Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Kur.wa, niepocieszony jestem tymi złymi opiniami, miał być najlepszy "ponury thrillerokryminał" od czasu Prisoners :(

 

 

Tez jestem niepocieszony ale ide jutro albo w poniedzialek xd Chociaz widzialem tez sporo pozytywnych recenzji

 

 

Btw polecasz cos w stylu Prisoners? Chociaz wiekszosc mam obcykane nawet jakies skandynawskie, hiszpanskie czy koreanskie guwna ale wiekszosc nie dorastala do piet :D

Odnośnik do komentarza

Klasyki Finchera pokroju Se7en czy Zodiaka pewnie masz zaliczone, jest jeszcze Gone Girl czy Girl with the Dragon Tattoo.

 

Tez kiedys szukalem thrillerow z ciezkim klimatem, przejrzalem liste do obejrzenia na Filmwebie i mozesz sprobowac obczaic Enemy, Mystic River czy Fargo, ale nie wiem na ile sa bezposrednio podobne, bo sam jeszcze nie ogladalem. W kazdym razie opinie maja w porzadku. Moze ktos inny jeszcze zarzuci jakimis filmami bo sam jestem chetny na propozycje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Pierwszy śnieg" - nie ma co owijać w bawełnę, gniot. Fassbender kompletnie nie pasuje do roli Harry'ego, a oceniając przez pryzmat całkiem niezłej książki, to potraktowane wątki osobiste kompletnie po macoszemu, postacie bez charyzmy. Nie no szkoda strzępić ryja. Odradzam, szkoda nawet czasu oglądać to za parę miesięcy na kompie. 2/10, bom litościwy.

 

 

Ps. Śmierć głównego złego to najgłupszy i zarazem najśmieszniejszy zgon w historii światowej kinematografii :D

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Klasyki Finchera pokroju Se7en czy Zodiaka pewnie masz zaliczone, jest jeszcze Gone Girl czy Girl with the Dragon Tattoo.

 

Tez kiedys szukalem thrillerow z ciezkim klimatem, przejrzalem liste do obejrzenia na Filmwebie i mozesz sprobowac obczaic Enemy, Mystic River czy Fargo, ale nie wiem na ile sa bezposrednio podobne, bo sam jeszcze nie ogladalem. W kazdym razie opinie maja w porzadku. Moze ktos inny jeszcze zarzuci jakimis filmami bo sam jestem chetny na propozycje.

 

 

Enemy nie widzialem chociaz mam na celowniku od dluzszego czasu.

 

Ja od siebie polecam m.in. Remedium, Stare grzechy maja dlugie cienie i Kobieta w klatce (2 kolejne czesci tej serii - Zabojcy bazantow i Wybawienie tez spoko)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mevciu koniecznie opisz wrażenia po seansie.

Botoks -  bardzo poważny i przygnębiający film, w którym dość dużo sie dzieje, jak na jeden seans. Stanowczo odradzam kobietom w ciąży. Liczyłem na więcej śmiechów (na co wskazywał trailer) i może jakieś mafijne pif-pafy, ale nie tyle syfu. Nie dość, ze sam nie lubię szpitali to jeszcze ten film pokazuje, co najgorsze. Nie jestem zwierzęciem, żeby tego typu kino przemawiało do mnie.

Żal, ze takie sa realia i ludzie na tym świecie.

Za stracha 4+/10 i nic więcej. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Lepsze oceny zbiera za to Wind River, również kryminał w śnieżnych klimatach, trzeba obejrzeć.

Film jest dobry, miałem go okazje w lipcu zobaczyć. Taylor Sheridan zadebiutował bardzo dojrzałym obrazem, ale po napisaniu scenariuszy do Sicario i Hell or High Water, nie powinno to nikogo dziwić. Konceptualnie filmy zresztą tworzą trylogię. Nadal więcej dzieje się pomiędzy słowami niż w samych słowach, a emocje zwykle są stłumione i niedopowiedziane.

 

Zagrany jest bardzo dobrze, muzyka Nicka Cave'a i Warrena Ellisa idealnie wypełnia kadry, więc polecam, w sumie idealne kino na taką porę roku. Optymiści będą jednak zawiedzeni.

Odnośnik do komentarza

"Vaiana: Skarb Oceanu"

Nastolatka, chcąc dopełnić dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę.

Jest to jedna z lepszych animacji Disneya, czerpiąca inspiracje z "Pocahontas", czy "Mulan". Na uwagę przede wszystkim zasługuje w filmie muzyka, oraz sama całkiem nieźle napisana historia. Spodobały mi się dwa utwory z filmu "You're welcome", oraz "How far I'll go". Jedna z najlepszych scen w filmie to moment, gdy kogut Heihei (swoją drogą sympatyczna postać, lecz ewidentnie specjalnie upośledzona), orientuje się, że znajduje się na otwartym morzu, ten atak paniki przebił połowę śmiesznych scen "Zwierzogrodu". Czuć klimat tych starszych filmów ze studia Walta Disneya, w przeciwieństwie do Zwierzogrodu, który z kolei był taką parodią "buddy movie"

Ocena: 5-/6

Odnośnik do komentarza

 

Mevciu koniecznie opisz wrażenia po seansie.

Botoks -  bardzo poważny i przygnębiający film, w którym dość dużo sie dzieje, jak na jeden seans. Stanowczo odradzam kobietom w ciąży. Liczyłem na więcej śmiechów (na co wskazywał trailer) i może jakieś mafijne pif-pafy, ale nie tyle syfu. Nie dość, ze sam nie lubię szpitali to jeszcze ten film pokazuje, co najgorsze. Nie jestem zwierzęciem, żeby tego typu kino przemawiało do mnie.

Żal, ze takie sa realia i ludzie na tym świecie.

Za stracha 4+/10 i nic więcej. 

 

Mevek Karyną Europy;/

 

Nie, to nie są realia. To chory wymysł upośledzonego mózgu Patryka Vegi, który wyciąga hajs od nizin społecznych i inteligenckich. Cała reszta poszła na Blade Runnera.

Edytowane przez gekon
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Botoks oprócz znikomych walorów artystycznych, jest dodatkowo filmem niebezpiecznym społecznie - nie dość, że bazuje na błędnej statystyce (17% śmiertelności w polskich szpitalach - zero porządnego researchu, faktycznie 0,5%-0,66%), to jeszcze żeruje na strachu i niechęci do całej służby zdrowia i ludzi tam pracujących. Takie dodatkowe antagonizowanie jest ohydne, daje amunicję antyszczepionkowcom i innym ruchom zajmującym się paramedycyną.

Serio - opinie po filmie, to często: tak jest, czysta prawda, Vega mówi jak jest! Zabijają, nie leczą, lekarzyki pier.dolone. Przypomnę jeszcze tylko, że Vega leczy się u bioenergoterapeuty i twierdzi, że zrobił film, będąc natchnionym przez Boga.

1 mln widzów w polskich kinach, a będzie więcej :| 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Botoks oprócz znikomych walorów artystycznych, jest dodatkowo filmem niebezpiecznym społecznie - nie dość, że bazuje na błędnej statystyce (17% śmiertelności w polskich szpitalach - zero porządnego researchu, faktycznie 0,5%-0,66%), to jeszcze żeruje na strachu i niechęci do całej służby zdrowia i ludzi tam pracujących. Takie dodatkowe antagonizowanie jest ohydne, daje amunicję antyszczepionkowcom i innym ruchom zajmującym się paramedycyną.

 

Serio - opinie po filmie, to często: tak jest, czysta prawda, Vega mówi jak jest! Zabijają, nie leczą, lekarzyki pier.dolone. Przypomnę jeszcze tylko, że Vega leczy się u bioenergoterapeuty i twierdzi, że zrobił film, będąc natchnionym przez Boga.

 

1 mln widzów w polskich kinach, a będzie więcej :| 

to się dowiedz jaka jest śmiertelność pacjentów w domach pomocy społecznej. Ja pracowałem to wiem. 

Odnośnik do komentarza

a Botox to film o domach pomocy społecznej?

 

w sumie podsunąłeś Vedzie pomysł na Botox 2 - 100% śmiertelności. 

Edytowane przez gekon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Mevciu koniecznie opisz wrażenia po seansie.

Botoks -  bardzo poważny i przygnębiający film, w którym dość dużo sie dzieje, jak na jeden seans. Stanowczo odradzam kobietom w ciąży. Liczyłem na więcej śmiechów (na co wskazywał trailer) i może jakieś mafijne pif-pafy, ale nie tyle syfu. Nie dość, ze sam nie lubię szpitali to jeszcze ten film pokazuje, co najgorsze. Nie jestem zwierzęciem, żeby tego typu kino przemawiało do mnie.

Żal, ze takie sa realia i ludzie na tym świecie.

Za stracha 4+/10 i nic więcej.

Piękne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Swoją drogę, jestem bardzo ciekawy, czy jakby Vega zrobił ten Botox 2 o domach pomocy społecznej, to Karny dalej tak chętnie wyciągałyby łapę po social. 

 

Jak już teraz te wszystkie upośledzeńce piszą "to prawda, tak, ojezu, lekarze to kurffy, szpital = śmierć".

Odnośnik do komentarza

a Botox to film o domach pomocy społecznej?

 

w sumie podsunąłeś Vedzie pomysł na Botox 2 - 100% śmiertelności. 

o całej polskiej służbie zdrowia, która jest w opłakanym stanie. Jak do kogoś nie przemawia to, że pielęgniarki są obłożone tak wielka ilością obowiązków że ledwo widzą na oczy co się przekłada na jakość świadczonych usług to niestety Botox będzie feee. Sam się chyba wybiorę do kina bo strasznie dużo lamentu widzę na forumku.

Odnośnik do komentarza

Ale serio ktoś broni Botoksu?

 

Może inaczej. Vega robi film o gierkach i stulejarzach, którzy poza siedzeniem w piwnicy, marszczeniem freda i pykaniem na kąsoli są nolajfami, którzy stalkują koleżanki, nie myją się a w wolnej chwili podpalają kotom ogony. Co by to było????!!!!!1111

no były filmy o outsiderach już w latach 60tych. No i?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...