Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

300 2 - zle mi sie tego nie ogladalo. Na pewno nie jest tak dobry jak 300 1 ale takie 5/10 bym dal

(cycki Evy Green juz included)

.

 

Transcendencja - jakos tak sie zlozylo, ze po skonczeniu System Shock trafilem na dwa filmy, gdzie sztuczna intelignecja odgrywala glowne role (pierwszym byl Her - nie ogladac!). Tym razem jest juz na szczescie powazniej. Sa nawet znani aktorzy a i problem poruszony w tym filmie zdaje sie byc powiedzmy bardziej przyziemny niz ru.chanie komputera. Tylko co z tego skoro scenariusz ma tyle dziur i niedorzecznosci, ze zamiast chlonac akcje co chwila zadajesz sobie pytanie "co? ale czemu?". Nigdy sie chyba na zadnym seansie nie nagadalem tyle sam do siebie jak na transcendencji. 6/10.

Odnośnik do komentarza

300 2 - zle mi sie tego nie ogladalo. Na pewno nie jest tak dobry jak 300 1 ale takie 5/10 bym dal

(cycki Evy Green juz included)

.

 

Transcendencja - jakos tak sie zlozylo, ze po skonczeniu System Shock trafilem na dwa filmy, gdzie sztuczna intelignecja odgrywala glowne role (pierwszym byl Her - nie ogladac!). Tym razem jest juz na szczescie powazniej. Sa nawet znani aktorzy a i problem poruszony w tym filmie zdaje sie byc powiedzmy bardziej przyziemny niz ru.chanie komputera. Tylko co z tego skoro scenariusz ma tyle dziur i niedorzecznosci, ze zamiast chlonac akcje co chwila zadajesz sobie pytanie "co? ale czemu?". Nigdy sie chyba na zadnym seansie nie nagadalem tyle sam do siebie jak na transcendencji. 6/10.

Her jest super i nic z twojego heterobełkotu nie zmieni w tej kwestii.

 

Frank - kur.ewsko smutny film, znakomita rola fassbendera, podobał mi się, ale nie przepadam wychodzić z kina jeszcze bardziej zdołowanym niż do niego wszedłem 7/10

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Owszem, pomysł niezły, ale realizacja słaba. Nuda, pretensjonalność, gimby się mogą popodniecać głosem Scarlett.

 

Ostatnio widziałem :

 

Noe : Wybrany Przez Boga : totalny średniak. Poza

aniołami oraz ludem Kaina

brak tu jakiegoś naprawdę nietypowego pomysłu na przedstawienie tak popularnej historii, a po Aronofskym spodziewałem się jakiegoś zaskoczenia. Props za scenę

stworzenia Ziemii i życia

fajnie wplecioną w główną fabułę. Nikt z ekipy jakoś wybitnie się nie zaprezentował (Russel ma dobre momenty, ale to wszystko). Film jest rozwleczony i momentami nudny, a to, co najciekawsze, jest przedstawione po łebkach i bardzo szybko (w ogóle nie pasowały mi takie uproszczenia, jak

potop w kilka minut, łącznie z jakimiś wytryskującymi spod ziemii gejzerami

Widać tu jakieś próby pokazania "dramatów" ludzkich, ale jest to potraktowane skrótowo i trochę naiwnie. Pod względem wizualnym jest tak se, dominacja szaroburych kolorów, ale kilka efektów i scen robi niezłe wrażenie.

Odnośnik do komentarza

 Her to takie typowo hipsterskie kino oparte na wizualiach i kreacjach aktorskich, ale wpomagane przez miałki scenariusz, który w tym wypadku jeszcze z czasem zaczyna męczyć. Są lepsze filmy dla chłopaków w rurkach.

 

Raid 2- całkiem udana kontynuacja, nie wszystko działa w niej tak jak powinno (sceny pościgowe, mocno sztuczne i zupełnie nielogiczne), ale kiedy na scenę wchodzi naparzanka, to miło się ogląda, a pod koniec seansu... Shiiiiiiiiiieeeet! 7+/10

 

edyta.Właśnie przeczytałem, że w Raid 3 podobno ma wystąpić obok Iko Uwaisa Tony Jaa (któremu chyba już przeszły dziwne pomysły na bycie mnichem). Może być spektakularnie, o ile choreografia pozostanie w rękach Iko.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

Transcendencja [2014] - świetny pomysł, zrealizowany nie do końca z moimi oczekiwaniami.

 

Co zagrało:

 

 

-Johnny Depp, a wersji cyfrowej był mega chłodny

-Rebecca Hall, dobra kreacja zrozpaczonej żony

-parę nieoczekiwanych zwrotów akcji

-efekty specjalne

- połowicznie muzyka, bo choć świetna i klimatyczna to [cdn]

 

 

Co nie zagrało:

 

 

- no, to Mychael Danna chamsko wręcz zerżnął motywy, które Cliff Martinez skomponował do Solaris z 2002

- wrzucili Morgana Freemana chyba na zasadzie 'o Morgan prowadzi serial naukowy, to dajmy go, film będzie tak bardziej naukowy!'

-zbytnie skrócenie wątku budzenia się Castera jako programu AI i ogólnie trochę za słabo zgłębili ten trudny temat

-no i czy do cholery nikt im tam nie powiedział, że TO NIE JEST Will Caster tylko cyfrowa kopia jego świadomości?

Wielcy naukowcy, co co 10 minut powtarzają pytania: "Czy to Will?" "Czym on jest?" XDDD

- Kate Mara, też trochę za bardzo okrojona i płytka postać

-pokazanie końca filmu na samym początku nie każdemu musi się podobać

-parę poważnych baboli, jak np próba wgrywania sobie wirusa, zamiast od razu wyleczyć Evelyn nanitami XD

 

 

 

No to by było na tyle, ostatecznie 7+/10

 

 

 

300: Rise Of An Empire [2014] - to szybciej jeszcze.

 

+

 

-super wykonanie, efekty specjalne, rozmach

-walki też, chociaż nie miały tej mocy co w poprzedniku

 

-cudowne, idealne piersi Evy Green

 

 

-

 

-eeee, super scenariusz i bezsensowne sceny kurwo

-"manewry wojskowe na morzu" ahahahahahahahahahahaha XD

- kreacja Evy Green

- facepalmy co 5 minut na mym czole

- obraza świętej części pierwszej, plaskacz w policzek, zdrada!

 

3/10

film widziałeś w 3D? Fabuła jest marna w uj ale efekty urywają jaja i winduja koncowa ocenę o kilka oczek.

 

 

Aha. Ty się mocno zastanów nad systemem oceniania filmów może.

 

Batman Returns [1992] - odświeżone po raz któryś. W tym filmie  nie ma nic słabego.

Rozumiem, że może Bruce Wayne nie jest tu do końca komiksowy, ale za to Burton wspina się na wyżyny geniuszu w całej reszcie. 

Mniej poważny ton od części pierwszej nadrabia cała ta groteska, która nigdy nie obraca się w kicz.

 

10/10

 

W ogóle mi nie przykro, jeżeli ktoś się obrazi o tak wysoką ocenę, nawet nie chodzi o sentyment.

Odnośnik do komentarza

No właśnie oglądam Batman Forever, muszę Was zasmucić, zawsze będę lubił ten film.

Tommy Lee Jones i Jim Carrey odwalili naprawdę dobre kreacje a i widać, że Schumaher uczepił się tych bardziej śmiesznych momentów z poprzednich filmów Burtona.

Wielka szkoda, że Keaton już miał 44 lata i wymienili go na Kilmera, ale on też daje radę.

 

Robiliśmy odśwież parę miechów temu z Pajgim i Plejem i jak dla mnie

 

Batman Forever

 

7++/10

 

Liczę na konkretne hejty i będę walczył o ten film jak lew.

Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio na małpach i serdecznie polecam tą produkcję dla każdego fana dobrego, wakacyjnego kina. Bawiłem się świetnie - film jest dobrze zrobiony, ciekawy, nie dłuży się i porusza ciekawe kwestie dotyczące wojny oraz pokoju. Nie wiedzieć czemu, film przypominał mi trochę Lion King :)

 

Apes!

Together!!

Strong !!!

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Ken Marinaris nie wie co mówi, bohaterami Raid 2 nie były animowane lolitki więc mu nie podeszło. Raid 2 jest IMO w niektórych aspektach lepszy od pierwszej części, wątek postaci Ruhiana (grał tego bezdomnego płatnego zabójcę) szczególnie mi podszedł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...