Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Syn Szawła (2015)

 

W końcu obejrzałem i mam wrażenia podobne do tych od Tokara stronę wcześniej. Surowy w formie film oszczędza nam tanich chwytów mających wyciskać łzy, co akurat mi się podoba. Postawiono tutaj na chłodny realizm bez zbędnych ceregieli. Jedyne, co w warstwie technicznej mi nie spasowało, to dość częste, nietypowe umieszczanie kamery niemalże na plecach bohatera - momentami czułem się, jakbym był papugą siedzącą na ramieniu Szawła. :/ Z mniejszych rzeczy mógłbym ponarzekać odnośnie trochę zbyt częstego używania efektu rozmycia, z czasem wręcz to męczyło.

Poza tym no cóż... emocji raczej mało. Nie wiem czy to wina dosyć irracjonalnego (jak dla mnie) zachowania głównego bohatera, czy tego, iż scenariusz wydaje się być wręcz trochę naiwny. Tak, wiem - nawet plansza z tekstem przed filmem uświadamia\przypomina nam, że członkowie Sonderkommando byli w obozach specjalnie uprzywilejowani, ale takie bezkarne bieganie sobie niemalże gdzie się tylko Szawłowi zachciało i te wszystkie "cudowne" zbiegi okoliczności do mnie nie przemawiają.  :sorry: 

Oprócz bardzo ładnych zdjęć, na uwagę zasługuje również soczysta warstwa audio. Jak to zauważył mój znajomy - film opowiada historię także efektami dźwiękowymi. Oglądając zwracałem na to uwagę i faktycznie, coś w tym jest.

Sumując powyższe do kupy daję

7/10 

 

Czerwony pająk (2015)

Tutaj dość ostrożnie podchodziłem do seansu, mając w pamięci raczej chłodne recenzje z okolic kinowej premiery. Pierwsze małe rozczarowanie nadeszło już po kilku minutach, gdy uświadczyłem się w tym, że obraz ów nie opowiada historii rzeczywistego Wampira z Krakowa, czyli niesławnego Karola Kota, a jest jedynie tworem opartym "luźno na motywach".  "No trudno, może i z tym jakoś sobie poradzono" - pomyślałem.  Niestety, jedyne, co film robi  naprawdę dobrze, to serwuje na niezwykle klimatyczne zdjęcia. Duszny, ponury klimat głębokiej komuny w Krakowie i okolicach lat 60-tych wprost wylewał się z ekranu. 

W filmie w reżyserii Marcina Koszałki trudno doszukać się napięcia, niepewności, większych emocji. Dostajemy śliczne kadry i quazi-psychologiczną opowieść o relacji niemalże na linii uczeń-mistrz, która to wynika z całkiem wydumanego wątku postaci, która (podobno) w rzeczywistości nie istniała. Moim zdaniem wprowadzenie tego całego 

weterynarza, granego przez pana Adama Woronowicza



tylko namieszało i sprawiło, że w pewnym momencie poczułem się autentycznie zagubiony w opowiadanej historii. No po co? Domyślam się, iż miał on wprowadzić uzasadnioną wątpliwość odnośnie tego czy 

młody tak naprawdę w ogóle zabijał, czy też był tylko pod wpływem chorej fascynacji swoim "idolem", w efekcie czego wziął całą winę na siebie

 

No niestety - ładny film, ale dość marne kino gatunkowe. Z nudów można obejrzeć. Może kiedyś dobry polski thriller z krwi i kości wreszcie powstanie. :dunno:

5/10

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Neon Demon - jeśli znacie twórczość Nicolasa Windinga Refna to wiecie czego się spodziewać. Fabularnie dostajemy totalnie prostą historię zaczynającej karierę młodej modelki, obserwujemy jej ewolucję z cichej myszki do wyemancypowanej, pewnej siebie kobiety.

 

Fabuła to małe piwo bo prawdziwe piękno tego filmy to wizualny majstersztyk, kombinacje z obrazem, montażem, kolorami, symbolizmem. Wszystko to zmieszane z dialogami odbywającymi się w absolutnej ciszy albo z momentami pulsującego, fantastycznego darkbientu. Film zawiera też kilka kontrowersyjnych scen ale to już sami musicie zobaczyć.

 

Elle Fanning w roli głównej jest cudowna. Role drugoplanowe są zagrane świetnie, zimno, bez uczuciowo, demonicznie.

 

Podsumowując film można określić jako miks zabawy formą z Bronsona z wizualną sztuką z Only God Forgives z prostą historią.

 

 

8/10

Odnośnik do komentarza

Spotlight - Dziennikarze bostońskiej gazety trafiają na trop wielkiego pedofilskiego skandalu w Kościele rzymskokatolickim. Po krotce okazuje sie, ze księży jest więcej.

Wstrząs -  Doktor Bennett Omalu znajduje dowody na powiązanie urazów głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami wywołanymi brutalna gra w futbolem amerykańskim. Oba filmy oceniam wysoko 8/10.

Odnośnik do komentarza

Jakie wypociny...     pierwszy raz tak zrobiłem, a jak sie czepiają    XD    Zawsze to lepsze niz sam tytuł z oceną, jak co niektórzy robią. 

Filmy bardzo dobre i warte poświecenia im czasu, zamiast pisać, co wam ślina na język przyniesie. Poza tym, nie jest słowo w słowo :)

 

P.S forum w końcu działa, jak należy wow - kiedy połatali ? 

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

Avengers: Czas Ultrona. Nieco słabsza część, ale jest niezła. Pomysł Starka o Ultronie był troszkę... głupi. Fabuła nieco przewidywalna. Jednym z plusów filmu jest walka między Iron Manem a Hulkiem. Oglądając ten film nawet się nie nudziłem. Sporo akcji, oraz w miarę dobrze napisane dialogi.

Ocena 7/10

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza

Wizyta - no tak średnio bym powiedział. Pomysł bardzo ciekawy, ale uważam że można to było wykonać lepiej, z bardziej mrocznym klimatem. Horror to na pewno nie jest, kończy się jak najbardziej typowy thriller, w dodatku samo zakończenie jest dość kuriozalne. No ale za jeden jumpscare przez który się dosłownie wzdrygnąłem (oglądałem w nocy) dam to 6/10.Można obejrzeć ale nie ma się co nastawiać że wbije w fotel.

Odnośnik do komentarza

Cloverfield Lane 10 - XDDD/10

 

O co chodzi z zachwytami nad tym filmem? Czym on tak wszystkich porwał? Wkur.wiającą Winstead? KońcówkąXDDD? Czy może to jest jakiś HOŁD DLA KINA KLASY B GURWA NIE ROZUMIESZ TYPIE 

 

 

Wyjaśnijcie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Cloverfield Lane 10 - XDDD/10

 

O co chodzi z zachwytami nad tym filmem? Czym on tak wszystkich porwał? Wkur.wiającą Winstead? KońcówkąXDDD? Czy może to jest jakiś HOŁD DLA KINA KLASY B GURWA NIE ROZUMIESZ TYPIE 

 

 

Wyjaśnijcie.

no mi sie podobało to, że przez cały film byłem trzymany w niepewności czy goodman jest psycholem i wymyślił sobie apokalipse czy rzeczywiście jest apokalipsa i goodman chroni bohaterów przed apokalipsą. A zakończenie imo bardzo ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...