Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Cos za mna chodzi - W koncu i ja obejrzalem. No nie wiem. Klimat dosyc gesty, muzyka choc momentami dretwa i irytujaca cos w sobie ma, podbija klimat. Denerwowala mnie troche glowna bohaterka i Jej decyzje. Cala realizacja wypadla srednio. Typowe hamerykanskie spoleczenstwo, zachowania. Dreszczyk emocji byl mimo, ze film szczegolnie straszny nie byl. Oczekiwalem wiecej ale tragedii nie bylo. 5/10

Odnośnik do komentarza

Kingsman - bardzo mocne i pozytywne zaskoczenie. Zdecydowanie jeden z lepszych filmów akcji w ostatnim czasie. Vaughn każdy film dopieszcza tak, że po prostu chce się oglądać. Czego tu nie ma - szpiedzy, idealnie skrojone garnitury, nowoczesne gadżety, ikony angielskiego filmu, dobrze napisany scenariusz, który zalicza jedynie minimalne dłużyzny, do tego sporo humoru, w którym znalazło się miejsce na przytyki do bondowskich klimatów. I choć główny bohater trochę mi nie podszedł (jakiś mało wyrazisty ten młodzik), tak Firth wprost bryluje w swojej roli. I te kapitalnie nakręcone i zrealizowane sceny walki - wszystko czytelne, bez trzęsawki, z odpowiednim powerem, a scena w kościele to po prostu małe arcydzieło z kapitalną choreografią i sposobem pokazania tak, że czujemy się jakbyśmy byli w samym środku akcji. Kwintesencja blockbustera. 8/10.

Edytowane przez Rudiok
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Haker - Dopiero po seansie skumalem, ze to film Michaela Manna. Niestety tym gorzej dla filmu, bo widac, ze sie starzeje. Oklepane schematy, dziwny i upchany na sile watek milosny, slabi bohaterowie. Niech nie zmyli Was tytul

 

W samym filmie hakerstwa jest bardzo malo. Jesli juz sie pojawia to niestety w malo oryginalny sposob. Bohater komputera uzywa sporadycznie a jesli juz to glownie po to zeby roztrzaskac o niego komus glowe. Finalna scena to dla mnie troche smiechu warte. Przewidzial kazdy ruch, kazde miejsce, w ktore moze zostac raniony a srubokretem posluguje sie lepiej niz komputerem czy telefonem. Jako, ze rezyserem jest Michale Mann to nie bedzie niespodzianki jak napisze, ze strzelaniny sa bardzo realistyczne a i udzwiekowienie tez niczego sobie. Najwiekszy plus filmu

Oglada sie w miare dobrze ale sam film dobry nie jest, niezly tez nie. Typowy sredniak, ktory moglby byc jednak troche krotszy 5/10

Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

History of violence - fajny film Cronenberga, w którym Viggo Mortensen gra niby ułożonego typa, potem jest dużo seksu i przemocy.

 

Eastern promises - fajny film Cronenberga, w którym Viggo Mortensen gra niby nieułożonego typa, potem jest dużo seksu i przemocy.

 

 

 

Oba dobre.

Odnośnik do komentarza

Przez chwilę myślałem, że chodzi ci o film z młodziutką Angeliną Jolie. W sumie fajny film jak na tamte lata. Mam namyśli "Hackers" z 1995 roku. No i zarąbisty kawałek Voodoo People od The Prodigy. 

 

Nie, chodzi mi o Blackhat :) Tak, Hackers z 95' wiedziałem chyba 2 razy. Podobał mi się, dawniej tym bardziej. Klimatyczny i oglądało się super no i faktycznie był o hakerach, hakerstwie itp :) W tym niestety tego nie uświadczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

A mi się bardzo podobał. Bardzo fajny klimat apokalipsy przedstawiony w sposób naprawdę dramatyczny, a nie jakaś rozwałka. Arni fajnie zagrał, ogólnie dobrze się oglądało. No i byłem zdziwiony dobrymi efektami, bo to chyba film z dosyć małym budżetem. :)

Odnośnik do komentarza

 

Ex Machine - oo takie oo, 7/10, można obejrzeć, daje do myślenia trochę, ale cudów się nie spodziewajcie.

Popieram, ale trzeba przyznać, że w tym filmie ktoś dodatkowo zadbał o to, żeby nacieszyć oczy widza, zdecydowanie.

Za odczucia estetyczne dodaję plusa.

 

Przyłączam się do opinii, klimatyczny, niejednoznaczny z ładnymi lokacjami i scenografią, ale w końcowym rozrachunku takie 7/10.

Odnośnik do komentarza

Chappie

 

Piękna opowieść o tym, że nawet istota wychowana w na wskroś patologicznej rodzinie może być wartościowa. Mamy tu również walory edukacyjne, bo dowiadujemy się, że kilka PS4 połączonych w klaster, dostęp do internetu oraz hełm z neuroprzekaźnikami są w stanie

 

 

dokonać zmapowania świadomości istoty żywej oraz elektronicznej (?)

 

 

 

Teraz na serio: naprawdę przyjemnie mi się oglądało, mógłbym się przyczepić do zbyt długiego wprowadzenia, ale jako całokształt jest ok. Oczywiście pełno jest tutaj bzdurnych rzeczy,  wskażcie mi jednak film gdzie tego nie ma. Przymykamy oko i cieszymy się historią ;)

Obawiałem się też gry aktorskiej ekipy z Die Antwort, niepotrzebnie, bo grali siebie, więc wychodziło im idealnie.

 

No i śmechłem gromko jak

 

 

nakłaniano Chappiego do kradzieży samochodów.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...