Skocz do zawartości

Co męczycie na kompie


BieŃ

Rekomendowane odpowiedzi

WoW - szykuję się na jutrzejszy patch, czyli kolejne nieprzespane noce spędzone na daily / HC po valory / wipe'ach na nowych bossach

Half Life 1 - kończę trzeci czy czwarty raz i dalej nie mogę się nadziwić, że takie gry robiono już w 1998

Deus Ex 3 - testuję tak zwaną "betę" ;p nie spodziewałem się wiele a tu okazało się, że naprawdę warto czekać

 

 

@Stona

Wrzucasz sobie mody jak Extreme Immersive Mode, Real Lifesis czy Natural Mod, i Crysisowi dalej żadna konkurencja nie straszna ;p

 

http://www.youtube.com/watch?v=shZzYkpl5Nk

Odnośnik do komentarza

WoW - szykuję się na jutrzejszy patch, czyli kolejne nieprzespane noce spędzone na daily / HC po valory / wipe'ach na nowych bossach

Half Life 1 - kończę trzeci czy czwarty raz i dalej nie mogę się nadziwić, że takie gry robiono już w 1998

Deus Ex 3 - testuję tak zwaną "betę" ;p nie spodziewałem się wiele a tu okazało się, że naprawdę warto czekać

 

 

@Stona

Wrzucasz sobie mody jak Extreme Immersive Mode, Real Lifesis czy Natural Mod, i Crysisowi dalej żadna konkurencja nie straszna ;p

 

http://www.youtube.com/watch?v=shZzYkpl5Nk

 

 

Ehh ja na taką grafikę liczę na nowej generacji konsol, może sie doczekam :P

Odnośnik do komentarza

American McGee's Alice - gra jest mega.

 

Potem zamierzam przyciąć w Messiah, pamiętacie tego kurduplowego aniołka, co wchodził w inne ciała. Wzięło mnie na klasyki i na gry które kiedyś mnie nie interesowały, jak grałem tylko na konsoli.

 

 

Btw, może wstyd przyznać, ale nigdy nie grałem w Half-Life, a wiem że tyle ludzi się tą grą podnieca. Ale co właściwie w niej jest tak fascynującego? Chodzi o fabułę, czy o co, bo samym strzelaniem to się za bardzo nie podniecam.

Odnośnik do komentarza

Btw, może wstyd przyznać, ale nigdy nie grałem w Half-Life, a wiem że tyle ludzi się tą grą podnieca. Ale co właściwie w niej jest tak fascynującego? Chodzi o fabułę, czy o co, bo samym strzelaniem to się za bardzo nie podniecam.

 

W zasadzie sam nie wiem, co w niej jest takiego, że ludzie się nią jarają. Podobno, gdy wychodziła w 1998 była rewolucją w fps-ach, wprowadzono wiele rozwiązań, ktore nigdy nie występowaly w tym gatunku, ale dla mnie ciezko to było zauwazyć i docenic, bo najpierw gralem w HL2, a jedynkę przeszedłem 12 lat po premierze. Z tego co mi najbardziej utkwilo w pamięci (grę przechodzilem "na szybko", niezbyt delektując się wszystkimi smaczkami), to inne podejście do opowiadania historii i prowadzenia akcji, która się rozkręca naprawdę poooowoooli, ale jednocześnie dzięki temu można lepiej wczuć się w specyficzny klimat nie spotkany przeze mnie w żadnej innej grze. Kolejną rzeczą wartą podkreślenia jest konieczność myślenia w tej grze, nieraz żeby przejść dalej trzeba przystopować, pomyśleć i plan działania wcielić w życie, w przeciwieństwie do większości FPSów, gdzie akcja sama idzie do przodu, a gra nas trzyma za rączkę. Fabuła nie jest wybitna, ale jest w niej jedna rzecz, która kusi do ponownego włączenia gry i kontynuowania - tajemnicza postać G-Mana. Samym strzelaniem w dobie CoDów i BF raczej nie ma się co podniecać.

 

Tu masz dobrą krotką recenzję, która potwierdza to, co pisalem wcześniej i opowiada o innych plusach tej gry.

http://www.youtube.com/watch?v=bUi5-8yP-gI

 

@down: to prawda, przyjemność z zabijania w BF jest o wiele większa, a dźwięki wystrzalu z broni i echo <3, to miód dla uszu.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

Pochwal się, co żeś zaprojektował za bunkier ;)

 

Bardziej się w projektowanie można pobawić w simsach ;]. Gra jest bardziej managerem budowy. Generalnie sam aspekt projektowania budynku wyszedł po macoszemu. Masz wymagania które inwestor każe ci spełnić i buduje się pod niego. Same budynki wyglądają raczej podobnie. Ale to jestem na drugiej misji dopiero, gra imo b. trudna.

 

Większość część samej rozgrywki to zarządzanie zasobami ludzkimi, maszynami i materiałami. Masz kilka ekip (elektrycy, drajwerzy, wykonczeniowcy, murarze), musisz nimi zarządzać tak, żeby nie było przestojów w budowie, niezadowolenia, elczwórek. Oprócz tego największe wyzwanie sprawia chyba zamawianie materiałów. Nie da się przejść gry zamawiając materiały dopiero wtedy gdy ludziska na budowie mówią ci, że są potrzebne, więc trzeba to zrobić wcześniej (od zamówienia do dostarczenia materiałów musi być min. 24h), efektem jest tego, że czasem coś zostanie, albo się spóźnisz z oddaniem budynku.

Generalnie gra dosyć oryginalna (nie budujesz całego miasta), a przy tym wykonana całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...