Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

6 underground

Średnio na jeża. coś tam się dzieje, pare ciekawych efektów i pośćigów, ale cały czas temu filmowi czegoś brakuje, ewidętnie Michael Bay powinien sobie na razie zrobić przerwę.

 

Aquaman 
Do połowy było szczerze mówiąc tak sobie, ale im dalej tym lepiej całkiem fajne efekty, sceny w Italiano bardzo spoko i wgl jakoś im dłuzej tym lepiej się oglądało.

 

Mile 22
Całkiem dobra sensacja trochę pożniej się wkrada "zabili go i uciekł", ale ogolnie nie jest zle i można oglądnać sporo akcji dość fajne sceny walki
 

Terminator: Dark Fate
Napisałem swoje zdanie w temacie Terminator universe, więc tutaj krótko nie da się tego oglądać

 

W lesie dziś nie zaśnie nikt
Jeżeli będziemy ten film oceniać jako pierwszy Polski slasher z prawdziwego zdarzenia to jest na prawdę niezle. Jeżeli będziemy ten film oceniać jako pierwszy polski horror z prawdziwego zdarzenia to jest tak sobie.

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Knives Out. 

Temat wałkowany od pokoleń. W setkach książkowych kryminałów. Bogata rodzina, morderstwo, spadek, prywatny detektyw i w sumie to by było a tyle. Co wyróżnia ten film oprócz gwiazdorskiej ( wielopokoleniowej)  obsady?

To, że takich filmów, dzisiaj już się nie robi. 

Szczerze polecam 

8.5/10

 

 

 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
  • the hunt (2020) - ten film chyba powstal na fali filmow jordana pelle (get out oraz us) przy czym jest bardziej pokrecony w narracji i rzeczach o ktorych opowiada. tym razem nie horror ale slaszer z duza dawka groteski i absurdu. jest w nim sporo polityki na co powinienem krecic nosem ale nie w tym przypadku - polityka po prostu jest mocno zakorzeniona w tematyce -podzialy klasowe, swiatopogląd, przeczulenie lub znieczulenie. trzeba to po prostu ogladac, zeby wiedziec o co chodzi i w momencie kiedy wyklarowuje sie jakis generalny protagonista - latwiej jest sie zorientowac. i jest fajnie, zabawnie, momentami bardzo dziwnie. film nie wybiera zadnej ze stron wiec kazdy moze sie czuc jednoczesnie urazony i pokrzepiony. polecam na 10 z pewnym zastrzezeniem - trzeba mniej wiecej rozumiec tematyke wojen swiatopogladowych w mediach, ktore sa podobnie absurdalne jak ten film i to nie ze wzgledu na sama tematyke, co bardziej ludzi ktorzy przesadnie czesto czuja sie zobligowani do tlumaczenia co jest w porzadku a co nie bo zobaczyli cos w internecie      
Odnośnik do komentarza

The Mule

Clint Eastwood w formie. Jeżeli się komuś podobało Gran Torino to The Mule mu się również spodoba chociaż jest trochę gorzej, ale nie dużo.

 

Boże Ciało
Jestem totalnie antykoścelny:pope:, ale film jest na prawdę dobry i myślę, że każdy go odbierze na swój sposób. Po obejrzeniu, można zaśpiewać " taki duży, taki mały może świętym być":whistling:

 

The Gentlemen

Guy Ritchie wreszcie wraca do swoich korzeni i to w naprawdę dobrym stylu. Świetne postacie dobrze zagrane, teksty, klimat. Warto:thumbsup:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Operation Odessa - dokument o tym jak kartel z Cali chcial kupic od ruskich okret podwodny. Ale w sumie to mniej wazne bo skupiamy sie tutaj na 3 cwaniaczkach-gangsterach ktorzy posredniczyli w transakcji. Generalnie to jak zwykle w handlu prochami pojawiaja sie takie pieniedze ze tych ludzi ograniczala chyba tylko wyboraznia xd polecam, jest na netflixie

 

Diego - historia Maradony, od goscia ktory zrobil tez dokument o Sennie. Najpierw zostal Bogiem, a potem wolal koks i imprezy z Camorra i dzisiaj jest kim jest. No nic nowego dla fanow futbolu ale dla archiwalnych materialow warto

 

21 Bridges - no pierwsze 10min fajne a potem zjazd. Sledztwo po lebkach, a koncowka przewidywalna. Taki akcyjniak do czipsow. Na plus ladne ujecia Nowego Jorku

 

The Way Back - Ben Affleck chleje w depresji po stracie syna, a wyjsc na prosta pomaga mu trenowanie szkolnej druzyny koszykarskiej. Od czasow Kosmicznego meczu ogladanego za gnoja lubie te filmy jak druzyna przegrywow rosnie w sile i rozpyerdala silniejszych xd mozna obejrzec

 

The Invisible Man - typiara ucieka od przesladujacego ja meza, on jakis czas pozniej popelnia samobojstwo, a jej problemy dopiero sie zaczynaja :usmiech: dobrze sie ogladalo, momentami nawet bardzo dobrze, czuc bezsilnosc bohaterki, dobrze zagrany. Podobalo mi sie

 

Sala Samobojcow: Hejter - Komase w sumie mozna juz chyba ogladac w ciemno. Fajny film, jedynie te problemy i motywacje glownego bohatera takie meh. Ale aktorsko sztosik, w innych rolach Kulesza, Koman, Stenka takze jak na polskie warunki elegancko. Jest w vod takze mozna wspierac polakow rodakow 

Odnośnik do komentarza

Deadpool 2 Super Duper Cut Edition

 

Dziwny to twór. Świetne sceny mieszają się z idiotycznymi, żenującymi, nieśmiesznymi i niepotrzebnymi. 

Ktoś powie, że taki właśnie jest Deadpool, ale tutaj tu wygląda to, jakby momentami reżyserzy i scenarzyści zmieniali się co scenę. 

Kompletnie niewykorzystana postać doktorka przywódcy bandy pedofili a Russel męczy jak cholera. Najlepiej z całej tej bandy wypadają Domino i Cable. No i czuć większy budżet bo wizualnie film jest git- przynajmniej nie bije w oczy jak Endgame. Szkoda tylko, że scenariuszowo jest co najwyżej przeciętnie. 

Choć co kto lubi. 

4+/10

Odnośnik do komentarza

Proceder

 

Jakieś złe moce mnie podkusily i odpaliłem do trenażerka. Staram się znaleźć jakis pozytyw w tym filmie, no i nie wiem. Może na plus rola Witkowskiego, bo nie było źle. Całkiem ok Więdłocha, bo zawsze w jakichś pierdołowatych polskich komediach grała. W fabule dużo się dzieje i jest dynamicznie, ale trochę vega style i nie wiem, czy to podkoloryzowane, czy ten Chada faktycznie takim patusem był. Generalnie, film bardzo słaby, dużo zgrzytów i cringu, a Kożuchowska w roli bad girl to jest jakieś kompletne szambo kinematografii, nie rozumiem pajowania jej w takie role. Nie polecam, aczkolwiek nie żałuję, bo ciekawość zaspokoiłem. Takie mocne 4/10, ale patusiarnia będzie wniebowzięta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, krupek napisał:

Proceder

 

Jakieś złe moce mnie podkusily i odpaliłem do trenażerka. Staram się znaleźć jakis pozytyw w tym filmie, no i nie wiem. Może na plus rola Witkowskiego, bo nie było źle. Całkiem ok Więdłocha, bo zawsze w jakichś pierdołowatych polskich komediach grała. W fabule dużo się dzieje i jest dynamicznie, ale trochę vega style i nie wiem, czy to podkoloryzowane, czy ten Chada faktycznie takim patusem był. Generalnie, film bardzo słaby, dużo zgrzytów i cringu, a Kożuchowska w roli bad girl to jest jakieś kompletne szambo kinematografii, nie rozumiem pajowania jej w takie role. Nie polecam, aczkolwiek nie żałuję, bo ciekawość zaspokoiłem. Takie mocne 4/10, ale patusiarnia będzie wniebowzięta.

 

 

To ja się wypowiem z perspektywy słuchacza (swego czasu, bo ostatnie płyty to już szkoda było odpalać) i w miarę zainteresowanego (też swego czasu) tematem. Fikcji tu zdecydowanie więcej, niż prawdy, ogólnie to nie powinno nigdzie być reklamowane jako film oparty na życiu Chady czy "biograficzny", bo to beka. Postaci stworzone na potrzeby scenariusza (przede wszystkim Kożuchowska i ten ziomek, co go grał Kali) to ostry cringe. Tak jak napisałeś, czuć tu Vegę. Cool teksty, których nikt nigdy nie wypowiadałby w prawdziwym życiu, ksywy z du.py, akcje oderwane od rzeczywistości. I ta stylówa xd. Złodziejskie wyskoki w latach 90, a postacie wyglądają, jak z koncertu hip-hopowego na juwenaliach w 2010 xd. Twórcy chwalili się rozmowami z Chadą, które miałyby mieć oddźwięk w jakości filmu, szkoda, że nie spróbowali np. odpalić jakiegoś teledysku albo starego koncertu z jego udziałem, żeby podpatrzeć, jak to serio wyglądało. 

 

Pierwsze minuty to tak mocna żenada, że miałem przestać oglądać. Zacząłem skipować scenki, zawiesiłem chwilę oko na akcjach w więzieniu (trochę śmiechu, ale też takiego ala Vega) a potem już jakoś dooglądałem. Wątek romantyczny i biznesowy to całkowite meh. Główny aktor niby się stara, ale to jest na kilometr śmierdzące fałszem udawanie hip hopowca ala scenki z kabaretu. No i fizycznie zerowe podobieństwo. Reszta, poza nazwiskami i znanymi gębami, w sumie nic specjalnego (Frycz jak zawsze na poziomie, ale to epizod).

 

W ogóle zapomniałem już o tym filmie i mi przypomniałeś, to skorzystam z okazji, żeby odradzić go każdemu, kto jeszcze bierze pod uwagę seans (których pewnie i tak nie ma). Faktem jest, że nie zapowiadało się to dobrze od samego początku, więc jestem sam sobie winien, że się skusiłem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...