Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem jak nogi. Cwiczy u mnie na siłce.

Nie wiem jak z hormonami u tej pani, ale tez jest trenerka w energy, czesto ja widze, ma głos jak facet :P

Glos jak facet. No wlasnie. To powinno ci dac do myslenia jak wygladaja jej "suplementy"

 

Pier.dol trenerow personalnych jesli chodzi o diete, nic nowego nie wymysla niz to co juz sam wiesz

Odnośnik do komentarza

Bo trener personalny nie wymyśli cudów,chociaż mi się czasami fajne patenty zdarzają ;) Bardziej ma ciebie zmobilizować jak już chcesz się poddać,zaasekurować.Jest różnica w treningu.Oczywiście pisze o tych ogarniętych.

 

Przegladalem jego fejsa wczoraj i ma filmik jak robi 270 w martwym i 200 w przysiadzie, cos w tych nogach musi miec :P

Jop,ale przy jego wadze(pewnie coś pod 100 kg) i tych 7 środkach co wpierdala to żaden szał,skoro ja przy wadze 84 kg siadałem 180 kg a w martwym 220.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o trening to jasne ze trener personalny z odpowiednia wiedza i doswiadczeniem moze sporo dac, tutaj nawet najwiekszemu sensei zawsze mozna cos podpowiedziec podzielic sie opinia czy jakims nowym cwiczeniem ale w aspekcie diety to co on moze nowego wymyslic? Nic. Chyba ze jakies nowe odmiany cbl czy innych niezdrowych aczkilwiek bardzo skutecznych diet. Ale w zbilansowanej to raczej nic nowego nie wymysli czego bys nie wyczytal w necie. Pamietam jak raz bylem u dietetyczki bo za darmoche bylo mierzenie bf, to i pogadalem z nia. Czulem zazenowanie jak wyksztalcona w tym kierunku osoba wie mniej niz taki janusz jak ja ktory wiedze czerpal z internetu, wlasnych doswiadczen , zwyklych ksiazek czy forum dla konsolomaniakow.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Teraz idzie naprawdę dużo wiedzy zdobyć bez czytania książek,bo wszystko jest w necie.Należny mieć tylko wiedzę by to omieć zweryfikować.

Od tych koksów błędy popełniasz ortograficzne. Liti przystopuj. :(

 

Najaadłem się na noc słodyczy takich mniej zdrowych bo sam cukier w kilku wariantach i od rana jest dobry humor i moc. Zaraz gorące kąpiele, porozciągam się trochę i na rowerku zrobię trasę + zakupy. Będzie raczej w ruchu dzień. :)

 

Litwin na tej siłowni jak ja mam ciężar dobierać? Robię nogi np 3 serię po 15 wypycham je do góry na maszynie. Dokładać co serię np 10 kg? I robię do tego momentu aż 15 powtórzeń nie zrobię czy jak? Lama Mode on.

Odnośnik do komentarza

Jak robisz 15 powtorzen dolozysz 10kg robisz 15 powtorzen i jak znowu dolozysz 10 kilo i dalej zrobisz 15 powtorzen to raczej cos jest nie tak. Dobierz ciezar tak zebys pierwsze dwie serie zrobil te 15 i dokladaj co dwie serie te 10 kg i rob tyle ile zrobisz. W silowni chodzi o to zeby jednak przelamac miesnie do ciezaru ktory byl do tej pory klopotem takze machanie 15 razy ciezarem ktory nic nie daje nie ma sensu. Chyba ze robisz mega intensywny trening czyli naprawde w chu.j serii, krotkie przerwy miedzy seriami ale to raczej nie ten etap.

 

Edit:Przepraszam pytales litiego, wje.balem sie

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Tak jak kabi napisał.Możesz jeden trening zrobić w zakresie własnych możliwości,tak by ostatni zrobić ledwo,ledwo.A możesz w innym treningu skorzystać z pomocy by zrobić 1-2 wymuszone i dać bodziec,którego normalnie byś nie zrobił.Jednak jadąc na suchara nie rób tego zbyt często bo się nie będziesz regenerował.

Odnośnik do komentarza

tłumaczył ale juz nie pamietam, bo mam to w (pipi)e, rozciagam sie na karate, na silowni nie musze, ale takie cos na szybko znalazlem


 

 

Wśród osób uprawiających sport panuje przekonanie, że rozciąganie po treningu jest konieczne. To ono ma gwarantować nam większą elastyczność i zmniejszać bolesność mięśniową kolejnego dnia. Jakie rodzaje rozciągania wyróżniamy? Kiedy powinniśmy się rozciągać? Czy rozciąganie bezpośrednio po treningu to dobry pomysł?

Wyróżniamy stretching statyczny oraz stretching dynamiczny.

Bardziej znany jest ten pierwszy. Rozciąganie statyczne opiera się na utrzymaniu jednej pozycji przez 20-30 sekund. Na stretching statyczny mogą składać się skłony w przód, przyciąganie głowy do klatki piersiowej czy wypady, szerokie rozkroki i słony do nóg.

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że rozciąganie zwiększa elastyczność i zapobiega kontuzjom. Proces aktywuje organy ścięgniste Golgiego (GTO), które znajdują się we włóknach mięśni szkieletowych oraz jego ścięgnach. W celu skutecznego rozluźnienia rozciąganych partii mięśniowych, ważne jest, aby utrzymywać daną pozycję przez jakiś czas. (około 30 sekund).

Kiedy warto rozciągać się statycznie?

Naukowcy są zdania, że sportowcy nie powinni wykonywać przedłużonego statycznego rozciągania przed ważnymi zawodami lub kluczowymi sesjami treningowymi, ponieważ spowalnia to aktywację mięśni przez następną godzinę.

Rozciąganie statyczne może wpływać na zmniejszenie siły i szybkości mięśni. Ponad to wykonane przed treningiem, może zwiększać ryzyko kontuzji. Dosłownie stretching statyczny sprawia, że mięśnie są mniej aktywne.

Przeprowadzono eksperyment, który dowiódł, że zawodnicy, którzy rozciągali się statycznie przed sprawdzianem biegu na 20 metrów (pomiar elektroniczny) uzyskiwali czasy o 5% gorsze niż ci, którzy tego nie robili.

Wykonywanie rozciągania statycznego po treningu może wydłużyć czas regeneracji powysiłkowej, a także narazić nas na większe ryzyko kontuzje. Przy zmęczonych mięśniach i układzie nerwowym łatwo doprowadzić do uszkodzenia i przeciążenia włókien mięśniowych utrzymując je w napięciu po 30 i więcej sekund.

Najlepsze korzyści dla naszego organizmu przyniesie rozciąganie statyczne zastosowane jako osobna jednostka treningowa.

Drugim rodzajem rozciągania jest stretching dynamiczny. W przeciwieństwie do poprzedniego wykonywany jest z pełnym zakresem ruchu.

Stretching dynamiczny wykorzystuje aktywny ruch danych części ciała w zakresie jego ruchomości. Stosowany jest aby obudzić i rozgrzać ciało wraz z jego rozciągnięciem.

W zakres tej metody rozciągania wchodzą ćwiczenia wykonywane w seriach po około 10 powtórzeń. Ruchy mają być szybkie i krótkie, ale płynne i wykonywanie w pełnym zakresie ruchu. Mogą to być na przykład długie wykroki ze skrętami tułowia do nogi wykrocznej.

Dynamiczne rozciąganie wpływa na polepszenie stabilności postawy. Sprawdza się bardzo dobrze przed treningiem jako przygotowanie i rozgrzanie do dalszego wysiłku. Dokładne rozgrzanie całego ciała zmniejsza ryzyko kontuzji. Wydajności sprintów, skoków, jak i treningu siłowego jest zdecydowanie lepsza po zastosowaniu rozgrzewki dynamicznej.

Podsumowując, mimo obiegowej opinii propagującej rozciąganie po treningu, stretching statyczny zarówno przed treningiem, jak i zaraz po nim, nie jest wskazany.

Najlepsze korzyści dla naszego organizmu przyniesie rozciąganie statyczne zastosowane jako osobna jednostka treningowa. Przed treningiem właściwym warto natomiast zastosować rozciąganie dynamiczne.

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Rozciąganie statyczne tylko w dnt. Saker i taki tam Donaj porównują rozciąganie po treningu do rozciągania dziurawej pończochy. Mięśnie po treningu są porozrywane, a rozciągając je rozrywamy je jeszcze bardziej powiększając ryzyko kontuzji. Jeśli dobrze pamiętam. Saker stwierdził, że rozciągając dwójki po martwych rozwalił sobie te mięśnie.

Za to rollowanie jest ok.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...