Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

the fisher king - super film terry'ego gilliama w którym jeff bridges biega za bezdomnym robinem williamsem i razem szukają świętego grala mając po drodze liczne przygody :). 4/5.

 

Wykazujesz się brakiem zrozumienia dwóch zupełnie odmiennych stylów recenzenckich.

 

temperamenty yanka i seby razem tworzyłyby wybuchową mieszankę. coś jak eberts i ten chudy.

Odnośnik do komentarza

evil dead 2 > army of darkness

 

Bluznisz. Army of Darkness to najlepszy fantasy horror jaki mialem przyjemnosc ogladac. Teksty typu "kosci zostaly rzucone", "udajesz martwego, stary numer", "jak to dobrze byc zlym" na zawsze juz wbily mi sie w pamiec. Scena w mlynie to klasyk, podwojne zakonczenie to wtedy bylo cos nowego jak na te czasy. Zwroty akcji, walki, marne efekty specjalne i Necronomicon, ktorego replike zawsze chcialem posiadac. Az sobie wlacze dzis na dobranoc.

Odnośnik do komentarza

Edge of Tomorrow : no całkiem niezłe sci-fi, zresztą Cruise ma ostatnio szczęście do tych lepszych blockbusterów. Przełykając sens pomysłu wyjściowego (plus głupoty/uproszczenia fabularne, bo zawsze wychodzę z założenia, że pewien poziom dziur można przełknąć bezboleśnie, o ile film broni się jako całość), który mi akurat przypadł do gustu , historia szybko wciąga i przedstawiona jest całkiem wiarygodnie. Props za efekty i ogólny design tego świata (może poza Mimikami), większość filmu wizualnie wypada spoko (poza ciemną końcówką), natomiast o muzyce ciężko cokolwiek powiedzieć. Szkoda, bo przydałby się jakiś charakterystyczny motyw przewodni. Miły epizod Paxtona, ogólnie ekipa żołnierzy, choć nie mająca jakichś rozbudowanych charakterów, buduje momentami fajną atmosferę a'la stare klasyki. Ogólnie polecam, ale nadal nie jest to widowisko sci-fi, na które czekam od lat, ot takie 7/10.

 

Cold in July : na razie to chyba dosyć słabo kojarzony tytuł, więc w skrócie o historii : główny bohater, grany przez Michaela C. Halla, zabija złodzieja kręcącego się po jego domu. Pod względem prawa wszystko jest załatwione, ale w mieścinie pojawia się, świeżo wypuszony z więzienia, ojciec nieboszczyka, szukający jakiegoś rodzaju zemsty (w tej roli świetny Sam Shepard). Co ciekawe (nie będzie to chyba dużym spoilerem), film gdzieś w 1/3 zmienia niemal całkowicie wątek główny, ba, główny bohater wręcz schodzi na drugi plan. No ale mniejsza z tym. Film jest bardzo dobry. Można by rzec, że męska, ciężka historia, o mocnym klimacie (niezła muzyka), bez cackania się ze "złymi". Na drugim planie świetny Don Johnson jako detektyw-redneck. Polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zorientowałem się ostatnio, że mam strasznie zawężone horyzonty jeśli chodzi o dobór filmów, i że większości teoretycznie najlepszych nie oglądałem. Dlatego podpatrzyłem sobie listę top 500 filmwebu (wiem że to nie jest dobry wyznacznik, powiedzmy że chciałem obczaić te popularne filmy). No i z powodu że jestem chory i leżę w łóżku to obejrzałem wczoraj:

 

Zielona Mila - powiecie pewnie, jak można było tego nie oglądać wcześniej. Zawsze mnie ten film jakoś omijał. Jak byłem młodszy to tylko sobie zakończenie obczaiłem bo nie lubiłem takich "nudnych szmir". Nigdy nie miałem okazji obejrzeć całego od deski do deski a nie tylko pojedynczych scen. Film oceniam na 8+/10 - jest to naprawdę solidne kino, wyciskacz łez, to prawda, ale taki już jestem że wzruszam się chyba częściej niż dziewczyny :P Naprawdę sprawnie zrobiony film na podstawie świetnego opowiadania S. Kinga. Daleko mi od stwierdzenia że to arcydzieło, ale... po prostu bardzo mi się podobał.

 

Polowanie (Jagten) - trochę dziwny film, zachowania tych psychologów totalnie zdvpy, ale wszystko nadrabia świetny, naprawdę świetny Mads Mikkelsen, podobały mi się sceny z synem głównego bohatera. Zakończenie ciekawe. W pewnych momentach miałem ochotę walić głową w ścianę ze złości na przeciwników bohatera, ale lubię takie filmy. Kilka poruszających scen było. Ponownie - żadne arcydzieło, ale dobry film, z tych poważniejszych, do obejrzenia w smutny wieczór :) Aha - jako że po prostu uwielbiam, uwielbiam skandynawskie, zimowe, mroźne, surowe klimaty, to ocena idzie o pół oczka w górę - 9/10.

 

Nietykalni - po prostu fajny film, momentami zabawny, momentami lekko wzruszający. Ale no kurna, 3 miejsce w rankingu? Lol. Dla mnie 7+/10, nie mam innego określenia na ten film aniżeli kolokwializm "fajny" - no nie mam. Po prostu fajny film, wszystko fajnie, ale o żadnym 10 tu nawet nie ma mowy. 

 

Sorki za wszystkie błędy, mało logiczne zdania, ale leżę teraz w łóżku z gorączką i nie mam głowy... do pisania :P

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie warto marnować czasu na średniaki z topu filmwebowego. Kwiatki takie jak Incepcja, Django, Jak wytresowac smoka 2 (na 50 olo), Wyścig, Requiem dla snu raczej zostawiają wrażenie, że tam same przygłupy oceniają te filmy.

Odnośnik do komentarza

The Homesman 9/10 

 

Kawał dobrego kina, Tommy Lee Jones + Hilary Swank tworzą świetny duet.

 Czeka w kolejce, nie mogę się doczekać bom fanem łesternów jest niemałym.

 

Dzisiaj, natomiast, korzystając z lekkiej choroby i co za tym idzie pozostaniem w domu zamiast pracowania zaliczyłem Edge of Tomorrow i A Million Ways to Die in the West. Pierwszy bardzo mi się podobał, a drugi podobał.  Lubię ataki obcych na Ziemie i lubię patrzeć jak Cruise daje radę wszystkich uratować. Drugi nieco przereklamowany przez znajomego, który ma, jak mi się wydawało, podobny gust. Były zabawne momenty, ale generalnie nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza

Ja chcę już Green Inferno, bo ostatnio za dużo mainstreamowych filmów obejrzałem :( To będzie film of the year i ja w to wierzę.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B6fyb8vW6Y8

 

1:04, 1:10, to musi się udać. No i te krajobrazy, zapowiada się świetny klimat - egzotyczny, ale nie w "pozytywnym" sensie tego słowa - wiecie, mocna zieleń, tykanie świerszczy, kolorowe papugi na drzewach, skaczące małpy. Tutaj szykuje się naprawdę coś co trafia w moje gusta - błoto, białe niebo itp, wszystko wygląda bardzo surowo. Już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

 

ale jak wytresować smoka to ty szanuj

 

TOP50 filmów ever czy ty jesteś poważny?

 

 

nie no chyba nie. ale piszesz jakby wszystkie te filmy były słabe. a jak ziomek chce nadrobić zaległości to i requiem i incepcje i bajki dreamworks trzeba no ale można wkleić też listę gdzie na pierwszym miejscu jest siódma pieczęć tak jak mate c'nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

transformery 4

 

wypisywanie co było złe w tym filmie zajełoby 10 stron, a  pewnie teka zna linka do youtuba który to wszystko bedzie sie starał wychwycic, napisze tylko ze jest to film dla niepełnosprawnych umysłowo ludzi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wygląda jak chamska zżynka z Cannibal Holocaust, ale obejrzę.

Wygląda jak zżynka z cannibal holocaust, ale bez krytykującej kolonializm otoczki.

 

 

UUUuuuuuuuU, UUUUUUUUuuuuUUU, UUUUUUUUUuuuuuUUUUUUUUUUuuuuuUUUUUUU, UUUUUuuuUUUUuuUU :wub:

Odnośnik do komentarza

Golgo 13 : Queen Bee - 60minutowa animacja o przygodach uberhitmana, z czego 6 minut to cycki i rżnięcie, a reszta z małymi przerwami przypada na przemoc. Za krótkie. 9-/10.

 

Tropa de Elite 2 - dwójka bardzie skupia się na problemie korupcji i zorganizowanej przestępczości w strukturach władzy. Dalej jest to bardzo dobre, realistyczne kino. 8/10.

Odnośnik do komentarza

Róża : świetny film. Smarzowski od jakiegoś czasu jest postacią, której same nazwisko robi za znak jakości, i oby nadal trzymał poziom (Pod Mocnym.... nie widziałem jeszcze). Róża to żadne arcydzieło, tylko i aż bardzo dobre, wciągające od początku do końca, klimatyczne dzieło. Mamy dawkę typowego już dla tego reżysera syfu i brudu ludzkiego, bardzo ciekawy czas akcji, jak i jego miejsce, niezłą muzykę (choć to w zasadzie jeden wątek przewodni) no i w końcu całkiem wysoki poziom aktorstwa (dużo ulubieńców Smarzowskiego pojawia się na drugim/trzecim planie). Jest brutalnie i męcząco, podobno wiele osób to odepchnęło od filmu, i fakt, w czasie seansu mocno czuć beznadzieję tamtego miejsca i momentu historycznego, ale bez przesady, ogląda się dobrze. Polecam każdemu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...