Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

szrugsy, gurwa szrugsy na wszystko

Nie na wszystko ale na garbienie,bo to ten mięsień trzyma

 

Litwin, ostatnio byłem u kardiologa i mi powiedział że mam prosty kręgosłup. W sensie takim że zaniknęły naturalne lordozy i kifozy, ale na pytanie co z tym zrobić odesłał mnie na rehabilitacje, no ale kto ma czas na takie pierdoły :reggie:

Jakieś szybkie tipy od miszcza? :D

Kufa to tak można?Nie wiem,staraj się pogłębiać naturalne krzywizny kręgosłupa,przy lekkich ćwiczeniach siłowych,na początek wiosłowanie i wyciskanie na płaskiej(lekki mostek).

szyje.

Odnośnik do komentarza

No właśnie jak ostatnio robiłem wiosla to myślałem, że coś muszę źle robić, bo na drugi dzień czułem zakwasy w kapturach i nie wiedziałem czy tak powinno być xd

 

@Banny jedyny plan jaki mam to wywalenie wiosłowań, martwych i przysiadów żeby nie pracowały czwórki i prostowniki, za to będę katował dwójki i brzuch licząc, że coś się poprawi.

 

Co do garba, to mam po prostu łopatki luźne i barki przekręcone do przodu, nie wiem czy szrugsy coś tu pomogą.

 

Dzisiaj pierwszy raz od trzech lat w piłkę grałem. Nogi zniszczone, nie wiem ile kalorii poszłona to, ale pizza już do mnie jedzie żeby masa nie spadła :obama: Nie miałem czasu na zrobienie obiadu do pracy to sobie połowę na jutro zostawię.

Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się ;) Cześć zstępująca czworobocznego(kaptur) unosi łopatki ku górze,przy wiosłowaniu/przyciąganiu gryfa do brzucha następuje głównie zbliżenie łopatek(część poprzeczna). Wiadomo że trochę tam pracuje,jak całe czworoboczne,ale nie olewałbym tego ćwiczenia z tego powodu że szrugsy tez aktywują inne ważne mięśnie szyi jak dźwigacz łopatki i mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy.

 

Edit:Większość czuje kaptury przy wiośle bo robi pod zbyt małym katem i to takie pochylone szrugsy.

Edytowane przez Litwin81
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

We wioslach ma znaczenie szerokosc uchwytu, kat nachylenia plecow i kilka innych czynnikow. Imo dzieki temu to jedne z najlepszych cwiczen bo rozne wariacje angazuja rozne miesnie w roznym stopniu

 

Szrugsy to dobre cwiczenie na dobicie na koniec , tyle ze to tez na kazdego inaczej dziala, jednemu bedzie lepiej po wielu powtorzeniach nawet max , a drugi bedzie robil kaptury duzym ciezarem ale po lilka szrugsow. Jak w sumie zawsze kazdy musi wyprobowac i dywidualnie metoda prob i bledow

Odnośnik do komentarza

Dobra zaczne z tym planem sakera:

 

 

PLAN TRENINGU:
TRENING A
Przysiady 5x5
WL 5x5
Wiosłowanie 5x5
Ohp 5x5
Podciąganie podchwytem 3x5-8
sztanga bic 3x8
francuz 3x8
allahy 3x10-15
 
TRENING B
Martwy 5x5
WL 5x5
wiosłowanie 5x5
OHP 5x5
bic sztanga 3x8
tric 3x8
allahy 3x10-15
 
martwy/przysiad +5kg co tydzień
inne +2.5kg

 
istnieje jakiś uniwersalny sposob na dobor ciezaru? czyli jakies cwiczenia testowe, zeby sprawdzic mniej wiecej ile kg powinienem nakladac?
Odnośnik do komentarza

Tak, jak nalozysz tyle ciezaru ze nie podniesiess to za duzo a jak nalozysz tyle ze podniesiess jest okej. Mam nadzieje ze pomoglem

 

A tak serio to zalezy ile masz zamiar robic powtorzen, nie ma jakiejs uniwersalnej rady bo nikt nie wie ile masz sily. Poprobuj zobacz ile szarpniesz na maksa a potem schodz po ilestam kg az ustalisz optymalny ciezar do treningu

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Wronero by napisal nie dosc ze chudy to jeszcze slabiak

 

Ciezar wrazenia nie robi ale kobiecy tez nie jest a liczba powtorzen pozwala dobrze zaje.bac nogi tylko jesli moge dac tipa to dokladqj sobie co seria np 2,5 kg , ja jak skupialem sie na wiekszej ilosci serii nie na ciezaze to tak robilem. Zamiast 5x12x 70kg to 12 x 70kg, 12 x72,5kg 12x 75kg itd

 

Albo dwie serie po 70 dwie serie po 72, 5 2 serie po 75. Wiesz o co kaman

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Moja wazac 54 kilo podnosi 90kg w mc .

 

Raczej mozemy byc dumni z naszych pan niz gadac ze to kobiecy ciezar mi sie wydaje

 

Zreszta nie wiem ile twoja wazy ale mozna przeliczyc ile my musimy siadac czy brac w mc zeby porownac uczciwie sily :)

 

Mi wychodzi ze przeliczajac ja musze brac w mc 140kg , takze tachac tacham tyle ale jakis maly ciezar to to tez nie jest

Odnośnik do komentarza

Moja wazy 57 kg i w MC 115 kg,siad 120 kg,na klatę 55 kg.Tyle że waga to jedno a 1/10 teścia u kobiet to drugie ;) U nas to powinien być wyższy wskaźnik

 

w seriach? na raz to nawet nie wiem ile dam rade, jakos mnie to bicie rekordow nigdy nie jaralo, ale ponad 100 to pewnie lekko

W seriach jedzie 80 kg przy wadze 57,czyli tak jak ja,bo ja w seriach 120 kg wzwyż jadę.

.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...