Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Baby driver. Zdecydowanie najlepszy film jaki widziałem w tym roku. Zapierdalac do kina 10/10 wale konia stopami.

Auta3 film wyglada jak prawdziwe życie. Polecam przyjść na pokaz krótkich filmów pixara przed seansem aut. Disney/10

Odnośnik do komentarza

The Gift (2015)

 

Invitation bardzo mi się podobało, ten tytuł rekomendowano w kwestii podobnych filmów, więc już siedział parę miesięcy na liście do obejrzenia. Początek rzeczywiście utrzymany w podobnym tonie i obiecujący, potem niestety fabuła się nieco rozgałęzia, sięga przeszłości bohaterów, wiecie, takie rozgrzebywanie. Niekoniecznie jest to wada, ale w tym przypadku mnie nie porwało. Ogólnie liczyłem na proste home invasion czy coś w tym rodzaju, a dostałem całkiem przewidywalny, obyczajowy thriller (jakie jest znaczenie tytułu domyśliłem się po pół godziny), zbudowany raczej na motywach które się gdzieś już widziało. Cała trójka głównych bohaterów dała radę. 

 

Takie 6/10 tylko.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Extraordinary: the stan romanek story. Obejrzany z polecenia Orzeszka. Za pierwszym razem wylaczylem po 5 minutach jak zobaczylem na filmie latajacy talerz za oknem (doslownie).

 

Ocena:

1/10 biorac pod uwage film sam w sobie

10/10

jesli typ nakrecil to wszystko tylko po to, aby za pomoca historii o ufo, w szalony, pokretny sposob wybielic sie z zarzutow o pedofilie, to

:obama::obama::obama::obama::obama::obama::obama::obama::obama::obama: / :banderas:

 

no takiego finalu to sie nie spodziewalem XD

 

i te dzieci w retrospekcjach XDDDDD Kochany tata, a nie kierwa jakis okropny spocony pedofil!

I ci eksperci :obama: : stary grubas bez zeba, stary, stetryczaly menel, itd xd

A kiedy w srodku filmu pokazywal jak hakuja komputery? Jak to wszystko wymyslil, pedofil yebany xD

 

 

a jesli to prawda, to czy ruchal te swoje kosmiczne dzieci?

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

John Wick 2 - miejscami rozwleczony ale cqc z udzialem broni krotkiej nadal robi. Niemniej w 3 czesci musza wymyslic cos nowego w kwestii pojedynkow bo bedzie powtarzalnie. Fabula troche powazniejsza i oklepana, juz to wszystko gdzies widzielismy, do genialnego motywu zemsty z pierwszej czesci nie ma startu. Wciaz jednak dobrze robi cale lo.re zabojcow, wraz z zasadami oraz miejscowkami. Panie z dzialu finansow i klepanie danych na commodore wygraly film. Czekam na czesc 3. 7+/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Extraordinary: the stan romanek story. Obejrzany z polecenia Orzeszka. Za pierwszym razem wylaczylem po 5 minutach jak zobaczylem na filmie latajacy talerz za oknem (doslownie).

 

Ocena:

1/10 biorac pod uwage film sam w sobie

10/10

jesli typ nakrecil to wszystko tylko po to, aby za pomoca historii o ufo, w szalony, pokretny sposob wybielic sie z zarzutow o pedofilie, to

:obama: :obama: :obama: :obama: :obama: :obama: :obama: :obama: :obama: :obama: / :banderas:

 

no takiego finalu to sie nie spodziewalem XD

 

i te dzieci w retrospekcjach XDDDDD Kochany tata, a nie kierwa jakis okropny spocony pedofil!

I ci eksperci :obama: : stary grubas bez zeba, stary, stetryczaly menel, itd xd

A kiedy w srodku filmu pokazywal jak hakuja komputery? Jak to wszystko wymyslil, pedofil yebany xD

 

 

a jesli to prawda, to czy ruchal te swoje kosmiczne dzieci?

 

 

 

Nie dooglądaliśmy tego z Masorzem, więc w sumie jestem zaskoczony twistem. Propsy, za silną psychę.

 

Tak jak Pajgi pisze. No ale skoro mówisz, że jest dojebana końcówka, to odpaliłem w miejscu, gdzie tydzień temu wyłączyłem.

Mimo chęci, stężenie niedojebania mózgowego jest tak duże, że chyba sobie zrobię przerwę i 'przegryzę' Castlevanią albo coś.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

King Arthur: Legend of the Sword/Król Artur: Legenda miecza (2017) - Było już sporo interpretacji popularnej legendy o królu, mieczu i czarodzieju. Jak więc sprawdza się wizja Guy'a Ritchie w sezonie ogórkowym? Jest nad wyraz świeża.

 

Większość zna dzieła Ritchie'ego i wie czego się spodziewać. Po dobrych przygodach Sherlocka Holmesa w wiktoriańskiej Anglii przyszedł czas na Króla Artura. Jednak ta opowieść jest nieco odmienna od tego co prezentowali nam inni twórcy. Merlin i Mordred są marginalnymi postaciami, Uther zaś pełni nieco ważniejszą rolę niż tylko ojciec króla, nie ma jednego czarnoksiężnika tylko cała rasa magów, a szlachetni rycerze to banda rzezimieszków, którzy starają się przetrwać w kulturowym młynie jakim jest Londinium.

 

Obraz nie cacka się z widzem i już od pierwszych minut wrzuca go w wir wydarzeń z początku nieco chaotycznych ale efektownych. Guy doskonale wie jak przykuć uwagę widza. Jeśli widziałeś jego sherlocki holmesy to od razu zauważysz jego styl w prowadzeniu akcji ale i charakterystyczne zabiegi czy pracę kamer. Nawet z pozoru spokojne momenty przekute są w błyskawiczne dialogi. Pamiętacie słynne sekwencje tłumaczenia co i jak z Sherlocka? Tu też są one obecne. I podobnie jak w tamtych obrazach sprawdzają się wyśmienicie. Poszukiwanie zbiega w burdelu jest swoistą wisienką (jedną z wielu) filmu. 

Guy od początku wiedział co chce zrobić. A dzięki kilku składnikom udało mu się to na wyraz dobrze. No bo kto zagrałby lepiej demonicznego uzurpatora jeśli nie papież Lenny? Littlefinger z Gry o Tron również wnosi sporo swojego wdzięku do okresu miecza i ognia choć jego talent został jakby przytłumiony. Excalibur dzięki efektownej pracy kamery i dynamicznym przejściom zyskał prawdziwą moc. 

Muzyka jest kolejną wisienką, a raczej wiśnią bo fenomenalnie uzupełnia obraz, a miejscami wręcz prowadzi całe sceny ( przemarsz na "fazie"). Pemberton sięgnął do korzeni legendy i wydobył celtyckie nuty, które idealnie współgrają z otoczeniem. 

 

Guy Ritchie zrobił blockbustera i wiedział od kogo podebrać pomysły by kino przede wszystkim przykuło uwagę. Obsadził Jude Lawa po drugiej stronie lustra, dodał rytmiczną muzykę, posypał wszystko swoim stylem, a może nawet inspirował się growym Wiedźminem. Nawet poprawność polityczna została umiejętnie przemycona.

Warto stracić te 2 godzinki na machanie mieczykiem.

 

Kilo świeżych ogórków/10

Odnośnik do komentarza

Alien Covenant.

 

Kolejny film gdzie cała intryga opiera sie na tym że głowni bohaterowie to kompletni debile bez grama instynktu samozachowawczego i inteligencji. 

Wizualnie bardzo fajny ale ogolnie zmarnowany potencjał.

 

4/10. 

 

EDIT : A na dodatek film kontynuuje, zapoczątkowaną w Prometeuszu, tradycje gwałcenia dawno ustanowionej logiki i zasad świata oraz zdrowego rozsądku. Dodatkowy minus jak (pipi). 

Edytowane przez Canaris
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wyspa skazańców (2010)

 

Butt ostatnio polecił i w końcu udało mi się obejrzeć, nie rozczarowałem się. Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście niesamowita scenografia, no nic nie poradzę że tak uwielbiam te mętne, mgliste, skandynawskie klimaty. Cała ta wyspa to idealne miejsce do opowiedzenia przedstawionej w filmie fabuły. A sama fabuła, choć utrzymana w smutnym tonie, nie pozostawia żadnego niedosytu czy niesmaku. Nie jest też jakaś niesamowicie wyszukana, przedstawia dość prostą historię, która jednak angażuje emocjonalnie, w połączeniu z przygnębiającym klimatem daje to świetny efekt. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Okja - ciekawe doświadczenie oglądać film o takim production value w serwisie streamingowym. Film dosłownie koreańsko-amerykański ze względu na obsadę i miejsce akcji czyli lasy Korei Południowej, Seul i Nowy Jork. Świetny montaż, zdjęcia i muzyka. W zwiastunach nie byłem przekonany do tytułowej świnki, ale efekty są naprawdę dobre i świnka jest wiarygodnie animowana. W sumie na tym czy świnka będzie wiarygodna czy nie zależał sukces filmu. Film umiejętnie łączy elementy baśni, komedii, filmu akcji i horroru. Niektórzy narzekali w komentarzach na przeszarżowaną grę Gyllenhaala i Swinton, ale mi to nie przeszkadzało. Podsumowując, po tym filmie jeszcze ciężej je mi się mięso.

Odnośnik do komentarza

Okja - Bardzo fajny film. Czasem autora troszkę poniosło widać że jest wegetarianinem

obozy koncentracyjne dla świniaków

ale w ogólnym rozrachunku naprawdę przyjemnie się ogląda. Tytułowa Okja fajnie zrobiona i sama obsada aktorska wyśmienita. Jake zagrał mocno przerysowaną postać znakomicie a Tilda, paul dano czy Gus z breaking bad zawsze grają na odpowiednim poziomie. Od początku do końca film nie nudzi i polecam wszystkim. Nie radziłbym tylko oglądać z dziećmi czy wegetarianami bo są na tam lekko nieprzyjemne sceny. 8/10

 

Baby Driver - Muzyka i obraz. Czegoś takiego w kinie nie widziałem od czasów mad maxa. A i według mnie ten film zjada mad maxa. Na plus znowu aktorzy ale szczególnie chciałbym tutaj wyróżnić Drapera i Foxxa. Coś pięknego. Plus za jeden z moich ulubionych kawałków queen. Akcja , akcja i prawie bez przestojów. Jakieś tam rozkminy bohater ma ale nie na tyle ważne aby zatrzymać akcje. Kwintesencja kina rorywkowego i najlepszy film tego typu na jakim byłem w kinie w tym roku.

9/10

Odnośnik do komentarza

Pitbull : Nowe Porządki

 

W końcu obejrzałem, wśród znajomych byłem chyba ostatnim, który jeszcze nie widział, no i powiem tak : rozumiem pozytywne opinie i ogólny sukces filmu, bo zwyczajnie wciąga, ogląda się z grubsza dobrze i zapewnia rozrywkę. Jak na standardy naszego kina mainstreamowego : nieźle. Nie da się jednak ukryć, że coś tu jednak jest nie tak. Po pierwsze, sam film wygląda trochę jak zlepek pojedynczych scen, często chaotycznie posklejanych. Pocięty montaż (te 100 razy użyte "panoramy" Warszawy z drona jako przejście między scenami) nie pomaga. Przykład : Babcia

trafia do pierdla, po czym w którymś momencie, sam już nie pamiętam dokładnie, kiedy, dostajemy scenę, jak jedzie sobie autem zrobić kuku gościowi z Lecha. Wyszedł na przepustkę, uciekł z pierdla, przekupił strażników, mamy przeskok w przyszłość i skończył wyrok ? Nie wiadomo, do momentu, kiedy później jest to łopatologicznie pokazane. Może się teraz czepiam, bo w końcu nie wszystko musi być od razu jasne i wyjaśniane chronologicznie ale w tym akurat przypadku jest to strasznie z du.py)

 

Postaci przekoloryzowane, co z jednej strony wpływa pozytywnie na wspomniane walory rozrywkowe (Zupa, Strach), z drugiej, wypada momentami komicznie lub groteskowo. Niby dużo wydarzeń i zachowań jest wziętych z prawdziwego życia (jakieś tam książki i wywiady Vegi), no coż, w filmie prezentuje się to czasami mało wiarygodnie. Główny bohater irytujący, dialogi napisane pod bycie cool, recytowane jakoś tak nieprzekonująco (niektórzy aktorzy z drugiego czy trzeciego planu to chyba naturszczycy, bo aż kłuło w uszy), humor czasami zjadliwy, czasami gimbusiarski. Propsuję muzykę, w większości zdjęcia i ogólnie wizualną stronę filmu, no i tak jak mówiłem, mimo czepiania się, film ogląda się dobrze i robi smaka na następną część. 

Odnośnik do komentarza

Baby Driver - jestem pozytywnie zaskoczony, film okazał się bardzo przyjemnie zrealizowanym filmem akcji z solidnym soundtrackiem. Ten jest  niejako esencją całego filmu, gdzie często gęsto to, co się dzieje na ekranie idealnie pasuje do odgrywanego właśnie utworu, który tytułowy Baby słucha własnie na słuchawkach na jednym z wielu iPodów noszących przy sobie. Poszczególne strzały, wybuchy, zmiany ujęć, wiele z tego w dynamiczniejszych scenach zostało idealnie wręcz wplecione w rytm piosenki, a w scenach mniej dynamicznych, np. zaraz po pierwszych kilku minutach ostrej jazdy bez trzymanki film nie tyle co poddaje się muzyce, co jej towarzyszy, dodając od siebie parę taktów czy krótkich wstawek za pomocą dźwięków otoczenia. W tej kwestii absolutne mistrzostwo i podobnie jak kolega na poprzedniej stronie żałuję, że nie poszli dalej i  nie ujarzmili całego filmu w okowach pięciolinii.

 

Fabuła? Jaka fabuła :yao: przecież to typowy film akcji pod niedzielnego widza, więc fabuła tu jest całkowicie drugorzędna. Postacie okej, choć mam małe zastrzeżenia do roli prezydenta Underwooda Kevina Spacey oraz jakoś ciągle mnie męczył Django Jamie Foxx, może dlatego, że nie pasował mi ten motherfuckin' nigga w klimatach nie-dzikiego zachodu :dunno:

 

8/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...