Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

O czas gry to bym się najmniej martwił akurat - jeśli Ficuś pisze o tym kolesiu wspomnianym na gafie to grał na Easy i starał się jak najszybciej ukończyć (taki urok grania dla widowni).

Główny wątek spokojnemu graczowi pewnie zejdzie w standardowe dla serii 35-50 godzin i drugie tyle z Huntami, questami i post-game/czyszczeniem mapy. W trofki nie zaglądam, ale platynowanie raczej jeszcze to podbije.

Odnośnik do komentarza

Opinia grającego z GAFa nt. fabuły, scenek, questów:

 

 

 

Also, there's very, very, very, very little story in the chapters I played. The last two chapters I played, while were the peaks of my playtime, game-play wise, were also basically a filler arc. The game is not subtle at all in its efforts to keep me away from the next story beat, so I hope it's something substantial. Till now, there's no story in the game beyond the basic premise that we've known for more than 8 years now.

 
Most of the cutscenes feels like a PSP game cutscenes. They're clearly rushed, and not well-directed. 
 
Some of the recently rewritten lines don't have it's appropriate subtitles in the game yet. For example, the new Prompto line that replaced "WE'LL PLAY HIDE AND SEEK WITH HIM".
 
Side-quests are mostly Xenoblad-y, but that was to be expected. There's some legitimately great side-content though, in form of dungeons, hunts, and optional bosses.
 
So, yeah, that's my take on the game for now. It's a very good game, great even. I'm having a blast. Dethroned Dark Souls III as my game of the year. It has best dungeons in the series, great combat, fantastic monster gallery, beautiful world to explore, likeable characters, and phenomenal music. I just hope the story ramps up in the next act, because at the moment, it's a rushed, filler-y, badly presented mess.

 

 

Więcej pod linkiem - http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?p=225218379#post225218379

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

akurat o zakonczeniu sie nie wypowiadam, wiem ze ty banzai tez widziales i hejtujesz ale imo z ewentualna beka poczekalbym z zapoznaniem sie jak to sie wszystko uklada w trakcie gry

 

np the last of us - zakoczenie mozna krotko strescic, nawet w 2 zdania albo zobaczyc 2min filmik ale by poczuc jego moc trzeba przejsc cala gre by zobaczyc jak sie ta relacja przez te 16h nawiazuje

 

akurat inne rzeczy mnie w ty finalu denerwuja ktore sprawiaja ze absolutnie tego na premiere nie kupie i jesli dalej seria bedzie szla w ta strone to moga ja dla mnie zaorac, a w serduszku stare czesci beda zyc wiecznie

Odnośnik do komentarza

system walki 

cale zarzadzanie druzyna i levelowanie i to jak rozwiazali magie czy summony

kamera

fantasy based on reality 

zbytnia otwartosc swiata (te puste polany z huntami dajace zludzenie prawdziwego open world wg mnie serii nie sa potrzebne)

same chlopy w teamie

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

3 dema to za malo by ocenic system walki i kamere, ktora nawet na filmikach z fulla zachowuje sie identycznie?

zamiast samych chlopow w teamie nagle w fullu bedziemy mieli pelnoprawna spora ekipa na wzor starych czesci?

nagle w fullu wyczaruja mi interesujacy mnie swiat i lokacje poza tymi, ktore pokazywali w kazdym demie, prezentacji i trailerze?

 

kazdy poprzedni wykreowany swiat w finalu mnie intrygowal, nawet te finale bazujace na rzeczywistosci czyli 7 i 8 mialy jednak cos magicznego, nie wspominajac o genialnym swiecie dziewiatki i jego miksu sredniowiecza czy zagadkowym swiecie dziesiatki dotknietym przez wielki kataklizm - a w XV nic, ten swiat wydaje mi sie nudny, szaro-bury, zbyt podobny do tego realnego

 

przeciez nie pisze nic o fabule czy sposobie jej narracji - wtedy to mozna by mi bylo zarzucic pisanie o czyms bez grania ale imo pozostale czynniki byly az nadto widoczne w pokazach przez co hype na ta czesc jest zerowy

 

kocham ta serie, dzieki niej jestem konsolomaniakiem, chcialbym sie jednak pozytywnie rozczarowac ale na tu i teraz jest tak jak pisze u mnie

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Od kiedy oceny są w ogóle miarodajne? Spójrzmy metacritic: 82 dla kotleta Modern Warfare 4, 93-95 dla MGS Phantom Pain. 

 

Dziękuję, zamykam.

 

Zgadzam się całkowicie z Ficusiem, jeśli komuś się gra nie podoba to an co na siłę ma grać, aby mu jakieś konsolomaniaki przyklasnęły, że stracił 50h biegając po pustym świecie?

Odnośnik do komentarza

Od kiedy oceny są w ogóle miarodajne? Spójrzmy metacritic: 82 dla kotleta Modern Warfare 4, 93-95 dla MGS Phantom Pain. 

 

Od zawsze, jeśli wystawiają je redaktorzy, których gustom ufamy, bo w jakimś stopniu je podzielamy? Recki Kosa i Myszaq, czy nawet niektórych użytkowników tego forum szanuję mocno. Średnie już mniej. No ale nawet na najbardziej kontrowersyjną ocenę składają się plusy i minusy wg gustów danego recenzenta i może by jednak warto było np. ją przeczytać, zamiast płakać, że no przecież miał być np. fabularny mesjasz, a nie doczytało się że "9/10" wpadło wyłącznie za gameplay który redaktorowi XYZ odpowiada, a nam już niekoniecznie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajnie masz. Ja czasu, kasy, ochoty, ani nawet dostatecznie "wyrobionego" konta na allegro na trials and errors nie mam.

 

W sumie fajna jest ta retoryka z cyklu "Ja oceniam sam. Nie po recenzjach", robiąca z drugiej strony lemminga bez własnego zdania, bo przecież nie czyta się recenzji aby np. dowiedzieć się czy gra jest technicznym potworkiem, lub reprezentuje znienawidzony typ game designu, tylko by bezmyślnie chłonąć cudze oceny.

 

Odnośnik do komentarza

Ale ja z nikogo nie robię lemminga. Masz swoich redaktorów, którzy maja taki sam lub bardzo zbliżony gust jak ty to twoja sprawa a nie moja, czytaj sobie ile chcesz. Ja wole zagrać sam i ocenić to bez jakichkolwiek sugestii, wystarczy i tak mnóstwo dziwnych postów pochodzących z samego forum PE. 

 

Ale to wciskanie kitu, że ktoś sobie psuje zabawe oglądając na YT to są jakieś całkowite bzdety. Po pierwsze, jak ktoś lubi oglądać YT i grać tam w gry to jest jego sprawa. Nie różni się niczym od tych wszystkich pseudo prawilniaków aczikowco-trofikowco-platyniarzy oszołomów, mówiących innym jak prawidłowo gra się w gry a jak nie. I rozmawiających z ludźmi, którzy osiągneli minimum lvl99 w Final Fantasy. Jeżeli jemu się nie podoba pusty świat i to, że nie można sterować laską to są to jego, konkretne preferencje których gra nie spełnia. I koniec kropka. Jeśli ktoś się jara mocno nowym FF to proszę bardzo, ale niech nie mówi innym jak mają żyć.

 

Za dużo fajnalowej scjentologii, za mało konkretów w tym temacie. Gra ma wiele niedoróbek i wad które już są pewne i trudno. Jedni zagrają a inni obejrzą na YT i każdy ma prawo dysponować swoim czasem, swoimi pieniędzmi tak jak mu się podoba. Jeśli kogoś z tego powodu szczypie w du pie, to ma ze sobą jakieś problemy emocjonalne.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...