Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

A wie może ktoś ( nie czytałam wszystkich postów bo się trochę nazbierało) czy wszystkie lokacje w XIII będą takie jak ktoś to nazwał cyberpunkowe? Bo mam nadzieje że to tylko jeden z rodzajów lokacji. I że będzie jakaś lokacja w stylu kosmiczna pustynia czy coś. Bo domyślam się że starożytnych ruin nie można się raczej spodziewać  

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

Kamikokuryou, art director, powiedział, że FFXIII jest jak lustro w którym odbija się cały jego dorobek. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe prace sądzę, iż możemy spodziewać się różnych stylów. Zresztą z tego co pamiętam ujawniono że na Cocoon i Pulse wykształciły się różne cywilizacje a więc otworzono furtkę dość szeroko.

 

A skoro już się odzywam to zapomniałem dodać przy poście ze skanem, że sposób w jaki ujawniona została Jill (jeden screen...) podpowiada raczej, że nie będzie to zbyt istotna postać. Pewnie na odstrzał stosunkowo wcześnie. Chyba że coś się jeszcze zmieni np. w Famitsu będzie jakiś większy materiał na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Eeee no to jak tak to fajnie nawet baardzo fajnie :) Cieszy mnie to tym bardziej że (jeżeli się nic nie zmieniło) wyjdzie też na x-boxa 360 bo na ps 3 tak szybko nie bedzie mnie stać, ale i tak bym kiedyś kupiła żeby zagrać w XIII siła serii działa niezależnie od wszystkiego :P

 

Teraz to już tylko marzę o dopracowanej fabule z jakimiś zaskakującymui zwrotami akcji i o pełnokrwistych  postaciach 

 

 

Odnośnik do komentarza

A mnie interesuje czy rzeczone slabej jakosci screeny, ktore w mojej opinii byly renderami zmienionymi na silnik gry, nie sa powodowane wydawaniem gry na XO.

 

Dawno temu gdy planowany tylko wersje na PS3 mogly byc to rendery, ale w sytuacji gdy miejsce na plytach DVD jest ograniczone (a przeciez gre trzeba upchnac na kazda plyte zeby nie bylo akcji ala FF8), mozliwe ze musieli zrobic taki zabieg.

 

Anyway, w koncu mamy date premiery... wprawdzie wiosna 2010 to bylo poloficjalne info i wlasnie tej daty kazdy sie spodziewal, ale zawsze to dobrze miec oficjalne potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza

Tak btw na GC '09 ujawniono kilka informacji o systemie.

 

Pierwsza rzecz to Paradigm Shift. Można dzięki temu wybierać rodzaj taktyki dla danej postaci. Przykłady jakie podało IGN to Overwhelm, Aggression i Peacemaker.

 

Druga dotyczy czegoś na kształt jobów. Pisze o niej jeden user NeoGAF:

 

(...) in addition to switching the mode, you assign jobs to each character. Commando and Ravenger were two of the names I saw. It also looked like the weapons/outfits they had slightly changed (Vanille drew a bow instead of that club/horn thing).

 

ale

 

Toriyama likened it to the JOB system in past FFs, but it is only TEMPORARY (during the battle and for each Paradigm). Also, for those wondering about characters not used in the battle, you earn "points" to spend on characters, and you can spend them on any character to "level" them up.

 

I jeszcze coś takiegp:

 

One other nugget I remember is the benefit of getting a better rank in a battle. You can earn bonus TP that's needed to perform summons, and the star ranking will influence the game's AI - if you do poorly, the game gets easier. If you do great, it gets harder. Adaptive AI.

Zmiana poziomu trudności w zależności od otrzymywanych not. :o

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza
A mnie interesuje czy rzeczone slabej jakosci screeny, ktore w mojej opinii byly renderami zmienionymi na silnik gry, nie sa powodowane wydawaniem gry na XO.

 

Dawno temu gdy planowany tylko wersje na PS3 mogly byc to rendery, ale w sytuacji gdy miejsce na plytach DVD jest ograniczone (a przeciez gre trzeba upchnac na kazda plyte zeby nie bylo akcji ala FF8), mozliwe ze musieli zrobic taki zabieg.

 

Anyway, w koncu mamy date premiery... wprawdzie wiosna 2010 to bylo poloficjalne info i wlasnie tej daty kazdy sie spodziewal, ale zawsze to dobrze miec oficjalne potwierdzenie.

Spiskowa teoria dziejów chyba jednak nijak ma się do spadku jakości oprawy graficznej w FF13 przez konwersję, bo z tego co mi wiadomo, to Crystal Tools było multiplatformowe (zoptymalizowane do pracy zarówno na PS3, jak i X0 oraz PC), zanim ww. gra została oficjalnie zapowiedziana na Xboxa.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Zle mnie zrozumiales.

 

Mialem na mysli ze z powodu braku miejsca na plytach DVD, czesc RENDEROW zostala zamieniona na scenki na silniku gry. Efektem czego byly porownania screenow ktore widzielismy.

 

Bardzo ciekawe info Enk.

 

Zastanawia mnei tylko... z wypowiedzi na IGN wywnioskowalem ze jednak nei bedziemy mogli sterowac innymi postaciami z party w trakcie walki :( To by byla strasz, straszna lipa... Paradigm moze i ciekawy, ale ja chce nimi sam sterowac, tak jak to robilem zawsze :o

Odnośnik do komentarza

Lol.

 

Oczywiscie ze byl renderem :P Nie wiem skad ci przyszlo do glowy ze nie byl? Wyglada jak render, ilosc detali przemawia za renderem. Co wiecej te 2 lata temu gdy byl wypuszczany filmik, SE nie oferowalo niczego wiecej niz renderow... prawda?

 

Zreszta, nie mam monopolu na racje i moge sie mylic ale jestem na 99% pewien ze wczesniej to byl render, a potem byla to scenka na silniku gry.

Odnośnik do komentarza

Nowe filmiki na GT:

 

http://www.gametrailers.com/video/gc-09-final-fantasy/55243

http://www.gametrailers.com/video/gc-09-final-fantasy/55239

http://www.gametrailers.com/video/gc-09-final-fantasy/55241

 

Jeszcze nie obejrzałem, możliwe że wszystko już wiemy dzięki Enkidou ;)

 

Edit: Najpierw mówią, że j-va się pojawi, później mówią że raczej nie, bo to zajmuje dodatkowy czas, a oni chcą koniecznie zdążyć na wiosnę. Strasznie to zagmatwane. Podejrzewam, że j-va mógłby się pojawić, bo na Blue-Rayu jest jeszcze trochę miejsca, tylko że SE chce zmieścić grę na 3 DVDikach dla Xa i przez to muszą kompresować już posiadany materiał, więc dodanie nowego to marzenia. No bo wersje PS3 i X360 muszą być takie same...

 

Nie wiem czemu, ale za każdym razem jak widzę coś z FF13 to mam wrażenie, że gdyby nie s(pipi)a polityka M$ (że za grę na 4 płytach musi już developer dopłacać czy coś takiego) to dostalibyśmy dużo bardziej dopieszczony produkt. Ograniczone miejsce odbija się na jakości i to niestety na obu platformach.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...