Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Cobain: Montage of Heck - dokument ciekawy nie tylko ze względu na sporo mocno prywatnych materiałów filmowych, ale przede wszystkim na dynamiczną zabawę montażową notatkami i pracami plastycznymi Cobaina oraz klimatyczne animowane segmenty, które razem sprawiają, że mało oryginalna historia wokalisty Nirvany nabiera cech interesującej biografii. Trochę zaskakuje, że film nie eksploatuje tematu samego aktu samobójczego, ale z drugiej strony w zasadzie nie ma się co dziwić jako, że jest to pierwszy tego typu materiał w pełni autoryzowany przez rodzinę i pewnie bliscy nie do końca mieli ochotę opowiadać jak wyglądały fragmenty czaszki Kurta rozpizgnięte po garażu.

Odnośnik do komentarza

Whiplash - mocno przewidywalny, postac dracego sie belfra nie taka demoniczna, od bebnow wole giatare, nie wiem co to dobule barrel roll, chyba jakis manewr z wipeouta. Ale ogladalo sie bardzo przyjemnie. 7/10.

 

Straznicy galaktyki - nie przepadam za unwersum marvela, wiec trudno bylo mi sie polapac w tych wszystkich blyskawicznych wyjasnieniach kto jest kim, dlaczego chce zrobic to co chce zrobic i dlaczego ptrzebuje tego czego szuka (i skad to sie wzielo). Ale i tak lepszy byl to film od avengersow. Szop pociagnal caly film. 7+/10.

Odnośnik do komentarza

awendzers 2 - najmocniejszy w tym filmie jest głos ultrona, a tak poza tym to wszystko wypada słabo, od scen akcji po hulka robionoego w paincie. Początkowo mslałem, że jest słabo, bo przed widziałem mad maxa, ale nie, jedynka też była słaba.

 

5/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie.

Ja mam się zamiar wybrać na Avengersów Drugich ale jak byłem na Maxie to na zwiastunie był polski dubbing i mam obawy czy też tak puszczą. Wersja 3D i 2D. 3D ma w opisie, że "w polskiej wersji językowej występują..." więc prawdopodobnie dubbing. 2D nie ma tego opisu ale nie chcę wywalać nawet 15 zł na gówniany dubbing. Ani na stronie nie ma napisane jaka wersja ani telefonu żeby zadzwonić i się upewnić, a drałować rowerem specjalnie to mi się nie chce. Poza tym chyba by nawet babka na kasie nie wiedziała. Ostatnio nie ogarniała biletów bo połowie ludziom (trzem z sześciu) wydała z poniedziałku (a był piątek). Takie super kino po remoncie. Raz słyszałem dubbing w Avengersach ale po słowach Fury'ego do Lokiego z pierwszej sceny "Rzuć tą dzidę" miałem ochotę podciąć sobie żyły na stopach. 

Odnośnik do komentarza

Project Almanach

 

Nie dość, że oklepany temat podróży w czasie, nastolatkowie, to jeszcze kręcone w formie dokumentu, czego po prostu nie znoszę. Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że film naprawdę mi się podobał, najbliżej mu do "Efektu motyla", tutaj jednak podane w lżejszej i bardziej beztroskiej formie.

Odnośnik do komentarza

Tak. Glownie z tego powodu, ze mozna wylaczyc myslenie. Nigdy takim filmom nie daje wiecej niz 8/10. To jest idealny film do kina tak jak napisalem. Zle odebrales to, rzadko daje 8/10 a juz zwlaszcza "takim" filmom. Na pewno zrobie sobie z czasem 2 seans i wtedy na chlodno jeszcze przemysle, ale czy moja ocena jest czyms waznym? Chyba nie

Odnośnik do komentarza

Jako, że właśnie oglądam:

Witches (1990) - klasyk. Kino familijne i Nicolas Roeg? Adaptacja książki Roalda Dahla? Ostatni film nadzorowany przez Hensona? Nie mogło się nie udać. Podoba się tak samo jak w dzieciństwie.  Anjelica Houston nadal creepy, scena posiłku nadal dobra (jedzenie zupy :D ). Charakterystyczna praca kamer i zbliżenia. Takich filmów dla dzieci się zdecydowanie już nie robi (no wcześniej raczej też nie xD).  Lubię powtarzać sobie ten film w takie popołudnia jak ten.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

No wlasnie nie wiem. Bo interstellar i predestination tez byly hajpowane na forumie i idealnie trafily w moje gusta. Ale byc moze z tego wzgledu, ze tematy kosmiczne i filozoficzne leza mi o wiele bardziej niz
samochodowe (ogolnie wszelkie poscigi w jakimkolwiek filmie mnie mecza, acz przyznac musze, ze te z maxa weszly gladko).

Odnośnik do komentarza

Gdzie tam filozofia w Predestination ? Ciekawa (choć nielogiczna) zabawa paradoksem czasu i jednak dość przewidywalna końcówka, która ledwo liznęła temat z nim związany. Niewyraźny Ethan Hawke skontrastowany z najjaśniejszym punktem filmu, czyli aktorką obsadzoną w głównej roli, też wypada na minus. Choć sam film oceniam pozytywnie.

Mam nadzieję, że też filozofia nie dotyczyła Interstellar, bo o ile mamy zadane kilka wyświechtanych do granic absurdu pytań związanych z egzystencją człowieka, to banał jakim jest to otoczone z filozofią mało ma wspólnego. Chociaż to nadal bardzo dobry film (strona techniczna <3), to bardzo żałuję że nie skończyło się na wersji, którą chciał przeforsować jeden z braci Nolan (już nie pamiętam który, więc nie daję imienia).

Może się czepiam za bardzo, więc przepraszam z góry.
(No i na koniec, 8/10 to bardzo dobra ocena, więc chyba nie było jednak zawodu na Maxie :P )

Odnośnik do komentarza

Film jest świetny, ale 10/10? Zastanawiałem się podczas seansu, za co niektórzy dawali tu takie oceny. Dla mnie to 8+/9-/10

 

Avengers - gorsze od jedynki, ale też niezłe. Nie podobał mi się motyw

Banera i Czarnej Wdowy, jakby wrzucone na siłę, żeby coś było, no i rodzina Hawk+podstarzała żonka

7+/8-/10

 

Kung Fury - mój film of the year póki co, także bez oceny :P

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
Focus - przyjemnie się oglądało. Może scenariusz trochę zwalnia i się niepotrzebnie gmatwa w drugiej połowie filmu, ale jest kilka scen, które trzymają w napięciu i zapadają w pamięć, do tego trochę humoru i wszystko nawet daje radę. Plusik za Margot Robbie (jest na co popatrzeć) i za "Windmills of your mind" na napisach końcowych. 6.5/10.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...