Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Ficuś, pytałeś czy Amiger coś daje to rozwinąłem szybko całe drzewko no i powiem, że nawet fajnie jest

 

Fak, mam filmik, ale nie zajarzyłem, że może być na nim spoiler dla kogoś kto nie przeszedł gry, więc się nie pdozielę. No dobra, albo wrzucę w spoiler

 

 

 

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Inne rodzaje broni mogą mieć różne animacje combosów, np. przy lancy i gałce wychylonej w prawo Noctis wykonuje skok w bok między ciosami i możesz sobie wyprowadzić stąd odskok i doskok z atakiem (po wykupieniu odpowiednich skilli to wręcz tworzy się balet w powietrzu z milionem teleportow na minute), zamyka się to w obrębie gatunku broni (pośród których różne sprzęty różnią się tylko statystykami i teksturką). Kwadrat to uniki, masz warpy z atakiem lub sam warp w celu ucieczki kawałek dalej i zlapania oddechu itd. Poczytaj opisy skilli w Ascencion i zobacz, co pasuje do Twojego stylu gry.

 

No i sprawdź wyposażenie ekipy co do zbroi, a potem w Ascencion odblokuj każdej postaci możliwość noszenia dwóch akcesoriów - też się przydaje na początek

Zbroi? To sa jakies? Znalazlem tylko ciuchy i latam w podstawowych.

 

A jak robisz combo to trzymasz kolko i zmieniasz kierunki analogiem czy naciskasz kolko? Tak sie zastanawiam, bo u mnie przy uzywaniu wloczni Noct odskakuje jak dam do tylu, ale na boki wydaje mi sie ze nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

No o akcesoria mi chodziło, ja tam wpakowałem głównie defensywę i u Noctisa Moogle Charm czy jakoś tak, które daje bonus do zgarnianego expa, dla mnie to zbroje w domyśle są.

 

Trzymam i przycisk i wychyloną gajgę w danym kierunku, ale też łączę a teleportami - chyba w Combat w Ascencion jest taka opcja, że w locie robisz doskok do przeciwnika, a zasięg to ma taki, że czasami za mną ekipa nie nadążą ;)

 

Walki z mocniejszymi przeciwnikami dają radę, oczywiście całą grę prawilnie na Normalu jadę, no bo bez jaj że Easy

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Czasem trudno wcelować w przeciwnika w którego się chce trafić. Robię teleport za teleportem z warp pointu i jest chaos ale przyjemny :)  Też gram na normalu i nie powiem wczoraj jak byłem na 34 lvl hunty z 38 lvl sprawiały mi juz kłopot. Jedno ułatwienie to summon. Jak mocno dostajesz w kość robisz summon po pewnym czasie a to jest instant kill. 

Odnośnik do komentarza

Kupie ten doskok w takim razie ;) ja teraz doszedlem do chapteru 3 i zaczalem robic jakies hunty itd wiec summona jeszcze nie mam. Poza tym mam wrazenie, ze bronie sa slabe.

 

Wie ktos czy pozniej jest mozliwosc uzywania Royal Arms bez straty zycia?

 

W ktorym chapterze dostaje sie pierscionek z magia? Wszystkie 3 spelle dostepne sa od poczatku?

Odnośnik do komentarza

Przed końcem roku dojdzie też update z new  game + i czymś co kontroluje twój level cap, oprócz tego udostępnią też materiał z eventu premierowego - nie ma jak walka z CEO SE, szkoda tylko, że to Matsuda, a nie Wada xD

 

Hahahahah

 

Teraz level cap dojdzie, jak sie na end-gamie ode mnie odbijaja chociaz nie farmilem przez cala gre xD

 

New game + z kolei swietny news, chetnie przejde ponownie skupiajac sie tylko na fabule.

Odnośnik do komentarza

Ja pewnie jeszcze raz przejdę z level-capem :v  (w końcu jakieś dostępne ograniczenie, do tej pory Finale gracze samemu musieli sobie utrudniać: solo challange, level 1 challange etc.)

Na razie samemu sobie ograniczam, nie śpię w hotelach - biwakowanie FTW ( xD). Nie robię też niektórych questów, więc zazwyczaj jestem w okolicach poziomu tych bardziej ciekawych questów/main questów. Niezrobione questy przydadzą się na post-game (najniższy dungeon ma 55 lvl, najwyższy 99lv - plus jest jeden bonusowy, który podobno różni się od wszystkiego w grze).

Doceniam też lekkie samobiczownie się twórców ( i graczy) jeśli chodzi o fetch questy - ilość dogryzania jakie ekipa kieruje w stronę Noctisa za przyjmowanie podobnych zadań jest spora i całkiem zabawna xDD
 

Odnośnik do komentarza

Ja część robię, część odpuszczam, tylko hunty robię regularnie. Tak w ogóle, to biwakowanie daje dodatkowe cutscenki (od miejsca zależne - dany camping/dana scenka) z Bro-ekipą. No i w FFXV jest moje guilty pleasure, czyli łowienie - pewnie już 3-4 godziny spędziłem na tym. Będąc na party poświęciłem się też i wymaksowałem skrzynki w tej mini-gierce na automatach. Wbite ponad 1.300.000 punktów - nie polecam xDDDDD

Na razie mam 19 poziom, jestem przed misją z wodospadem (chapter 3), po odblokowaniu Chocobosów, na liczniku chyba 15-17 godzin. Jak widać nie śpieszę się.

Odnośnik do komentarza

tez sie smialem z tym czasem gry bo tez mialem 3-4 chapter i praktycznie 20h ale od 9 chaptera zaczyna sie rynna z chapterami na max godzine i jak sie nie bawi w hunty to na spokojnie bez speedrunu mozna ta gierke skonczyc wg mnie ponizej 30h (to nie wiesiek gdzie o taki wynik trzeba bylo serio gre rushowac)

 

ragus - z tego co pamietam to chyba tylko hunty i misje poboczna daja hajs wiec mimo wszystko czasem trzeba je zrobic by miec za co uzupelnic potiony i elixiry czy jakis miecz

Odnośnik do komentarza

Fabula w drugiej polowie gry jest tak rushowana ze to sie w glowie nie miesci, zrzucaja na ciebie co chwile jakies fabularne bomby bez chwili wyjasnienia, bierz na ryj te bombe bo juz leci nastepna, co, masz pytania? Beka wnusiu, lepiej uwazaj, nastepna bomba spada.

 

Narracja w tej grze zdecydowanie nalezy do jednej z najgorszych jakie na oczy widzialem. Sporo dziur, sporo niewyjasnionych kwestii, 90% waznych momentow dzieje sie poza ekranem, przychodzisz na gotowe i nie ma praktycznie ani slowa wyjasnienia...

 

Ide wlasnie na ostateczna bitwe, spodziewam sie fajnego endingu oraz mnostwa pytan na ktore nigdy nie poznam odpowiedzi. :/

 

Znakomita gra, ale ten pospieszony scenariusz to spora lyzka dziegciu na koniec, ba, chochla nawet.

Odnośnik do komentarza

nie dosc ze narracja lezy, ze druga polowa gry stara sie nieudolnie nadrobic fabule to jeszcze wszystko dzieje sie bez ladu i skladu, a jak dodamy do tego niewyjasnone watki z filmu to juz w ogole jedno wielkie black hole

 

KATASTROFALNIE jest poprowadzony scenariusz w tej gierce

Odnośnik do komentarza

Ma_niek - tak dokladnie, musi byc jednak spelniony jakis warunek (ty lub druzyna lub wszyscy na skraju smierci) ale i tak to jest randomowe, pojawia sie ikonka guzika, masz go trzymac chwile i przychodzi summon i robi robote

 

jakim - jestem w 13 chapterze i jeszcze nawet sekundy nie bylo zmianki, zreszta nie tylko o nim, wiele postaci z filmu jest ominietych calkowicie

Odnośnik do komentarza

O filmie nie ma nic, tutaj nie ma czasu na proste wyjasnienia fundamentalnych rzeczy fabularnych a niektorym sie o rzeczach z filmu jeszcze cos marzy. xd

 

Summony sa jeszcze rzadsze niz w CC, doslownie rzut koscia, musisz spelnic kilka warunkow na danego summona, a potem to i tak nie jest powiedziane czy przyjda czy nie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...