Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten FFXV to jest chociaż bliski do poziomu Xenoblade Chronicles? Sam myślę nad kupnem we wtorek ale, kiedy przeszedłem Xeno to ciężko na dzisiejsze czasy znaleźć dobrego jrpg do poziomu tej gry.

Podbijam pytanie. Przed premierą FF XV przypominał mi Xenoblade Chronicles X, który bardzo mi podszedł. Niech ktoś kto grał w obie powie czy FF lepszy czy gorszy i czy faktycznie są do siebie podobne.

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

-Mały nacisk na fabułę w serii, która tym zawsze stała

-dużo questów pobocznych 

-otwarty świat

-sami odpalamy sobie muzykę

-mało opinii o grze, mimo że kilka osób już gra

 

 

 

Hmm, skąd ja to znam? Czyżby na fanach serii zagrano jak na cholernych skrzypcach?

Odnośnik do komentarza

Side-questy w tej grze to jest jakas zenada, z reguly sprowadzaja sie do robienia w kolko tego samego, tylko w innych lokacjach

 

O fabule nic napisac nie moge, bo jeszcze sie u mnie nie zaczela

 

sam gameplay jest bardzo miodny

 

system walki pomimo swojej prostoty, jest cholernie efektowny i fajnie sie na niego patrzy 

 

graficznie jest bardzo ladnie, momentami pieknie

 

no trochę słaby ten MGS V, przyznaję :v

Odnośnik do komentarza

Fabuła zaczyna się po 30 h ?  No to do gwiazdki może tam dojdę jak fps'y mnie nie zabiją na xbox one. Będzie prawdziwe playstation 2 experience :D  Czyli fetch questy jak w każdym jrpg. Tak serio to mam nadzieję że za dużo ich nie trzeba robić aby przejść dalej. Tzn takie xenoblade x wkurzyło mnie że po 40 h grania musiałem grindować bo za mało questów robiłem (a 4/5 identyczne podaj , przynieś , pozamiataj) . Tutaj można rushować przez grę? Ktoś olał zbieranie i pchnął do przodu fabułę? 

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

a jak pisalem co ja uwazam to mnie minusowali zawistnicy bo hejtowal przed premiera, a teraz gra bo mial farta do sztuki i pisze to samo xDDDD

 

ja mam 17h na liczniku i jestem w szoku - niby juz u mnie zaczela sie fabula, bylo nawet jedno totalnie epickie starcie (nie robie na sile huntow tylko probuje cisnac fabule do przodu) i powtarzam JESTEM W SZOKU jak ta fabula jest marna - Tabata czlowiek, ktory dal mimo gameplayu dla malpy genialnego moim zdaniem crisis core daje nam cos TRAGICZNEGO - to jak wyrezyserowane sa scenki, jakie sa dialogi....( FFX to bylo mistrzowstwo swiata po prostu pod tym wzgledem, nie pisze nic o fabule w FFX bo to obraza stawiac ja do tego ) to jest jakis kryminal

 

system rozwoju postaci - mikroskopijne sphere grid w kilku kategoriach, magia sprowadzona praktycznie do roli itemu

 

gra sie mimo wszystko fajnie, balem sie warstwy technicznej a jest elegancko, system walki jesli mamy malo przeciwnikow i otwarta polanke jest ...ok ( przy wiekszej liczbie i w ciasnych pomieszczeniach znowu kryminal)

 

10 lat tworzyli jrpg na wzor zachodnich open worldow, 10 lat robili by w jrpg byla zmienna pogoda, duze miasto i zmienna pora dnia, cos co zachodnie rpg maja od stu lat i jak to osiagneli po 10latach to wsadzili w to konstrukcje questow i zadan pobocznych rodem z najgorszych rpg - generyczne, nudne zadania sprowadzajace sie do jednego i tego samego, niestety square chyba przegapilo ze wlasnie za to tak wielu hejtuje zachodnie rpg i juz powoli od tego sie odchodzi

 

kocham ta serie, z calego serca ale na tu i teraz to nawet FFXIII>FFXV

 

no nic lece grac dalej, magia serii dalej sie we mnie tli wiec pewnie i tak skoncze ta czesc, moze faktycznie jednak to wszystko od pewnego momentu ruszy z kopyta

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

-Mały nacisk na fabułę w serii, która tym zawsze stała

 

Ta fabuła to taka istotna zawsze była w tych finalach? Chyba tylko VI i VII miały porządną.

 

 

Dodatkowo w VI można jej sporo ominąć, bo jest mnóstwo opcjonalnych scenek. Ale oczywiście najlepsza fabuła w serii to Tactics. Dla mnie seria stała zawsze budową i kreacją świata, klimatem i postaciami (a i tu nie zawsze). No i w czasach świetności w zasadzie była jedną z nielicznych serii gier AAA z takimi walorami produkcyjnymi - po prostu nie miała konkurencji prawie :v

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...