Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Fisher King - kino familijne. Blubciu, zreflektuj się i wróć.

No miał w sobie cząstkę dramatu, ale jednak w dość łagodnym ujęciu. Sceny z restauracji były bardziej smieszne i groteskowe niż dramatyczne.

 

 

Dallas Buyers Club - Mefju i Jared na kur.ewsko wysokim poziomie, bardzo dobry film 8/10.

Odnośnik do komentarza

" Następny będziesz ty" dobry , klimatyczny thriller. Rewelacyjny utwór stanowiący główną linię meloyczną , kawałek z lat 70-tych zapętlony w miejscu zabojstwa przez jednego ze sprawcow. Film ciekawi do konca , trzyma napięcie. 8/10

XDDD

 

Serio ja wiem jaka jest konwencja takich filmów, "działania w stresie" itp. Swego czasu trailer zachęcał w kinie, początek również jest intrygujący. Ale ... ludzie, jakie to jest denne i niskobudżetowe. Istotna kanwa tego typu obrazów - sceny zabójstw, jest maksymalnie słaba. Sztuczna, bez grama inwencji i pomysłu. Fabuła durna i przewidywalna już po 30 minutach filmu. Śmiech na sali ogólnie. Jedyny plus to wspomniany przez Ciebie motyw muzyczny. Dlatego daję w pełni zasłużone 2+/10 !!!

Edytowane przez Wiolku
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

" Następny będziesz ty" dobry , klimatyczny thriller. Rewelacyjny utwór stanowiący główną linię meloyczną , kawałek z lat 70-tych zapętlony w miejscu zabojstwa przez jednego ze sprawcow. Film ciekawi do konca , trzyma napięcie. 8/10

XDDD

 

 (...) Fabuła durna i przewidywalna już po 30 minutach filmu. Śmiech na sali ogólnie. Jedyny plus to wspomniany przez Ciebie motyw muzyczny. Dlatego daję w pełni zasłużone 2+/10 !!!

 

No widzisz , tu akurat fabuła nie jest do końca przewidywalna o_O  i potrafi zaskoczyć w pewnym momencie . Generalnie wszystko zależy od gustu , ale przy wysypie średniaków i jak mówisz , w dobie przewidywalnych zakończeń /treści ten film wypada nieźle i na pewno nie 2/10 ...

Odnośnik do komentarza

" Następny będziesz ty" dobry , klimatyczny thriller. Rewelacyjny utwór stanowiący główną linię meloyczną , kawałek z lat 70-tych zapętlony w miejscu zabojstwa przez jednego ze sprawcow. Film ciekawi do konca , trzyma napięcie. 8/10

 

to jest jakiś kolejny film typu "home invasion"? Jak Najście, Oni, Nieznajomi, czy Funny Games?

Odnośnik do komentarza

Wilk z Wall Street - cóż, może byc, z takim plusikiem. Spodziewałem się więcej, a film trochę przydługi. Parę motywów fajnych, parę juz mniej, a Di Caprio, tak jak już wcześniej ktoś tu pisał, mocno jakby grał pod oscara, co nie wyszło zbyt fajnie. Ale do tej roli jego gęba pasowała, nie powiem. Nie jest to jednak film an miarę chociazby Infiltracji, nie mówiąc juz o klasykach pana Scorsese. 4/6

 

About Time - 

polski tytuł "Czas na miłość" - Film z kobieta do obejrzenia (tylko!), ładna Rachel McAdams. Luźny, miły film na wieczór, nic poza tym.  3/6

 

 

 

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

 

 

" Następny będziesz ty" dobry , klimatyczny thriller. Rewelacyjny utwór stanowiący główną linię meloyczną , kawałek z lat 70-tych zapętlony w miejscu zabojstwa przez jednego ze sprawcow. Film ciekawi do konca , trzyma napięcie. 8/10

to jest jakiś kolejny film typu "home invasion"? Jak Najście, Oni, Nieznajomi, czy Funny Games?

Cos w tym stylu ... Ale z lepszym pomysłem.

@Masorz - nadal podtrzymuję 8/10 . Trzeba samemu obejrzec , zeby ocenic .

Odnośnik do komentarza

Ostatnio widziałem :

 

Wilk z Wall Street (poprawione kuhwa) : przed seansem wiedziałem tyle, że to Scorsese i Di Caprio, że film zbiera bardzo dobre oceny, no i widziałem jeden trailer z rok temu. Powiem tak : jako film jest bardzo dobry, jako film Scorsese, bez szału. Podjazdu do klasyków nie ma, a że podobna formuła, to brak tu jakiegoś większego elementu zaskoczenia (już pomijam, że historia oparta na faktach, bo i tak jej nie znałem przed seansem). Hasłami o zszokowaniu widzów w USA nie ma sobie co zawracać głowy, nie ma tu specjalnie nic ponad normę filmu dla dorosłego widza. Aktorsko rewelacja (Leo, wbrew niektórym opiniom, całkiem charakterystycznie), panienka to oczywiście tylko ozdobnik (lekki szok, jak się dowiedziałem po filmie, że jest z rocznika 1990, dałbym jej z 32 lata spokojnie), fajny epizod Dujardina, Hill jak dla mnie bez rewelacji. Realizacja to najwyższa półka, zdjęcia, reżyseria, muzyka : klasa. Świetne kino, ale oczekiwałem chyba czegoś lepszego, mimo wszystko mnie nie zmiażdżył.

 

Obywatel Milk : pewnie nie zwróciłbym na ten film uwagi, gdyby nie zwyczaj sprawdzania filmów Oscarowych (najlepszy scenariusz i aktor pierwszoplanowy w 2009), odczekał swoje, w końcu z braku laku sprawdziłem, no i cóż, średniak, z bardzo dobrą rolą Penna . Na począku parę niesmacznych scenek, ale bez przesady.

 

Gangi Nowego Jorku : w okolicach premiery kinowej jakoś mnie nie ciągnęło do seansu, klimat mi nie pasował. W końcu sprawdziłem i bardzo przypadł mi do gustu, kolejny dowód na to, że Scorsese nie robi słabych filmów. Propsy za aktorstwo (choć Leo jakoś bez wyrazu trochę, za to DDL jak zawsze mocarnie, choć momentami jest bliski przeszarżowania), muzykę, mimo wszystko klimat syfu Nowego Jorku tamtych lat.

 

Enough Said (Ani Słowa WIęcej) : chyba ostatni występ  Gandolfiniego, zresztą o ile się nie mylę, miał premierę już po jego śmierci. Tu od razu zaznaczę, że aktor owy jest tutaj największym plusem, choć nie gra głównej roli. Film to takie trochę ciepłe kluchy, można by to podciągnąc pod kategorię "komedia romantyczna", babskie klimaty, ale da się uśmiechnąć parę razy. Z braku laku, dla Jamesa, można obejrzeć.

 

Last Vegas : historyjka prosta i przewidywalna, ale to raczej żaden problem, gorzej, że w zasadzie nie ma tu dużo powodu do śmiechu. Plus naturalnie za główną ekipę, co ciekawe, De Niro wypadł chyba najsłabiej. Dosyć przyjemnie się ogląda, ale nic ponad przeciętność.

 

Polowanie (Jagten) : całkiem mocne kino, świetnie zagrany główny bohater, poza tym plus za epizody syna. Gra na emocjach, choć momentami zachowanie postaci, szczególnie pary dyrektorka przedszkola - psycholog, wydaje się niewiarygodne (choć to Skandynawia, więc może tam tak się to rozwiązuje). Dobrze budowany, surowy klimat. Lekko zaskoczyła mnie scena w markecie,

często w kinie, szczególnie made in USA, bohater odchodzi jak zbity pies, pokornie, a tu bęc, miło

. Warto sprawdzić.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sierpien w hrabstwie Osage - wg mnie to jest świetny film, nie pamietam juz kiedy ostatnio oglądałem film o rodzince z takim zaangażowaniem. smutna i gorzka opowieśc, naprawdę polecam. szkoda ze pominięto go w oskarowych nominacjach, bo np dzien wczesniej ogladalem "Her" i az tak mi sie nie podobał..

Odnośnik do komentarza

 

Wilk z Wolf Street 

 

albo ściana z wall street 

 

 

co do gangów, to bardzo lubie. ubóstwiam prolog, daniela i kawałek U2. postać rzeźnika była chyba przeszarżowana już na papierze, imo odegrana całkiem subtelnie. dicaprio - nie uważam, że mało wyrazisty, po prostu stoi w cieniu DDL (siła wyższa)

Odnośnik do komentarza

Po namyśle jednak ocena schodzi na 7+.

 

 

Mama [2013] - ten film mi przypomniał dlaczego od wielu lat nie oglądam 'horrorów'. Żenua na maxa, chyba bardziej oklepanych akcji nie dało się wymyślić.

Jedynym plusem filmu jest Żesika Szastę, która jest tutaj metalówką, ma paznokcie pomalowane na czarno, tatuaże i fajnie świeci biustem prawie przez cały film. Tzn głębokimi dekoltami.

No i fajne zdjęcia, efekty specjalne też dobre.

 

4/10 , za

 

mama.jpg

 

PS. ale że Del Toro wyprodukował takiego szrota.

Edytowane przez Masorz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Masorz widziałeś Obecność? To chyba jedyny dobry horror ostatnio wydany na świat.

 

 

Podbijam. Obejrzałem ostatnio ze swoją i mało się nie osikała. Potem, gdy w nocy poszedłem się wylać, pociągnąłem ją za nogę (vide akcja w filmie) i prawie sam zawału dostałem, bo tak się wydarła :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...