Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mate5

chciałbym kiedyś poznać różnicę w obcowaniu  z grą/filmem 2/10 i 3/10, chodzi mi o tą wyczuwalna różnice ocen popartą argumentami.

 

Zapytaj pracowników tych studiów developerskich, którzy dostają premię tylko wtedy jak gierka będzie miała jakiś tam wynik na metacritic.com

Odnośnik do komentarza

Do the Right Thing - świetne kino o ulubionym temacie Spike Lee. Problem rasizmu potraktowany w mało poprawny sposób i pewnie z tego powodu został pominięty w 1990 w nominacjach do Oskarów za najlepszy film (którego ostatecznie zgarnęło ...  "Wożąc panią Daisy" całkowicie poprawne kino), a zupełnie niesłusznie. Gdyby obraz kręcił Smarzowski z całą pewnością nosiłby tytuł "Polactwo". 8+/10

Odnośnik do komentarza

Nad życie - film o Agacie Mróz, cienka gra Żebrowskiego i w ogóle chyba wszystkich tam.  4/10, strasznie zawiedziona.

 

 

The Kite Runner - film na podstawie książki, której nie czytałam, ale jeśli jest tak dobra jak ekranizacja, to chyba warto. Opowieść o Afgańskim bogatym dzieciaku, który uczestniczy ze swoim ''przyjacielem'' w puszczaniu latawców. niestety nadchodzą ciężkie czasy i Ruski wjeżdżają z czołgami. Są zmuszeni uciec i radzić sobie poza granicami swojego kraju. Mocne sceny i ciekawy pomysł.  8/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wilk z Wall Street

Ogólnie pół litra to za mało, aby przeżyć ten film. Scorsese zrobił "wielkie dzieło" o cpaniu i kurtyzanach. Patrząc przez pryzmat Chłopców z Ferajny czy Taksówkarza to nie wiem co on bierze, ale powienien przestać. Słabo i nie polecam, jeżeli Di Caprio dostałby za to Oscara, to zero nadziei w Hollywood

Koniec mojej opini,

Odnośnik do komentarza

Belenggu (2013) - indonezyjski horror/thriller. Ciężko coś powiedzieć o samej fabule żeby nie zaspoilerować niczego. Jak ktoś lubi filmy gdzie jawa miesza się ze snem i nie wiadomo co jest prawdziwe a co nie to może śmiało oglądać. Fabuła inteligentnie poprowadzona, zwroty akcji konkretne.

8/10

Odnośnik do komentarza

Koneser - Słabo... Tornatore bez formy, historyjka opowiadana z  harlequinowym zadęciem, może powodować mokre gacie u gospodyń domowych. Czułem się trochę jakbym czytał wypociny Masakratosa, tylko młody jest stary, a stara jest młoda. 2/5

 

Noe - Lekkie zaskoczenie, spodziewałem sie 2012 albo Transformersów. Tutaj mamy do czynienia z nudną poprawnością. Miks różnych przypowieści ze Starego Testamentu i elementów znanych z innych bajek opowiadanych w Aronofskym stylu. Bluber byłby zachwycony miłością Noe do roślinek, a _M_ nie (pipi)eniem się z gatunkiem ludzkim. Trochę przewijałem, zwłaszcza jak Trolfejs Watson coś mówiła. 2/5

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Appleseed Alpha

 

Gdzieś tam wieki temu widziałem poprzednią długometrażówkę i byłe bardzo ok. Tutaj niestety jest lipa. Film trwa tylko 1,5h a ciągnie się niemiłosiernie, za dużo bełkotu, za mało akcji. Momentami animacja jest super ale jest też sporo momentów gdzie strasznie wali po oczach sztucznością.

Tylko dla animezboczeńców, reszta może sobie odpuścić.

 

Noe -. Trochę przewijałem, zwłaszcza jak Trolfejs Watson coś mówiła. 2/5

 

To jest nas dwóch, reszta forum wali konia na samą myśl o tym rudym drewnie. ;/

Odnośnik do komentarza

Appleseed Alpha

 

Gdzieś tam wieki temu widziałem poprzednią długometrażówkę i byłe bardzo ok. Tutaj niestety jest lipa. Film trwa tylko 1,5h a ciągnie się niemiłosiernie, za dużo bełkotu, za mało akcji. Momentami animacja jest super ale jest też sporo momentów gdzie strasznie wali po oczach sztucznością.

Tylko dla animezboczeńców, reszta może sobie odpuścić.

 

Noe -. Trochę przewijałem, zwłaszcza jak Trolfejs Watson coś mówiła. 2/5

 

To jest nas dwóch, reszta forum wali konia na samą myśl o tym rudym drewnie. ;/

 

Trzech. O dziwo, Radcliffe jest tym aktorem z Sagi który zrobił najlepszą karierę ( Young Doctor Notebook <3)

Odnośnik do komentarza

Ewolucja planety małp - świeżo po seansie 3D z czego nie jestem zbytnio zadowolony bo tych, jakoś było za mało, a ostrość jakby za mglą, niewyraźna (okulary byly nowe i czyste dla wyjaśnienia). I to tyle w temacie negatywów. Reszta filmu to rewelka. Gra aktorska (czy raczej komputerowa animacja ;) ) Cezara, Koby i innych naprawdę świetna dodajmy do tego muzyka odpowiedni moment i łezki kręcą sie w oku, jak na zawołanie np. moment z kamerka ufff bylo gorąco. Fabula fajna, chodź może do przewidzenia, ale co przyznam, to to ze sie nie nudziłem ani przez chwile. Ode mnie  -9/10 za te 3D.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Sry za post pod postem.

Z braku laku obejrzalem sobie Batman Assault on Arkham i bawilem sie naprawde bardzo dobrze. Kompletnie nie siedze w uniwersum, a do obejrzenia zachecilo mnie tytulowe Arkham, ktore mega mi sie podobalo w giereczce. Fajna kreska w filmie, duzo znanych postaci, fajnie poprowadzone wszystko. Dla osob lubiacych Batmana pozycja obowiazkowa. 8/10

Odnośnik do komentarza

Non-Stop (2014)

 

8/10

 

1. Strasznie lubię Liama Neesona, chyba mój ulubiony aktor do takich filmów ("taken" było świetne)

2. Uwielbiam filmy toczące się na stosunkowo niewielkiej przestrzeni

3. Lubię motyw w którym przestępca toczy jakąś grę z bohaterem

4. Trzyma w napięciu i dobrze wodzi nas za nos jeśli chodzi o podejrzenia względem antagonistów

5. Parę fajnych scen walki, 62 letni Neeson daje radę

 

Zakończenie słabe, parę głupotek fabularnych, nieścisłości - ale dawno nie oglądałem filmu który tak by mnie wciągnął. Ocena pewnie zawyżona, bo nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem jakikolwiek film akcji, ale bawiłem się przednio.

Odnośnik do komentarza

Expendables - w końcu udało mi się obejrzeć ten film. Świetnie odmóżdżający kawał "dobrego" kina akcji z lat 80. Morda sama się cieszyła widząc tych wszystkich kultowych już aktorów. Jutro pewnie obejrzę drugą część. Minusy? Za mało Jeta Lee. I w sumie to tyle. No, może jeszcze tylko marginalny wystąp Arniego.

7+/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...