Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Macie czasem taki szum w uszach po treningu? Dokładnie słyszę swój oddech jak sie mocno zmęczę i mam wrażenie zatkanego ucha. 

Podejrzewam, że coś się z trąbką słuchową pyerdoli i ciśnieniem, ale nie mam pojęcia jak temu zaradzić. 

 

Pomysły?

Idź do dobrego lekarza.. (jakie masz cisnienie? Zbadaj krew/mocz.. idz do laryngologa, kardiologa, zrób może usg tętnic szyjnych.. (z kręgosłupem/nerkami wszystko ok?)

A moim zdaniem to koniec z siłownią, pozostają tylko lżejsze zajęcia.. typu (rower, rolki, spacer, basen itp). Bo inaczej możesz sobie zrobić krzywdę do końca życia

 

Nie do końca jestem pewien czy to trolling czy nie. Założę, że jednak nie.

Ciśnienie zazwyczaj w okolicach 110/80, krew i mocz zawsze jak robie to spoko, poza hemoglobiną w okolicach dolnej normy. W kręgosłupie jakąś tam skoliozę mi dawno temu stwierdzili, wątpię żeby sama zniknęła.

 

Jeśli to nie heheszki to napisz o co Ci konkretnie chodziło, bo brzmi to co najmniej groźnie :P.

 

 

Tak kur.va, szumi ci w uszach przez skolioze :pawel:

Brzmi to jak nowotwor mozgu, ktory rozrosl sie do solidnych rozmiarow blisko ucha i naciska.

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Koleś sobie chyba kręcił beke, ale to z tą np. skoliozą to teoretycznie jest możliwe.

Splot sercowy regulujący pracę tegoż narządu zasilają współczulne nerwy z m.in. piersiowego odcinka rdzenia kręgowego. Jeśli doszłoby do uszkodzenia tych włókien nerwowych przez nieprawidłową krzywiznę kręgosłupa, to istnieje ryzyko dysfunkcji wspomnianego wcześniej splotu sercowego, a więc i serca, które w trakcie wysiłku fizycznego mogłoby pompować krew pod zbyt wysokim ciśnieniem, tym samym powodując problemy z chociażby trąbką słuchową. Nie wspominając nawet o potencjalnym nacisku na płuca i zmniejszeniu ich objętości, co również prowadzi do problemów z pompowaniem krwi przez serce.

 

Nie jest to na pewno pierwsza szukana przyczyna, ale nie jest niemożliwa, wieć nie pyerdol farmazonów.

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Koleś sobie chyba kręcił beke, ale to z tą np. skoliozą to teoretycznie jest możliwe.

Splot sercowy regulujący pracę tegoż narządu zasilają współczulne nerwy z m.in. piersiowego odcinka rdzenia kręgowego. Jeśli doszłoby do uszkodzenia tych włókien nerwowych przez nieprawidłową krzywiznę kręgosłupa, to istnieje ryzyko dysfunkcji wspomnianego wcześniej splotu sercowego, a więc i serca, które w trakcie wysiłku fizycznego mogłoby pompować krew pod zbyt wysokim ciśnieniem, tym samym powodując problemy z chociażby trąbką słuchową. Nie wspominając nawet o potencjalnym nacisku na płuca i zmniejszeniu ich objętości, co również prowadzi do problemów z pompowaniem krwi przez serce.

 

Nie jest to na pewno pierwsza szukana przyczyna, ale nie jest niemożliwa, wieć nie pyerdol farmazonów.

no ale idz (pipi)a do lekarza, a nie szukasz porady na forum o gierkach xd objawy moga wskazywac na raka albo ciaze. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyczyna moze tez byc ze ci stara za mocno przyje.bala w leb jak sie tak madrzyles i teraz szumi. Ja bym sie nie przejmowal niektorzy duzo placa zeby uslyszec szum morza

Człowiek ci niesie oświaty kaganek, żebyś pojął coś więcej niż jak działa sprzęgło w alfie i jak ustawić gierki na stojakach, a ty jeszcze sie pyszczysz. 

Do lekarza się przejdę jak będę miał czas, bo wku.rwia mnie to szumienie strasznie, ale do tego czasu myślałem, że może jakaś mądra głowa typu Litwin mi wytłumaczy co i jak, no ale teraz to pozostały mi tylko 'zapytaj onet' i 'kafeteria'.

Odnośnik do komentarza

Ja plaska wywalilem, robie dipsy

4x8 powt w tempie 3010 i zaczynam od 25kg podwieszonego i skacze co 2,5 kg w gore.

 

Kiedys wrzuce je jako glowne cwiczenie i sprawdze ile max dam rade uniesc.

 

Aktualnie jest to moje 4 cwiczenie (skos, wycisk wasko military press i dopiero dipsy).

 

W sumie jakby nie patrzec, konczac na przywieszce w postaci 32 kg to musze pocisnac ( 85kg masy wlasnej + 32kg obciazenia).

 

Ciekawe czy bedzie to mialo jakis wplyw na plaska ?

Odnośnik do komentarza

Ja na płaskiej robię 5x70 i poszło 1x90, więc tą stówę jakby się spiął to może by wycisnął. Od około dwóch miesięcy stoję z ciężarem w miejscu, a w przysiadzie nawet zaliczyłem regres :/ było już 5x110 i 1x125. Podczas jednego deloadu w tydzień za dużo kg straciłem na wadze i siła gdzieś mi uciekła, teraz robię 5x100. Czasem mnie demotywuje ten zastój, ale wmawiam sobie, że na redukcji tak już musi być. Wejdę na masę to roz(pipi)e te ciężarki!

Odnośnik do komentarza

W tym roku to nie widze tego, serio klata i barki u mnie najwolniejszy progres, jak sie uda kiedys 100 na tej plaskiej chociaz pocisnac to bede za(pipi)iscie zadowolony. Powoli do celu.


Skupiam sie na technice, nie napierdalam ile wlezie. Jednego takiego asa mamy co z rana przychodzi, jak martwy robi to tylko czekam az mu (pipi)nie kregoslup no i te półprzysiady, a stęka na cała silke.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...