Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

+1 jak poprzednik.

 

Odnośnie patcha day1:

 

 

"Patch wersja 1.01:

- różnorodne poprawki bugów

- nowe przedmioty i cutscenki

- modyfikacje cutscenek

- głębszy mechanizm walki, kierowania samochodem i inne

Zapisane stany gry muszą zostać zaktualizowane by działać z obecną wersją gry.

Obecnie zapisane stany gry nie będą działać z poprzednią wersją gry".

 

Firma ostrzega przy okazji, że save'y wykonane przed patchem 1.01 nie są kompatybilne z kodem gry po zainstalowaniu łatki.

 

http://www.ppe.pl/news/47632/tego-jeszcze-nie-grali-patch-premierowy-do-ffxv-wprowadzi-nowe-cutscenki-i-przedmioty.html

 

Dziwna sprawa z patchem zmieniającym cutscenki :)

Odnośnik do komentarza

Blantman ale wez juz idz sobie w p***u z pisaniem w temacie o kazdej grze ze ogral bys sobie na PC! Za(pipi)iscie dla ciebie ale nikogo to to cholery nie obchodzi.

 

To jest temat o FFXV a nie na czym ogrywal bym sobie gierki dla dzieci.

Napisałem że BYM ZAGRAŁ ale obawiam się że gra będzie na obu konsolach niedokończona. Nie wiem co masz ból dupy bo bronisz gierkę przed zagraniem? Jeżeli to będzie klatkować day one na wszystkim poza prosiakiem to jest to jawne dymanie graczy. Pal licho że np na xbox one będzie chodzić gorzej. Wiadomo kitajce mają ms w (pipi)e. Jednak jak słyszę że klatkuje na zwykłym ps4 to tu już jest coś mocno nie tak. Jak wyszło AC Unity, Mafii 3 czy Just Cause 3 to można było jechać za FPsy czy inne techniczne aspekty ale przy FF XV nie można bo to mesjasz....  To ty się ogarnij rycerzu Kupoo

 

 

Sama ilość zmian w patchu i niekompatybilność sejwa przed wgraniem toż to jawny sygnał że gra jeszcze nie jest skończona 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

@Blantman

Skończyłem Wieśka na Pc i bugów było równie dużo, zresztą część "ekskluzywnych", taki urok ambitnych gier z otwartym światem, wyjdzie kiedyś Final na PC, to pewnie i nowe glitche przywita :v

Co do saveów - przecież to najnormalniejszy zabieg:  zapis z nowszej wersji nie działa na starszej, starszy podczas gry aktualizuje się na nowszy.

@Fanek

Modyfikacje cutscenek - z tego co wiem ludzie narzekali w demie na użycie muzyki w kilku cutscenkach i SE to zmodyfikowało, na tym etapie produkcji żadnych większych zmian nie mogą wprowadzić.

No i wychodzi, że pewnie miałem rację z dodaniem scen z Kingsglaive, no ale Tabata to zapowiadał, więc nic szokującego
Wprowadziłeś też zamieszanie z tymi save'ami, trochę źle tłumacząc, a przepraszam, to tylko PPE źle interpretuje xDDDDD

Edit:

Słowa Tabaty a propos dodatków w patchu:
 

 

Camera improvements will make it easier to track action going on in narrow areas.

The new “Wait Mode” function (makes it so the game automatically waits when you stop command inputs) will get an ability tree for more in-depth strategic elements.

A “Monster Whistle” that can be used to call out monsters will be added.

New event scenes from Kingsglaive: Final Fantasy XV and “Omen” trailer will be added.

Re(nene)es and fish varieties, as well as a gallery, will be added for players who enjoy collecting items.

Social network function will be added, allowing players to upload Prompto’s photographs to Facebook and Twitter.

 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Welp, nie zrozumiem tego podejścia i przywiązywania uwagi do jednego zdania - w tym samym wywiadzie w Famitsu, jasno dał do zrozumienia, że opóźnienie jest po to aby doprowadzić grę do lepszego stanu technicznego. W zasadzie wszystkie rzeczy dodane w tym Patchu to bonusy, które pierwotnie nie były planowane w pełnej grze. Grę bez patcha da się bez problemu skończyć (jak ludzie w Peru zrobili xD).

Same poprawki pewnie ważą malutko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Blantman ale wez juz idz sobie w p***u z pisaniem w temacie o kazdej grze ze ogral bys sobie na PC! Za(pipi)iscie dla ciebie ale nikogo to to cholery nie obchodzi.

 

To jest temat o FFXV a nie na czym ogrywal bym sobie gierki dla dzieci.

Napisałem że BYM ZAGRAŁ ale obawiam się że gra będzie na obu konsolach niedokończona. Nie wiem co masz ból dupy bo bronisz gierkę przed zagraniem? Jeżeli to będzie klatkować day one na wszystkim poza prosiakiem to jest to jawne dymanie graczy. Pal licho że np na xbox one będzie chodzić gorzej. Wiadomo kitajce mają ms w (pipi)e. Jednak jak słyszę że klatkuje na zwykłym ps4 to tu już jest coś mocno nie tak. Jak wyszło AC Unity, Mafii 3 czy Just Cause 3 to można było jechać za FPsy czy inne techniczne aspekty ale przy FF XV nie można bo to mesjasz....  To ty się ogarnij rycerzu Kupoo

 

 

Sama ilość zmian w patchu i niekompatybilność sejwa przed wgraniem toż to jawny sygnał że gra jeszcze nie jest skończona 

 

Ale skąd te informacje, że klatkuje? W demo Judgment Disk na XOS grałem przez 14h, stwierdziłem bardzo sporadyczne spadki płynności animacji. Gra trzyma fason pod tym względem. Mówisz że na PC byłoby tak super, no to proponuję przypomnieć sobie ostatniego Batmana.

 

Niekompatybilność sejwów, może to działanie przeciwko tym, co kupili kopię wcześniej? Z resztą to nie nowość i zdarzałosie juz w tym  biznesie.

Odnośnik do komentarza

Nie wspominali o skill tree do wait mode w ogóle - zresztą to jest zmiana na siłę i mi się ona nie podoba, bo przeznaczona jest dla ludzi narzekających na system akcji w XV zawarty. Ostatecznie mnie nie dotyczy, bo nie będę tego używał - niemniej niepotrzebnie go rozszerzają (założę się, że ułatwia grę)

Nie bronię też SE, firma ma bardzo średni pomysł na marketing i się niestety go trzyma (jak skuteczny będzie dopiero zobaczymy). Jedyne czego bronię to rozsądku. Ilość bzdur wypisywanych jest zbyt duża. EoT z mojej strony.  Błagam też, czytajcie ze zrozumieniem.

@Blantman

Skoro przytyk skierowany jest w moją stronę, to w sumie mógłbyś znaleźć chociaż jeden post na forum, w którym moja retoryka schodzi na "mesjasze" i "raki" - generalnie zawsze staram się być merytoryczny. Trolling jest nie dla mnie :v


Edit:

Mam też jeden poważny zarzut, który nie zmieni się bez względu na to jak ostatecznie spodoba mi się gra. Na proces developingu za duży wpływ ma feedback (i żądania) od graczy, próba zadowolenia wszystkich jest skazana na porażkę i często ma zgubny wpływ na spójność danego tytułu.

Niestety jednak XV-ka zahacza w pewnym stopniu o:  "Fantasy Based on Feedback".

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Czy film Kingsglaive jest bezpośrednim prologiem do XV? Proszę nie bić, FF to dla mnie czarna magia, a na pewno XV kupie.

 

Najprosciej rzecz ujmujac tak, prolog.

 

Jest jeszcze darmowe anime skladajace sie z 5 odcinkow, Brotherhood, ktore rowniez dzieje sie przed wydarzeniami w grze.

 

ciekawe czy genialny marketing bo wreszcie na trailerach nie pokazuja wszystkiego czy jednak cala gra to te kilka lokacji walkowanych od dwoch lat (dwa miasta, trzy polanki, pare baz wojskowych, stacji benzynowych i jaskin) i tona huntow :P

 

Odpowiedziec ci na to pytanie? :cool:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...