Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

To, że w nowej trylogii zrobili z walk latarkami jakieś upośledzone show rodem z mam talent to się zgadza, ale to nie zmienia faktu, że strona techniczna starej trylogii jest w chwili obecnej mocno awkward

 

Eee... Nie? To właśnie niesamowite jak bardzo dobrze wyglądają efekty specjalne filmu z lat 70tych/80tych. Czwórka faktycznie miała (pipi) walki, ale V to już banderas.

Odnośnik do komentarza

To, że w nowej trylogii zrobili z walk latarkami jakieś upośledzone show rodem z mam talent to się zgadza, ale to nie zmienia faktu, że strona techniczna starej trylogii jest w chwili obecnej mocno awkward

awkward to są takie wypowiedzi, wszyscy klękają nad faktem że np. te wielkie statki sunące w kosmosie nadal robią, ale nie, Sebastian napisze ze miecze są awkward.

 

Mnie np. miecie fakt jak wygladaja do dzisiaj te poscigi w lesie w VI, no majstersztyk.

 

 

Zdecydowanie szybciej nowa trylogia sie zestarzeje przez CGI.

Odnośnik do komentarza

dope - super film o trzech nastolatkach (w tym jednej chłopczycy-lesbijce) z nieciekawej dzielnicy, w których ręce trafia plecak pełen koksu dzięki któremu mają różne przygody i zatargi z typami z pod ciemnej gwiazdy

 

me, Earl & dying girl - niezwykle mądry, przejmujący i zabawny film o nastoletnim, zamkniętym w sobie i bojącym się życia filmowcu i o tym jak całkowicie wymuszona relacja z śmiertelnie chorą koleżanką pozwala mu calkowicie inaczej spojrzeć na świat. najlepsze jak to mówią coming of age story i jeden z ciekawszych filmów tego roku. pozycja obowiązkowa.

 

manglehorn - całkiem niezły film o starym alu pacino, który dorabia klucze, opiekuje się kotem i stara się ponownie znaleźć szczęście u boku pracującej w jego banku dawno chyba nie widzianej na ekranach kin holly hunter, ale mu nie wychodzi bo wciąż żyje niespełnioną miłością z przed lat. gordon Green trochę za bardzo inspiruje się tu malickiem i jego poprzedni film o dwóch typach malujących pasy na jezdni bardziej przypadł mi do gustu

 

the overnight - bardzo dobra komedia w której tzw playdate młodego małżeństwa z ekscentryczną parą z LA przybiera bardzo nieoczekiwany obrót. w filmie występuje znany z parks & rec Adam Scott, znana z Orange is the New Black Taylor Schilling, Jason schwartzman i dużo machania nagimi kutasami. nazwisko Patrick brice na pewno zapamiętam i już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę jego pierwszy film który podbił Sundance kilka lat temu. momentami gęsta atmosfera overnight pozwala sądzić że w horrorze sprawdzi się równie dobrze.

 

jobs - solidne ale nie powalające studium nt podobno wielkiego wizjonera przez pryzmat trzech kluczowych momentów jego życia zawodowego i relacji z kilkoma ważnymi osobami z jego życia osobistego. film pełen doskonałych kreacji aktorskich i ostrych jak brzytwa dialogów, ale jednak nie jest to drugie social network. propsuje za to bardzo teatralną strukturę filmu.

 

trick r treat - bardzo dobra Halloweenowa antologia ale jednak nie antologia bo zbiór krótkich horrorowych szortów dziejących się w jedną noc i przeplatających się nawzajem. oglądam o tej porze roku regularnie od paru lat i nadal się nie nudzi. w tym roku dougherty wraca wreszcie z nowym filmem i krampus to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów tego roku.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Gwiezdne Wojny Nowa Nadzieja / Imperium Kontratakuje - Po raz pierwszy ever :) Za(pipi)iste filmy przygodowe dziejące sie w kosmosie. Dużo beki zamierzonej i spowodowanej upływem lat. Jak widziałem sztucznego Yode na plecach luka skakającego po drzewach wyłem ze śmiechu. Doceniam kunszt efektów pomimo, że oglądałem zremasterowane wersje. Jeśli ktoś to widział w latach 80' to bankowo kisiel w gaciach. Oba filmy moim zdaniem sie dobrze zestarzały i nie straciły nic ze swojej magii. Dzisiaj może uda się powrót zobaczyć, a potem nowa trylogia.


E:
Mejm, nową trylogie widziałem jak wychodziły poszczególne części to oglądałem dla efektów, niemniej fabuły już nie pamietam. Ogólny zarys jakoś mam w głowie ale poszczególnych scen czy ważniejszych wydarzeń nie kojarzę. Nagrzałem sie na Battlefronta i już doceniłem mape z bety która była żywcem wyjęta z Imperium :)

Edytowane przez Dud.ek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

manglehorn - całkiem niezły film o starym alu pacino, który dorabia klucze, opiekuje się kotem i stara się ponownie znaleźć szczęście u boku pracującej w jego banku dawno chyba nie widzianej na ekranach kin holly hunter, ale mu nie wychodzi bo wciąż żyje niespełnioną miłością z przed lat. gordon Green trochę za bardzo inspiruje się tu malickiem i jego poprzedni film o dwóch typach malujących pasy na jezdni bardziej przypadł mi do gustu

 

 

 

Ja tam widzę więcej (zdecydowanie) nawiązań i inspiracji Antonionim, zresztą scena z wypadkiem i mimem jest zerżnięta z Powiększenia. Gordon Green talent niewątpliwie posiada, ale nie zrobił jeszcze tak naprawdę filmu dla siebie "przełomowego", Manglehorn tego nie zmienił nadal. Znowu nie wszystko zagrało, masa świetnych dialogów ginie w gąszczu słabo prowadzonej fabuły, nie do końca przekonującego Pacino i świetnej Hunter. Gdybym wystawiał ocenę byłoby 5/10 - po prostu przeciętnie. Ostatnie filmu Pacino: Danny Collins > Manglehorn > ekranizacja Rotha

 

Samego Greena lubię chyba najbardziej za Śnieżne Anioły(no i wolę jak jednak bierze udział przy pisaniu scenariusza).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...