Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Angielski glos Ignisa (tego co samochod prowadzi). Chodzi o to ze on brzmi jakby amerykaniec udawal brytyjski akcent.

Wiem, ze koles co mu podklada jest angolem ale i tak brzmi to okrutnie i troche jakby wymuszone.

 

Ogolnie angielskie glosy brzmia calkiem spoko. Jak bede mial zapas kasy i czasu to przejde po jp i po ang.

Edytowane przez Killabien
Odnośnik do komentarza

Dla mnie postać Ignisa jest trochę bezpłciowa, aktor robi świetną robotę i już charyzmatyczny Balthier wypadał świetnie w jego wykonaniu. Ignis brzmi bardzo podobnie, ale jednak wizerunek postaci rzeczywiście średnio pasuje do takiego Voice actingu.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o najwiekszy minus zarzucany filmowi czyli chaos fabularny - jak to co niektórzy recenzeci opisują po obejrzeniu filmu, to jest i to jeszcze jaki ale tylko dla totalnie zielonych w uniwersum Final Fantasy.

Jeżeli nie zna się Final Fantasy to tego co się dzieje na ekranie naprawdę nie da się ogarnąć, na co fan się uśmiechnie i skinie głową ze wzruszeniem.

Chaos fabularny w tym filmie to beka z recenzenta który to napisał, bo sam film jak to podkreślili wielokrotnie twórcy został stworzony dla fanów Final Fantasy, a nie dla "tempej" masówki. Więc prawidłowo by było gdyby owy film oceniał recenzent - fan Final Fantasy, a nie jakiś serwisowy dzisiejszy mega cool ulong.

Nyx i King to power i klasa sama w sobie na miarę takich legend jak Sephiroth, a nawet ich przewyższająca. Ta dwójka od początku do końca wie czego chce, nie ukazuje żadnych słabości i jest gotowa do największych poświęceń bez żadnych melodramatów. Ja się na tym filmie wzruszyłem głównie przez nich parę razy co mi się przy obecnej generacji i branży gier już nie zdarza.

Long live the king...

bb9319414b369d2c3c29f967e75c5e95.jpg

I jego najbardziej oddany sługa, tak oddany że aż szokuje widza Nyx!

a0215d08043a75aed87aa5912bc3c3fb.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zetta piszący o bece z kogoś, kiedy sam piszę i wyciąga wnioski jak przedszkolak. Jeżeli on tak się jara tym filmem i FF15 to znaczy, że trzeba podejść mocno z dystansem bo może wyjść średniak.

No ale to nie są rzeczy dla tępych mas tylko turbo koneserów j-rpg'ów więc możesz nie ogarnąć tego geniuszu i kunsztu jaki te małe żółte ludki wcisnęły do projektu klepanego przez dwie generacje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pozwole sobie skopiowac news z ppe. Te dlc mogą być dobre, inny gameplay kazda z postaci, jak fabularnie bedzie dopelniac podstawke to jestem na tak.

 

Koledzy Noctisa mają być grywalni, co jest novum, bo w 'podstawce' możliwości przejęcia nad nimi kontroli nie będzie (pojawią się jednak opcje pozwalające wpływać na ich zachowanie podczas walk). Każdym z nich, mówi Tabata, będzie się grało inaczej. W epizodzie Gladio ma być "o wiele więcej akcji" (reżyser dał przy tym do zrozumienia, że charakterystyczne dla RPG parametry i levele będą miały w nim o wiele mniejsze znaczenie, a może nawet w ogóle nie będą odgrywać żadnej roli), u Prompto pojawi się mechanika związana z bronią palną, bo jako jedyny się nią posługuje, natomiast u Ignisa nacisk zostanie położony na bardziej taktyczne działania.

Tabata zapewnił ponadto, że prace nad dlc jeszcze nie ruszyły. Rozpoczną się gdy FFXV zostanie ukończone.
Odnośnik do komentarza

No akurat to jest trochę śmieszne ponieważ jeszcze jak był to Versus to kilkukrotnie ukazywali możliwość przełączenia się między postaciami. Teraz dostaniemy to w formie DLC. Choć jeżeli będą uzupełnieniem fabularnym do Animca itp. to jestem jak najbardziej na tak. Jeżeli będą to max. 1h wydmuszki z trzema questami na krzyż to podziękuję. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No akurat to jest trochę śmieszne ponieważ jeszcze jak był to Versus to kilkukrotnie ukazywali możliwość przełączenia się między postaciami. Teraz dostaniemy to w formie DLC. Choć jeżeli będą uzupełnieniem fabularnym do Animca itp. to jestem jak najbardziej na tak. Jeżeli będą to max. 1h wydmuszki z trzema questami na krzyż to podziękuję.

Dokładnie. Jak dzisiaj pamiętam fragmenty gameplayu jeszcze z ps3, gdzie podczas walki z Behemothem w mieście, gracz przejmował kontrolę nad Prompto i swobodnie nawalał do bydlaka ze splówy... Ale widać mają graczy za idiotów ;)

 

https://youtu.be/uQ7MwTXYLpg

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

No problem po prostu w tym iż to co wtedy pokazywali było dalekie od ukończenia nawet w kwestii systemu walki (gdyż to co widzimy na filmiku jest wzorowane jeszcze na Kingdom Hearts jako bazę do całości systemu - i chwała im za to że jednak wywalili ten syf bo nie znoszę tego systemu z KH).

 

Tak więc jak napisałem wcześniej, mam nadzieje że za ten czas rozszerzą repertuar towarzyszy Noctisa aby to nie były wydmuszki (co innego kompani jako NPC a co innego gdy przejmie nad nimi kontrole gracz) i żeby te małe historie nie okazały się zwykłym ubiciem bossa lub przyniesieniem gó.wna mającego dla postaci X znaczenie sentymentalne (bo inaczej uduszę ich poduszką) to będę happy. No ale poczekamy zobaczymy, na razie liczy się sama gra na którą nie mogę się doczekać!

Odnośnik do komentarza

Ale nich mi to ktoś wytłumaczy. Czemu ta gra jest dwadzieścia razy brzydsza niż na każdym poprzednim filmiku?

Gekon naprawde lubie cie ale w CW tutaj piszesz jakbys tematy pomylil. Skonczyles ty wogole jakiegos Finala czy tylko tak dla beki tutaj w temacie zasiadles? ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i mamy pierwszeplaytesty potwierdzające fakt iż technicznie będzie słabo a poślizg być musiał bo jest żenua .

Proponuję dalej się hajpowac trailerkami i farmazonami SE (ktoś jeszcze im ufa i wierzy w ich ściemy ?)

Jest kibel i w wersji technicznej raczej niewiele się zmieni.

Pewnie z mln zapaleńców łyknię na premierę ale dobre imię serii kolejny raz ucierpi ....

 

"Przez te kilkadziesiąt minut utwierdziłem się w tym, na co liczyłem długie miesiące i co Square zapowiedziało przed targami. Piętnastka musiała zostać opóźniona. Inaczej po prostu się nie dało, bo warstwa techniczna stoi na bardzo średnim poziomie. Zaryzykuję wręcz twierdzenie, że pomijając skalę gry – jest gorzej, niż było w Lightning Returns: Final Fantasy XIII (PS3). Gra nie tylko nadal straszy niskim zasięgiem renderowania tekstur i poszarpanymi na maksa krawędziami, ale dokłada do tego jeszcze fatalną kombinację filtrów obrazu – rozmycie całości i wyostrzanie krawędzi – co prowadzi do masy artefaktów. Przykro było mi patrzeć na jakość obrazu, mając w pamięci fakt, że główna seria Final Fantasy od zawsze praktycznie wyznaczała trendy w grafice i pełniła pokazową rolę, jeśli chodzi o to, jak mogą wyglądać gry. Gdy scenki z rozgrywki przeplatały prerenderowane materiały na silniku gry, mogłem zobaczyć jak to wszystko mogłoby wyglądać i… mam nadzieję, że tak będzie wyglądało na PS4 Neo. Naprawdę, mogę tylko rzucić sam sobie – przykro mi posiadaczu PS4, ale twój sprzęt niedomaga i dostaniesz tak czy siak mało urodziwą grę."

 

I na uj były te mega czerstwe demka, strata czasu było dopracowywać właściwą grę .(tzn teraz już wiem chcieli pokazać mały wycinek że jest git, a na dużych terenach będzie dramat bieda 900p popup pod nosem itd )

Choć z 2 strony 10 lat juz ją klepią i raczej niczego innego się nie spodziewałem.

Szkoda bo jRPG potrzebuje mocnego pierd@lnięcia i nowego otwarcia gatunku dla ludzi młodej daty ale i nie tylko.

 

Dodając do tego system walki i inne farmazony mogę juz spokojnie skreślić tą grę(tzn dodać do gier może kiedyś za pół darmo, czyli pewnie nigdy)

 

I nie ma co zwalać winy na słabe ps4 .... MGS5 śmiga w 60fps i 1080p .

Edytowane przez Schranz1985
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Że pod względem graficznym 90% osób ocenia grę poprzez filmiki na Youtubie z tak tragiczną kompresją obrazu że szkoda gadać to wcale nie jest dziwne. Wręcz powinno się każdy tytuł tak sprawdzać (a i jeszcze zapomniałem dodać o jakże wielkich 16/17" ekranach w laptopach z czego przynajmniej połowa oglądających dalej posiada max. rozdziałkę 1366x768 xD). 

 

To wszystko tylko potwierdza moje ostatnie wypowiedzi w tym temacie ale co tam liczy się rozdzielczość i liczba klatek, których dobre 90% obecnych użytkowników konsol i PC nie potrafi rozróżnić zwłaszcza między to sławetne 1080p a 900p  :yao: reszta jest nikomu nie potrzebna.

Fabuła? Gameplay? Soundtrack? Artstyle? To przecież nikomu niepotrzebne g.ówno :Coolface:  

Odnośnik do komentarza

Człowieku przeczytaj playtest .... redaktorzy też na lapkach hd grali ?

Nie, gra technicznie jest na poziomie ps3 a nawet gościu napisał że chyba gorzej jak lajtning riturn ...

Dla mnie ta gra to taka sama kupa jak zapowiedz MGSa Survivor .

Rozumiem że chcieli grę zrobić pod nowych graczy ale kurfa niech to chociaż grafą przyciągnie.

Oglądam teraz ten fimik godzinny i już na lapku 15 cali widać jaka bieda ....

Pewnie kompresja z YT itd ale panowie te rozmycie jest dramatyczne strach to na 50 " odpalić .

I żeby nie było grafa nie jest dla mnie najważniesza, ograłem niedawno SO 5 który grafą nie grzeszył czy aktualnie setsunę(śliczna gierka)

Ale jednak to FF to jest marka to jest OGROMNY budżet, a efekt jaki jest ? Bez kitu jak to ktoś napisał przedemną - FF12(no może lekki remaster)

 

Mówię na pewno wiele osób kupi w ciemno bo muzyczka na trailerku fajna .... no kupi ale co dalej .

SE pewnie coś tam ta tej 15 zarobi ale dobre imię serii dalej będzie na równi pochyłej, teraz mogę powiedzieć że pierwsza 13 była naprawdę dobrą grą, patrząc na to co zaserwowali dalej .

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...