Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Amazing Spider-Man 2- fakt, że nie jest tak dobry jak jedynka, sporo rzeczy nie zagrało, głównie przez odejście Webba od sprawdzonych schematów jakimi w ostatnich latach rządzi się kino o facetach w rajtuzach. Zdecydowanie pastiszowy początek plus antagonista w formie Electro (jego transformacja i motywy postępowania) to wypisz, wymaluj Schumacher ze swoimi Batmanami. Ma to swój urok, ale brakuje temu spójności koncepcyjnej, bo reszta filmu utrzymana jest w innej konwencji. Jak zawsze u Webba naturalnie wypada wątek miłosny (moim zdaniem ma świeże spojrzenie na ten zazwyczaj nudny jak flaki z olejem element, siłą rzeczy umieszczany się w każdym filmie o superach), który jest mocno eksponowany, ale też niebezpodstawnie. Chemia między moją ukochaną Emmą a Garfieldem (niech się pałuje kutasiarz :confused: ) jest wręcz namacalna. W sumie jest to chyba najlepszy element filmu... No i umieszczenie w głównych rolach utalentowanych aktorów, to również dobre posunięcie. Niektórzy panowie od teledysków to wiedzą, inni nie. -3/5

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Oculus [2013] - nie wiem co sobie myślałem oglądając kolejny nowy 'horror'. Motyw jest następujący:

 

w lustrze siedzi nieokreślona siła i zabija ludzi od 300 lat

Super pomysł na fabułę kurwo, ale żeby chociaż ta fabuła tam występowała.
Oczywiście najebane klisz, parę scen chyba było fajnych, do tego Amy Pond w głównej roli i jakieś inne pachoły.
Ale coś lepsze od The Conjuring tutaj wychwalanego, więc

 

5+/10

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

świt żywych trupów od pana snydera. za gnojka jarałem się tym filmem, kupiłem wersje dvd i młóciłem non stop. film pozyczyłem i tyle go widziałem. ostatnio kupiłem wersje bd za bezcen... co za balas, jakaś chora wersja z cenzurą :ninja: gore praktycznie brak, headshoty umowne, sceny seksu i przewijające sie cycki okrojone do minimum, jak bym nie wiedział ze tam są to bym nawet pewnie nie wychwycił. efekty specjalne tez sie zestarzały, jak widze te wybuchy i te helikoptery wygenerowane komputerowo to pozostaje parskanie ze śmiechu, na 14 calowym tv +dvd lepiej robi ten film niz na tv 42 cale w full hd.

co do fabuły jak każdy film o zombie (chyba to nawet jakiś remake? pamiętam ze tez była wersja klasyczna w centrum handlowym chyba z reporterami tv? i jakiś motyw z motocyklistami) troche absurdów, troche jump scareów, co jest fajne sporo akcji "z dupy" ale to na plus film od samego początku rozkręca się i trzyma za morde do końca. Zombie na plus świetna charakteryzacja, na minus zombie "maratończycy" biegające sprintem, wole klasyczne bezmózgie ślimaki. ciekawe sceny aspirujące do klasyki horroru o zombie czy czarny humor (scena na dachu i strzelanie do "aktorów" bekowa).

czyli co: mamy film o zombie. noname-owi aktorzy są? są, akcja jest? jest, czarny humor? jest, Gore? jest, ale w wersji bd okrojony, cycki? są ale to samo co z przemocą,klimat i napięcie? jest, ale film sie zestarzał z efektami specjalnymi, absurdy? są. dla zombie freaka bardzo dobry film nawiązujący do klasyki. dla reszty to nawet nie wyłowią smaczków z tego filmu. polecam kupić wersje bd i ukraść wersje reżyserską z internetu i zobaczyć co polski dystrybutor odpierdala.

Odnośnik do komentarza

Kapitan ameryka winter solider - calkiem ok chociaż nie rozumiem skąd podtytuł filmu bo zimy tam nie widzę.

Mialem wrazenie ze to spinoff avengersow a nie folm o kapitanie. Ale mimo to bylo ok. Chociaz konfrontacja ze "zlym" byla jakos skrótowo zrobiona. Malo walk herosów bylo a wiecej zabijania zwyklych mobkow

 

7--/10

Odnośnik do komentarza

Kapitan ameryka winter solider - calkiem ok chociaż nie rozumiem skąd podtytuł filmu bo zimy tam nie widzę.

Mialem wrazenie ze to spinoff avengersow a nie folm o kapitanie. Ale mimo to bylo ok. Chociaz konfrontacja ze "zlym" byla jakos skrótowo zrobiona. Malo walk herosów bylo a wiecej zabijania zwyklych mobkow

 

7--/10

 

Nie oglądałem filmu, ale na imdb jest napisane

 

 

 

Steve Rogers struggles to embrace his role in the modern world and battles a new threat from old history: the Soviet agent known as the Winter Soldier.

 

I teraz nie wiem, czy ty oglądałeś ten film.

Odnośnik do komentarza

(pipi)ony mistrz. Kocham Cie Yano.

 

A ja, tez w nocy, ogladalem Thora pierwszego (w sensie jedynke) i wynudziłem sie po wsze czasy. Film nakrecony przez dosc inteligentnego chlopa w 70% sklada sie z dutch shotów a sceny akcji sa nakrecone tak dobrze jak w Batman Begins. Scenariusz to trzy (pipi) warte strumyczki które silą się na dramatyzm. Bez polotu, bez głębi za to z kartonowymi postaciami. Wyrazy uznania dla scenarzysty(ów) za napisanie najgorszej postaci żeńskiej jaką widziałem we współczesnym capeszicie - Portman gra lalke-naukowca (obowiazkowo z problemami w kontaktach z ludzmi co musi nam byc wpost powiedziane jak na kazaniu) ktora SPOILER ALERT zako(pipi)e sie w Thorze tylko dlatego, ze ten jest wielkim, przystojnym blondynem ktory narysowal jej w kapowniku układ światów. George Lucas byłby dumny.

Odnośnik do komentarza

Snowpiercer- Bong znowu w formie. Nie jest to film ani odkrywczy, ani specjalnie zaskakujący, za to połączenie wschodnich pomysłów i zachodniej realizacji daje świetny efekt formy. Dla fana gierek sposób przemierzania pociągu niesie oczywiste skojarzenia, a karykaturalność miejsc oraz postaci (trochę w stylu Jeuneta) potęguje wrażenie absurdu jakim jest sama fabuła. Evans bardzo spoczko w roli głównej. 4/5

Odnośnik do komentarza

 Jestem po Good Morning, Vietnam (sam nie wiem już ile razy widziałem w życiu ten film) i mógłbym wiele napisać o nim ale dzisiaj w pamięć zapadła mi jedna scena. Ta gdzie Whitaker próbuje

nakłonić Robina do powrotu na eter i trafiają na żołnierzy w korku

. Dziś ta scena jest cholernie wymowna i spokojnie można ją podpiąć do samego Robina Williamsa i rzeszy fanów. Facet pomimo wewnętrznego kryzysu dawał ludziom śmiech, dawał radość. I nie robił tego z przymusu on się po prostu urodził by bawić innych.

Goodbye Williams.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"M jak Morderstwo"- właśnie dlatego lubię tv. Wolny wieczór i brak pomysłów na film. (internet tak dobrze nie podpowie Bluber!) W takich sytuacjach zawsze ratuje TCM.

Tego filmu, w porównaniu do "Północ - Północny zachod", nie widziałem nawet w kawałku. W sumie dobrze, bo tylko zaczynać takie arcydzieło to grzech. Największym atutem moim zdaniem jest fabuła. Dla wymagającego widza i dopracowana do najmniejszego szczegółu. Poza tym bohaterzy są nieprzecietnie bystrzy. Liczba szybkich kontr jest niesamowita. Myślę, że nawet z 5h na odp nie wymyśliłbym takich intryg. Ogórek z opcją edit raczej też nie.

Klimat jak to u Hitchcocka można ciąć nożem. Upomnę na koniec, że jest to bardziej kryminał niż thriller.

Jeszcze ciekawistka: Film został pierwotnie zrealizowany w technice 3D lecz nie był w niej nigdy w kinach wyświetlany, gdyż jego reżyser nie chciał tego. Na początku lat 70. XX wieku l onaleziono dwie rolki taśmy tego filmu w technice 3D.

Akurat puszczają "Północ...", więc może tym razem zaliczę cały.

Edytowane przez Grzegorzo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Amazing Spider-Man 2 : spadek poziomu w stosunku do jedynki, którą uważam za najlepszy (co nie znaczy, że świetny) film o pająku. Garfield trzyma poziom, Harry wypadł całkiem ok (za sprawą aktora naturalnie), za to Emma jakaś taka bardziej irytująca w tej części. Przeciwnicy to natomiast w większości porażka, chociaż i tak 90 % akcji wiąże się z Electro (beka z

używania Rhino w materiałach marketingowych, podczas gdy pojawia się on w jednej scenie. Tu podkreślam od razu, że jest żałosny i obawy po pierwszym plakacie się potwierdziły w stu procentach)

 

Tragiczny Goblin, swoją drogą wciśnięty strasznie na siłę. Motywacje, zachowania, przemiany bohaterów są bardzo niewiarygodne, design średni lub słaby, film rozwleczony (prawie 2,5 h, pierwsze starcie po około godzinie). Nawet jak na film na podstawie komiksu, to strasznie to momentami naiwne. Powiedzmy, że plus za warstwę wizualną (czasem trochę tanie efekciarstwo, ale łykam to) i momentami muzyczną (Electro).

No zawód, ale patrzę z nadzieją na dalsze części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...