Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wielu tu narzeka i martwi się o ilość klatek a chyba zapominacie że to nie jest slasher jak Bayonetta i tutaj nie liczą się ułamki sekund aby zdążyć zrobić unik czy wklepać kombinacje ciosów (których swoją drogą i tak nie będzie). Ograłem i Duscae i Platinum demo i widoczne tam dropy w żaden sposób nie sprawiły żeby źle mi się grało. Jeżeli doświadczę takowych w pełnej wersji to płakać nie będę. From Software od lat wydaje Soulsy i w każdej ich grze są znacznie gorsze dropy a jakoś nikt nie narzeka jak ci.pa podczas okresu.

 

nie. nie są. chyba że piszesz o DkS1. w przypadku framerate którego po prostu podarowałem sobie konsolową wersję

 

dobrze że nie wszyscy są tak ślepo zapatrzeni w swoje ukochane marki, bo inaczej akceptacja dla odpjerdalania maniany w byłaby jeszcze większa niż obecnie.

 

"No co wam przeszkadza 20 fps na takich bagnach w Wiedźminie, jak to nie responsywny slasher jest?"

 

niesamowita retoryka

Odnośnik do komentarza

Ludzie mają problem z zaakceptowaniem faktu, że coś, co im się podoba niekoniecznie musi być dobre. Nawet jeśli gra okaże się cienizną na wielu płaszczyznach (czego nikomu nie życzę) to i tak pewnie będzie mi się podobać. A już na pewno bardziej niż FFXIII, choćby ze względu na bardziej otwartą strukturę świata - od dziesiątej części w tej kwestii nie działo się zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza

Tylko że ludzie nawet w to nie grali i już mają problem, a to z jednym, a to z drugim. Ciągle jest o fps'ach, postrzępionych krawędziach i dorysowujących się obiektach. 

 

Kwadratowi dali ciała że ta gra jest tyle robiona, ale rozmach z jakim starają się stworzyć nowe universum ( a może stare, bo już nie wiem czy ma ono coś wspólnego z XIII) robi wrażenie.

 

Co do samej gry zapowiada się na dość urozmaiconą w porównaniu do sławetnego trio jakim nas uraczyli ostatnio, wyścigi kuraków, znajdowanie przepisów na żarło ( które wygląda obłędnie swoją drogą, ale pewnie znajdą się tacy co dopatrzą się postrzępionych krawędzi na jajku sadzonym) modyfikacje broni, flipper, a to pewnie jeszcze nie wszystko. Może z tego wyjść naprawdę dobry tytuł, czego sobie i Wam życzę.

Odnośnik do komentarza

Dlatego nie ma sensu teraz sie wyzywac skoro nikt jeszcze w gre nie gral a wszyscy gadaja jakby juz przeszli. Byla kolejna obsuwa, czyli SE widzi, ze jak jakis problem i go chca naprawic. Jak gra wyjdzie w praniu zobaczymy pod koniec listopada. 

 

Co jest zlego w tym, ze komus sie gra podoba tak jak jest teraz i na nia czeka? Jego sprawa i pieniadze.

Odnośnik do komentarza

@Zetta

Zetta do kurfy nędzy jeszcze raz yebniesz takiego spoilera o Kingslaive bez otagowania i którego zacznę czytać i dowiadywać się czegokolwiek o fabule filmu to jak boga nie kocham wydam ostatni grosz aby przyjechać do Nipponu i wsadzę ci Twojego Toy Pudla w odbyt i będziesz szczekał zamiast niego......(minusa nie dałem Ci tylko dlatego że mi się skończyły....)

Ale ja zadnego spoilera z filmu nie dalem kolego drogi, napisalem o Noxie to co wiem z anime i tyle, sam jestem uczulony na spoilery.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ale nich mi to ktoś wytłumaczy. Czemu ta gra jest dwadzieścia razy brzydsza niż na każdym poprzednim filmiku?

Gekon naprawde lubie cie ale w CW tutaj piszesz jakbys tematy pomylil. Skonczyles ty wogole jakiegos Finala czy tylko tak dla beki tutaj w temacie zasiadles? ;)

 

Uff, sorki, że dopiero teraz odpisuje, wcześniej nie widziałem.

 

Tjaaa, to nie CW, ale moje pytanie nie miało z tym nic wspólnego. Fajnale też pokończyłem wszystkie, nie licząc 1,2,3,4 i 5. W tym 8 i 10 po trzy razy. Dalej nie widzę związku, grafika to nie wszystko, ale gierka wygląda bardzo słabo i nieporównywalnie gorzej niż pokazywali to na wcześniejszych prezentacjach. Miał być graficzny masakrator, a mamy powrót do czasów PS2.

Odnośnik do komentarza

Już dawno złożyłem preorder,obym nie żałował.

Nie wiem czy tylko ja tk mam,ale nie chcielibyście Finala bardziej w klimatach IX czy FinalFantasy Tactics?Ja już powoli mam dosyć tego futurystycznego bełkotu w każdym rpgu SE.A za kontynuację FFT dałbym du.py jeżowi :frog:

Ja bym chcial kolejna gre w swiecie Ivalice. Jest to jeden z najlepszych swiatow w swiecie gier, jesli chodzi o klimat/lore/muzyke/postaci.

Odnośnik do komentarza

Już dawno złożyłem preorder,obym nie żałował.

Nie wiem czy tylko ja tk mam,ale nie chcielibyście Finala bardziej w klimatach IX czy FinalFantasy Tactics?Ja już powoli mam dosyć tego futurystycznego bełkotu w każdym rpgu SE.A za kontynuację FFT dałbym du.py jeżowi :frog:

No ja bym zagrał w Finala z rycerzami i smokami, klimaty jak w IV czy IX najbardziej mi leza.

Odnośnik do komentarza

No ja szanuję tę serię, że co by nie mówić, każdy nowy FF naprawdę jest inny, w innym świecie, inny klimat, inne podejście do historii i bohaterów, inaczej się gra. Jakby się zatrzymali na etapie FFIV to pewnie z ich budżetem robiliby z tego popularne i dobre gry mające sporo fanów, ale ile osób by się śmiało, że ciągle tylko rycerzyki i smoki. Zaledwie przedostatnia część FF niosła za sobą zakrojony na kilka gier powrót do Ivalice i bardziej fantasy klimatów i co, wielu narzekało że różni się od starych gier w innych aspektach.

 

 

Aż mi się zachciało odkupić PSP i pograć w Tacticsa, no ale skąd bym miał na to czas. Poza tym ta gra lepiej wypada we wspomnieniach niż jak się gra.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No ja uwielbiam, pograłbym sobie w ten remaster z wieloma zmianami co wyjdzie na PS4. Ogólnie nostalgicznie lubię jak japończycy robią fantasy. Ale też lubię gry, które się dzieją w "codziennym" świecie, nie wiem czemu ale zawsze mnie jarało że w Earthbound mam np. normalnie konto w banku, dom przy ulicy i jednocześnie chodzę na przygody, super wczuwa.

 

Jak dobrze pójdzie to ten fajnal będzie jak dwunastka, dla jednych gra roku a dla innych szajsiwo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

5 (pipi)owych czesciach? xDDDD

 

FFX - Kozak

FFX2 - Moze sie podobac najlepszy system walki z wszystkich FF

FFXI - Bardzo fajne MMO

FFXII - Bardzo dobra gierka

FFXIII - Ok beka z typa najgorszy FF ever

FFXIV - Najlepsze MMO

 

Tak ze o czym ty za przeproszeniem (pipi)? xD

Najlepszy system walki w ffx2??? Czy ja dobrze czytam?

 

Duzo lepsze byl system walki ktory wielu odbiera za archaiczny, ale w tego typu jrpgach sprawdza sie najlepiej. Opracowujesz strategie walki na wiekszego przeciwnika na okraglo. W FFIV nie bylo tak ze idziesz nawalasz we wrogow i jak bog da to przejdziesz bossa. Nie, w "czworce" oprocz lvlowania postaci trzeba kombinowac w trakcie walki co uzyc : ten czar styknie i zabierze 9999hp czy moze 2x atak szabelka. Nie wiem czemu wsrod graczy pokutuje myslenie o nizszosci SNESowych finali, ale mysle, ze jakosci trzeba najpierw upatrywac tam a dopiero pozniej FFX i na koncu FFIX.

Odnośnik do komentarza

Jakiej nizszosci? Kto tak mowi? Final Fantasy 6 nadal jest uwazany za jedna z najlepszych odslon serii.

No a to o czym mowisz, szykowaniu sie na bossa, liczeniu kazdej tury czy dobraniu odpowiedniego elementu znalazlem ostatnio w darmowym Final Fantasy Brave Exvius. Gra na modłe starych odsłon, z opcjonalnymi bossami trzeba sie napocic.

 

Nie wiem co masz na mysli w ostatnim zdaniu odnosnie FFIX, przeciez ta czesc po VII i VIII byla swoistym uķlonem w strone snesowych czesci. Powrot do fantasy, czteroosobowego party itd

Edytowane przez Shen
Odnośnik do komentarza

 

 

Ale nich mi to ktoś wytłumaczy. Czemu ta gra jest dwadzieścia razy brzydsza niż na każdym poprzednim filmiku?

Gekon naprawde lubie cie ale w CW tutaj piszesz jakbys tematy pomylil. Skonczyles ty wogole jakiegos Finala czy tylko tak dla beki tutaj w temacie zasiadles? ;)

 

Uff, sorki, że dopiero teraz odpisuje, wcześniej nie widziałem.

 

Tjaaa, to nie CW, ale moje pytanie nie miało z tym nic wspólnego. Fajnale też pokończyłem wszystkie, nie licząc 1,2,3,4 i 5. W tym 8 i 10 po trzy razy. Dalej nie widzę związku, grafika to nie wszystko, ale gierka wygląda bardzo słabo i nieporównywalnie gorzej niż pokazywali to na wcześniejszych prezentacjach. Miał być graficzny masakrator, a mamy powrót do czasów PS2.

 

 

stasiu, ale jak chcesz pier,dolic takie bzdury to po pierwsze daddyego nie przebijesz, a  po drugie chyba jest kacik od pisania na bani.

Pomijam ze nawet ps3 oczywiscie by tego nie pociagnelo.

Edytowane przez milan
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tylko że ludzie nawet w to nie grali i już mają problem, a to z jednym, a to z drugim. Ciągle jest o fps'ach, postrzępionych krawędziach i dorysowujących się obiektach. 

 

Kwadratowi dali ciała że ta gra jest tyle robiona, ale rozmach z jakim starają się stworzyć nowe universum ( a może stare, bo już nie wiem czy ma ono coś wspólnego z XIII) robi wrażenie.

 

Co do samej gry zapowiada się na dość urozmaiconą w porównaniu do sławetnego trio jakim nas uraczyli ostatnio, wyścigi kuraków, znajdowanie przepisów na żarło ( które wygląda obłędnie swoją drogą, ale pewnie znajdą się tacy co dopatrzą się postrzępionych krawędzi na jajku sadzonym) modyfikacje broni, flipper, a to pewnie jeszcze nie wszystko. Może z tego wyjść naprawdę dobry tytuł, czego sobie i Wam życzę.

 

Ogólnie to jedni mają problemy z fps'ami, postrzępionymi krawędziami i dorysowującymi się obiektami, a drudzy że ci pierwsi śmią mieć z tym problemy i nie są z tego powodu wystarczający prawilni.

 

Obczaiłem wczoraj ten materiał i o ile dotychczas zaprezentowany design flory nadal jest za mało final fantastic, tak fauna XV robi mega pozytywne wrażenie:

 

 

Pomijając wieczny brak jaj Square w kwestii wymiany bishonen stajlu protagonistów serii (i to od dobrych 19 lat..) zaczynam doceniać oryginalną wizję artystyczną dotyczącą Noctisa i kompanii. Tylko ten framerate i mniej taktyczny system walki... Oby to nie był fake z oficjalnymi powodami jego opóźnienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tak bede pisal juz normalnie imiona ;)

 

Bardzo proszę drogi kolego o pisanie normalnych Imion i od razu przepraszam za borutę, nigdy nie wiadomo komu hype wzrośnie do poziomu 9000 i zacznie opisywać fabułę bez otagowania a człowiek to zacznie czytać. i rzeczywiście Nox odczytałem jako Nyx i mi mało krew uszami nie siknęła. że zaczynam czytać spoile.

 

Co do flory dalej jestem przekonany iż jeszcze nas zaskoczą pozytywnie bo do tej pory Square ciągle pokazuje 3 lokacje na krzyż a na trailerkach przecież widać w tych ułamkach sekund iż świat jest znacznie bardziej zróżnicowany. No ale poczekamy zobaczymy i dowiemy się jak gra wyjdzie. Co do opóźnienia to cieszy jednak fakt iż chcą tego wielkiego patcha wrzucić od razu na płytę a nie posiłkować się pięknym paskiem pobierania już on day 1 (czego szczerze mówiąc nienawidzę bo nie ma to jak mieć świeżutką kopię gry na którą czekało się latami i trzeba czekać aż patch się ściągnię a nie ważą one kilkaset mega).  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ale nich mi to ktoś wytłumaczy. Czemu ta gra jest dwadzieścia razy brzydsza niż na każdym poprzednim filmiku?

Gekon naprawde lubie cie ale w CW tutaj piszesz jakbys tematy pomylil. Skonczyles ty wogole jakiegos Finala czy tylko tak dla beki tutaj w temacie zasiadles? ;)

 

Uff, sorki, że dopiero teraz odpisuje, wcześniej nie widziałem.

 

Tjaaa, to nie CW, ale moje pytanie nie miało z tym nic wspólnego. Fajnale też pokończyłem wszystkie, nie licząc 1,2,3,4 i 5. W tym 8 i 10 po trzy razy. Dalej nie widzę związku, grafika to nie wszystko, ale gierka wygląda bardzo słabo i nieporównywalnie gorzej niż pokazywali to na wcześniejszych prezentacjach. Miał być graficzny masakrator, a mamy powrót do czasów PS2.

 

 

stasiu, ale jak chcesz pier,dolic takie bzdury to po pierwsze daddyego nie przebijesz, a  po drugie chyba jest kacik od pisania na bani.

Pomijam ze nawet ps3 oczywiscie by tego nie pociagnelo.

 

Racja robert, wytrzeźwiałem. Ta gra jest piękna i cienie nie wyglądają jak z painta. Najładniejsza gra obecnej generacji. 

 

a już na pewno nie było downgradu

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

image_final_fantasy_xv-32693-2754_0046.j

 

polecam okulary wszystkim ludziom, którzy mówią, że ta gra jest ładna :yao:

 

w sensie nie jest brzydka do końca, ale tak niskiej rozdziałki to ja dawno nie widziałem, te tekstury, brak antyalisingu, dosłownie era ps2 i to ponoć w 15 fpsach

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...