Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego napisalem do kasacji bo w sumie z finalami i fabulami by sie zaraz mocny spam zrobil bo kazdy ma swojego faworyta w serii

 

ja skromnie uwazam ze ostatni final z sensowna fabula to byla X i od tego czasu jest regres okropny ale jak pisalem - to zaraz urodzi spam :)

 

mam nadzieje, ze w FFXV ogarneli, mieli 11 lat by ulepic historie, ktora sprawi, ze chwyci nas za serducha

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. To taki FFXII na sterydach  :) Na wstępie napiszę, że gram na zwykłej ps4.

 

Zacznę od grafiki/fpsów/dropów czyli tego, co najbardziej interesuje osoby w powyższych postach. 

Grafika cóż nie jest to może szczyt tej generacji, ale nie można o niej powiedzieć, że czegoś "tu" brakuje. Chwilami widać słaby aa, af czy pop up obiektów, ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu podczas grania (subiektywna opinia). Widoki są ładne, postaci dobrze wykonane, w sumie nie ma się do czego przyczepić. Jak na gierke z otwartymi hubami jest ładnie! Niestety nie obyło się bez jednego małego zgrzytu.... podczas przemierzania otwartych lokacji co pewien dystans gra lubi połknąć kilka klatek (tak jakby potrzebowała chwili na załadowanie kolejnych kilkuset metrów). Wydaję mi się, że winę za ten stan ponosi CPU czarnulki, które nie wyrabia przetwarzania kolejnych informacji. Nie jest to jednak uciążliwe i spokojnie można cieszyć się rozgrywką.

 

Fabuła niby jest, ale jej początkowe przedstawienie "facepalm". Jeżeli ktoś nie obejrzy przed odpaleniem XV filmu to jest w czarnej d.. Gra w ogóle nie przedstawia historii państwa Noctisa, imperium, muru, tego dlaczego ma gdzieś jechać ze swoimi ziomeczkami - ogólnie lekka bieda. Ja to rozumiem, bo obejrzałem film + odcinki, ale osoba, która tego nie zrobiła będzie lekko zdezorientowana na początku tej historii (tym bardziej, że bez patcha gracz nie obejrzy pierwszej wstawki xD). Mam nadzieję, że im dalej tym fabuła zacznie się mocniej rozkręcać.  

 

Co do samej ekipy i księżulka, to dialogi pomiędzy nimi są wyreżyserowane dosyć spoko. Jest to fajne urozmaicenie w czasie przemierzania kolejnych metrów danego obszaru. 

 

Gameplay - jeśli ktoś grał w demo, to raczej nie muszę zbyt wiele pisać - nic się nie zmieniło :) Nie używałem nowego trybu walki, więc tym bardziej się o nim nie wypowiem (przetestuje jutro). Sama rozgrywka jest naprawdę miodna, a do tego dochodzi zbieractwo, crafting, grindzik, polowania, gotowanie etc. Dużo rzeczy do roboty, więc nikt nie powinien się nudzić :)

 

Zapomniałem napisać o muzyce :D Jest FANTASTYCZNA, zdecydowanie najlepszy ost tego roku. 

Edytowane przez Starh
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ktoś pytał o frejmrejt, na zwykłej PS4 jest lepiej niż w W3 w wersji 1.0, dużo lepiej. Gra gubi klatki, ale nie psuje to rozgrywki, dropy nie są ani duże ani też szczególnie częste. Są w granicach tolerancji, powiedzmy.

 

A gra na razie nie rozwija skrzydeł fabularnie (wręcz skąpi jej na chwilę obecną), ale przyznaje, że przez ostatnie pięć godzin męczyłem hunty i czyscilem mapę ze skarbów. Wciągająca sprawa, fajne wykonanie, w powietrzu na chwilę obecną czuć lekki klimat, bez wojen czy moralizowania o jakiejś naturze wszechrzeczy czy innych sensach istnienia. A łowienie ryb na krótką metę jest naprawdę bardzo fajne, o

Odnośnik do komentarza

Ktoś pytał o frejmrejt, na zwykłej PS4 jest lepiej niż w W3 w wersji 1.0, dużo lepiej. Gra gubi klatki, ale nie psuje to rozgrywki, dropy nie są ani duże ani też szczególnie częste. Są w granicach tolerancji, powiedzmy.

 

A gra na razie nie rozwija skrzydeł fabularnie (wręcz skąpi jej na chwilę obecną), ale przyznaje, że przez ostatnie pięć godzin męczyłem hunty i czyscilem mapę ze skarbów. Wciągająca sprawa, fajne wykonanie, w powietrzu na chwilę obecną czuć lekki klimat, bez wojen czy moralizowania o jakiejś naturze wszechrzeczy czy innych sensach istnienia. A łowienie ryb na krótką metę jest naprawdę bardzo fajne, o

Obyśmy nie czekali na "momenty" jak w wiadomej grze i wiadomym rozczarowaniu ever. Ciągle chcę to kupić w okolicach premiery i aż boję się pierwszych recenzji, choć z natury jestem optymistą. 

Odnośnik do komentarza

Raczej się tego nie obawiam po kolejnych pięciu godzinach

 

Jeszcze gdyby faktycznie wyglądało to jak w Platinum Demo to rozumiem, można by się wkurzyć i klnąć developerów na czym świat stoi. Ale poprawa frejmrejtu jest widoczna, i to bardzo widoczna. Zresztą, kuchwa, takie GTA V na poprzedniej generacji nie trzymało 30FPS, a nierzadko i nawet 25FPS, a gra była turbomiodna i tylko największe marudy twierdziły inaczej - reszta nie miała czasu bo była zajęta świetną grą. Po 10 godzinach z nowym FF mogę powiedzieć, ze bawię się bardzo dobrze. Jasne, gra ma wady (duże, puste przestrzenie, często kamera podczas starć ustawia się tak, żeby było widać jak najmniej, czasami przy akcjach tagowych sama gra chyba się gubi i tworzy jakieś cuda typu 'Ignis rzucił sztylety, a Noct w nikogo nie trafił), ale to nie ujmuje nic samej przygodzie. No i kaman, można driftować Chocobosem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiadomo fabuła najważniejsza. Grałem w wiele świetnych fabularnie gier ale kiepskich technicznie. Teraz jednak przed premierą fabuła nas nic nie obchodzi. To się samemu zobaczy grając i nikt nie chce spoilerow. To co teraz możemy się od ludzi dowiedzieć to jak działa na danej konsoli.

 

Dodqtkowo to czy fabuła jest dobra zależy od danej osoby i jego preferencji. To czy działa dobrze czy źle jest łatwiejsze do ustalenia. Dla niektórych na forum wiedźmin 3 to nudna gra dla innych może star ocean 5 być ciekawy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...