wyskakują oczywiście 3 czerwone diody i nie ma obrazu. I teraz mam pytanie: Czy ta usterka jest objęta 3 letnią gwarą , czy nie?

3 czerwone lampki to 3 lata gwarancji.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Tylko MS jakos zle nalicza na tej stronce. Ja mam konsole z kwietnia 2008, produkcja to grudzien 2007, a gwarancja na WWW - Gwarancja standardowa wygasła i nawet gdy policzyly od daty produkcji to 2 lat nie ma i tak.

Co dalej? Moze ktos zadzwoni do MS i sie zapyta (ja domowego nie mam :))

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Tylko MS jakos zle nalicza na tej stronce. Ja mam konsole z kwietnia 2008, produkcja to grudzien 2006, a gwarancja na WWW - Gwarancja standardowa wygasła i nawet gdy policzyly od daty produkcji to 2 lat nie ma i tak.

 

Grudzień 2006 + 2 lata = Grudzień 2008. Dzisiaj mamy maj 2009, chyba jednak są te dwa lata :). Z drugiej strony to fakt, źle na stronce jest napisane bo ja też miałem, że gwarancja wygasła, a jak zadzwoniłem do MS to mi pani w słuchawce powiedziała, że jeszcze miesiąc standardowej mam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...