Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

No na tym polega beta: gra jest ukończona, teraz szlifowanie wszystkiego, ew. implementacja dodatkowych rzeczy, dalsze dodawanie (i modelowanie) assetów, eliminacja dużych bugów i tym podobne rzeczy, na sam koniec optymalizacja i kilkumiesięczny crunch pracowników( w JP nawet gorzej niż na zachodzie).

Zresztą z ostatniego wywiadu z jednym z devów wynika, że pierwsza połowa gry jest już doszlifowana.  Planują światową premierę, więc stawiam na koniec listopada, żeby zdążyć przed black friday, ale na tyle późno aby poczekać na szał zakupowy Japończyków (który wypada na grudzień). Cóż, w marcu i tak się dowiemy wszystkiego.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Square Enix przygotowało dla japońskich graczy pewną ankietę. Pośród wielu na pozór nieistotnych pytań pojawia się jedno dość ciekawe. Na dodatek jest to pytanie numer 47. Brzmi ono następująco:

Pytanie dla osób rozważających zakup Persona 5 i Final Fantasy XV. Gdyby obie gry wychodziły w podobnym okresie którą zdecydowałbyś się kupić?
  1. Persona 5
Final Fantasy XV
obie

Persona 5 (PS4) wedle najświeższych informacji ma pojawić się latem 2016 roku. Czyżby zatem Square Enix planował wypuszczenie Final Fantasy XV (PS4) również pomiędzy czerwcem a wrześniem? Póki co wskazuje na to jedynie ta ankieta. Ostateczną odpowiedź, miejmy nadzieję, poznamy w końcu w marcu przyszłego roku.

http://www.pssite.com/news/46648/square-enix-zdradzilo-okres-premiery-final-fantasy-xv.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"W grze będzie można przełączać się między różnymi trybami bitewnymi. Przez taką opcję chcemy zapewnić, by z rozgrywki byli zadowoleni gracze lubiący akcję, ale również tacy którzy preferują wolne tempo zabawy. Zastosowaliśmy taką metodę po opiniach, które pojawiły się po publikacji dema Episode Duscae. Więcej szczegółów podamy w okolicach premiery gry" - wyjaśnił Takizawa Masashi.

 

ale fajnie

 

 

 

ale i tak będzie gierka na max 8-

Odnośnik do komentarza

Kurde gra na 8- to zły tytuł no no ciekawe czasy nadeszły....ja po Episode Duscae mam dobre opinie nt. XV-tki ale czekam spokojnie i się nie hypuje dopóki i SE i targi mi ewidentnie nie pokażą daty z liczbą 2016 na czele bo jeszcze się zdziwić możemy.....

Odnośnik do komentarza

Kurde gra na 8- to zły tytuł no no ciekawe czasy nadeszły....ja po Episode Duscae mam dobre opinie nt. XV-tki ale czekam spokojnie i się nie hypuje dopóki i SE i targi mi ewidentnie nie pokażą daty z liczbą 2016 na czele bo jeszcze się zdziwić możemy.....

 

boże prawie jak z zarzutami homofobii w temacie Niera...

 

nie. 8- to gra tylko dobra, miejscami choyowa, miejscami zayebista, ale oczekiwanemu poziomowi widocznie ustępująca. takim 8- była np. XII przy której i tak spędziłem dobre +220h, ale jednak 7, 9, a nawet 10 przyzwyczaiły do lepszej jakości.

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

 

Kurde gra na 8- to zły tytuł no no ciekawe czasy nadeszły....ja po Episode Duscae mam dobre opinie nt. XV-tki ale czekam spokojnie i się nie hypuje dopóki i SE i targi mi ewidentnie nie pokażą daty z liczbą 2016 na czele bo jeszcze się zdziwić możemy.....

 

boże prawie jak z zarzutami homofobii w temacie Niera...

 

nie. 8- to gra tylko dobra, miejscami choyowa, miejscami zayebista, ale oczekiwanemu poziomowi widocznie ustępująca. takim 8- była np. XII przy której i tak spędziłem dobre +220h, ale jednak 7, 9, a nawet 10 przyzwyczaiły do lepszej jakości.

 

 

 

Ale nie musisz mi opisywać czym jest gra na 8- poza tym to i tak jest ocena względna bo według mnie gra na 7 to gra dobra, która choć pozostawia wiele do życzenia, jest na tyle dopracowana aby przyjemnie czerpało się z niej rozgrywkę. Nie twierdzę że nie masz racji ale nie uważam że tytuł na 8- to crap czy zła gra bo to od Ciebie zależy jakie masz oczekiwania wobec danego tytułu. Ja wobec XV-tki nie mam żadnego (no oprócz możliwości teleportacji do mieczy Noctisa którą mi dali) bo zwyczajnie chce się czymś zaskoczyć. Fakt, tytuł ma i tak pod górkę przez to ile powstawał i co ze sobą pierwotnie prezentował (dalej uważam że Nomura nie nadaje się do tworzenia gier, jedynie jako chara designer). 

 

Czy XV-tka będzie lepsza od poprzednich kultowych Finali? Oczywiście że nie bo nostalgia i sentyment i tak swoje robią ale na pewno będzie zdecydowanie lepsza od tego crapu XIII-tki. A patrząc na ostatnie zapowiedzi Square uważam iż powoli powracają do dobrego poziomu game devu.

Odnośnik do komentarza

Poza tym co osoba to opinia. Czy ma szanse do kanonu wejść? Raczej nie. Ale szanse na statut jaki ma FF IX , czy FF XII na pewno są.  Zresztą duża polaryzacja w okół tego tytułu jest nieunikniona, a "fandom" jest już tak rozjechany, że niezależnie od jakości gry i tak będzie zróżnicowane przyjęcie.

Pozwalając sobie na malutką dygresję... Gdyby nie fantastyczny debiut FVII na szaraku i jedna z największych akcji marketingowych (szczególnie w USA) to inaczej prowadzone byłyby rozmowy, fanom VI dużo rzeczy się nie podobało (a już w szczególności platforma gdzie gra debiutowała, he, he, he ). Teraz jest trudniej, reddity, wielkie fora, yt - krytyka idzie w eter z prędkością światła.

Odnośnik do komentarza

@chrono-x

Najpierw sugerujesz mi że postrzegam grę na 8- jako grę złą.

Następnie - kiedy neguje twój zarzut - że nie trzeba ci tłumaczyć czym jest produkt na 8-.

No okej...

 

To że oczekiwania podyktowane są pryzmatem poprzednich, jednych z najlepszych odsłon to chyba naturalne dla wielu obrośniętych kultem marek. Jasne, mniej surowi bylibyśmy dla takiego Fallout 4, czy FF13, gdyby gry te nie ośmielały się mieć w tytule Fallout, czy FF (w dodatku z cyfrą 4 lub XV), ale jednak mają, podobnie jak fani serii mają choćby minimum oczekiwań co do ich jakości.

 

Ja na ten przykład byłbym wystarczająco content gdyby FFXV zbliżył się choć do poziomu X. Niekoniecznie aby stanął na tym samym poziomie co najlepsze. To chyba nie są szczególnie surowe i nierealne wymagania.

 

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

 

Kurde gra na 8- to zły tytuł no no ciekawe czasy nadeszły....ja po Episode Duscae mam dobre opinie nt. XV-tki ale czekam spokojnie i się nie hypuje dopóki i SE i targi mi ewidentnie nie pokażą daty z liczbą 2016 na czele bo jeszcze się zdziwić możemy.....

 

boże prawie jak z zarzutami homofobii w temacie Niera...

 

nie. 8- to gra tylko dobra, miejscami choyowa, miejscami zayebista, ale oczekiwanemu poziomowi widocznie ustępująca. takim 8- była np. XII przy której i tak spędziłem dobre +220h, ale jednak 7, 9, a nawet 10 przyzwyczaiły do lepszej jakości.

 

 

Chodzi chyba o to że to, ostatecznie, bez sensu tak kwantyfikować gry, jeśli spędziłeś przy FFXII 220h to widocznie się dobrze bawiłeś. Choć ja z Tobą dużo o gierkach rozmawiałem, więc wiem co mam na myśli jak mówisz że gra będzie na 8-. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...